Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 67 sonuç

Konu: 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Default 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig

Herkesin merakla ve heyecanla beklediği 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig yamasını uzun uğraşlar sonunda yapmayı başardım. Liglerin grupları gerçekteki gibi olmakla birlikte liglerin kuralları(kadro kuralları, devre arası başlangıç tarihleri, lig tv gelirleri, ödülleri...v.s) gerçekteki gibi veya gerçeğe çok yakın şekilde ayarlanmıştır.

Yamanın kurulumu:
    indirdiğiniz rarlı dosyanın içindeki dosyayı C:\kullanıcılar\kullanıcı adınız\belgeler\Sports Interactive\Football Manager 2014\editor data içine atın. yeni bir oyun başlatın ve bu dosyayı seçin işlem tamamdır.

Bölgesel Amatör Ligi takımlarının oyuncuları oyunda mevcut olmadığından oynanabilir takımlara oyuncu ekle seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız!!!

İndirme Linki:
    http://dosya.turksportal.net/disco_f...mator_Ligi.rar

Alternatif:
    http://www.mediafire.com/download/33...3%B6r+Ligi.xml
    Oyundan Görüntüler

Emeğe Saygı Lütfen

Yamayla ilgili karşılaştığınız hataları veya tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz.
    Alıntı yaptığınızı belirtmek kaydı ile paylaşabilirsiniz.. Herkese hayırlı uğurlu olsun...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Paylaşım için teşekkürler.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Paylaşım için teşekkürler.
    rica ederim

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Eline sağlık dostum. İndirmedim ama görsellerden dikkatimi çeken birkaç şey oldu. 3. Lig'den düşen takım sayısı +2erden 12 ediyor, gerçekte 9 bu sayı. Her gruptan 3 takım düşüyor. Ayrıca her ne kadar gerçekteki sistemini oyuna aktarmak imkansız gibi bir şey olsa da BAL'da da son 2 takımın düşmesi mantıklı olan. DDüşen takım (renkler itibariyle) göremiyorum. BAL'ın altına lig eklemedin sanırım. Bu durumda veritabanındaki BAL altında yer alan, yani Süper Amatör ve Yerel Amatör Liglerdeki gerçek takımların yükselme şansı olmayacak.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Eline sağlık dostum. İndirmedim ama görsellerden dikkatimi çeken birkaç şey oldu. 3. Lig'den düşen takım sayısı +2erden 12 ediyor, gerçekte 9 bu sayı. Her gruptan 3 takım düşüyor. Ayrıca her ne kadar gerçekteki sistemini oyuna aktarmak imkansız gibi bir şey olsa da BAL'da da son 2 takımın düşmesi mantıklı olan. DDüşen takım (renkler itibariyle) göremiyorum. BAL'ın altına lig eklemedin sanırım. Bu durumda veritabanındaki BAL altında yer alan, yani Süper Amatör ve Yerel Amatör Liglerdeki gerçek takımların yükselme şansı olmayacak.
    kardeş bal liginin altında süper amatör ligi ekli yani düşen takımların yerine yenileri gelecek ve baldan son 2 takım alt lige düşüyor onda sıkıntı yok ancak bal da 11 grup olduğundan ve üstten düşen takım sayısı 9 olduğundan bazen çakışma problemleri oluyor özellikle editörün sınırlılığından dolayı o yüzden düşen takım sayısını 12 olarak yaptım. onun dışında gerçekteki sistemin birebir aynısını yapabilmem gerçekten imkansızdı. süper amatör lig genelde kullanılmadığından onu aktif etmedim sadece düşen çıkanlar ekli. resimde görebilirsin

mesela resimde de görebildiğin üzere bal'da play-off a her grubun sadece 2. leri katılıyor çünkü takım sayısı ve grup sayısı fazla olacağı için böyle seçtim. tabi istersen bu durumu değiştirebilirim gruplarda takım sayısı az olduğundan fikstürü biraz daha erken bitirip kalan süreyi daha çok takımın katılacağı play-off lu sisteme(lig,eleme hangisi size uygun gelirse) çevirebilirim.

bu arada yorumların ve önerilerin için teşekkürler
    başka bir durum olursa bildirebilirsin

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Ben kendim yaptım. Kendim için istemiyorum. Sadece gördüğüm ufak tefek şeyleri belirtmek istedim.

9 takımın yükselmesini rahatlıkla yapabilirsin. Hem de gerçeğine daha uygun olur. Editör bu açıdan sınırlı değil. Ben yaptım mesela. Gerçekte olan 11 grubun ilk 2 takımı play-off oynar, buradan 9 takım yükselir. 2 aşamalı bir play-off oluyor bu. Sadece BAL ana turnuva kısmında (gruplar değil) Eleme seçeneğine katılan takım 22, yükselen takım 9 yazıyorsun, o kadar.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Ben kendim yaptım. Kendim için istemiyorum. Sadece gördüğüm ufak tefek şeyleri belirtmek istedim.

9 takımın yükselmesini rahatlıkla yapabilirsin. Hem de gerçeğine daha uygun olur. Editör bu açıdan sınırlı değil. Ben yaptım mesela. Gerçekte olan 11 grubun ilk 2 takımı play-off oynar, buradan 9 takım yükselir. 2 aşamalı bir play-off oluyor bu. Sadece BAL ana turnuva kısmında (gruplar değil) Eleme seçeneğine katılan takım 22, yükselen takım 9 yazıyorsun, o kadar.
    anlıyorum hocam o dediğin olayı biliyorum yapmasını zaten ancak böylesi biraz daha güzel olur diye düşündüm en azından grubu 1. bitiren direk çıkmalı play-off oynamamalı diye düşündüm ve de 2 aşamalı play-off biraz sıkıcı olabilir(tabi ki bu benim şahsi fikrim). editörün sınırlılığı derken gerçekte olan herşeyi yansıtamama olayını söylemek istedim

İndirdim ve şu ana kadar da sorunsuz oynuyorum. Teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by ilkaysf View Post
    İndirdim ve şu ana kadar da sorunsuz oynuyorum. Teşekkürler
    rica ederim kardeşim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ellerine sağlık, Turksportal yönetimi keşke geçen seneki gibi resmi bir DB yayınlasa

Emeğine sağlık,yalnız şu kulüp logolarını nerden buldun acaba? Paylaşırsan sevinirim.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Ellerine sağlık, Turksportal yönetimi keşke geçen seneki gibi resmi bir DB yayınlasa
    Ben de çok bekledim ama baktım ses soluk yok kendim yaptım Onun da resmi olduğunu söylemek yanlış olur çünkü onlar da editörden yapıyor ama tabi daha iyisini yapıyorlar orası ayrı

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by erkandagli View Post
    Emeğine sağlık,yalnız şu kulüp logolarını nerden buldun acaba? Paylaşırsan sevinirim.
    kardeş buyur link

http://turbobit.net/l8rr8ay2nxg1.html

http://www.mediafire.com/download/ag...k3ku/logos.rar

valla sagolda emegıne saglık ancak 3 takım dusuyor normalde son 3 3.ligden..bu yama da birde ptt 1.ligde de 3 takım dusuyor daha gercekcı yapabılırsen daha iyi olur...

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by al0ne View Post
    valla sagolda emegıne saglık ancak 3 takım dusuyor normalde son 3 3.ligden..bu yama da birde ptt 1.ligde de 3 takım dusuyor daha gercekcı yapabılırsen daha iyi olur...
    ptt 1. lige dokunmadım ki orada zaten 3 takım düşüyor. ama eğer ilk sezon için söylüyorsan gerçekte de 19 takım olduğu için mecburen 4 takım düşüyor oyunun kendinde var o zaten yani benim yaptıım birşey değil oyunun içinde ve gerçekte var olan bir kural.. 3. lige gelince 4 takım düşmesini yapmamdaki sebebi zaten yukarıdaki yorumlarda okuyabilirsin.

zaten sen yapdım demedım ancak yaptıklarını duzeltırsen ıyı olur dedım acılmayan ligler bole oluyorsa senn yapacagın bısey yok ancak yukarı baktımda ben goremedım neden 3.ligdeki takımlardan 4 takım dusuyor benm duscegımden deıl bu daha gerecekcı olsun dıe sordum...

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by al0ne View Post
    zaten sen yapdım demedım ancak yaptıklarını duzeltırsen ıyı olur dedım acılmayan ligler bole oluyorsa senn yapacagın bısey yok ancak yukarı baktımda ben goremedım neden 3.ligdeki takımlardan 4 takım dusuyor benm duscegımden deıl bu daha gerecekcı olsun dıe sordum...
    Şöyle söyleyeyim 3. ligden 3'er takımın düştüğü sistemi yaptığım zaman alttaki ligde(bal) da 11 grup olduğu için çıkan takım sayısı ve play-off sistemi konusunda bazı saçmalıklar olabiliyor. yani iki aşamalı play-off lar(lig veya eleme usullü) ortaya çıkıyor. zaten gerçektekiyle birebir aynısını yapmak mümkün olmayacağından ben de bal dan lider bitirenlerin direk çıkmasını, lig 2. lerinin play-off a kalmasını sağladım. Tabi yamayı gerçeğe birebir veya birebire yakın yapmak için halen çalışmaktayım senin dediklerin de dahil buradaki yorum ve eleştirilere göre. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir

Quote Originally Posted by xthexserhat View Post
    Şöyle söyleyeyim 3. ligden 3'er takımın düştüğü sistemi yaptığım zaman alttaki ligde(bal) da 11 grup olduğu için çıkan takım sayısı ve play-off sistemi konusunda bazı saçmalıklar olabiliyor. yani iki aşamalı play-off lar(lig veya eleme usullü) ortaya çıkıyor. zaten gerçektekiyle birebir aynısını yapmak mümkün olmayacağından ben de bal dan lider bitirenlerin direk çıkmasını, lig 2. lerinin play-off a kalmasını sağladım. Tabi yamayı gerçeğe birebir veya birebire yakın yapmak için halen çalışmaktayım senin dediklerin de dahil buradaki yorum ve eleştirilere göre. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir
    teskkur ederım sagol...

bal takımlarına gerçek oyuncuları ekleme gibi bir düşüncen varsa yardımcı olmak isterim tff olsun maçkolik olsun oradan güzel veriler elde edebiliriz. En azından mevkileri olmasa da isimleri bulunur.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by 17batuhan17 View Post
    bal takımlarına gerçek oyuncuları ekleme gibi bir düşüncen varsa yardımcı olmak isterim tff olsun maçkolik olsun oradan güzel veriler elde edebiliriz. En azından mevkileri olmasa da isimleri bulunur.
    öyle bir niyetim var ancak çok fazla takım ve dolayısı ile oyuncu mevcut. tek başıma yapmam uzun sürebilir fakat bir ekip çalışması ile üstesinden rahatlıkla gelinebilir. bu açıdan yardımcı olmak isteyen olursa hem daha kısa sürede yapılabilir. yardımcı olabileceğini düşünüyorsan bir kaç kişi daha bulup bir ekip çalışması ile yapabiliriz

Nesil
    2008
    Yer
    İskenderun

umarım kontenjan konusunda doğum tarihlerinde hata olmamıstır. kurdum yamayı oynayacağım bende

Nesil
    2008
    Yer
    İskenderun

Kontenjan konusunda sıkıntı var...

İlk başta sorunsuz oynuyoruz fakat devre arasından sonra oyuncular otomatikmen 1 yaş ileri atıyor. 1989 doğumlu oyuncu kontenjan değil fakat Devre arasından sonra oda kontenjan gibi oluyor

Nesil
    2008
    Yer
    İskenderun

Ayrıca 3.Lig Play-Off kuralıda hatalı olmuş... Başka gruptaki takımlarla eşleşiyorsun.

Nesil
    2008
    Yer
    İskenderun

ayrıca TFF 2.Lig'de Play Off sistemi yapmışsın... 2-3-4-5 .sırayı alan takımlar Play-Off hakkı kazanıyor fakat maçları oynamıyor

Nesil
    2005

Maaşlı olmuş amatör de ya tüh hiç iyi olmadı bu .
    Emeğine sağlık kardeş.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by guneykanat View Post
    Kontenjan konusunda sıkıntı var...

İlk başta sorunsuz oynuyoruz fakat devre arasından sonra oyuncular otomatikmen 1 yaş ileri atıyor. 1989 doğumlu oyuncu kontenjan değil fakat Devre arasından sonra oda kontenjan gibi oluyor
    ne yani adamlar yaşlanmasın mı? ayrıca gerçekteki kurallara bak bir de ona göre söyle ayrıca oyuncunun doğduğu aya göre 89 lu adam 23 de 24 de olur önemli olan gün bazında ne olduğudur...

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Ayrıca 3.Lig Play-Off kuralıda hatalı olmuş... Başka gruptaki takımlarla eşleşiyorsun.
    Oyunun editörüyle ancak bu kadar...
    Last edited by xthexserhat : 10.Kasım.2013 at 00:31

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

ayrıca TFF 2.Lig'de Play Off sistemi yapmışsın... 2-3-4-5 .sırayı alan takımlar Play-Off hakkı kazanıyor fakat maçları oynamıyor
    bu benimle alakalı olan birşey değil sonuçta 2. ligin kurallarıyla oynamadım ben sadece 3. lig ve Bal ekledim..senin oyununla alakalı birşey olabilir bende böyle bir sorun çıkmadı fakat yine de tekrar bir kariyer başlatıp bir kaç sezon tatile gidip deneyeceğim bir hatayla karşılaşırsam hemen düzelteceğim...

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by narakan1969 View Post
    Maaşlı olmuş amatör de ya tüh hiç iyi olmadı bu .
    Emeğine sağlık kardeş.
    teşekkürler kardeş bu dediğini kontrol ettim şu anki kariyerimdeki amatör takımları inceledim dediğin olay yani oyuncuların maaşlı olması sadece takımların altyapıdan çıkardıkları oyuncular için geçerli fakat diğer oyuncular maaşsız ama böyle de olsa hata var halletmeye çalışacağım

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by xthexserhat View Post
    gerçekteki kurallara bak sonra bu kuralın hatalı olup olmadığına tekrar karar ver...
    Her grupta ayrı ayrı oynanıyor play-off. Yani G1 2-5'leri diğer gruplarla değil yine G1 takımları ile eşleşiyor. Böylece grup 1.leri ile birlikte her gruptan 2 takım yükseliyor 2. Lig'e.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri