Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 32 sonuç

Konu: Genişletilmiş Avrupa Birliği v.2014

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Genişletilmiş Avrupa Birliği v.2014

Arkadaşlar Merhaba

Yeni çalışmamız "Genişletilmiş Avrupa Birliği" yamasının FM 2014 versiyonuyla karşınızdayız. Bu yama ile ;
    • Avrupa Birliğine bağlı üye ülke sayısı tüm Avrupa'yı kapsayacak şekilde 54 ülkeye yükseltildi.
    • Şengen Alanına (Serbest Dolaşım Bölgesi) dahil üye ülke sayısı 54 ülkeye yükseltildi.
    • Tüm üye ülkelerin "Yabancı olarak işlem görmeyecek ülkeler" olan kısmına "Avrupa Birliği Ülkeleri" eklendi.
    • Böylelikle 54 ülkede bulunan oyuncular oynanan liglerde yabancı statüsü olmaktan çıkarıldı.

Avantajları ;
    • Özellikle Türkiye Liglerinde ileride 5 olarak düşecek yabancı sayısı sıkıntısını yaşayan ve bu durumdan müzdarip olan arkadaşlar için kolaylık olacak, En azından Avrupa kökenli oyuncuları kontenjana takılmadan oynatabilecekler.
    • İngiltere'de çalışma iznine takılmayacak, böylece çalışma izni yüzünden oyuncu kaçırmayacaksınız.
    • İspanya'da oynatabileceğiniz Avrupa Birliği üye ülkesi oyuncuları sayısında artış olacak.
    • Ve yabancı kontenjanı uygulayan diğer tüm ülkelerde aynı avantajdan yararlanma sağlanacak.

Dosyayı İndir: http://dosya.turksportal.net/disco_f...letilmisab.rar
    İndirdiğiniz dosyayı Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2014\editor data içine atınız. Eğer editor data dosyayı yoksa kendiniz yeni bir klasör oluşturarak, klasörü editor data olarak kaydedip, dosyayı içine atınız.

Not: “Turksportal” adını geçirmek üzere bu yazıyı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İyi Eğlenceler.
    Last edited by GeNç KaRTaL : 08.Kasım.2013 at 21:36 Reason: dosya sunucumuza aktarıldı.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Oyun içi resimler

Last edited by GeNç KaRTaL : 01.Kasım.2013 at 21:29 Reason: görüntü linkleri sunucumuza aktarıldı.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çok çok faydalı bir çalışma, ellerine sağlık İbrahim.

Konu anasayfada.

http://www.turksportal.net/fmhaber/3...ligi-v2014.htm
    Last edited by Ralph : 01.Kasım.2013 at 21:01
    FM Gazetesi

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Eline sağlık İbrahim. Beğeni alacak bir uygulama.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Emeginize saglik tesekkürler

kayıtlı oyunda devam edebilirmiyiz yoksa yeni oyunmu açmamız gerek

Nesil
    2006
    Yer
    London

Ellerine sağlık 2013 de bunu kullanıp tatile bırakmıştım bir ara takımlar hep yabancı doluyordu ama seviyorum bu modu

Emeğine sağlık, teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Ellerine sağlık İbrahim.
    So what?
    Saike

1- Diğer kıtalardan kaç tane oyuncu bulundurabiliyoruz ? (İspanya da 3 gibi mesela)
    2- Kayıtlı oyuna etkisi varmıdır ?

kayıtlı oyuna etki ediyor mu??

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Etmez arkadaşlar. Yeni oyun kuracaksınız.

kayıtlı oyuna denedim fakat hala avrupalı oyuncuları yabancı statütsünden sayıyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Arkadaşım hemen üstte kayıtlı oyuna etki etmez yazdım. Yeni oyun kurarsan geçerli olur bu çalışma.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Rica ederim teşekkürler arkadaşlar.

Şuana kadar gelen ve gelebilecek bir kaç soruya cevap vereyim ;

-Kayıtlı oyunlara etki etmez, yeni oyun açmanız gerekiyor.
    -Tüm Avrupa uyruklu oyuncular yabancı statüsünden çıkıyor. Avrupa uyruklu oyuncular mevcut sisteme tabi ; 6-0-4 ... 5-0-3 gibi. Diğer Liglerde de Avrupa Uyruklu oyuncular dışında verilen kontenjan nasılsa aynen geçerlidir.
    -Tüm versiyonlara uyumludur.
    Last edited by ReaList : 02.Kasım.2013 at 18:37
    ...

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Yaşa İbrahim Abi

17. Default

öncelikle yama için teşekkürler. fakat ziraat türkiye kupasına etki etmiyor. bunun bir çözümü var mı sizce?

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by tgun89 View Post
    öncelikle yama için teşekkürler. fakat ziraat türkiye kupasına etki etmiyor. bunun bir çözümü var mı sizce?
    Böyle bir sorun olmaması lazım. Çünkü bu uygulama liglerle alakalı değil, ülkelerle alakalı. Türkiye'deki tüm turnuvalarda geçerli bu kural. Hatta tüm Avrupa ülkelerinde geçerli. FM 2013 için yapılan yamayı kullanmıştım, ona dayanarak söylüyorum bunları. Belki FM 2014'te farklılık, uyuşmazlık, hata gibi bir şey vardır, onu bilemem.

19. Default

ben kendim 2014 editörde de bu yamayı yaptım. yine aynı durumla karşılaştım. malesef böyle bir sorun var.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Bir sene tatile gittim (heyecanla) kimler gelecek diye ama Türk takımları transfer yapmak yerine oyuncularını Avrupa'ya sattılar

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by omersal View Post
    Bir sene tatile gittim (heyecanla) kimler gelecek diye ama Türk takımları transfer yapmak yerine oyuncularını Avrupa'ya sattılar
    Transfer para demek, paranın olmadığı yerde transfer dönmez. Bu sözümü teyit etmek amacıyla Editörden Türk takımlarının transfer bütçelerine 50 milyon € gösterin, oyuna girin ve ilerleyin, dönen transferleri göreceksiniz. Tabi takım itibarlarına göre transferler olacaktır ama olacaktır. Aksi halde genelde cüzzi miktarda ya da bonservisi elinde olan oyuncuların transferlerini ya görürsünüz ya da görmezsiniz. Çünkü bırakın Anadolu takımlarını, büyük takımların transfer bütçeleri bile yerlerde.

Karşılaştığın durumun özeti budur.
    ...

22. Default

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Transfer para demek, paranın olmadığı yerde transfer dönmez. Bu sözümü teyit etmek amacıyla Editörden Türk takımlarının transfer bütçelerine 50 milyon € gösterin, oyuna girin ve ilerleyin, dönen transferleri göreceksiniz. Tabi takım itibarlarına göre transferler olacaktır ama olacaktır. Aksi halde genelde cüzzi miktarda ya da bonservisi elinde olan oyuncuların transferlerini ya görürsünüz ya da görmezsiniz. Çünkü bırakın Anadolu takımlarını, büyük takımların transfer bütçeleri bile yerlerde.

benim mesajıma cevap vermek zorunda değilsin tabi ki ama senin yaptığın yama ile ilgili bir problemden bahsediyorum yamayı anasayfaya da koymuşsunuz. yama da hata var . ziraat türkiye kupasına etki etmiyor. şunu da söyleyebilirsin bende böyle bir sorun yok. o zaman ben de başka bir çare bakarım.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Umarım yanlış anlamadın ben yamayla ilgili bir sıkıntı demiyorum yama 10 numara olmuş emeğine sağlık , sadece ilginç bir enstantane olmuş.Oyunda türk takımları ne kadar kötü durumda olursa olsun o kadar oyuncu satmalarına rağmen hiç alamamaları ilginç geldi. Gerçek hayatta olsa yarım senede FB tüm dünyayı almıştı tamam borçları da var ama yani mesela bjk fernandesi 5 mnye satıyor(15e bile satabilirlerdi aslında) ama o paranın bari 1 mn sini kullan , o da yok Bir tek GS Jali'yi almış o da 650 k falandı

Arkadaşlar dosyayı attım yeni kariyer açtım ama eksik bir şey mi seçtim acaba ?

25. Default

dostum editör dataya attıktan sonra oyunu kurarken seçiliyse (zaten hiç bir şeye dokunmazsan değişiklik seçili geliyor) biraz tatil ile ilerleyip normal lig maçında dener misin.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by omersal View Post
    Umarım yanlış anlamadın ben yamayla ilgili bir sıkıntı demiyorum yama 10 numara olmuş emeğine sağlık , sadece ilginç bir enstantane olmuş.Oyunda türk takımları ne kadar kötü durumda olursa olsun o kadar oyuncu satmalarına rağmen hiç alamamaları ilginç geldi. Gerçek hayatta olsa yarım senede FB tüm dünyayı almıştı tamam borçları da var ama yani mesela bjk fernandesi 5 mnye satıyor(15e bile satabilirlerdi aslında) ama o paranın bari 1 mn sini kullan , o da yok Bir tek GS Jali'yi almış o da 650 k falandı
    Rica ederim ben de yama üzerine yorum yapmadım zaten, Şöyle bir durum söz konusu. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray büyük bir borcun içinde olarak oyuna yansıtılmış -hoş gerçekte de durum bu- Transferden gelen paranın büyük miktarı borca gidiyor, bir kısmı ana kasaya cüzzi bir miktarı ise transfere. Yani Fernandesi 15'e bile satsa bunun 5'te 1'i transfer bütçesine yatarsa ne âla. Ben daha önceleri test edip, denediğim için biliyorum. Transfer bütçesi min 20 m € olsun, takır takır transferler dönüyor. Ama gerçekteki gibi flaş isimleri kolay kolay göremezsiniz. Bunda ligin ve takımların popülaritesi kadar, maaş sınırının da etkisi büyük.
    Quote Originally Posted by tgun89 View Post
    benim mesajıma cevap vermek zorunda değilsin tabi ki ama senin yaptığın yama ile ilgili bir problemden bahsediyorum yamayı anasayfaya da koymuşsunuz. yama da hata var . ziraat türkiye kupasına etki etmiyor. şunu da söyleyebilirsin bende böyle bir sorun yok. o zaman ben de başka bir çare bakarım.
    Senin soruna cevap verebilmek için öncelikle belirttiğin durumu test edip gözlemlemem lazım zira kalbürüstü ayarlara baktığımız zaman zaten bu kuralın tüm organizasyonları kapsadığını, Ziraat Türkiye Kupasının da geçerli olduğunu belirtmek gerek.

Sanırım, Türkiye Kupasındaki özel yabancı sınırlaması yüzünden bir çakışma dahilinde. Bunu aşmak için yeni lig kuralı üzerinden yamayı aktif etmek lazım. Bu yamadan kaynaklanan değil de kupanın özel statüsünden (farklı liglerin farklı yabancı sınırlamasıyla katılmasının belirlenmesi) dolayı.
    ...

27. Default

Rica ederim ben de yama üzerine yorum yapmadım zaten, Şöyle bir durum söz konusu. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray büyük bir borcun içinde olarak oyuna yansıtılmış -hoş gerçekte de durum bu- Transferden gelen paranın büyük miktarı borca gidiyor, bir kısmı ana kasaya cüzzi bir miktarı ise transfere. Yani Fernandesi 15'e bile satsa bunun 5'te 1'i transfer bütçesine yatarsa ne âla. Ben daha önceleri test edip, denediğim için biliyorum. Transfer bütçesi min 20 m € olsun, takır takır transferler dönüyor. Ama gerçekteki gibi flaş isimleri kolay kolay göremezsiniz. Bunda ligin ve takımların popülaritesi kadar, maaş sınırının da etkisi büyük.

Senin soruna cevap verebilmek için öncelikle belirttiğin durumu test edip gözlemlemem lazım zira kalbürüstü ayarlara baktığımız zaman zaten bu kuralın tüm organizasyonları kapsadığını, Ziraat Türkiye Kupasının da geçerli olduğunu belirtmek gerek.

Sanırım, Türkiye Kupasındaki özel yabancı sınırlaması yüzünden bir çakışma dahilinde. Bunu aşmak için yeni lig kuralı üzerinden yamayı aktif etmek lazım. Bu yamadan kaynaklanan değil de kupanın özel statüsünden (farklı liglerin farklı yabancı sınırlamasıyla katılmasının belirlenmesi) dolayı.
    cevap için teşekkür ederim. bu söylediğiniz doğrultusunda bende editörü biraz kurcalayayım. bir şey bulursam paylaşırım.

28. Default

öncelikle flood için özür dilerim. gelişmiş kurallardan ziraat türkiye kupası > turnuva kısmına geldim. biraz aşağıda maç kuralları içeriği var. orda 5 yazıyor. sanırım bu ziraat türkiye kupası özel kuralları ile ilgili olan xml dosyasını gösteriyor. aynı yerde sportoto süper lig te 0 yazıyor. bende o 5'i 0 yaptım. kuralları test edip oyuna girdim. ziraat türkiye kupasındaki sorun kalktı. kupanın kuralları da lig kurallarıyla aynı oldu tabi bu arada.

birisi ziraat türkiye kupasındaki değişikliğide ekleyip veritabanını upload yapabilir mi boşuna editöre para vermiyelim durduk yere

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by kaang View Post
    birisi ziraat türkiye kupasındaki değişikliğide ekleyip veritabanını upload yapabilir mi boşuna editöre para vermiyelim durduk yere
    editör bedava zaten

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri