Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 40 arası toplam 40 sonuç

Konu: AB Yasasını Uygulasam mı ?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence yapılan değişiklik mod olmuş olur. Hile yapmak finansı artırmak, yıldız oyuncuları editörden takımına eklemek gibi işlemlere söylenebilir ama gündemdeki bir kuralı lige ekleyip, temiz bir şekilde oynanırsa bence hile olmaz. Kişinin oyundan aldığ zevke bağlı. Öyle güzel hissediyorsa ekleyebilir bence. Farklı bir deneyim olur. O halde editörde yapacağımız bir çok işlem hile olmuş olur.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Sadece kendi takımına fayda sağlayacak şeyler yapman (mali, oyuncu özellikleri, tesis kalitesi, taraftar sayısı, itibar, vb gibi artışlar) hile olur. Bu uygulamayı yapman diğer takımların da faydalanabileceği bir şey.

Ayrıca FM 2013 için AB yaması yapılmıştı. Onunla bir oyun oynadım. Süper Lig, 1. Lig bir yana BAL takımları bile tamamen yabancılardan kuruluyor. Yönettiğim takıma daha öncekilerden daha fazla ayrıntıda emek vermesem ve oyundan zevk almasam başka bir oyun açacaktım. Ama idare ettim. Türkiye ligleri tamamen yabancılardan oluşmuştu.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@di canio

"...Süper Lig, 1. Lig bir yana BAL takımları bile tamamen yabancılardan kuruluyor..."

Burası çok önemli, Eğer gerçekte de yabancı sınırı kaldırılsa veya genişletilse aynı durum söz konusu olacak. Sırf yabancı diye kadrolar gereksiz adamlarla şişecek, bugün iyi veya kötü bir sınırlama var diye az çok özenle seçilen yabancı oyuncuların kalitesi o vakit yerlerde sürünecek. Bu bir öngörü değil gerçek. İnsan kendini bildikten sonra : )
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    @di canio

"...Süper Lig, 1. Lig bir yana BAL takımları bile tamamen yabancılardan kuruluyor..."

Burası çok önemli, Eğer gerçekte de yabancı sınırı kaldırılsa veya genişletilse aynı durum söz konusu olacak. Sırf yabancı diye kadrolar gereksiz adamlarla şişecek, bugün iyi veya kötü bir sınırlama var diye az çok özenle seçilen yabancı oyuncuların kalitesi o vakit yerlerde sürünecek. Bu bir öngörü değil gerçek. İnsan kendini bildikten sonra : )
    Beklediğim yorum buydu

Fenerden aziz yıldırım gitsin yeter adama alt yapıyı geliştir diyorum yok diyor. öyle oluncada oyuncu bulamıyoruz malesef. Ama ab olayı olsa güzel olur.

arkadaşlar bu ab yasasını editorden nereden yapıcağımızı bilen yazabilir mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim anlamadığım iki şey var:

1. Bu ab olayı kimin başının altından çıktı? Ve yıllardır kimsenin düşünmediği halde, "Biz 11 Türk'le oynuyoruz. Parayla yüreğin savaşı." cümlesinden "AB yasası tamamen gerekliliktir." kafasına oyunda dahi gerekli olacak şekilde nasıl geldik?

2. Bir AB ülkesi olmayan Türkiye'de AB üyesi olan ülkelerin vatandaşı olan oyuncuların yerli statüsünde sayılmasını mantıklı sayacak ne yaşadık?

Quote Originally Posted by MeMo View Post

1. Bu ab olayı kimin başının altından çıktı? Ve yıllardır kimsenin düşünmediği halde, "Biz 11 Türk'le oynuyoruz. Parayla yüreğin savaşı." cümlesinden "AB yasası tamamen gerekliliktir." kafasına oyunda dahi gerekli olacak şekilde nasıl geldik?

2. Bir AB ülkesi olmayan Türkiye'de AB üyesi olan ülkelerin vatandaşı olan oyuncuların yerli statüsünde sayılmasını mantıklı sayacak ne yaşadık?
    ab üyesi ile alakası yok avrupa kıtası ile ilgili bu.

Nesil
    2006

Bana göre bu olay hile olmaz. Çünkü sen kendi takımına yaptığın torpili diğer takımlara da yapıyorsun. Her takım eşit şartlarla mücadele ediyor.

Eğer sen sadece kendi takımın için bir ayrımcılık yaparsan o zaman hile olur. Oyuncuların gücünü artırmak, kasaya para eklemek. İtibari artırmak. Bunları yaparsan tamam bu hiledir. Ama diğer şey sadece gerçekciliği değiştirmektir.

Yahu kaldı ki bu zaten oyun, eğlenmeye bakın. Kim nasıl isterse öyle oynasın. Amaç keyif almak değil mi?

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by MeMo View Post

Bu seneye kadar istinasız her sene "yabancı sınırı Türkiye'deki takımların önünü tıkamaktadır" açıklamaları yapıp, bu sene "TFF'nin verdiği kararların arkasında durmasını bekliyoruz" noktasına nasıl geldiysek aynen öyle.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri