Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 49 sonuç

Konu: Caner Erkin

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Caner Erkin

...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ca/pa da az biraz kıpırdanma bekliyorum

3. Default

Crossing arttırılabilir. 15 iyi bi değer ama ben Caner'in ligde en iyi orta açan oyuncu olduğunu düşünüyorum. 17 olabilir. Strength ve balance'da 1 tık yükselebilir sanki

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Cesaret, orta, frikik, korner artması gerekenler bence.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Caner bu sezon Ersun Yanal ile beklenmedik bir sıçrayış yaptı. Kabul edelim kimse beklemiyordu bu patlamayı. Belki önde baskı yapıyor olmamız da Canerin işine geliyor.

Başka bir konuda Canerin DL mevkisine 20 verilmesini söylemişti, Ömer abi de devre sonuna kadar solbekte oynarsa olabileceğinin işaretini vedi fakat Caner Fenerbahçe'de bek gibi oynamıyor, daha çok kanat bek yani WBL oynuyor. Keza Gökhan da öyle. Bence WBL Pozisyonu 20 girilmeli.

Long Shots 12 düşük gibi geldi bana 13 olabilirmiş. Crossing 15 iyi aslında ama 16 olsa kimse neden 16 demez sanırım bu saatten sonra. Free Kick Taking de 15 seviyesinde olabilir. Zira çok tehlikeli serbest vuruşlar kullandı hem geçen sezon hem de bu sezon.

Dirtiness ve Controversy özellikleri de 1-2 tık artabilir sanki. Long Throws da bir kanat/bek için çok düşük geldi. 8-9 seviyesine çekilebilir.

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Cesaret, orta, frikik, korner artması gerekenler bence.
    Bunlara artı olarak, diribling ve teknik birer tık düşüp, çalışkanlık ve agresiflik biraz daha yükselebilir.

Caner'in ortalarında inanılmaz bir gelişme var 17 seviyesine bile çekilebilir. Korner ve frikikte bir tık yükselme yapılabilir.
    Burak

Nesil
    2003

Ortalar konusunda ufak bir hesap yaptim bu sezon icin:

En tepede Ergun Teber var. %50 isabet.
    Ardindan Sabri geliyor. %37.5 isabet
    Olcay: %36
    Senol: %35
    Bruma: %30
    Hakan Balta: %30
    Jimmy Durmaz: %28
    Cicinho: %27
    Caner: %26
    Sercan Kaya: %26
    Erkan Zengin: %25
    Serdar Gurler: %25
    Emrah Bassan: %25

Tabii bunlar gercek ortalamaya dogru gidecektir sezon ilerledikce.
    Ama bir gercek var ki Caner, Emrah Eren'den sonra lig'de en cok orta yapan oyuncu. Ceza alaninda cok oyuncu olmasindan da faydalaniyor tabii.

Bence Caner'in ortalarinda gelisme yok. Hep iyi orta yapardi. Sadece artik Fenerbahce'den rakip ceza alaninda daha fazla oyuncu var. Bu da algiyi degistiriyor.

Ek: Normalde sezon boyunca %25 ortalama cok iyi bir ortalamadir orta isabeti icin. Yani 4 ortadan 3 tanesinin karavana olmasi iyi orta yapan oyuncular icin bile normaldir.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Bek olarak komple çıkan, sürekli çıkan bir oyuncu. Eskiden de öyleydi ama bek oynamaya alışık olmadığından eklemek doğru olmazdı. "Gets Forward Whenever Possible" PPM eklemek gerekir DL oynamaya devam eder, tam olarak kabullenir ve devamlılık sağlar ise. DL ve WBL 20 meselesine devre arasında tekrar bakalım.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

en iyi dripling yapan türk oyunculardan birisi olan canere 13 az bir deger.. canerin dripling konusunda en az 15-16 degerini hakettigini düsünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Top sürmesinin 16 seviyesinde olduğunu düşünmüyorum Caner'in. Mesela HAK'ın topla hareketlenmesi Caner'den daha iyi. 13 ideal bence.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

16 olmasa bile 13 cok az canerin driblingi o kadar kötü degil..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Dribbling Caner'i farklı kılan bir özellik değil. Topla koşuyor sadece. 11-13 arası uygun bir değer.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Caner kesinlikle iyi dribbling yapan bir oyuncu değil bence.
    Burak

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Dribbling konusunda arkadaşa katılmıyorum 16 değer çok uçuk olur fakat 13 değerde olmamış gibi 1 tık arttırılabilir caner bana göre boş alan bulduğu zaman etkili olabilecek bir oyuncu kısacası top sürme değeri 1 arttırılmalı diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Burada arttırılmasını savunanların bir çoğu az önce Semih Kayanın başlığında oyuncuyu eziyorlardı, nedeni belli oldu.

Konuya dönersek, ben Caner'in bu sene gerçekten iyi bir çıkış yakaladığını düşünüyorum, CA ve PA da ufak bir yükselme olabilir, hız değil ama hızlanma 1 tık arttırılabilir belki orta yapma 1 tık düşürülebilir bence Caner çok orta yapan oyuncu olmasına rağmen az isabet ettirebilen bir oyuncu, ki o kadar kalabalık bir fenerbahçe ofansına rağmen bu kadar düşük ortalama alması iyi bir orta yapma yeteneğine sahip olmadığını gösterir, ama dediğim gibi CA ve PA da 2-3 tık yükselme bekliyorum ben

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Burada arttırılmasını savunanların bir çoğu az önce Semih Kayanın başlığında oyuncuyu eziyorlardı, nedeni belli oldu.

Konuya dönersek, ben Caner'in bu sene gerçekten iyi bir çıkış yakaladığını düşünüyorum, CA ve PA da ufak bir yükselme olabilir, hız değil ama hızlanma 1 tık arttırılabilir belki orta yapma 1 tık düşürülebilir bence Caner çok orta yapan oyuncu olmasına rağmen az isabet ettirebilen bir oyuncu, ki o kadar kalabalık bir fenerbahçe ofansına rağmen bu kadar düşük ortalama alması iyi bir orta yapma yeteneğine sahip olmadığını gösterir, ama dediğim gibi CA ve PA da 2-3 tık yükselme bekliyorum ben
    İyi orta yapmadığını düşündüğünüz bir oyuncu için 15 olan olan değeri 14'e düşürmenizi istemenizin hiç bir anlamı yok. 14 de "iyi" anlamı taşıyan bir değerdir. Kötü orta yaptığını söylediğiniz ifade de doğru değil. İstatistikler tersini gösteriyor zaten.

Fenerbahçe'den hoşlanmıyor olabilirsiniz. Saygı duyarım ama sakin kalamıyorsanız yazmamayı denemelisiniz. Fanatiklik bu forumda kabul edilemez. Üstüste yazdıklarınızı kasıtlı olarak yaptığınızı kabul etmek istemiyorum çünkü.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    London

Ben zaten öyle yapın yada böyle yapın demiyorum, yukardaki özelliklere baktığımda oyuncunun belki daha düşük yada yüksek olabilirliği olan özelliklerini söyledim. Ki fenerbahçeye karşı bir nefret hissetseydim CAsının ve PAsının arttırılmasını beklemezdim. Ben kendi gözümden olması gerekenleri yazıyorum ki bence ilk cümle dışında olaylara gayet objektif yaklaştığımı düşünüyorum

Benim gördüğüm en isabetli profillerden. Korner, frikik ve crossing +1 alabilir. Dribbling -1 alabilir. Topa hükmederek ve topa yön vererek sürmüyor çünkü pek. Daha çok topu ileri iterek hızıyla peşinden koşuyor gibi.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

CANER :P

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Bek olarak komple çıkan, sürekli çıkan bir oyuncu. Eskiden de öyleydi ama bek oynamaya alışık olmadığından eklemek doğru olmazdı. "Gets Forward Whenever Possible" PPM eklemek gerekir DL oynamaya devam eder, tam olarak kabullenir ve devamlılık sağlar ise. DL ve WBL 20 meselesine devre arasında tekrar bakalım.
    Tebrik ederim kardeş. Bence tam olarak yansıtmışsın oyuna. Hem oyun olarak hem özellikler olarak.
    Mükemmel bir iş bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Kimse söylememiş ama pozisyon alması ve top kapmasıda artmalı. Bu sene çok iyi kademelere girdi ve kritik toplar kapıp kontraya çıkmamızı sağladı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Pa'sı az girilmiş. Gelecek güncelleme ile ca'sının bu pa'sını geçmesini bekliyorum. Mükemmel bir kanat bekine dönüştü Caner.

Şubat yamasında en çok merak ettiğim oyuncu Caner. İnşallah hakkı verilir.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Kesinlikle düzelmesi lazım.

Düşünsenize Caner'i bu seri de 3-4 trilyon arası herkes alabiliyor takımına.
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Düzeltilmesinden kastettiğiniz nedir?

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Düzeltilmesinden kastettiğiniz nedir?
    Valla benim belirtmek istediğim çok düşük fiyatlara Fenerbahçe Caner'i bırakıyor.

Bununla ilgili birşey yapılabiliyorsa yapılmalı demek istedim yani
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

dl-20 yapılmalı zaten ona geçersek,

ca-pa arttırımına kesinlikle gidilmesi gerekli.

adam bariz fark yaratıyor takımında. bu bile yeterli bir veri ca ve panın düşüklüğü için.

133-135 yapılabilir ca-pa.

bunun dışında tek tek özellik olarak; top kapma,yaratıcılık,uzaktan şut-pozisyon alma gibi özellikleri yükseltilebilir.

top kapma-pozisyon alma işini bu sene geliştirdiğini görüyoruz fazlasıyla.

uzaktan şutları zaten malum adam isabetli ve sert vuruyor uzaktan.

yaratıcılık ise başlı başına incelenmesi gereken bir özellik bence caner için.

tanım şu ise; Bir futbolcunun takımında pas verilebilecek takım arkadaşlarını saha içinde çabuk görebilme becerisidir. Çok yaratıcı futbolcular top daha ayağına gelmeden veya gelir gelmez takım arkadaşlarının yerlerini ve hangilerine pas atılabileceğini bilen, bu sayede topun saha içinde hareketine hız kazandırabilen futbolculardır.

Caner bu özelliğiyle adeta fark yaratan bir adam. Kaç kere uzun olsun kısa olsun şu olayı net yapan adamdır Caner. 9-10 falan değil 13-14 olmasını dahi bekliyorum ben.

Savunma yönünün pek geliştiğini düşünmüyorum sadece pozisyon alma dışında. Savunma yönüyle değil de ofansif yönüyle fark yaratan bir isim bir anda patlama olmaz ama ca pa ile eşitlenebilir. long shots, tackling , crossing artan özellikleri olarak görüyorum ben.

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Özellikler tam olarak göstermese de oyun içersinde bildiğimiz gerçek Caner gibi oynuyor. ABOO kesinlikle en iyi gözlemcilerden biri. Kendisini tebrik ediyorum. Çoğu fenerli futbolcu tam kıvamında oynuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Bence savunma yönü de gelişti. İstatistikler ne diyor bununla ilgili - varsa paylaşılırsa güzel olur - ama ben savunma açısından Caner'de sıkıntı görmüyorum.

Ayrıca; duran toplar, orta açma vs gözden geçirilmeli. Bence Fenerbahçe'nin en yetenekli oyuncusu Caner olmalı. İşte ona göre profil ayarlanmalı. Bir de Fenerbahçe'yi yapay zeka kontrol ettiğinde sol bekte Caner'i kullansın. Hasan ya da Kadlec'i değil.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri