Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 102 sonuç

Konu: Fenerbahçe

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Fenerbahçe TV
    Fenerium
    Fenercell
    Fener Bank
    1 Milyon Üye
    Fenerland
    Fenerbahçe Üniversitesi
    Fenerbahçe AVM
    FB Ülker Arena

hepsi bu adamın projeleri. Ama hala 2 yıllık başkana verilen ca'dan düşük pa değeri alıyor.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Az önce editörden baktım da Karl-Heinz Rummenigge'nin CA'sı 185, PA'sı ise 190. Sİzin mantığınıza göre gidersek eğer; geçmişinde sadece futbolculuk, tv yorumculuğu ve yaklaşık 11 yıllık sportif yöneticilik olan bir adam, hiçbir şirket kurup büyütmemesine rağmen, yıllarca fabrika kurup işletmemesine rağmen sadece sportif geçmişi ve yöneticiliği ile bu değerleri alır? Orası Bayern olduğu için mi? Demek ki bu değerlerin yüksek olması için şirket kurup büyütmek gerekmiyormuş, spor yöneticiliği de yeterliymiş. Diyebilirsiniz ki Bayern'in seviyesinde bir takım var, bunun mimarlarından birisi. Siz sportif yöneticiliği hiçe sayıp, sürekli şirket yönetmekten bahsediyorsunuz ama sadece.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Önceki mesajları okudum da Simcity mi oynuyoruz FM mi belli değil. Sportif başkanlıkla Şirket başkanlığı nasıl bir tutuluyor? O zaman Nihat Özdemir başkan olsa CA'sı 190 mı olacak. Oysa kulüpteki her söylemi tartışma yaratıyordu.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Fenerbahçe TV
    Fenerium
    Fenercell
    Fener Bank
    1 Milyon Üye
    Fenerland
    Fenerbahçe Üniversitesi
    Fenerbahçe AVM
    FB Ülker Arena

hepsi bu adamın projeleri. Ama hala 2 yıllık başkana verilen ca'dan düşük pa değeri alıyor.
    Ya verdigi zararlar?

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Az önce editörden baktım da Karl-Heinz Rummenigge'nin CA'sı 185, PA'sı ise 190. Sİzin mantığınıza göre gidersek eğer; geçmişinde sadece futbolculuk, tv yorumculuğu ve yaklaşık 11 yıllık sportif yöneticilik olan bir adam, hiçbir şirket kurup büyütmemesine rağmen, yıllarca fabrika kurup işletmemesine rağmen sadece sportif geçmişi ve yöneticiliği ile bu değerleri alır? Orası Bayern olduğu için mi? Demek ki bu değerlerin yüksek olması için şirket kurup büyütmek gerekmiyormuş, spor yöneticiliği de yeterliymiş. Diyebilirsiniz ki Bayern'in seviyesinde bir takım var, bunun mimarlarından birisi. Siz sportif yöneticiliği hiçe sayıp, sürekli şirket yönetmekten bahsediyorsunuz ama sadece.
    Basinda oldugu kulubun itibari kac?

Dedigim gibi, baskanlar icin CA'nin tek amaci basinda olabilecegi ve olmayi kabul edebilecegi kuluplerin seviyesini belirlemek.

Quote Originally Posted by barahir View Post
    Önceki mesajları okudum da Simcity mi oynuyoruz FM mi belli değil. Sportif başkanlıkla Şirket başkanlığı nasıl bir tutuluyor? O zaman Nihat Özdemir başkan olsa CA'sı 190 mı olacak. Oysa kulüpteki her söylemi tartışma yaratıyordu.
    Ben sizin ne oynadiginizi bilmiyorum ama yukarida da yazdim. Aziz Yildirim Fenerbahce'den daha buyuk bir kulupte baskan/icra komitesi baskani (chairman) olur mu veya olabilir mi?

Ya peki Unal Aysal?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ya verdigi zararlar?
    Ben sizin ne oynadiginizi bilmiyorum ama yukarida da yazdim. Aziz Yildirim Fenerbahce'den daha buyuk bir kulupte baskan/icra komitesi baskani (chairman) olur mu veya olabilir mi?

Ya peki Unal Aysal?
    Peki ya Ünal Aysal Galatasaray'ın başında 15 yıl başkanlık yapabilir mi? Henüz 2. yılında Fatih Terim'e yapılanlardan dolayı taraftarı ikiye bölmüşken, istediği kadar kendi şirketini yüceltsin. İş adamı olmak ile Kulüp yönetmek farklıdır. Bizim noktamız bu.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Ya peki Unal Aysal?
    Siz 70 yaşındaki Ünal Aysal'ı başka bir ülkede, Galatasaray'dan daha büyük bir kulübün başkanı olarak görebiliyorsunuz anladığım kadarıyla. Kolay gelsin size.
    Yeterli sanırım.
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2003

Peki ya Ünal Aysal Galatasaray'ın başında 15 yıl başkanlık yapabilir mi? Henüz 2. yılında Fatih Terim'e yapılanlardan dolayı taraftarı ikiye bölmüşken, istediği kadar kendi şirketini yüceltsin. İş adamı olmak ile Kulüp yönetmek farklıdır. Bizim noktamız bu.
    Galatasaray'da degil Unal Aysal, hic kimse 15 yil baskanlik yapamaz. 15 yil ust uste baskan kulube uye olanlarin hepsinin altina imzasini atar. Galatasaray'da kimseye o kadar guc verilmez. O kisi kim olursa olsun. Faruk Suren Avrupa'dan kupa getirdi, 5 yil dayanabildi sadece.

Adnan Polat stadin yapilisi bitsin diye, sirket birlesmesi olsun diye bir suru eziyet cekti. Ama kazandirdigi varliklardan gelen para Adnan Polat'a harcatilmadi cunku bu parayi harcamasi icin vizyonunun yetmeyecegi dusunuldu. Ozellikle bu paranin takimi kurmak icin Adnan Sezgin'e verilmesi istenmedi.

Bu arada Fatih Terim'in gitmesi de esasinda genel kurul'un buyuk bir bolumunu memnun etti. Genel kurul her zaman sokaktaki taraftar ile ayni dusunmez, dusunmek de zorunda degil. Kisilerin menfaatini degil, Galatasaray'in menfaatini dusunmekle yukumludur genel kurul.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by furkan58 View Post
    Yeterli sanırım.
    Yas ile ne alakasi var ki?

Daha tecrubeli mi demek istiyorsun?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Galatasaray'da degil Unal Aysal, hic kimse 15 yil baskanlik yapamaz. 15 yil ust uste baskan kulube uye olanlarin hepsinin altina imzasini atar. Galatasaray'da kimseye o kadar guc verilmez. O kisi kim olursa olsun. Faruk Suren Avrupa'dan kupa getirdi, 5 yil dayanabildi sadece.

Adnan Polat stadin yapilisi bitsin diye, sirket birlesmesi olsun diye bir suru eziyet cekti. Ama kazandirdigi varliklardan gelen para Adnan Polat'a harcatilmadi cunku bu parayi harcamasi icin vizyonunun yetmeyecegi dusunuldu. Ozellikle bu paranin takimi kurmak icin Adnan Sezgin'e verilmesi istenmedi.

Bu arada Fatih Terim'in gitmesi de esasinda genel kurul'un buyuk bir bolumunu memnun etti. Genel kurul her zaman sokaktaki taraftar ile ayni dusunmez, dusunmek de zorunda degil. Kisilerin menfaatini degil, Galatasaray'in menfaatini dusunmekle yukumludur genel kurul.
    Kendin yazdın abi.

Aziz Yıldırım'ın 10 yıllık süre içerisinde Genel Kurula kendini bu denli kabul ettirerek, üye sayısını nerdeyse 2-3 kat artırarak bu gücü kendinde toplayabiliyorsa, bu sanırım onun yönetme başarısını gösteriyor.

Ayrıca şunu biliyoruz ki Ünal Aysal Belçika kökenli bir iş adamı. GS'den önce GS camiası dahil pek çok insan ismini bile bilmezdi Ünal Aysal'ın. Türkiye'deki insanların kendisini tanımaması bu onun yönetim başarısını/başarısızlığını etkilemez, bir ölçüt değildir. Avrupa'da sokakta 100 kişi çevirseniz 90'ı Porto başkanını tanımaz. Peki ya yaptıkları?

Nesil
    2011
    Yer
    adana

Aziz Yıldırımın ne işler çevirdiğini bilmeyen yoktur herhalde başkanlığından beri üye olan adamların çoğu hatta tamamına yakını kör bir şekilde aziz yıldırıma bağlı...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Eğer verdiği zarar diyerek kastettiğiniz şike olayları ise Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye verdiği zarar yoktur.

Başkaca hataları olmuştur elbette ama yaptıklarının yanında düşünülemez bile.

edit: O saydığım projelere böyle geçiştirme cevap vermenizi beklemiyordum.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2003

Kendin yazdın abi.

Aziz Yıldırım'ın 10 yıllık süre içerisinde Genel Kurula kendini bu denli kabul ettirerek, üye sayısını nerdeyse 2-3 kat artırarak bu gücü kendinde toplayabiliyorsa, bu sanırım onun yönetme başarısını gösteriyor.

Ayrıca şunu biliyoruz ki Ünal Aysal Belçika kökenli bir iş adamı. GS'den önce GS camiası dahil pek çok insan ismini bile bilmezdi Ünal Aysal'ın. Türkiye'deki insanların kendisini tanımaması bu onun yönetim başarısını/başarısızlığını etkilemez, bir ölçüt değildir. Avrupa'da sokakta 100 kişi çevirseniz 90'ı Porto başkanını tanımaz. Peki ya yaptıkları?
    Iste orada ayrisiyoruz. Bence 15 yil kalmak kisinin basarisi degil. Genel kurul'un basarisizligi. Aziz Yildirim'i elestirmek yasak. Elestiren kulup uyeliginden atiliyor. Aziz Yildirim kulup tuzugunun aksine kulup ile ticari iliskiye giriyor (baskasina satamadigi icin kulube sattigi evler), genel kurul seyirci.

2001'den 2011'e kadar 10 yil Galatasaray borc icinde eziyet cekerken, Fenerbahce'nin sadece stat geliri rakiplerinin butun gelirleriye kafa kafaya hale gelmisti. Elindeki bu firsati yeterince iyi degerlendirememesi bile Aziz Yildirim hakkinda yeterli fikir vermiyor mu?

2002'de Feyenoord'a elenir, Sampiyonlar Ligi'ne kalamaz.
    2004'te gruplarda ucuncu
    2005'te gruplarda sonuncu
    2006'da Dinamo Kiev'e elenir, Sampiyonlar Ligi'ne kalamaz.
    2007'de Ceyrek final oynar
    2008'de gruplarda sonuncu
    2010'da Young Boys'a elenir, Sampiyonlar Ligi'ne kalamaz.
    2012'de Spartak Moskova'ya elenir, Sampiyonlar Ligi'ne kalamaz

15 yilda bir tane ceyrek final, bir tane de UEFA'da yari final, 5 sampiyonluk. Ozellikle 2001-2011 doneminde icerideki rakiplerinin en azindan iki kati butcelere sahip olmasina ragmen.

Basari bu mu?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Baskanlarin oyundaki gorevi ne? Kulube kaynak yaratmak, teknik direktor secmek, futbol direktoru secmek. Yani oyunda yonetici olarak varlar. Yoneticilik evrensel bir kavram.
    15 yilda bir tane ceyrek final, bir tane de UEFA'da yari final, 5 sampiyonluk. Ozellikle 2001-2011 doneminde icerideki rakiplerinin en azindan iki kati butcelere sahip olmasina ragmen.
    Yarattığı imkanları kendiniz kabul ediyorsunuz, seçtiği teknik adamlarda da öyle 'aaa bu adamın Fenerbahçe'nin başında ne işi var' diyeceğimiz pek kimse yok.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Iste orada ayrisiyoruz. Bence 15 yil kalmak kisinin basarisi degil. Genel kurul'un basarisizligi. Aziz Yildirim'i elestirmek yasak. Elestiren kulup uyeliginden atiliyor. Aziz Yildirim kulup tuzugunun aksine kulup ile ticari iliskiye giriyor (baskasina satamadigi icin kulube sattigi evler), genel kurul seyirci.

2001'den 2011'e kadar 10 yil Galatasaray borc icinde eziyet cekerken, Fenerbahce'nin sadece stat geliri rakiplerinin butun gelirleriye kafa kafaya hale gelmisti. Elindeki bu firsati yeterince iyi degerlendirememesi bile Aziz Yildirim hakkinda yeterli fikir vermiyor mu?

2002'de Feyenoord'a elenir, Sampiyonlar Ligi'ne kalamaz.
    2004'te gruplarda ucuncu
    2005'te gruplarda sonuncu
    2006'da Dinamo Kiev'e elenir, Sampiyonlar Ligi'ne kalamaz.
    2007'de Ceyrek final oynar
    2008'de gruplarda sonuncu
    2010'da Young Boys'a elenir, Sampiyonlar Ligi'ne kalamaz.
    2012'de Spartak Moskova'ya elenir, Sampiyonlar Ligi'ne kalamaz

Basari bu mu?
    iyide ünal aysal ne yaptı gs şl de final mi oynadı kupamı aldı onun zamanında, kaynakmı yarattı şuan adnan polatın yaptıklarının kaymağını yiyor. neden daha önceden aday olmadı elini taşın altına koymadı, iyi bir yönetici risk almasını bilir.

Saadettin Saran başkan olsa muhtemelen Aziz Yıldırım'dan daha yüksek CA ve PA'sı olacaktı. Aziz Yıldırım'ın iş adamlığı, başkanlık ve yöneticilik vasıfları Türkiye sınırları içinde etkiliyken (hatta çok güçlü) Saadettin Saran Avrupa çapında faaliyetleri olan bir iş adamı/yöneticidir. O nedenle Aziz Yıldırım'ın Türkiye ölçeğine uygun bir CA ve PA'ya sahip olmasını anlayabiliyorum.

Nesil
    2003

Eğer verdiği zarar diyerek kastettiğiniz şike olayları ise Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye verdiği zarar yoktur.

Başkaca hataları olmuştur elbette ama yaptıklarının yanında düşünülemez bile.

edit: O saydığım projelere böyle geçiştirme cevap vermenizi beklemiyordum.
    Projeler benim gozumu boyamiyor acikcasi. Ulker Arena, FBTV ve Fenerium disinda bitirilmis proje saymamissin. FBTV zarar ediyor bildigim kadariyla. Fenerium'un kulube toplam getirisi 10-12 milyon TL civarinda topu topu. Ulker Arena da guzel tesis.

1 milyon uye isini 2006'dan beri soyluyor Aziz Yildirim. Hala soyluyor.

Banka, Unviversite vs. vs. Geciniz. Tabii bence.

Universite kuracagina spor yoneticisi yuksek okulu acsin. Veya sporcu okulu acsin.

Ama mutlaka birilerinin Universite kurarak iyi para kazandigini duymustur, ben de kurayim diyordur. Bana yakin bir ornek oldugu icin soyluyorum. Eger diplomasi 5 para etmeyen bir patron universitesi kuracaksa hic ugrasmasin. Yarar'dan fazla zarari olur.

Zarar derken de 2001-2011 yillari arasinda rakiplerine finansal acidan fark atip, bu farktan faydalanamamasindan bahsediyordum. Sike meselesi isin kremasi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    iyide ünal aysal ne yaptı gs şl de final mi oynadı kupamı aldı onun zamanında, kaynakmı yarattı şuan adnan polatın yaptıklarının kaymağını yiyor. neden daha önceden aday olmadı elini taşın altına koymadı, iyi bir yönetici risk almasını bilir.
    Kaymagi yere dokmeden, yuzune gozune bulastirmadan yemeyi bilmek de bir meziyet degil mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Projeler benim gozumu boyamiyor acikcasi. Ulker Arena, FBTV ve Fenerium disinda bitirilmis proje saymamissin. FBTV zarar ediyor bildigim kadariyla. Fenerium'un kulube toplam getirisi 10-12 milyon TL civarinda topu topu. Ulker Arena da guzel tesis.

1 milyon uye isini 2006'dan beri soyluyor Aziz Yildirim. Hala soyluyor.

Banka, Unviversite vs. vs. Geciniz. Tabii bence.

Universite kuracagina spor yoneticisi yuksek okulu acsin. Veya sporcu okulu acsin.

Ama mutlaka birilerinin Universite kurarak iyi para kazandigini duymustur, ben de kurayim diyordur. Bana yakin bir ornek oldugu icin soyluyorum. Eger diplomasi 5 para etmeyen bir patron universitesi kuracaksa hic ugrasmasin. Yarar'dan fazla zarari olur.

Zarar derken de 2001-2011 yillari arasinda rakiplerine finansal acidan fark atip, bu farktan faydalanamamasindan bahsediyordum. Sike meselesi isin kremasi.
    Üniversite hakkında çok karamsar olduğunu düşünüyorum. Üniversitenin bölümleri arasında spor yöneticiliği vs gibi bölümlerin esas alınacağını biliyorum ben. Dediğin şeyin MYO'sunu değil, Üniversitesini açıyor bir nevi.

Bunun dışında tek bir söz söyleyeceğim. Şu an ki yayın haklarının yıllık bedelinin Aziz Yıldırım ile hiç mi ilgisi yoktur? O dönemde kulüpler birliği başkanı kimdir? İhaleden önce yayın bedellerinin 400-500 Milyon Dolar arasında olacağını def'aten söyleyen kimdir? Bunlar bir yöneticilik başarısı değil midir?

Ünal Aysal GS'nin en kötü döneminde ismi geçmezken, stad yapıldıktan sonra, belirli oyuncularla anlaşıldıktan sonra kongre ile başa gelmedi mi?

Aziz Yıldırım için kendi şakşakçılarını kulübe getirdi diyorsun, Ünal Aysal'ın yoruldular deyip apar topar Albayrak ve Dürüst'ü kulüpten uzaklaştırması benzer şey değil midir? Bu ikili Ünal Aysal'ın bazı yönetim planlarına karşı olan kişiler değil miydi?

Tek bir şey dedim ama baya bir şey yazdım, kusura bakma

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by onurphaned View Post
    Saadettin Saran başkan olsa muhtemelen Aziz Yıldırım'dan daha yüksek CA ve PA'sı olacaktı. Aziz Yıldırım'ın iş adamlığı, başkanlık ve yöneticilik vasıfları Türkiye sınırları içinde etkiliyken (hatta çok güçlü) Saadettin Saran Avrupa çapında faaliyetleri olan bir iş adamı/yöneticidir. O nedenle Aziz Yıldırım'ın Türkiye ölçeğine uygun bir CA ve PA'ya sahip olmasını anlayabiliyorum.
    Mutlaka. Hatta yanilmiyorsam Dortmund'un hissedarlarindan.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Başkan oyunda kulübe kaynak sağlar diyorsunuz birkaç mesaj sonra kulüp finansal olarak rakiplerinin çok önünde olmasına rağmen başarı olarak fark atamadı diyorsunuz ?

Kulüp başkanının görevi kaynak sağlamak değil miydi oyunda, ee kabul ediyorsunuz çok iyi kaynak sağladığını ???

Aziz Yıldırım'a kesinlikle tarafsız bakamıyorsunuz.

Nesil
    2003

Üniversite hakkında çok karamsar olduğunu düşünüyorum. Üniversitenin bölümleri arasında spor yöneticiliği vs gibi bölümlerin esas alınacağını biliyorum ben. Dediğin şeyin MYO'sunu değil, Üniversitesini açıyor bir nevi.

Bunun dışında tek bir söz söyleyeceğim. Şu an ki yayın haklarının yıllık bedelinin Aziz Yıldırım ile hiç mi ilgisi yoktur? O dönemde kulüpler birliği başkanı kimdir? İhaleden önce yayın bedellerinin 400-500 Milyon Dolar arasında olacağını def'aten söyleyen kimdir? Bunlar bir yöneticilik başarısı değil midir?

Ünal Aysal GS'nin en kötü döneminde ismi geçmezken, stad yapıldıktan sonra, belirli oyuncularla anlaşıldıktan sonra kongre ile başa gelmedi mi?

Aziz Yıldırım için kendi şakşakçılarını kulübe getirdi diyorsun, Ünal Aysal'ın yoruldular deyip apar topar Albayrak ve Dürüst'ü kulüpten uzaklaştırması benzer şey değil midir? Bu ikili Ünal Aysal'ın bazı yönetim planlarına karşı olan kişiler değil miydi?

Tek bir şey dedim ama baya bir şey yazdım, kusura bakma
    Universite dedigin sey birisini bir meslege hazirlamaz. Universite belli bir konunun teorisini derinlemesine ogretir. Neyse, dedigim gibi universite egitimi bana yakin bir konu oldugu icin bu sekilde bakiyorum meseleye. Adi universite olan ama esasinda MYO'dan farkli egitim vermeyen yeterince universite var zaten.

Yayin geliri meselesine gelince. Aziz Yildirim'in soylemesiyle mi oluyor bu yoksa Turk Telekom'un fiyat yukseltmesiyle mi? Aziz Yildirim mi TT'a fiyat yukselttirdi? Madem onun soylemesiyle oluyordu, iki katini soyleseydi.

Bilmiyorum haberin var mi ama Galatasaray'da baskan olabilmek icin 10 yil genel kurul uyeligi gerekli. Unal Aysal yanilmiyorsam ya 2000'de veya 2001'de uye oldu kulube.

Aziz Yildirim kendi saksakcilarini yonetime getirdi demedim. 15 yilda uye yaptiklarinin onu tutmasi anormal degil diyorum. Galatasaray'da buna izin verilmez de dedim ayrica.

Neyse konu dallanip budaklaniyor. Bu kadar uzun uzun Aziz Yildirim-Unal Aysal konusmasi yapmanin da hic bir faydasi yok cunku burada yazacaginiz ve benim goz onunde bulundurmadigim bir sey oldugunu dusunmuyorum. Gercekten orjinal bir dusunce ortaya atilirsa konuya tekrar mudahil olurum ama baskanlarin CA degerleri bu kadar uzun uzun tartisilacak kadar onemli bir mesele degil.

Bunlari yazacaginiz zaman icinde veritabaninda boylari veya ten renkleri eksik/yanlis olan oyuncularin bu bilgilerini iletseniz cok daha buyuk bir faydaniz olurdu arastirmaya.

Nesil
    2003

Başkan oyunda kulübe kaynak sağlar diyorsunuz birkaç mesaj sonra kulüp finansal olarak rakiplerinin çok önünde olmasına rağmen başarı olarak fark atamadı diyorsunuz ?

Kulüp başkanının görevi kaynak sağlamak değil miydi oyunda, ee kabul ediyorsunuz çok iyi kaynak sağladığını ???

Aziz Yıldırım'a kesinlikle tarafsız bakamıyorsunuz.
    Sadece kaynak saglamak demedim. Yonetmek dedim. Ne yonetilir? Insan ve kaynak.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Baskanlarin oyundaki gorevi ne? Kulube kaynak yaratmak, teknik direktor secmek, futbol direktoru secmek. Yani oyunda yonetici olarak varlar. Yoneticilik evrensel bir kavram.
    Bu mesajınızdan hareketle yazdım.

Hangi teknik adam yüzünden Aysal'dan daha düşük değer aldı Yıldırım ? para konusunda yaptıklarını kabul ettiniz çünkü. demek ki teknik adam bakımından geride kalmış.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

Araştırma konusunda da çok şey yazdım, ancak neredeyse dediklerime karşı gösterdiğiniz şeylerin hiçbirinin beni tatmin etmemesi ve ısrarla aynı şeylerin dillendirilmesi ve hiçbir şeyin değişmemesi yüzünden pek itimadım kalmadı o konuya. Burada da aynısı oluyor. Milyon tane örnek gösteriyoruz ancak tek bir konuda diretiyosunuz. Burada başkanın CA&PA olayı değil aslında asıl konu, bu sadece konunun görünen yüzü.

Neyse ben yine de teşekkür ederim.

Nesil
    2003

Bu mesajınızdan hareketle yazdım.

Hangi teknik adam yüzünden Aysal'dan daha düşük değer aldı Yıldırım ? para konusunda yaptıklarını kabul ettiniz çünkü. demek ki teknik adam bakımından geride kalmış.
    Gercekten sadece kararttigin kisimlari mi okuyorsun sadece yoksa arkadan gelen cumleyi gormezden mi geliyorsun?

Para konusunda da herhangi bir yorum yapmadim.

Fakat Unal Aysal'in geldigi donemde Galatasaray'in gelirlerinin hemen hemen tamaminin temlik altinda oldugunu (bilhassa stat gelirlerinin %90'inin), buna ragmen gerek hisse satisi yaparak, gerek yeni sponsorluk yaratarak, gerek sermaye arttirimi yaparak, gerek basarili olarak kulubu dondurmekle kalmayip ivme kazandirdigini gozlerimizle gorebiliyoruz.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Benim verdiğim Rummenigge olayında Bayern'in itibarı önemsiz. Zira benim takıldığım nokta Rummenigge'nin hiçbir şirket geçmişi yokken CA ve PA'sı yüksek olabiliyor. Sadece sportif geçmişi ile ön planda olan bir adam. Ama sizin başkanların CA ve PA'sı için tek kabul ettiğiniz kriter şirket yöneticiliği. Sportif yöneticiliği hiçe saymanızdı benim vurgulamak istediğim ama siz kendi işinize gelen kısmından aldığınız için Bayern'in itibarını öne sürdünüz. Bu tavrınızı anlıyorum ben. Hep aynı tutum; bizlere bu yüzden, şu yüzden demenize karşı sunulan argümanlara kapalı bir tutum içindesiniz. Başkanların durumunu sizce belirleyen şeyleri kendiniz yazdınız. Bunlarla ilgili söylediğimiz şeylere karşı Yıldırım'ın kendi yıllarındaki sportif başarısızlığını öne sürdünüz. Nedir başkanların itibar kriteri sizce? Net olarak söyleyebilir misiniz? Sportif başarı mı, başkanlık öncesi kişisel şirket yöneticiliği başarısı mı, maddi kaynak yaratma becerisi mi, teknik direktör seçmek mi, futbol direktörü seçmek mi? Bunlardan hangisi Aysal'ın şu anki itibarını Yıldırım'ın potansiyel gelebileceği en yüksek noktanın bile üstüne alıyor?

Önce Aysal'ın uluslararası işler yapan şirket yöneticiliğini öne sürdünüz. Rummenigge'nin tek olayı sportif geçmişi. Şirket yönetmişliği yok. Demek ki tek kriter bu, sizin her şeyin önünde tuttuğunuz şirket yöneticliği değilmiş.

Nesil
    2003

Araştırma konusunda da çok şey yazdım, ancak neredeyse dediklerime karşı gösterdiğiniz şeylerin hiçbirinin beni tatmin etmemesi ve ısrarla aynı şeylerin dillendirilmesi ve hiçbir şeyin değişmemesi yüzünden pek itimadım kalmadı o konuya. Burada da aynısı oluyor. Milyon tane örnek gösteriyoruz ancak tek bir konuda diretiyosunuz. Burada başkanın CA&PA olayı değil aslında asıl konu, bu sadece konunun görünen yüzü.

Neyse ben yine de teşekkür ederim.
    Itiraz ettigin seyleri kotu secmissin desek?

Saka bir yana, bir seyin yanlis olmadigini dusunuyorsam ve yazilanlar bu fikrimi degistirmeye yeterli degilse yapacak bir sey yok.

Eger yazilan bir seyi daha once dusunmediysem ve aklima yatarsa zaten bunu daha basindan kabul ederim ve is bu kadar uzamaz. Uzamasinin nedeni, benim zaten dusundugum ve suzgecten gecirdigim seyleri tekrar tekrar soyleyerek fikrimi degistirme cabasi. Bir nevi kapiya anahtar uymamasina ragmen bunu tekrar tekrar denemek.

Galatasaray'in baskani bugun Ali Durust olsa (cok tecrubeli oldugu icin ornek veriyorum toplam 10-15 yil futbol yoneticilik tecrubesi vardir), 120 civarinda bir CA'dan fazlasini vermeye elim gitmez.

Ise basladigindan beri Unal Aysal ozellikle finansal ve yonetsel acidan cok dogru hamleler yapti. Avrupa'da soz sahibi kuluplerin yoneticilerine konusma yapti. Bu adam sadece 2 yildir baskan biraz tecrube kazansin ondan sonra onu dinleriz demediler.

Nesil
    2003

Benim verdiğim Rummenigge olayında Bayern'in itibarı önemsiz.
    Yazdiginin gerisini okumuyorum cunku ayni seyleri okumaktan ve yazmaktan biktim.

Bayern'in itibari tek onemli olan sey.

Oyun CA'ya bakarak baskanin hangi kuluplerde baskanlik yapabilecegini belirliyor. CA'nin baska hic bir onemi yok!

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Yazdiginin gerisini okumuyorum cunku ayni seyleri okumaktan ve yazmaktan biktim.

Bayern'in itibari tek onemli olan sey.

Oyun CA'ya bakarak baskanin hangi kuluplerde baskanlik yapabilecegini belirliyor. CA'nin baska hic bir onemi yok!
    Az önce bir arkadaşa yazdığımın gerisini neden okumadın diyen siz, benim yazdığımın gerisini neden okumadınız? Rummenigge'nin sportif geçmişi demişim, şirket tecrübesi yok demişim. Takıldığınız Bayern'in itibarı. Tek kriter şirket yöneticiliği ise neden Rummenigge'nin Aysal gibi sıfırdan kurup büyüttüğü bir şirketi yokken bu kadar büyük itibar sahibi? Buna cevap vermenizi rica ediyorum sizden. Bayern'in itibarı önemsiz derken, benim değinmek istediğim nokta Bayern'in itibarı değil, Rummenigge'nin şirket geçmişi demek istemiştim. Anlatamadım.

Nesil
    2003

Az önce bir arkadaşa yazdığımın gerisini neden okumadın diyen siz, benim yazdığımın gerisini neden okumadınız? Rummenigge'nin sportif geçmişi demişim, şirket tecrübesi yok demişim. Takıldığınız Bayern'in itibarı. Tek kriter şirket yöneticiliği ise neden Rummenigge'nin Aysal gibi sıfırdan kurup büyüttüğü bir şirketi yokken bu kadar büyük itibar sahibi? Buna cevap vermenizi rica ediyorum sizden. Bayern'in itibarı önemsiz derken, benim değinmek istediğim nokta Bayern'in itibarı değil, Rummenigge'nin şirket geçmişi demek istemiştim. Anlatamadım.
    Cunku daha ilk cumleden beni kaybettin yanlis seyi yazarak.

Biz CA'yi mi belirliyoruz? Evet. Gerisi fasa fiso.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri