Sayfa 53 / 94 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon
1,561 ile 1,590 arası toplam 2805 sonuç

Konu: Football Manager 2014 | 14.3.1

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Uzun uzadıya denedim tekrar kapsamlı yorumlar yapayim dedim. Sakatlık sorunu biraz daha artmış durumda bunu hem devam ettiğim kariyerimde hem de denemelik açıtığım bir kariyerde test edip teyit ettim. Kanatların etkinliği taktiğinize bağlı olarak değişiyor bence bir sıkıntı yok benim taktiğimde çok etkili oynuyorlar. Sıkıntı yaşayanlar taktiklerini düzenlesin veya değiştirsinler. Kornerlere gelince her maç en az 1 tane kornerden gol atıyorum bazen 2 hatta 3 tane bile attığım oluyor ( korner taktiği kullanmıyorum). Tabi rakip de atabiliyor bazen. Transfer ücretleri konusu biraz daha iyi hale gelmiş. Daha makul fiyatlara alıp satabiliyoruz. Pozisyonlarda karambol çok fazla olmaya başladı. Bunun dışında oyuncuların top kaptırma olayı fazlalaşmış yani pozisyona çıkarken bir de bakmışsın adam topu kaptırmış senin kalende pozisyon oluyor, derken senin adam topu kapıyor sen pozisyon yakalıyorsun. Aşırtma atılan gollerin sayısı azalmış önceki güncellemede çok abartılı sayıda atılıyordu. Kaleciler biraz kevgirleşmiş gibime geldi çok fazla hata yapıyorlar. Maç içinde çok fazla kart gösterilmeye başladı ya da bana öyle geliyor bilemiyorum. Genel olarak oyun için tamam şimdi çok güzel oldu demek için sakatlık probleminin özellikle giderilmesi gerekiyor. Çünkü hafif sakatlık olayı yok oyunda en azz 2 hafta sakatlanıyor oyuncular. Hele ki kadro derinliği yoksa çok büyük sıkıntı oluyor. Umarım en yakında düzeltirler ( şubattan önce düzeleceğini hiç sanmıyorum).

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    Oh be iyi yorumlar da okuyabiliyoruz Peki hocam bir şey sormak istiyorum, hani dedin ya artık kontradan da goller atabiliyoruz diye, yani bu oyun kolaylaşmış demek değil di mi? Atabildiğin gibi de yiyebiliyorsundur herhalde? Diğer sorum da, sende de korner golleri standardın üzerinde mi oldu?
    Yok, kolaylasmis diyemeyiz. Daha "olmasi gerektigi gibi" olmus. (Taktiksel anlamda)

Ben guclu rakibe / hizli forvetli rakibe / deplasman maclarinda duruma gore kontra oynayip akici mantaliteyle tum takim defans yapiyorum. Haliyle topu dar alanda sikistirip kaptigim zaman kanatlara acilarak hizli cikabilmem lazim.

Teoride boyleydi benimsedigim sistem ama sahaya yansimasi bu sekilde olmuyordu. Ilgili yetenekleri iyi olan adamlar bile baski yememesine ragmen panik yapip top aktarimi yapamiyordu, topsuz alan hareketleri de ayarlamis olmama ragmen yeterli degildi. Simdi bosa kacarak oyunun akmasini sagliyorlar.

Kolaylasmiyor cunku her kontraya kalkis "az adamla yakalamak" seklinde olmuyor. Nihayetinde isleri dogru yapmak -oyuncunun yetenekleri yetersizse veya karsisindaki adam daha iyiyse- yine de sonuca gitmeye yetmiyor

Korner golleri fazlaca olmadi bende, ama rakibin on diregi kapatmakta zorlandigini farkettim. Suistimal edilmeye acik. Eski serilerden beri var bu zira.

Cilgin karamboller bende de oluyor, genelde korner ve serbest vurus gibi duran toplarda cok oluyor. Bunun sebebi de daha once bahsedilmis olan "defans tarafindan verimsiz uzaklastirilan toplar". Bunu da defansi kalabalik tutup duvar orerek cozmeye calisiyorum.

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    Haydaaa Oyunun hakkaten kişiden kişiye farklılık gösterdiğini düşünecem artık. Birazdan da bi arkadaş "3. yılımdayım hiç oyuncum sakatlanmadı" derse şaşırmam
    Kart ve sakatlık sıkıntısı bende de var Ama kornerden gol atmadım henüz. Yeni yama ile oynadığım maçta çok fazla değil belki ondandır. 8-9 Maç oynadım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Şahsen oyunda bariz bir hata bulamadım ben. Dediğiniz şeyler de aşırı abartılmış gibi geliyor bana.

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Şahsen oyunda bariz bir hata bulamadım ben. Dediğiniz şeyler de aşırı abartılmış gibi geliyor bana.
    Katılıyorum.

Nesil
    2013
    Yer
    Azerbaijan , Baku

Quote Originally Posted by barahir View Post

Quote Originally Posted by CocukMenajer View Post
    Katılıyorum.

size katiliyorum arkadaslar , sonucta bir oyun oldugunu unutuyoruz ve mukemmellik ariyoruz bence oldukca basarili ve ellerinden gelenin en iyisini yaptiklarindan eminim, hangi oyunlarda hatalar yokki gayet normal yani sonucta insan yapimi birsey eksikler olacak.. cm 2 oynadigim donemler aklima geliyoda fm 2014 uzay cagi resmen

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

inter ile lige 14 te 14 yaparak girdim. sadece 6 goL yedim 2 penaltı 4 tane duran top korner. 35 gol atmışım. Kornerden 2 tane penaltı 1. Sakatlık tam bir kabus. Biri düzelince anında biri sakatlanıyor. Çok fazla karambol golü oluyor. Hoşuma giden bir konu takım gerideyken yüklen ya da hücum sistemine geçince rakip üstünde ki oluşturduğunuz baskıyı görüyorsunuz. Bazen saçma sapan, garip olaylar oluyor ama buna da şükür demeliyiz sanırım.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Buradaki yorumları görüp yeni güncellemeyi indirmemiştim. 2 saat önce indirdim ve oynamaya başladım ve indirmediğime açıkçası pişman oldum. 14.1.2'de bire bir 5 pozisyona girip 1-2'si gol oluyordu. Şimdi gözle görülür bir değişme var. Gözüme batan herhangi kötü bir şey de göremedim. Topun oyuncuların ayağından aşması daha da gerçekçi bir hale getirmiş oyunu.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

geçen senede dedim bu senede diyorum. 2 senedir oyuna para verip alan insanlar oyundan daha çok şey bekliyor. oyun aynı oyun ama fark şu ki 2011'de korsan bedava oynarken şimdi para veriyosun ve daha çok gerçeklilik arıyosun.

Nesil
    2013
    Yer
    Azerbaijan , Baku

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    geçen senede dedim bu senede diyorum. 2 senedir oyuna para verip alan insanlar oyundan daha çok şey bekliyor. oyun aynı oyun ama fark şu ki 2011'de korsan bedava oynarken şimdi para veriyosun ve daha çok gerçeklilik arıyosun.
    aynen .. orginal alip begenmeyenlerde verdigi parayi haram ediyor , oysa ki okadar bos seylere paralar harcaniyorki fm ye verilen para fazlasiyla helal olsun bence .. unutmayalim saatlerce,gunlerce,haftalarca hatta ve hatta aylarca turkce yama cikmasini dort gozle bekliyorduk .En azindan bu dertten kurtardilar bizi

Transferde dünyanın parasını istiyorlar anlayamadım 2 milyon euroluk adama 20 milyon euro istediler yok artık

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Beyler, 2 gol atan oyuncunun hatrick yapabilmesi için, çalınan penaltıyı kullanrma zorunluluğu mu var FIFA kurallarında? Ya adamın bitiriciklik 18, soğukkanlılık 17, penaltı 16 ama adam her penaltıyı kaçırıyor... Ben de penaltısı düşük olsa bile penaltıyı gole çeviren (evet gerçekten çok saçma) oyuncuya çektiriyorum ama 2 gol atınca hemen topun başına diğeri geçiyor... Bunu engelleyemiyor muyuz? Şimdiki maçımda 2 penaltı oldu... İkisininde de (ona kullandırtmama rağmen) topun başına geçti ve atamadı...

13. Default

Oyundan soğudum ya. Beta sürümünde aldığım zevki sonraki hiçbir güncellemede alamadım. Beta sürümü direk devam etse daha iyiydi

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Sakatlıkların abartıldığını düşünmüştüm fakat şimdi hak veriyorum.Sakatsız maç bitiremiyorum neredeyse

15. Default

Güncellemeyi yaptıktan sonra yeni bir kariyer açıp işsiz başladım. Yarım sezon süren bekleyişin ardından Ocak ayında 18. sıradaki dibe demir atmış Karşıyaka'da başladım. İlk iki maçımda 2-0 öne geçip 2-2 bitirdim. Hafta arasında antrenörlerin tavsiyelerine hızlı hızlı "evet" derken yanlış bir şeye evet dedim. O da kaptan değişikliğiydi. Tüm takımın morali bozuldu. Takım konuşması yaptım ama fayda etmedi. Antrenmandan kimse memnun değildi. Maç öncesi konuşmalar desen öyle. Sonraki 8 maçta 2 mağlubiyet 6 beraberlik alıp istifa ettim. Hiç bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum. Hangi taktiği yaparsam yapayım üstünlük bende olsa bile bir şekilde gol yiyip en fazla berabere bitirebiliyordum. Benden sonra gelen Güvenç Kurtar da geri kalan haftalarda 2 galibiyet alabildi. Ama en azından galibiyet alabildi. Karşıyaka 19. olarak düşmüş oldu. Arkadaşlar bende mi bir sorun var yamada mı yoksa takım morali ve durumu mu bunu yarattı sizce? ( Kusura bakmayın biraz uzun oldu )

16. Default

Quote Originally Posted by koraybahce View Post
    Güncellemeyi yaptıktan sonra yeni bir kariyer açıp işsiz başladım. Yarım sezon süren bekleyişin ardından Ocak ayında 18. sıradaki dibe demir atmış Karşıyaka'da başladım. İlk iki maçımda 2-0 öne geçip 2-2 bitirdim. Hafta arasında antrenörlerin tavsiyelerine hızlı hızlı "evet" derken yanlış bir şeye evet dedim. O da kaptan değişikliğiydi. Tüm takımın morali bozuldu. Takım konuşması yaptım ama fayda etmedi. Antrenmandan kimse memnun değildi. Maç öncesi konuşmalar desen öyle. Sonraki 8 maçta 2 mağlubiyet 6 beraberlik alıp istifa ettim. Hiç bu kadar çaresiz kaldığımı hatırlamıyorum. Hangi taktiği yaparsam yapayım üstünlük bende olsa bile bir şekilde gol yiyip en fazla berabere bitirebiliyordum. Benden sonra gelen Güvenç Kurtar da geri kalan haftalarda 2 galibiyet alabildi. Ama en azından galibiyet alabildi. Karşıyaka 19. olarak düşmüş oldu. Arkadaşlar bende mi bir sorun var yamada mı yoksa takım morali ve durumu mu bunu yarattı sizce? ( Kusura bakmayın biraz uzun oldu )
    Onun etkiside vardır elbet ama benim ligde 16 maçta 13 galibiyet alıp 44 gol attığım takımım güncellemeden sonraki 4 maçın iki tanesini 1-0 kaybedip iki tanesinde de 0-0 berabere kaldı. Her maç 14-15 korner atıyorum ama gol olmuyor. Bi sürü pozisyon buluyorum ama atamıyorum sonra duran toptan gol yiyip yeniliyorum.

bir önceki versiyonda takımım ligin en az gol yiyen takımıyken ki 2019 yılındayım şampiyonlar ligi finali oldum, şimdi maç başına 2 gol yiyorum. neden oldu niye oldu hiç fikrim yok. takım hala çok gol atıyor ama çok gol de yiyor. neredeyse oyunun başından beri 3 taktiği dönüşümlü kullanıyorum ve sezondan sezona gol yeme oranım iyice düşmüştü.

ayrıca oyuncu fiyatları düşmüş bunu gözlemledim.

Nesil
    2006

Oyuncuları dinlendirmeye gönderince oyun hata veriyor bende. Steam forumlarında birkaç kişi de aynı sorunu yaşamış. Artık maç motorunu geçtim, "Sorunsuz oyun çıkarsınlar, yeter" durumuna geldi iş.

19. Default

Beyler bende garip bir problem var sanırım şöyle ki :
    Takımıma (Gimnastic) Ana sayfasına tıkladıgımda kilit oyuncuların , kulup bilgisinin , altta fikstürlerin yazdığı sayfada ortadaki LİG GEÇMİŞİ hiç ilerlemiyor . En son 12-13 sezonuna kadar gelmiş olan lig geçmişi tablosu şuan 2016 yılında olmama rağmen ne düşüş ne de yükseliş gösterdi .
    12 13 sezonunu göstermesinden sonra tabloda bir değişiklik olmadı ama oyundaki diğer bütün takımların tabloları değişmiş ..
    Geçmişe baktığımda da en son 2012 2013 fikstürünü gösteriyor ..
    Sorun nedendir bilen varmı ?

SSLER :

http://u1312.hizliresim.com/1j/p/vrg40.jpg

http://u1312.hizliresim.com/1j/p/vrg3k.jpg

20. Default

Quote Originally Posted by BoMccalebb View Post
    Onun etkiside vardır elbet ama benim ligde 16 maçta 13 galibiyet alıp 44 gol attığım takımım güncellemeden sonraki 4 maçın iki tanesini 1-0 kaybedip iki tanesinde de 0-0 berabere kaldı. Her maç 14-15 korner atıyorum ama gol olmuyor. Bi sürü pozisyon buluyorum ama atamıyorum sonra duran toptan gol yiyip yeniliyorum.
    Anlaşılan oyun herkes için eşit şartlar çıkarmıyor karşımıza. Kimisi korner taktiği bile yapmadan her maç kornerden gol attığından bahsediyor (Bence bu ortanın otomatik olarak kesildiği bölgede hava toplarına hakim bir oyuncunun olmasından olabilir). Kimisi de senin benim gibi gol atamıyor kornerden. Ama benim gözüme farkettiğim kadarıyla şunu söyleyebilirim. Oyunda pas hataları iyice artmış durumda. Üst düzey takımlarda da oluyor ama alt lig ekiplerinde pas hataları iyice göze çarpıyor bu durum. Bu yüzden ne kadar az enine pas yapılırsa o kadar iyi oluyor. KSK ile iyi bir iş çıkaramama rağmen oyun stilini akıcı yapıp topu ayağında tutmayı kapattığımda daha başarılı olduğunu gördüm. Dikine pas ve kanattan gitmek bu versiyonda daha etkili oluyor. Ne yazık ki yine oyunun versiyonuna göre taktik yapacağız

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Her maç kornerden gol yiyorum arkadaş ya.

Kornerden fazla gol atmak benim için pek geçerli değil. Bu güncelleme de taktik olayının iyileştirilmesi harika olmuş bence

Nesil
    2006

Oyuncuları dinlendirmek istediğimde "Runtime Error" hatası alıyorum. Aynı sorunla karşılaşan var mı aramızda?

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

sizde de mi kaleciler kova savunmalar kevgir..Maç başına 1-2 gol yemeden maç bitmiyor

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Tesadüf mü bilmiyorum ama nedense iyi oynadığım, çok net pozisyon bulduğum maçları kazanmakta zorlanıyorum, puan kaybediyorum. Aksine kötü oynayıp haketmediğim maçları da öyle böyle kazanıyorum.
    Sürekli taktik değiştirmeme rağmen ilk sezonumda Ajax ile açık ara şampiyon oldum ve uefa finali oynayıp psg'ye kaybettim. İstediğim oyunu asla oynatamadım. En azından istikrarlı bi şekilde olmadı. Ama kazanmakta sıkıntı yaşamadım. kötü oyun iyi sonuç olur ama arada olur.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

10 senedir bu tarz oyunlarda taktik yapar, taktiğimin motor üzerinde etkisini gözlemlerim (özellikle 2d ile beraber) abartısız söylüyorum ilk kez şu serinin 14.2.0 güncellemesinde takıma ve oyunculara verdiğim komutlardan aykırı ve bağımsız hareketleri maç içinde görüyorum. Bu konuda veya bir çok yerde bunun bir oyun olduğundan, realiteden uzak düşünmeyi gerektirdiğinden bahsederim ancak bu kadar saçmalık oyun sınırlarını bile aşar. Sonuçta buna para veren bir tüketici olarak bu kadar kötü bir malzemenin önümüze sunulmasından hoşnut değilim. Her seride aynı saçmalıkları tekrar tekrar yaşamak biraz sıkmıyor değil. İşi iyice yap boza çevirdiler.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    10 senedir bu tarz oyunlarda taktik yapar, taktiğimin motor üzerinde etkisini gözlemlerim (özellikle 2d ile beraber) abartısız söylüyorum ilk kez şu serinin 14.2.0 güncellemesinde takıma ve oyunculara verdiğim komutlardan aykırı ve bağımsız hareketleri maç içinde görüyorum. Bu konuda veya bir çok yerde bunun bir oyun olduğundan, realiteden uzak düşünmeyi gerektirdiğinden bahsederim ancak bu kadar saçmalık oyun sınırlarını bile aşar. Sonuçta buna para veren bir tüketici olarak bu kadar kötü bir malzemenin önümüze sunulmasından hoşnut değilim. Her seride aynı saçmalıkları tekrar tekrar yaşamak biraz sıkmıyor değil. İşi iyice yap boza çevirdiler.
    Aynen katılıyorum özellikle son güncellemede iyice batırdılar oyunu

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Oyuncuları dinlendirmek istediğimde "Runtime Error" hatası alıyorum. Aynı sorunla karşılaşan var mı aramızda?
    Ben bir sorun yaşamadım, 5-6 kere dinlendirdim oyuncuları.

Kornerlerde ön direge orta yapılmasını söyledim ve direktiflerden cıkılmadı henüz benim ama ilk defa kornerden dogrudan gol de atıldı hemde Galatasaray Fenerbahce derbisinde acıkcası garipsemedim de değil yani

30. Default

Quote Originally Posted by himone View Post
    Ben bir sorun yaşamadım, 5-6 kere dinlendirdim oyuncuları.
    Ben de dinlendirme konusunda bir sorun yaşamadım.

Sayfa 53 / 94 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon

Mesaj Yetkileri