Sayfa 2 / 24 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 702 sonuç

Konu: 11 Yıllık Hakimiyeti Yıkmaya Geldik - Bir Menajer Hikayesi - Sezon 2023 / 2024

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

FA Kupası 3. Ön Eleme - Brackley (E)

2 hafta önce ligde yenildiğimiz Brackley'i konuk edecektik sahamızda.Rakibimizi bu turda eleyip öcümüzü almalıydık.

Maç biizm için çok iyi başladı ve 5. dakikaya Noon ve Ellams'ın golleri ile 2-0 önde girdik. Maç iyi güzel gidecek derken ilk yarı bitmeden Brackley maça dengeyi getirmiş ve 2-2'yi yakalamıştı.

İkinci yarının başında ise avantajımızı tamamen kaybetmiş ve 49. dakikada 2-3 geriye düşmüştük. 2-0'dan 2-3 maçı vermek hiç güzel değildi. Takım bu golden sonra kendine geldi ve 59. dakikada Noon ile beraberliği yakaladık. Baskıları arttırdığımız dakikalarda Davies'in harika serbest vuruş golü ile tekrar öne geçtik. Bir dakika sonra ise perdeyi kapatan golü Ellams attı ve ölüp ölüp dirildiğimiz maçtan 5-3 galip ayrıldık.

[YOUTUBE="DjlEoYVc8d0"]FA Kupası 3. Ön Eleme[/YOUTUBE]

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Skrill Kuzey Ligi - 12. Maç - Stalybridge (D)

FA Kupası sonrası zor gün geldi. zafer sarhoşluğundan kurtulduğunu düşünerek takımımı sahaya sürdüm. ve bu maçında moral ivmesi ile Stalybridge'i deplasmanda adeta sahaya gömdük ve maçtan Noon ve Ellams'ın golleriyle 3-0 aldık.

[YOUTUBE="ib5z1o8QsVw"]12. Hafta[/YOUTUBE]

Skrill Kuzey Ligi - 13. Maç - Barrow (E)

Barrow ligde 3. sırada bulunuyordu. bende maç fazlasıyla 10. sıradaydım. Galibiyetler iyi gelmişti. Evimizde Barrow'dan en azından 1 puan almayı düşünüyordum. Ancak rakibimizi elimizden kaçırarak olası bir 3 puandan olduk 80. dakikada. 1-1 Bu beraberlikle 14. sıraya kadar geriledik. puanlar çok yakın olduğu için sıralama çok fazla değişiyor. stabil bir duruma geçmemiz gerekiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

FA Kupası 4. Tur Ön Eleme - Ossett Albion (D)

Formumuz gayet iyi durumdaydı. bizde daha aşağı bir ligde bulunan Ossett ile oynayacaktık bu turda. Mutlak zafer bekliyordum takımdan. Bunu da ima ederek oyuncularımı sahaya gönderdim. Bazı oyuncuların rahat davranışlarından ise biraz korkmuştum.

Oyun başladığında ise korkularım gerçek olmaya başladı. Oyuncularım aşırı rahat davranıyorlar sahada adeta geziniyorlardı. Rakibimiz ise galibiyet için gereken her türlü aktiviteyi yerine getirmeye çalışıyordu. bu şekilde daha uzun süremezdi ve 16. dakikada Ossett öne geçti. Takımın bu golle kendine gelmesini umuyordum ancak bu rahat tavırlar devam etti ve ilk yarının sonunda durum adımıza daha kötüleşti. 0-2

Devre arasında takıma sinirimi gayet açık ve net bir şekilde belli ettim. Bazı oyuncuların hala vurdum duymaz davranmaları ise beni iyice çileden çıkardı. Özellikle kaptanın tavrı öfkemi kat ve kat arttırıyordu. Hannigan'a eğer doğru düzgün davranmaz ise oyundan alacağımı söyleyerek tehdit eder vari konuştum. Vurdum duymazlığı sinire dönmüştü onda da. Oyuncuları sahaya sürdüm ama onlara olan güvenim tamamen kaybolmuştu.

Hannigan hala aynı umursamaz tavrına devam ediyordu. En sonunda oda dahil olmak üzere 3 oyuncumu saha dışına aldım. Ellams(Forvet), Moynes(Sol Açık) ve Smith (Defans) 56. dakikada oyuna dahil oluyorlardı.

Değişikliklerin üzerinden sadece 2 dakika geçmiştiki Ellams sahneye çıktı ve takımı oyuna bağlayan golü attı. Takım ateşlenmiş görünüyordu sonunda. 66. dakikada Ellams tekrar sahneye çıktı ve maçı 2-2 yapan golü attı. Sadece 2 dakika sonra ise beni rahatlatan gol Noon'dan geldi. Maçtaki gollere ise son noktayı 77. dakikada Moynes koydu ve 2-0 geriden geldiğimiz maçı son yarım saatte attığımız 4 gol ile çevirerek 4-2 kazandık.

[YOUTUBE="KuUySNOTVVo"]FA Kupası 4. Ön Eleme[/YOUTUBE]

Son düdük çaldığında bütün oyuncular bana koşup etrafımda kenetlenerek şarkılar söylediler. ikinci yarıda sanki yeni bir ruh aşılamıştım onlara. Odaya girdiğimizde herkesi tebrik ettim. Kaptan Hannigan dışında. Onu sert bir şekilde uyardım. Takımda kaptan olarak kalmak istiyorsan biraz daha sorumluluk sahibi davranmalısın diye.

O akşam hep beraber bara gittik kutlama yapmak için. Hannigan bana doğru yaklaşıp bağırarak herkesin içinde kendisini aşağıladığımı söyledi. Ona oyunu kaybetseydik bütün takımın aşağılanacağını, ve konuşurken söyleidklerini iki kez düşünerek ve yaptığı hataları tartarak konuşması gerektiğini söyledim. Ortam bir anda sessizleşti. Herkes bize kulak kabartmıştı. Çok sünürli görünüyordu söylediklerimden sonra. Barı terkedip gitmişti. Bir iki kişi arkasından gitmeye çalıştı ama onları durdurdum. Ertesi gün antreman olmadığını söyledim sinirli bir şekilde. Bugün olanlardan sonra herkesin buna ihtiyacı vardı.

Nesil
    2013
    Yer
    Samsun

Sunum çok iyi takımda iyi gidiyor

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Elimdeki save patladı allahtan 2 haftada bir otomatik kaydediyor. bayağı bir maç yapmıştım ama şimdi geri dönmek zorunda kaldım. Allah'tan Ossett maçından sonra kaydetmiş oyunu. sıkıntı yaşamayacağım

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Bir Aşağı İki Yukarı

Skrill Kuzey Ligi - 14. Maç - AFC Telford (D)

Kupada aldığımız galibiyetin ardından 30 Eylül günü Telford deplasmanında olacaktık. Hannigan hala antremanlarda gergin bir haldeydi. Benimle denk gelmemeye çalıştığının farkındaydım. Birde işimiz yokmuş gibi oyuncu kaprisleriyle uğraşacaktık. Koca koca adamlar. istediği kadar uzatsın bakalım. Ne kazanacak.

Telford maçında şansımız yoktu. Bu kafamın rahat olmasını sağlıyordu. Oyuncularımı da sahaya kafalarının rahat olması gerektiğini söylerek yolladım. Onlardan sadece ellerinden geldiğince mücadele etmelerini istiyordum. Maçta beklediğim gibi oldu maçın 6. dakikasında 0-1 geriye düştük. Ancak Ojapah 14. dakikada eşitliği sağlayan golü attı 1-1. Maçı dengelemiş gibiydik. Ancak 39. dakikada Hannigan'ın hatasında Telford golü buldu ve skor 1-2 oldu. Bütün takım canla başla mücadele ederken birtek Hannigan performansının çok altında mücadele ediyordu. İkinci yarıya çıkmayacağını belirterek formasını çıkarmasını istedim.

İkinci yarıda oyunu dengelediğimiz sırada kontra'dan yediğimiz gol ile 1-3 olmuştu skor 70. dakikada. maçın 84. dakikasında ise Moynes'un penaltı golü ile en azından umutlansamda skoru daha fazla değiştiremedik ve maçtan 2-3 mağlup ayrıldık.

FA Thropy Kupası 3. Ön Eleme - Colwyn Bay (E)

Kupada daha önce ligde karşılaşmadığım Colwyn Bay ile karşılaşacaktım. Zorlu bir rakip olduğu sıralamadaki konumundan belliydi. Ancak yine de birşeyler bekliyordum takımdan. Colwyn Bay baskılı oyununa karşılık veremedik. Defansımız evlere şenlik olunca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. ilk yarıyı 0-1 geride kapatırken 80. dakikada Ellams'ın golü ile maçta skoru 1-2'ye getimiştik. Ancak oyuna sonradan dahil olan Smith gereksiz bir penaltı yapıp kasti faul ndeniyle oyundan atılınca durumu toparlayamadık. Colwyn Bay penaltıyı da gole çevirince kendi sahamızda rakibimize 1-3 yenilmiş ve kupaya erken bir turda veda etmiş olduk.

Skrill Kuzey Ligi - 15. Maç - Leamington (E)

Cheltenham maçından sonra Yönetim kuruluna Hannigan'a takıma zarar veren davranışları ve gösterdiği kötü performans nedeniyle 2 haftalık maaş kesintisi cezası verilmesi gerektiğini bildirdim. Yönetim kuruluda bu rapor doğrultusunda cezayı onadı. Ceza bilgisini vermek için Hannigan'ı odama çağırdım. Cezayı söylediğimde haklı olduğumu ve son dönemdeki davranışlarından ötürü özür dilediğini söyledi. Keşke bu cezaya gerek kalmadan düşünseydin bunları diye iğneleyerekten özrünü kabul ettiğimi belirttim. Oyuncuyuda alıp takımın yanına gittim. Benzer açıklamalarıda orda yaptı kendisi. Bir kaptandan beklenen bir şekilde.

Takımın keyfi biraz olsun yerine gelmişti. Bu keyif ve moralle çıktığımız Leamington maçından ise beklediğimden çok daha rahat ve güzel bir oyun ve Ellams ( 2 ) ile Moynes'un golleri ile 3-0 galip ayrılıyorduk.

Bu galibiyet ile maç fazlasıyla 10. sıraya yerleşmiştik. Sıralamda bizden aşağıda 2 maçı eksik olan takımlarda vardı. En azından bu galibiyet ile averajımızı tekrar artıya geçirmiş olduk.

Nesil
    2012

İşyerimdeki PC'de flash yüklüdeğil youtube'a yüklediklerini evdeki pc'den akşam bakıcam ne olup bittiğini anlamak istiyorum anlatım zaten sıradanlıktan uzak gayet güzel ligde 1 - 41 orana rağmen şuanki bulunan konum muazzam

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

İşine karışmak gibi olmasın ama çok uğraşıyosun be usta..alt ligdesin zaten toplu koy tabi sezon sezon değil ama bu kadar uğraşma yukarılara çıktıkça detay ve sunumu artırırsın alt liglerde fazla kalma sıkılmadan gel üstlere (:

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Ben sıkılmam da millet sıkılabilir ya çok hızlı ilerleyemiyorum. geçtiğim kısımlarıda olabildiğince toplu koymaya çalışıyorum. şuan 2 maç ilerdeyim mesela anlatımdan. oyun biraz yavaş ilerlemek zorunda kalıyor işten

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by trinitrotloen View Post
    Ben sıkılmam da millet sıkılabilir ya çok hızlı ilerleyemiyorum. geçtiğim kısımlarıda olabildiğince toplu koymaya çalışıyorum. şuan 2 maç ilerdeyim mesela anlatımdan. oyun biraz yavaş ilerlemek zorunda kalıyor işten
    işteyken oynayabiliyosan hayat sana güzel

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Oynayabiliyorumda gel onu bana sor nasıl oynuyorum maçı başlatıyorum. işimi yapıyorum. devre arsında müdahele yapıyorum takıma sonra maç sonunu görüyorum

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Oynayabiliyorumda gel onu bana sor nasıl oynuyorum maçı başlatıyorum. işimi yapıyorum. devre arsında müdahele yapıyorum takıma sonra maç sonunu görüyorum
    Sen de hızlı ilerleme canım 3 maç yeine 1 maç yap ama takıma da hakim ol böyle oynarsan müdahale edemesin maç sonuçlarıda pek istediğin gibi olmaz dolayısıyla haybeye sezon geçirip durursun

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Bence gayet güzel gidiyoruz

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

İyiyiz iyi

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

FA Kupası 1. Tur - Cheltenham (E)

Leamington'u sahamızda yerle bir ettikten sonra, karşımızda Sky Bet Lig 2 (2 lig üstümüz) takımlarından Cheltenham vardı. Tur olarak zaten beklentilerin üstüne çıkmıştık. rakibimzide bizden üstün bir takım olduğunu kabul etmemiz gerekiyordu. Bunun rahatlığıyla oyuncularımı maça yolladım. 6. dakikada geriye düşşsekte ilk yarı bitmeden takımım mükemmel bir performan göstererek Kocsis ve Ellams'ın golleriyle 2-1 önde kapattık. ikinci yarıda da dengeli bir oyun sergiledik ancak 74. dakikada gelen gole engel olamadık ve maçtan 2-2 beraberlik ile ayrıldık.

bu maç sayesinde aldığımız ödül kasamızı doldurdu. 40.000€ olan takım bütçesi bir anda 3 katına çıkmış oldu. maddi açıdan bu rahatlık bize genç araştırma ağımızın geliştirilmesine ve verilen maaş bütçesinin arttırılmasına yaradı. 100K € olan bütçe 190K €'ya çıktı.

Bu gelişmenin arkasından takımı daha iyi noktalara taşımak için araştırmalara başladım. Önerilen bazı oyuncuları izleyip takıma kazandırmaya çalışacağım artık.

Sırada 15. sırada bulunan Histon deplasmanımız vardı.

Skrill Kuzey Ligi - 16. Maç - Histon (D)

Gaalip gelmekten başka şansımız olmayan bir maçtan şansımızla galip ayrıldık. daha maçın 23. saniyesinde rakibimizin kendi kalesine attığı gol ile öne geçtik. Daha sonra ilk yarıda 1i penaltıdan olmak üzere bulduğumuz 2 golle birlikte yarıyı 3-0 önde kapattık. ancak ikinci yarıda takım yorgunluğunda etkisiyle oyundan düştü. ne yaparsam toparlayamadım. Şansımızın yardımıyla maçtan 3-1 galibiyetle ayrıldık. Şansımız düyorum çünkü rakibimiz kaleyi 12 kez buldu toplamda attıkları 27 şut arasından.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Finans için iyi olmuş kupa maçı

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by orhuncet View Post
    Finans için iyi olmuş kupa maçı
    Sorma şu turu geçeydik bide iyi olacaktı. Yinede inanılmaz güzel bir yardımı oldu

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Kupalara veda - Artık Sadece Lig var

FA Kupası 1. Tur Tekrar - Cheltenham (D)

Bu tekrar maçında artık çok ümidimiz yoktu. Deplasman maçı olması nedeniyle de sıkıntı çekiyorduk. takım yorgun düşmüştü. kısa sürede ardarda maçlar herkesi perişan etti. yinede maça canla başla sarıldılar. top hakimiyetinde %50'şer paylaşsakta rakibimiz kalemizi özellikle ikinci ayrıda oyundan düşünce ablukaya aldı ve bizim 10 şutumuza karşın tam 22 şut çektiler. Ancak sadece 1 gol bulabildiler. Oyuncularıma canlarını sıkmamalarını ve artık sadece lige odaklanmaları gerektiğini söyledim. Herkesde buruk bir rahatlık vardı. Çok daha ağır sonuçlanabilecek bir turdan en azından mücadele ederek ayrılıyorlardı. 0-1

Aslında bu elenme bizim için iyi oldu. ligdeki performansımızı gözeterek ilerleyeceğiz artık. Umarım bu durumu lehimize çevirebiliriz.

Nesil
    2012

FA Kupası 1. Tur Tekrar - Cheltenham (D)

Bu tekrar maçında artık çok ümidimiz yoktu. Deplasman maçı olması nedeniyle de sıkıntı çekiyorduk. takım yorgun düşmüştü. kısa sürede ardarda maçlar herkesi perişan etti. yinede maça canla başla sarıldılar. top hakimiyetinde %50'şer paylaşsakta rakibimiz kalemizi özellikle ikinci ayrıda oyundan düşünce ablukaya aldı ve bizim 10 şutumuza karşın tam 22 şut çektiler. Ancak sadece 1 gol bulabildiler. Oyuncularıma canlarını sıkmamalarını ve artık sadece lige odaklanmaları gerektiğini söyledim. Herkesde buruk bir rahatlık vardı. Çok daha ağır sonuçlanabilecek bir turdan en azından mücadele ederek ayrılıyorlardı. 0-1

Aslında bu elenme bizim için iyi oldu. ligdeki performansımızı gözeterek ilerleyeceğiz artık. Umarım bu durumu lehimize çevirebiliriz.
    Bu maç içeride olsa 1 tur daha giderdik sağlık olsun seneye inş bu kupayı kazanmak çok keyifli ve bir o kadar zor hatta AL'den çok daha zor , Manu'dan tutda bütün takımlar bu kupaya As kadro çıkıyor AL kesinlikle bu kupaya nazaran daha kolay

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by 19karabulut07 View Post
    Bu maç içeride olsa 1 tur daha giderdik sağlık olsun seneye inş bu kupayı kazanmak çok keyifli ve bir o kadar zor hatta AL'den çok daha zor , Manu'dan tutda bütün takımlar bu kupaya As kadro çıkıyor AL kesinlikle bu kupaya nazaran daha kolay
    İngiltere için çok değerli bir kupa bu. özellikle alt liglerde oynayan takımlar normal performanslarının çok çok üstünde oynuyorlar. Seneye daha da yukarıya çıkmayı hedefleiyorum zaten. Tabi ki sezon sonunda kontratımı uzatırlarsa

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

İngiltere için çok değerli bir kupa bu. özellikle alt liglerde oynayan takımlar normal performanslarının çok çok üstünde oynuyorlar. Seneye daha da yukarıya çıkmayı hedefleiyorum zaten. Tabi ki sezon sonunda kontratımı uzatırlarsa
    Tekrar maçlarının olması ayrı bomba ingilterede zaten fikstrü epey sıkışık birde kupa maçları kondisyonu öldürüyor neredeyse kadronun abartısız bi 30 kişi olması lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Ve ilk Yarı Biter

Skrill Kuzey Ligi - 17.Maç - Oxford City ( D )

Kupalara tamamen veda etmemizin ardından, güçlenen finansımla birlikte, yeni oyuncuların peşine düştüm. her ne kadar yönetimin basiretsiz maaş anlayışı nedeniyle de olsa istediğim oyuncuları alamadım ve listemdeki son sıralarda bulunan oyunculara talip olmak zorunda kaldım. Sorunlu bölgelerime takviyeler yapmaya çalıştım. Bir forvet ve birde Defansif ortasaha oyuncusu kadromuza kattık. Forvetimiz iyi bir formdaydı ancak yedeği olmayınca bazı maçlarda sıkıntı yaşadık. Defansif ortasaha pozisyonunda ise istikrarsız performanslar vardı. Kiralık oyuncumla yolları ayırırken yerine yeni bir oyuncu aldık.

İki oyuncuyuda sahaya sürdüğümüz maçta Oxford deplasmanından zorda olsa 3 puan ile ayrılmak güzeldi. Maçın 12. dakikasında mağlup duruma düşsekte, tempomuzu yükseltip 60. dakikaya kadar baskılı oyunumuz sayesinde Noon, Moynes ve yeni transferimiz Guèdioura'nın attıkları gollerle 3-1'i bulduk. Bu dakikadan sonra baskıyı azalttık ancak 66. dakikada skor 3-2'ye gelince tedbir alıp daha dikkatli oynamaya başladık ve Oxford deplasmanından 3 puanla döndük.

Aldığımız bu galibiyet bizi 10. sırada tuttu. en azından ilk yarı bittiğinde ilk 10 içinde kalabilirsek ikinci yarı için güzel bir destek olacaktı bize.

Skrill Kuzey Ligi - 18.Maç - Gloucester ( E )

Karlı havada yaptığımız mücadelede kendi evimizde taraftarlarımızın yuhalamaları aarasında sahadan ayrıldık. bu yuhalamayı bütün takım olarak hakettik. Oyuncularımız sahada ayakta kalmakta zorlanınca ve üstüne yapılan kademe hataları gelince maçtan 0-5 yenik ayrıldık. Zafer beklediğimiz bu maçta aldığımız yenilgi adeta şoke etmişti bizi. gösterdiğimiz performans için 2 haftalık para kesintisi yetersiz kaldı. Mücadele vermeye çalışan bir iki oyuncu haricinde bütün takıma maksimum düzeyden ceza kesildi. tek tesellimiz ligdeki yerimizi kaybetmememiz oldu.

Skrill Kuzey Ligi - 19.Maç - Gainsborough ( D )

Aldığımız ağır yenilgi sonrası takımda moraller bozuktu. Bu moral bozukluğu ile ligin en zorlu virajına moralsiz giriyorduk. Lig lideri ile karşılaştığımız maçta ilk yarısını 0-2 mağlup geçtiğimiz maçın 55. dakikasında Gloucester maçından sonra kadromuza dahil ettiğimiz Micheal Twiss'in golü ile farkı indirsekte rakibimiz son 20 dakikada 3 gol daha buldu ve maç 1-5 lig liderinin galibiyeti ile sonuçlandı.

iki maçta yenilen 10 gol bizi adeta şok etmişti. Kendimizi acilen toparlamamız gerekiyordu. iki maçta çok kötü performans gösteren Hannigan'ı ofise çağırıp kendini toparlamazsa kaptanlık görevinden alacağımı söyledim. Bu konuda haklı olduğumu iyi oynamadığımızı ve yeterli motivasyonu sağlayamadığını kabul etti. Yine de sadece bir uyarı olarak kaldı bu olay.

Skrill Kuzey Ligi - 20.Maç - Braford PA ( E )

Rakibimiz Averajla lig ikinciliğinde bulunan Bradford PA takımıydı. Ard arda alınan mağlubiyetler sonrası açıkçası bu maçta da çok fazla bir şey beklemiyordum. İlk yarısı maçın dengeli bir performans olmasına rağmen 12. dakikada köşe vuruşu organizasyonu sonrası yenik duruma düştük. ancak 2. yarıda takımdan beklemediğim bir toparlanma yaşadık. Önce 67. dakikada Guèdioura arkasından maçın sonuna doğru yaklaşılırken 85. dakikada Davies attıkları gollerele takımımıza çok güzel bir galibiyet getirdiler. 2-1

Bu galibiyetten sonra takım oyuncularının sevinci mutluluğu görülmeye değerdi. Felaket gibi geçen iki haftadan sonra muhteşem bir geri dönüş oldu bu. Bu rahatlamaya ihtiyacımız vardı. bu galibiyet bizi 9. sraya kadar çıkardı. Bu galibiyetin arkasından ligde daha iyi yerlerde olabileceğimizi düşünmeye başladık.

Skrill Kuzey Ligi - 21.Maç - Hednesford ( E )

Deplasmanda 2-3 yenildiğimiz rakibimizi ağırlayacaktık. Sıkı bir maç bizi bekliyordu. Oyuncularımın morali çok yüksekti. Bu moralle çıktığımız maçta ilk yarıyı Burton'ın mükemmel golü ile 1-0 önde kapattık. ikinci yarıda baskımızı sürdürdük ve 79. dakikada Egerton ile durumu 2-0'a getirdik. 89. dakikada ise ceza sahamız yakınlarında hatalı bir taç atışı sonrası rakibimiz cezayı kesti. Maçta bu skorla bitti ve istediğimiz galibiyeti 2-1 ile aldık.

Aldığımız son iki galibiyet ile maç fazlasıylada olsa 8. sıraya yerleştik. İlk 21 maçımız iyi ve kötü performanslar eşliğinde güzel bir noktada sonlandı. artık bunu bir adım ileri almamız gerekiyor. 2. yarıda bu performasnımızın 9 puan daha fazlası yapabilirsek kendimizi playoff potasında bulabiliriz. zor olacak ama yinede denemeye değer.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Juan Diaz View Post
    Tekrar maçlarının olması ayrı bomba ingilterede zaten fikstrü epey sıkışık birde kupa maçları kondisyonu öldürüyor neredeyse kadronun abartısız bi 30 kişi olması lazım
    hehe başka türlü kalkılmıyor altından. kadro şu an 34 kişi kim iyi performans gösterirse o devam ediyor kadroda. hepsi vasatın vasatının vasatının altında

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Ben İnanıyorum play off oynayacağız

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by orhuncet View Post
    Ben İnanıyorum play off oynayacağız
    Playoff için direniyoruz ama zor gibi yinede tüm gücümüzle saldırmaya devam

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Kötü başladık

Skrill Kuzey Ligi - 22.Maç - Colwyn Bay ( D )

Aldığımız Hednesford galibiyeti ile iyi bir hava yakaldık diyorken ligde 5. sırada bulunan Colwyn Bay'e konuk olduk. FA Throphy kupasında bizi saf dışı bırakan rakibimizden öc almak istiyorduk. sahaya da bu parallelde yolladım oyuncularımı ancak sonuç yine hüsran oldu. 0-3 oyuncularıma diyebilecek birşey yoktu. iyi mücadele 3 kontra ve yediğimiz 3 gol. fazla söze gerek yok.

Skrill Kuzey Ligi - 23.Maç - Harrogate ( E )

Kendi evimizde ilk maçta deplasmanda yendiğimiz Harrogate maçına çıkıyorduk. aramızda 2 puan fark vardı. Kazana takım büyük bir avantaj yakalayacaktı. ancak biz bu fırsatı yeterince değerlendiremedik. Rakibimiz 10 kişi kalmasına rağmen defansımın inanılmaz boşvermişliği inanılmaz hataları maça zar zor tutunmamızı sağladı. 2 kez yenik duruma düştüğümüz maçta Burton ve Twiss'in golleri ile ancak 2-2'lik beraberliği kurtarabildik. Bu maçın ardından tabiki takım cezalara boğuldu. Atık bu kadar basit kayıpların telafisi yok.

Skrill Kuzey Ligi - 24.Maç - Colwyn Bay ( E )

1 hafta önce deplasmanda mağlup olduğumuz rakibi bu hafta sahamızda ağırlıyorduk. İngiltere liginde fikstürün bu kadar karmaşık olması aklımı çok karıştırsa da alışmak gerekiyordu bu duruma. Son maçların sıkıntısında maça galibiyet parolası ile çıktık. Maça iyide başladık. İlk yarıda Davies ve Fearnehough ile 2-0'ı yakaladık ancak rakibimizin yarının sonlraına doğru gelen golüne engel olamadık. ilk yarıyı 2-1 önde kapadık. 2. yarıda ise goller devam etti ve maçı 3-1 yapan gol Twiss'in ayağından geldi. Ancak rakibimiz maçı bırakmayarak arka arkaya 2 gol buldu ve durumu 3-3'e getirdi. Bu sefer Ellams sahneye çıktı ve güzel bir bitiricilikle durumu 4-3 yaptı. Yerimde heyecandan duramıyordum. çok hareketliydi maç. top bir orada bir buradaydı. Colwyn takımı puan kaybı yapmak istemiyordu. bu nedenle baskısını arttırdı defansım üzerinde ve bir gol daha gördük kalemizde.4-4 Bizi tekrar yakalamıştı. Colwyn takımı çok çalıştı puan alabilmek için bizden ancak son sözü mükemmel bir serbest vuruş golü ile Davies söyledi ve maç 5-4 galibiyetimiz ile sonuçlandı.

Çok zor bir galibiyet olmuştu ancak istediğimizi almak çok keyifliydi. Defansımdan tabiki memnun değildim ancak iki takımda açık oynamış ve ligin en gollü maçını ortaya çıkarmışlardı.

[YOUTUBE="7Vgq_NSzJH4"]24. Maç[/YOUTUBE]

Skrill Kuzey Ligi - 25.Maç - Boston Utd ( D)

Söyleyecek çok söz yok. kesin kazanmamız gereken ve favori olduğumuz maçta saçma sapan yediğimiz 2 golle geriye düşüp, ıkına sıkıla maçı zoraki 2-2'ye getirip kurtardık. Takımımı artık tanıyamıyorum. Hepsi çuvallayan bir performans göstermeye başladı. Tepe taklak aşağı gitmemiz yakındır.

Skrill Kuzey Ligi - 26.Maç - Brackley ( E )

Takımımın rezil bir performans gösterdiği maçta lig sonuncusundan puanı çok zor kopardık. Bizden aşağıda olan takımlara karşı takım çok vasat, küçümser bir oyun sergiliyor. bu durumun önüne bir türlü geçemedik. bunun acısını da sık sık yaşıyoruz bu maçta olduğu gibi. öne geçtiğimiz maçta defanstaki adam paylaşamama hatası ile maçtan 1-1 beraberlikle ayrıldık.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Skrill Kuzey Ligi - 27.Maç - Worcester ( E )

26. Maç sonunda yaşadığımız puan kayıpları sonrası 11. sıraya kadar gerilemiştik. Ancak takıma yeni bir hüvviyet kazandırmamız gerekiyordu. takımdan bazı oyuncular yeterli zaman bulamadıkları için yakınıyorlardı. İyi performans göstermeyen adamı niye oynatayım ki. Bu durumu kabul etmeyen bütün oyunculara kapıyı gösteriyordum. Bu zor durumda insanların kaprisleriyle uğraşacak değildim. Özellikle böyle bir dönemde insanların bu hareketlerine anlam veremiyordum.

Yine de bir şekilde takımı sahaya sürmem gerekiyordu. Worcester bizim 4. sıradaydı. bizim için aşılması güç bir maç olacaktı. aldığımız puan kayıpları ise takıma güvenim sarsmıştı. aşağıya doğru sürüklenmek ile yukarı tırmanmak arasındaki ince çizgi sadece bir yenilgi yada bir galibiyete bakıyordu.
    Son 5 haftada 9 puan kaybetmiştik. Bu maç ya tamam ya devam maçıydı bizim için.

Maça hızlı başladık ve daha 5. dakikada Jago'nun golü ile öne geçtik. İlk yarı daha çok orta saha mücadelesi olarak geçen maçta başka gol olmadı. Devre arasına mutlu girdik. oyuncuların keyfi yerindeydi. Oyunculara konsantre olmaları için uyarılarda bulundum. Bana biraz manasız basalarda maçta 51. dakika geçildiğinde ne demek istediğimi anladılar kalemizde beraberlik golünü görünce. Ancak takımın kendine gelmesi uzun sürmedi. 55 ve 59. dakikalarda Winslade sahneye çıkarak maçta durumu 3-1'e getirdi. Ama daha bitmemişti goller. 80. dakikada Jago tekrar sahneye çıktı ve durumu 4-1 yapan golü attı. Uzatma dakikalarında Worcester bir gol daha bulsada teselli golünden başka bir şey olmadı ve maç 4-2 galibiyetimizle sonuçlandı.

Maçtan sonra oyuncularımı tebrik ederken önümüzdeki maç içinde rehavete kapılmamaları için uyarılarda da bulundum. istediğimiz galibiyeti aldık bunun arkasınıda getirmemiz gerekiyor. Ancak rakibimiz buna izin vermek istemeyecek takımlardan biri.

Skrill Kuzey Ligi - 28.Maç - Bradford PA ( D )

Aralık ayında kendi evimizde yaptığımız maçı 2-1 kazanmıştık. Bu maçtan umudum vardı ama yinede puan alamazsak üzülmeyeceğim maçlardan biri. nitekim 25. dakika geçilirken 1-1 olan skor, 62. dakikada ev sahibi lehine 1-2 oluyor ve maçta bu skorla tamamlanıyordu. Bradford oyun hakimiyetini maç boyunca elinde tuttu. Puan alma şansımız vardı ama Bradford deplasmanından puansız döndük. şanssızdık bugun sadece.

Skrill Kuzey Ligi - 29.Maç - Stockport ( D )

Sıkıntılı geçebileceğini düşündüğüm maçta takımın en hızlı golüne imza atan Moynes 1-0 öne geçmemizi sağlamıştı. bu dakikadan sonra kontrolü elden bırakmadık ve 65. dakikada Williams, Twiss ve Hannigan'ın golleriyle 4-0'a ulaştık. Rakibimizi şeref golü ise 75. dakikada geldi ve maç 4-1'lik skorla tamamlandı.

Skrill Kuzey Ligi - 30.Maç - Histon ( E )

Bizim için çok zor geçen bir maç oldu. Son 3 maçta aldığımız 2 galibiyet bizi tekrar playoff potasına soktu ve 7. sıraya kadar çıktık. Play-off'a kalmak için canla başla mücadele edecektik artık. Maçın 8. dakikasında sağ kanatta oynattığım Moynes ve 12. dakikada onun yerine giren Clair sakatlanınca sağ kanattan yoksun oynadık maçta. Ancak yinede Twiss'in mükemmel eforuyla maçtan 1-0 galip ayrıldık. Bu galibiyet ile 7. sıradaki yerimizi koruduk.

Aldığımız sakatlıklar çok canımızı sıktı. Moynes en az 3 ay, Clair ise en az 5 ay sahalardan uzak kalacaktı. Zorlanacağız yokluklarında ancak altından kalkabileceğimizi düşünüyorum. Clair sezon boyunca yedeklerden girdi maçlarla birlikte 10 maçta forma giymişti. Ancak Moynes bu sezon 20'nin üzerinde maça ilk 11'de çıktı. Eksikliğini hissetmeyiz umarım.

Skrill Kuzey Ligi - 31.Maç - Leamington ( D )

Ligin son sırasında bulunan rakibimizden rahat puan alacağımı düşünüyordum ancak hiçte beklediğim gibi olmadı. Maçın dah 5. dakikasında Davies ile öne geçtik. İkinci yarıda ise daha 46. dakika olmadan 2-0'ı bulduk Nicholas ile. Maç tamam bizim oldu derken rakibimiz üzerimizde inanılmaz bir baskı kurdu. 84. dakikada durum 2-2'ye gelmişti. oyuncularımı bu durum için uyarmıştım ancak 2-0'dan sonra inanılmaz hatalar yapmaya başlamışlardı. Kurtarıcımız ise geçen maçta olduğu gibi 89. dakikada Twiss oldu ve bu kolay olmasını beklediğim deplasmanda çok zor bir 3 puan aldık 3-2 ile. Sonunda istediğimize ulaşmış ve 5. olarak Playoff potasına girmiştik maç fazlasıyla. Artık burada kalıcı olmak için uğraşmamız gerekiyordu.

Skrill Kuzey Ligi - 32.Maç - AFC Telford ( E )

3. sırada yer alan rakibimiz ile adeta bir kovalamaca yaşadık ve sonunda yakalanan biz olduk. 3 defa öne geçtiğimiz maçta 90+3'te yediğimiz gol ile maçı 3-3 tamamladık. Rakibimiz olması muhtemel takımlardan şimdilik puan çıkarabiliyordum. En azından gösterdiğimiz performans ile yenilebilecek durumda olduklarını görüyordum. bu beraberlik bizi Telford'un ensesine 4. srıaya çıkardı.

Skrill Kuzey Ligi - 33.Maç - North Ferriby ( D )

İlk maçta 3-0 yendiğimiz ve 20. sırada bulunan rakibimizi yine rahat geçeceğimizi düşünürken, adeta cehennem azabı yaşadık ve sahadan ezilmiş bir şekilde 0-4 yenik ayrıldık.

Oyuncularıma söyleyecek söz bulamıyordum. son dönemdeki vurdum duymazlıkları yüzünden çok gol yemeğe başlamıştık. Sonunda istedikleri olmuş adeta sahada yerlebir olmuşlardı. Hepsi kendini rezil etmişti. Soyunma odasında hepsine azarı çektim ve gelecek sezon hiçbirinin takımımda yer almayacağını söyledim. Bu kadar ruhsuz oynamaya devam ederlerse sezon sonunda hepsi yolcu olacaklardı.

Yenilgi bizi 7. sıraya geri itmişti. artık yapılacak birşey yoktu. önümüzde zorlu rakipler vardı. Bundan sonra bu kadar basit puan kaybna tahammülümüz yoktu. sonunda bütün takım oyuncuları maça çıkan istisnasız 2şer hafta maaş kesintisi cezası aldı.

Sıradaki rakibimiz uzun süre ilk 5te yer almış ancak ikinci yarıda adeta bir çöküş yaşayıp 12. sıraya kadar gerileyen Guiseley takımıydı.

Skrill Kuzey Ligi - 34.Maç - Guiseley ( D )

Bu sezon ilk defa karşılaştığımız rakibimizi 2-0 gibi net bir skorla geçtik. 39. dakikada 10 kişi kalan rakibimizi 77 ve 90+1 de Noon ve Hannigan'ın attığı gollerle geçtik.

Skrill Kuzey Ligi - 35.Maç - Stalybridge ( E )

Bizim için muhteşem başlayan maçta 55. dakikada durumu 4-0 yapmıştık. 63. dakikda rakip kaleci atılıp 10 kişi kalınca daha da açacağımı düşünürken farkı, rakibimiz 10 kişi ile 83. dakikada durumu 4-3'e getirdi. takımımdaki savunmadan bir kez daha iğrenmiştim. Çok çabuk rehavete kapılıyorlardı. Oyuncuların bu huyundan bıktım artık. sezon sonunda çok büyük değişiklikler yaşanacak takımda. Artık orası kesin. Allahtan son dakikalarda ruhsuzca oynamaktan vazgeçtilerde denge geldi maça ve 4-3 galip ayrıldık.

Aldığımız galibiyetler bizi playoff potasında tutarken çok fazla tedirgin etti. Defansım inanılmaz bir şekilde evlere şenlik moddaydı ve ne yaparsam kar etmiyordu. Buna nasıl bir çözüm bulacam bilemiyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Defans yapmayacan tek çözüm bu defans yaptıkça rakip üstüne geliyor zaten defans yapılamadığı için kontra falan kalkamıyorsun löp löp yiyorsun

Nesil
    2012

Off kaderi maçları oynuyucaz , inş fikstür kolaydır

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Zaten başka şansım yok. Battı balık yan gider hesabı habire saldırı modundayım

Fikstür pek iç açıcı değil. Yukarıda Playoff aşağıda düşme hattında olan takımlarla maçlarım var. çok zorlanacağımız bir döneme geldik.

şuanki sıralamada rakiplerim şu şekilde

Worcester 5.
    Barrow 7.
    Guiesley 14.
    Gloucester 12. (son dönemde feci bir performansları var. önüne gelene 4 - 5 atıyolar)
    workington 19.
    Altrincham 1.
    Solihull Moors 15.

buradan en az 15 puan çıkarmam lazım playoff görebilmem için

Sayfa 2 / 24 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri