Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 102 sonuç

Konu: Fenerbahçe

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Default Fenerbahçe

Sorun sizin araştırmanızdan kaynaklanmıyordur muhtemelen ama buraya yazmak daha doğru olur sanırım. Fenerbahçe'nin U19 takımı Avrupa U19 ŞL'de mücadele ederken maçlarını Türk Telekom Arena'da oynuyor. Bu organizasyonun stadyum seçimi enteresan zaten gerçekte de ama oyunda neye göre böyle oluyor acaba, bir fikriniz var mı?
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2003

Sorunun cevabini bilemiyorum. Nedense Besiktas SL'ne katildiginda maclarini TT Arena'da oynuyor.

Arizanin nedenini bilemiyorum ama SI'a bildirdim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Editörü kurcalarken Aziz Yıldırım ve Ünal Aysal'ın ca ve paları dikkatimi çekti.

Aziz Yıldırım: CA:140 PA:155

Ünal Aysal: CA:160 PA:170

Ünal Aysal ne yaptı ki bu değerleri aldı ? Rakiplerinin saha dışı işlerle uğraştığı iki sezon şampiyon olması mı bu değeri almasını sağladı. Hatta şöyle bir şey çıkıyor ortaya; Aziz Yıldırım en iyi döneminde bile (PA:155) Ünal Aysal'ın şimdiki halinden (CA:160) daha kötü.

Aziz Yıldırım Türk sporuna oldukça katkısı olmuştur. Tesisler falan diyeceğim bunlar hepsi beton vs denceğinden demiyorum artık. Ama Aziz Yıldırım'a objektif yaklaşıldığını düşünmüyorum. Bu değerlerin belki hiç önemi bile yoktur ama belirtmekte fayda var.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Editörü kurcalarken Aziz Yıldırım ve Ünal Aysal'ın ca ve paları dikkatimi çekti.

Ünal Aysal ne yaptı ki bu değerleri aldı ? Rakiplerinin saha dışı işlerle uğraştığı iki sezon şampiyon olması mı bu değeri almasını sağladı. Hatta şöyle bir şey çıkıyor ortaya; Aziz Yıldırım en iyi döneminde bile (PA:155) Ünal Aysal'ın şimdiki halinden (CA:160) daha kötü.

Aziz Yıldırım Türk sporuna oldukça katkısı olmuştur. Tesisler falan diyeceğim bunlar hepsi beton vs denceğinden demiyorum artık. Ama Aziz Yıldırım'a objektif yaklaşıldığını düşünmüyorum. Bu değerlerin belki hiç önemi bile yoktur ama belirtmekte fayda var.
    soru güncel bende cevabını merak ediyorum

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Bende merak ettim şimdi

Nesil
    2003

Bu degerlerin pek bir anlami yok (baskanlar ulke icinde kulup degistirmedigi icin) ama nedeni basit.

Birisi lokal, digeri uluslararasi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Oyunda bunun hiç önemi olmayabilir ama neden doğru girilmesin.

CA ve PA buna göre mi belirleniyor ? Yeteneğe göre belirlenmesi gerekmıyor mu ? Zaten itibar değerlerinde Ünal Aysal öndeymiş. 2 yıllık başkanın ca'sı Aziz Yıldırım'ın pa'sından fazla olması mümkün değil.

Kulüp efsanelerinde Ali Şen'in olup Aziz Yıldırım'ın olmaması da ayrı bir dert zaten.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2003

Aziz Yildirim nasil yok? Bir daha dikkatle goz at istersen.

Kusura bakma ama Unal Aysal ile Aziz Yildirim'i hic bir konuda karsilastirmaya bile degmez. Is adamligi gecmisleri de karsilastirilamaz.

Gecmislerini biraz incelersen saniyorum ki ayni sonuca varirsin.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Oyunda iş adamları olarak mı bulunuyorlar, futbol kulübü başkanı olarak mı? Ayrıca neden değmez karşılaştırmaya, bir açıklayabilir misiniz? Aysal'ın geçmişinde spor yöneticiliğine dair ne gibi bir tecrübesi var da, geçmişlerine bakınca aynı sonuca varılıyor sizinle? 15 yıldır (oyun için) futbol kulübüü başkanlığı yapan Yıldırım ile 2 yıldır sporla (oyun için futbolla) ilgilenen Aysal'ı siz karşılaştırın diyeceğim, ama Fenerbahçe ve Galatasaray için fikriniz sabit olduğu için hep aynı kısır döngü içinde debelenip duracağız boşu boşuna.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

İkisinin nasıl iş adamı olduklarını bilmiyorum ama şirket yönetmek ile kulüp yönetmek bir değildir bana kalırsa. O rakamlara kesinlikle katılmıyorum ama şundan şundan diye de Aziz Yıldırım'ın ca'sı pa'sı şu olsun diyemiyorum. Çünkü; başkanlar için ne önemlidir falan bir bilgim pek yok. Emin olduğum tek şey; Aziz Yıldırım ile Ünal Aysal'ın ca ve pa'larının böyle olmaması gerektiği.

Efsane olayı:

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Oyunda iş adamları olarak mı bulunuyorlar, futbol kulübü başkanı olarak mı? Ayrıca neden değmez karşılaştırmaya, bir açıklayabilir misiniz? Aysal'ın geçmişinde spor yöneticiliğine dair ne gibi bir tecrübesi var da, geçmişlerine bakınca aynı sonuca varılıyor sizinle? 15 yıldır (oyun için) futbol kulübüü başkanlığı yapan Yıldırım ile 2 yıldır sporla (oyun için futbolla) ilgilenen Aysal'ı siz karşılaştırın diyeceğim, ama Fenerbahçe ve Galatasaray için fikriniz sabit olduğu için hep aynı kısır döngü içinde debelenip duracağız boşu boşuna.

Baskanlarin oyundaki gorevi ne? Kulube kaynak yaratmak, teknik direktor secmek, futbol direktoru secmek. Yani oyunda yonetici olarak varlar. Yoneticilik evrensel bir kavram.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Sportif tesisler, teknik direktör, futbol direktörü seçimi teknik kavramlar, evrensel yöneticilik kavramı değil. En önemli, kariyerli şirket yöneticisi bunları başarı ile yapabilir mi? Bence yapamaz. Aziz Yıldırım çok mu iyi anlıyor peki? Anlamıyor. Zaten kaynak yaratmak için özel bir değer giriliyor veritabanına. Ama Aziz Yıldırım'ın oyunda gelebileceği maksimum noktanın şu anki Ünal Aysal'dan daha düşük bir değerde olması iş adamlığı geçmişlerine bağlanamaz sanırım. Ki esas sorun da bu zaten benim için.

Nesil
    2003

İkisinin nasıl iş adamı olduklarını bilmiyorum ama şirket yönetmek ile kulüp yönetmek bir değildir bana kalırsa. O rakamlara kesinlikle katılmıyorum ama şundan şundan diye de Aziz Yıldırım'ın ca'sı pa'sı şu olsun diyemiyorum. Çünkü; başkanlar için ne önemlidir falan bir bilgim pek yok. Emin olduğum tek şey; Aziz Yıldırım ile Ünal Aysal'ın ca ve pa'larının böyle olmaması gerektiği.

Efsane olayı:

Ali Sen o listede cunku veritabaninda olmayan bir kisi ve herhangi bir ID numarasi ile iliskilendirilmemis bir kisi (75 seviyesinde).

Aziz Yildirim'i Favori Kisiler arasinda gorebilirsin (90 seviyesinde). Bir ID numarasi ile veritabaninda iliskilendirilmis butun sevilen kisiler burada. Hatta ustlerine tiklayarak profillerine gidebiliyorsun.

Neden editor'de boyle bir ayirim yapmislar, bilemiyorum acikcasi.

Nesil
    2003

Sportif tesisler, teknik direktör, futbol direktörü seçimi teknik kavramlar, evrensel yöneticilik kavramı değil. En önemli, kariyerli şirket yöneticisi bunları başarı ile yapabilir mi? Bence yapamaz. Aziz Yıldırım çok mu iyi anlıyor peki? Anlamıyor. Zaten kaynak yaratmak için özel bir değer giriliyor veritabanına. Ama Aziz Yıldırım'ın oyunda gelebileceği maksimum noktanın şu anki Ünal Aysal'dan daha düşük bir değerde olması iş adamlığı geçmişlerine bağlanamaz sanırım. Ki esas sorun da bu zaten benim için.
    CA sadece kulup baskani baska bir ulkede takimin basina gecerse kullaniliyor.

Aziz Yildirim'i Fenerbahce'den daha buyuk bir kulubun baskani olarak gorebiliyormusun?

Ya peki Unal Aysal'i?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Mesela bu tespit şahane olmuş çünkü direk olarak araştırmacıların iki takıma bakışını çok iyi yansıtmış. Bir tanesi başkanlığında ikinci senesinde diğeri 15 yıldır başkan (kredisinin dolduğunu düşünsem de) yaptıklarını rakipleri 4-5 sene geriden takip ediyor. Ama oyuna bakıyoruz "ne olacak ki" kafasıyla böyle yapılmış güzel de olmuş bizim için iyi fikir olmuş.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Siz 70 yaşındaki Ünal Aysal'ı başka bir ülkede, Galatasaray'dan daha büyük bir kulübün başkanı olarak görebiliyorsunuz anladığım kadarıyla. Kolay gelsin size.

Nesil
    2003

Bugun Ali Koc Fenerbahce'de baskan olsa, Aziz Yildirim'dan yuksek CA mi alir, dusuk mu?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Düşük. PA'sı daha yüksek olur.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bugun Ali Koc Fenerbahce'de baskan olsa, Aziz Yildirim'dan yuksek CA mi alir, dusuk mu?
    Mevzu o değil. Benim takıldığım nokta Aysal'ın CA'sının Yıldırım'ın CA'sından yüksek olması değil; Yıldırım'ın PA'sının Aysal'ın CA'sından düşük olması. Yıldırım'ın gelebileceği en yüksek nokta bile 2 yıldır kulüp başkanlığı yapan Aysal'dan daha düşük.

Nesil
    2003

Ayrica gecmiste bakin, Adnan Polat ne seviyedeydi.

Mesele Fenerbahce - Galatasaray degil. Birisi kendi basina bir sirket grubu yaratmis. Digeri aile sirket islerinden uzak dursun diye Fenerbahce baskani olmus. Dedigim gibi. Biraz arastirirsaniz bunlari ogreneceksiniz ama koru korune bir Fenerbahce-Galatasaray kiyaslamasi pesindesiniz.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Aziz Yıldırım ile Yıldırım Demirören'i karıştırıyor olmayasınız? Aziz Yıldırım'ı kim aile şirketinden uzaklaştıracak? Yıllardır zaten şirketlerini kendisi yönetiyor. Babasının bu işlerle ilgilendiğini duymadım.

Nesil
    2003

Aziz Yıldırım ile Yıldırım Demirören'i karıştırıyor olmayasınız? Aziz Yıldırım'ı kim aile şirketinden uzaklaştıracak? Yıllardır zaten şirketlerini kendisi yönetiyor. Babasının bu işlerle ilgilendiğini duymadım.
    Faruk Yalcin'in kim oldugunu biraz arastir istersen.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Faruk Yalcin'in kim oldugunu biraz arastir istersen.
    Faruk Yalçın'ın kim olduğunu sizden daha iyi bile biliyor olabilirim. Aziz Yıldırım'ı şirket işlerinden uzaklaştırmak için Fenerbahçe başkanı yaptığının somut olarak bir bilgisi var mı elinizde? Varsayımlarla mı bu çıkarımı yaparak mı bu değerleri verdiniz?

Ayrıca yine şirket üzerinden gidiyoruz. Futbolun teknik kavramlarını gözardı edip oalyı sadece para ve şirkete bağlayan bir futbol menajerlik oyunu araştırması da ayrı bir ironi benim açımdan.

Ekleme: Sayfa yenilenince yazdıklarım silinmişti. Aşağıdakileri de yazmıştım ilk önce, sonra unutmuşum.

Aziz Yıldırım başkan olduğunda da şirket işleriyle ilgileniyordu, hala şirket işleriyle ilgileniyor. Ayrıca NATO müteahhidi kendisi. Şirket işleriyle ilgilenmeyen bir adam demek, hatta uzaklaştırılan bir adam demek ne kadar doğru acaba?

Nesil
    2003

Faruk Yalçın'ın kim olduğunu sizden daha iyi bile biliyor olabilirim. Aziz Yıldırım'ı şirket işlerinden uzaklaştırmak için Fenerbahçe başkanı yaptığının somut olarak bir bilgisi var mı elinizde? Varsayımlarla mı bu çıkarımı yaparak mı bu değerleri verdiniz?

Ayrıca yine şirket üzerinden gidiyoruz. Futbolun teknik kavramlarını gözardı edip oalyı sadece para ve şirkete bağlayan bir futbol menajerlik oyunu araştırması da ayrı bir ironi benim açımdan.
    Yoneticilik evrensel bir beceri.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Yoneticilik evrensel bir beceri.
    Futbol yöneticiliği ile sizin anladığınız yöneticilik çok farklı bence.

Nesil
    2003

Futbol yöneticiliği ile sizin anladığınız yöneticilik çok farklı bence.
    Turkiye'de farkli. Iste o yuzden Aziz Yildirim lokal. Unal Aysal ise uluslararasi.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Hiç o yöneticilik vasıflarına girmeyelim.

Ünal Aysal'ın işletmesinin de olduğu 5 enerji devinin o paraları normal yollardan kazanmadığına dair Sayıştay raporu var.

http://dergi.sayistay.gov.tr/icerik/der52m8.pdf

Çok düşük anaparalar ile birden bire büyük paralar kazanılamaz. Arkanızda birilerinin desteği olması gerekli. Ünal Aysal'ın yöneticilik vasıflarının Aziz Yıldırım'dan hiç bir farkını göremiyorum. Ne zaman bütçe gerektirdi ise o zaman Aziz Yıldırım para getirdi kulübe. Hiç eksiklik görmedik. Yıldırım Demirören ve Adnan Polat büyük eksiklik yaşattılar kulüplerine.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Ayrica gecmiste bakin, Adnan Polat ne seviyedeydi.

Mesele Fenerbahce - Galatasaray degil. Birisi kendi basina bir sirket grubu yaratmis. Digeri aile sirket islerinden uzak dursun diye Fenerbahce baskani olmus. Dedigim gibi. Biraz arastirirsaniz bunlari ogreneceksiniz ama koru korune bir Fenerbahce-Galatasaray kiyaslamasi pesindesiniz.
    Burda insanları körü körüne FB-GS kıyaslaması yapmakla suçluyorsunuz.Ama siz bu taraflılığınızı direk oyuna yansıtıyorsunuz ??

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Hiç o yöneticilik vasıflarına girmeyelim.

Ünal Aysal'ın işletmesinin de olduğu 5 enerji devinin o paraları normal yollardan kazanmadığına dair Sayıştay raporu var.

http://dergi.sayistay.gov.tr/icerik/der52m8.pdf

Çok düşük anaparalar ile birden bire büyük paralar kazanılamaz. Arkanızda birilerinin desteği olması gerekli. Ünal Aysal'ın yöneticilik vasıflarının Aziz Yıldırım'dan hiç bir farkını göremiyorum. Ne zaman bütçe gerektirdi ise o zaman Aziz Yıldırım para getirdi kulübe. Hiç eksiklik görmedik. Yıldırım Demirören ve Adnan Polat büyük eksiklik yaşattılar kulüplerine.
    Normal yollardan para sozu biraz garip. Bu anlasmayi yapan devlet. O donemde santral eksikligi ceken ve kasasi bos olan devlet. Bu durumda agir sartlarda sozlesmeler yapilmis olmasi da anormal degil. Elektrik kesintileriyle devam mi edecekti ulke?

Unal Aysal ihaleyi almasa, baskasi o ihaleyi almayacakmiydi? 1980'li yillardan beri santral yapan, Iran'da santral yapmis sirketin 90'li yillarin sonunda Turkiye'de santral yapmasi mi birilerinin yardimi ile?

Ornegin Fenerbahce tahvil cikarttiginda yilda %12-13'luk bir faiz odemeyi tahakkuk etti. Halbuki 3 Temmuz oncesine kadar gelir temligi yaparak %7-8 faiz ile borc alabiliyordu. Bu aradaki %5 fark yuzunden o donemde Fenerbahce tahvili alanlar anormal yollardan mi para kazanmis oldu? Fenerbahce o sicak para girisi olmasa yukumluluklerini nasil odeyecekti?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mortalknight View Post
    Burda insanları körü körüne FB-GS kıyaslaması yapmakla suçluyorsunuz.Ama siz bu taraflılığınızı direk oyuna yansıtıyorsunuz ??
    Bence Unal Aysal - Aziz Yildirim konusunda bir tarafilik sozkonusu bile degil

Birisi is hayatinin sonunda ve sirket yonetiminde ciddi bir birikim sahibi. Digeri 40 yaslarindan, yani en verimli doneminden beri, kulupculukle ugrasiyor.

Onumuzde guzel bir ornek var. Arda Turan, Turkiye'de kalsa bu kadar gelisirmiydi? Gelismezdi. Ya Tugay Kerimoglu? O da gelismezdi. Muhtemelen 32 yasinda futbolu biraktirirlardi.

Aziz Yildirim da Turkiye sinirlari icinde kaldi.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri