Sayfa 94 / 94 İlkİlk ... 4484929394
2,791 ile 2,805 arası toplam 2805 sonuç

Konu: Football Manager 2014 | 14.3.1

Nesil
    2013
    Yer
    Yunanistan - İskeçe

arkadaslar 14.3.1 ustu guncelleme olacak mi?

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Tek çözümü var 2 gol atan oyuncunu oyundan alacaksın bu sorundan benim de başım yandı birçok kez, yapacak birşey yok zannımca bu konuda
    Tamamen benim kurgum olabilir ama;

2 gol atmis oyuncum 3. golu atmak icin cok kasip oyun disiplininden ya da taktiksel anlayistan kopabiliyor bazen. Hirsindan kaynaklaniyor da olabilir tabi.

Acikcasi 2 gol atan adama gicigim, direkt oyundan aliyorum, dinlensin diye. Her mac sonunda da niye cikardin ki diye artistlik yapan gazetecilerle ugrasiyorum

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Maç motoru çok net kurgu. Bunu bi kez daha anladım. Yahu insana rahat maç izletmemek üzerine kurulu. Yediğim gollerin çok net 3te 1i aptalca. Mesela ani atağa çıkarken kendi oyuncum arkadaşının önünü kesiyor ve ona çarpan top bomboş rakibin önünde kalıyor. Ya da rakip bek çok geriden bi orta açıyor top direğe çarpıp rakibin önüne düşüyor. Ya da rakibin kale vuruşları doğrudan adamı kaleci ile karşı karşıya bırakıyor. Bunlar futbol tarihinde ender rastlanan şeylerken benim yediğim her 3 golden 1i bunlara benzer saçmalıklardan..
    3te 1i de duran toptan.

Yahu öyle maç oluyor rakiple top diye oynuyorum. 3-0 öne geçiyorum. Sonra bi bakıyorum adamların hepsi olmuş messi ronaldo.. Bi top oynuyorlar, bi ataklar, bi organizasyonlar.. Sanki real var karşınızda. Bi de bu saçmalıklar eklenince çileden çıkıyor insan. E sormazlar mı ulan madem böyle oynayabiliyordunuz 3 taneyi yerken nerdeydiniz diye.
    Fm 15 böyle çıkarsa direkt farklı tarzlara yöneleceğim artık. Bi eğlencemiz vardı o da 3 tane beyinsiz yazılımcı yüzünden gidiyor
    hocam aynılarını yaşıyorum çıkarken adamlarım birbirine çarpıyor vs birebir yaşadığım şeyler. kafayı yedirtiyorlar bana. bu kadar skandal bir fm nasıl yaptılar inanamıyorum. 2012 simülasyonu buna 10000 basar açık ve net.

ayrıca kurgu kısmına katılıyorum. her maçta 2-0 3-0 öndeyken rakiibin ilk atağı %70-80 gol oluyor. yani rahat maç izletmeyen maç simülasyonu var. ayrıca zayıf takımlara karşı yüklenirken o saçma gollerden yiyip geri düşüyorsun uğraşıp 2-1 e getiriyorsun son 5 dakikada 2 gol daha yiyip kaybediyorsun. çıldırıyorum ya. ''maç motoru kafaya koymuş illa kaybedecem'' cümlesini kaç bin kez kullandım hatırlamıyorum.

futbol sevgime sıçayım ki oyunu bırakamıyorum. antrenöre maçları veriyorum ama öyle de keyfi çıkmıyo maça ben girince de keyfi çıkmıyo.

ben fm 12 ye dönüyorum arkadaş başlarım böyle işe.

Arkadaşlar yanlış bilgi vermek istemem, ama güncelleme paketlerini yükleyince bu sorunlar çözülüyor olabilir.

Ben oyunu yeni aldım, mevcut güncelleme paketlerini yükledim. Oyun sürümü 14.3.1 görünüyor şu anda. İlk sezonun sonuna yaklaşıyorum. Burada bahsedilenlere benzer hiç bir oyun motoru arızası le karşılaşmadım. Bilginize,

Ramazanında sonuna geldiğimize göre oyunu artık silebilirim

oyunun serisini 2000 yılı itibari ile oynuyorum. Net bi şekilde söyleyebilirimki oynadığım en kötü cm/fm serisi fm2014 tü kalemim pek kuvvetli değil bi kaç şık ta şikayetlerimi anlatmaya çalışacağım

1-Türkiye liginde saçma sapan menejer hareketleri oluyor hamza hamzaoğlu Fenerbahçe teknik direktörü oluyor
    2- ligin sonuncusu 7 maçta 1 gol atmış takım benim karşımda tiki taka yapıp bol gollü galibiyet alıyor
    3-taktik olarak ne yaptıysam başaralı olamadım defansı geri yaslıyorum olmuyo öne çıkarıyorum olmuyo sanki xavi iniesta ikilisi pas dağıtıyo rakipte
    4-taktik olarak benim isteklerim uygulanmıyo. misal gökhan töre ve olcay a fazla şut atma diyorum kanattan içeri girip forveti duvar misali kullanıp gol attıracaklarına bam güm vuruyolar. maç motoru fazla gol olmasın diyemi boş adamlara pas verdirtmiyo bilemiyorum
    5-maç motorunda gol olasılıkları çok az rakibin hangi atağında gol olacağını yada hangi frikik in gol olacağını biliyorum
    6-stoperler vale misali yolcu ediyo forvetleri
    7-kendi forvetlerim hiç yediğim gollerdeki gibi rahat gol atamıyor

fm2015 te bence her şeyi tepeden tırnağa gözden geçirmesi lazım yapımcıların

iyi ki orjinal almamışım fm2014 ü. ortada bu kadar fm severe yapılan çok büyük bir hakaret söz konusu. fm2014'ün 3.0 patch korsan versiyonunu bir hafta her gün 5-6 saat oynadım. fenerbahçeyle şans eseriydi sanırım taktiği tutturdum ve 1. sezon şampiyon oldum. sonrasında ikinci sezon seri malubiyetler almaya başladım. taktiği ne yaptıysam bir türlü tutturamadım ve kovulmaktan kurtulamadım. sonrasında yeni kariyer açıp bayern i aldım. as kadroyla çıktığım hazırlık maçlarında japon takımlarına avusturya takımlarına yenildim. yendiğim maçlarda goller yedim.
    oyundaki en büyük problem verdiğimiz taktiğin hiçbir işe yaramayışı tamamen motorun kendi oynatıyor takımı. orta sahanın ortasındaki oyuncular ve defans bloğu çok etkisiz. kanat oyuncuları daha etkili oynuyor ama onlar da kendine müslüman ve çok fazla şut çekiyorlar. zayıf rakipler size karşı çok iyi oynuyor. kendi kalesine gol atan kaleci ve defanslar bolca mevcut çok sık karşılaşılıyor hem ligde diğer takımların kendi aralarında oynadığı maçlar da hem de benim maçlarda bu şekilde çok gol oluyor. kalecim kendi yarı sahamdan serbest vuruş kullanırken topu rakibe kısa düşürüp kaleye geçme fırsatı bulamadan gol yiyor ve bu olay çok sık gerçekleşiyor. genç oyuncular wonderkidler çok kötü. oyuncuyu belki 3-5 sene sonra kazanırsınız ama oynattığınız için çok maç kaybedersiniz. türkiye ligindeki türk oyuncular yabancı oyunculara göre daha fazla bonservis istiyorlar kıçı kırık bir adama 5-6 milyon euro çekiyorlar. bursaspor enes'i 7-8 milyon sterlinden aşağıya satmıyorlar mesela, çok fazla 16 yaşındaki bir oyuncu için.
    kısacası maça ve taktiğe hükmedemediğiniz ucube bir fm oyunu olmuş. kadrolar güncel diye oynamak istiyorsunuz elbet meraktan ama oynanabilirlik sıfır. orijinal 2013'ümü oynamaya devam ediyorum oyundaki bu hatalardan soğuyup imha ettim.
    siz siz olun kesinlikle orijinalini merak edip de almayın. paranıza yazık edersiniz.

beyler klavyenize yazık

oyunun maç motoru tam anlamıyla ucubedir.. boşuna kendinizi yormayın

böyle bişeyle karşılaştım ya ölsemde gam yemem..

[YOUTUBE="_JfllCl4gzM"]sdkjaslda [/YOUTUBE]

Default fikstür sorunu

son bir kaç sayfa herkes oyunun maç motorundan şikayet etmiş oysaki bu diğer hataların yanında ufak kalır bana göre çünkü ben saten fm 3d maç motoruna geçtiğinden beri böle süper birşey beklemedim saten hep 2d modundan oynadım maçları asıl sorun fisktür sorunu beni çileden çıkaran olay bu Bu kadar saçma bir olay olamaz 3 günde 3 kere maç yaptım aralıksız böle bir hata olamaz resmen bizle alay ediyorlar dalga geçiyorlar bu durumu düzeltmek için herhangi bir yamada çıkmamış araştırdığıma göre steam atolyesine bakıyorum orda da birşey yok resmen bizi enayi yerine koyuyorlar yazık oldu harcadığım paraya gerçekten yazık

Taça çıkan topu kaleci top toplayıcılığı yaparak adama veriyor adamlar hemen taçı kullanıp boş kaleye atıyolar.

http://youtu.be/EdG4I728BGw?t=6s

Savunmanın ortasındaki oyuncularım adamlardan kaçıyo peşinden koşacağına ters yöne koşuyolar.Ortasaha oyuncusu forvetlerin peşinde .Defanstaki oyuncularım boş alandaki oyunculara sıkı markajı da yok.Yorgunlukta yok.En azından kovalasa gam yemeyecem.Bekliyo orta sahada.

http://youtu.be/SQ_Zza4R3N4

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Oyunda bazı sonuçların veya maç içinde olacakların maç motoru tarafından önceden belirlendiğinden net olarak şüphelendiğim an yukarıdakine benzer bir olayı yaşadığım zamandı.

GS kariyerimdeydi. Maç kaç kaç bitmişti hatırlamıyorum ama sonuçlar penceresinde resimdeki gibi farklı bir skor yazmasının yanısıra başka bir pencerede olmayan o golü atan oyuncunun ismi bile yazıyordu. Hemen ekran görüntüsü aldım ama sonra ne olduysa sonradan üstüne mi yazdı ya da alt+f9'a iyi basmadığımdan ekran görüntüsünü almamış mı nedir resmi bulamadım. Bi bulsam zaten hemen SI forumunda gerekenleri yazacağım da kanıt olmadan olmuyor işte.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar bu yeni transferlerin de dahil olduğu bi yama çıkacak mı?

2014-2015 kadrolarıyla yeni bi oyun açabilcek miyiz?

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by serwan View Post
    yeni başlık açmak istemedim de buraya yazayım..
    maçta 2 gol atmış oyuncunun hattrick yapacak diye penaltıları kullanması saçmalığını engellemenin bi yolu yok mudur? yahu kupa maçı oynuyorum 1 golün bile hayati değeri var ama penaltı oluyor ve topun başında 2 gol atmış sol bekim.. kaçırıyor..
    futbolda böyle bi kural mı var? neden doğrudan oyuna yansıtılmış bu olay
    Bu benim de çok başıma gelmişti ama bugüne kadar bu tür penaltıların hiçbiri kaçmamıştı bende. Geçenlerde ilk kez kaçtı o da kritik bir anda, puan kaybetmeme sebep oldu. 2 gol atan stoperim kullandı ve kaçırdı.

Benim asıl merak ettiğim 2 tane 2 gol atmış oyuncu varken kim/hangisi kullanıyor penaltıyı? Şu an devam eden maçımda 2 oyuncum da 2 gol attı ve penaltı olmasını çok istiyorum bunu öğrenebilmek için. Böyle bir durumda penaltı özelliği daha iyi olan mı, ilk önce 2 gol atan mı yoksa normal penaltıcım mı kullanır acaba?

Var mı böyle bir şeyle karşılaşan?
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Bu zaman oldu şu 2014 için güzel bir taktik bulamadım. Aşırı sinir oldum. Hileli taktik falan varsa onu kullanacağım artık var mı tavsiyesi olan. Olmadı 2015 alacam artık onu da incelemek gerek tabi maç motoru nasıldır acaba? Yine böyle sinir bozucu olursa 2013 e geri dönerim

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

......................
    Last edited by World Hollow o1 : 23.Kasım.2014 at 11:55

Sayfa 94 / 94 İlkİlk ... 4484929394

Mesaj Yetkileri