Sayfa 22 / 24 İlkİlk ... 122021222324 SonSon
631 ile 660 arası toplam 702 sonuç

Konu: 11 Yıllık Hakimiyeti Yıkmaya Geldik - Bir Menajer Hikayesi - Sezon 2023 / 2024

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Avrupa liginde çok iyi gidiyoruz tebrik ederim

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

GS'nin puan kaybettiği haftada yenilmek kötü olmuş ama iyi tarafından bakarsak Avrupa Liginde tur atladık.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by sakary Ali View Post
    Turu Gökhan Töre getirmiş bence. Ek olarak Avrupa Ligine işte bu yüzden sinir oluyorum. Neredeyse her hafta maç yapıyorsunuz ve tüm ritminizi bozuyor.
    Sorma çok fazla etkiliyor. hele birde rotasyonda bekleyen oyuncunun performansı iyi değilse o dönem iyice çıldırtıcı olabiliyor.

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Avrupa liginde çok iyi gidiyoruz tebrik ederim
    Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    GS'nin puan kaybettiği haftada yenilmek kötü olmuş ama iyi tarafından bakarsak Avrupa Liginde tur atladık.
    Avrupa liginde ilerleyişimiz çok iyi oldu. Takımın itibarını yükseltmek adına süper bir şans oldu. Ancak ligi alabilseydik iyiydi. Galatasaray'ın performansı pekte kaybedecek gibi durmuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Spor Toto Süper Lig - 26. Maç - Sivasspor - D
    Zorlanmadığımız maçta sahadan Gökay ve Tulbovitz'in golleri ile 3-1 galip ayrılıyorduk.
    Spoiler: İstatistikler 

Türkiye Kupası Çeyrek Final - 1. Maç - Beşiktaş - E
    Çok zorlandığımız ve Beşiktaş'ın fazlasıyla hakettiği maçta 1-1'lik beraberliği zor bir şekilde kurtarıyorduk.

Spor Toto Süper Lig - 27. Maç - Rizespor - D
    Gol düellosu şeklinde geçen maçta şansımızın yaver gitmesi ile sahadan 4-3 galip ayrılıyorduk. Bu vasat performanslar beni çıldırtıyordu.

Avrupa Ligi Çeyrek Final - 1. Maç - Leverkusen - E
    İki takımında çok kötü olduğu maç inanılmaz sıkıcı geçti. Başladığı gibi biten mücadelede ikinci maç dahada fazla önem kazandı.

Spor Toto Süper Lig - 28. Maç - Gaziantep - E
    Her geçen gün iyice artan stresimiz etkisini gösteriyordu. Galatasaray puan kaybı yaşamamış hala 6 puan farkla liderliğini sürdürüyordu. bu sıkıntılı dönemde gergin geçirdiğimiz maçı 2-1 kazanarak takibimizi sürdürüyorduk.

Bu arada Almanya'dan gelen bir haber ile farkında olmadığım bir bilgiyi almış oldum...
    Ligin bitimine 5 hafta kalan FC Bayern ardarda 11. şampiyonluğunu ilan etmişti :S
    [/spoiler]

Türkiye Kupası Çeyrek Final - 2. Maç - Beşiktaş - D
    Çok iğrenç bir fikstür içinde final karşılaşmasına çıkıyorduk. Pazar günü lig, Salı günü kupa, perşembe günüde AL maçına çıkacaktık. bu kadar saçma bir fikstür oluştutulamaz. özellikle ileriki haftalarda daha müsait zamanlar varken. yinede kariyerimin 500. maçına çıktığım bu maçtan 2. yarıda gösterdiğimiz mükemmel performans ile sahadan 3-0 galip ayrılıp adımızı finale yazdırıyorduk. Finaldeki rakibimiz ise Fenerbahçe oluyordu.

Avrupa Ligi Çeyrek Final - 2. Maç - Leverkusen - D
    Bunca yoğun trafikte tekerleğin bir yerde patlaması gerekiyordu. Maç boyunca direndiğimiz mücadeleden ikinci yarıda yapılan iki hata ile kalemizde gördüğümüz iki gol sonumuz oldu. aldığımız 0-2 yenilgi ile Avrupa'ya burada veda ediyorduk.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Kupayı Kaldırdık... Lig Başka Bahara Kaldı...

Spor Toto Süper Lig - 29. Maç - Karşıyaka - D
    Vasat oynadığımız maçta sağ bekimiz Baptista attığı 2 güzel gol ile skoru belirliyor ve sahadan 2-0 galip ayrılıyorduk.
    Spoiler: İstatistikler ve Puan Durumu 

Ligde son 5 maçımız kalmıştı. Şampiyonluk ihtimalimiz artık çok azalmıştı. Galatasaray ipin ucunu kaçırmış rekorumuzu egale etmeye doğru ilerliyordu Böyle giderse deplasmanda çıkacağımız GS maçı Şampiyonluk maçı olacaktı.

Türkiye Kupası Final - Fenerbahçe - T
    İlk yarısında çok zorlandığımız mücadelede Fenerbahçe'nin nefesini kesmek için ikinci yarıda 5 dakikalık oyunumuz yetti. 50. dakikadan sonra takımın oynadığı baskılı oyun sonuç verdi ve sahadan 53. ve 55. dakikalarda Ege Ertan ve Altan Baştürk'ün golleri ile 2-0 öne geçiyorduk. Üstüne birde 56. dakikada sinirleri gerilen rakibimiz 10 kişi kalınca rahat bir oyun oldu 2. yarıda. geri kalan kısımda kendimizi çok yormadık ve sahadan 2-0 galip ayrılarak Türkiye Kupası'nı tarihinde ilk defa müzesine götürüyorduk Antalyaspor'un.
    Spoiler: İstatistikler ve Tebrik Mesajları 

Spoiler: Türkiye Kupası Genel Bilgiler 

Spor Toto Süper Lig - 30. Maç - Kayserispor - E
    Düşmemek için mücadele veren rakibimiz karşısında galibiyeti 2. dakikada bulduğumuz gol ile sağladık. Vasatı geçemeyen performansımız Galatasaray öncesi endişe vericiydi.

Zaten kötü giden performansımızın üstüne golcü oyuncumuz Tulbovitz'in 7 haftalık sakatlığı bizim sonumuz olmuştu.

Spor Toto Süper Lig - 31. Maç - Galatasaray - D
    İlk yarıda durgun geçen maçta takımlar ikinci yarı birbirini ısırmaya başladı. İyi bir baskı kurmuşken Aydın Kılıç'ın pas hatası bize pahalıya mal oldu ve 79. dakikada Alaittin Bölükbaşı'nın golü ile skor 0-1 olmuştu. bu dakikadan sonra uğraşsak da maçı çeviremedik ve şampiyonluğu kendi elimizle Galatasaray'a vermiş olduk.

Spor Toto Süper Lig - 32. Maç - Bursaspor - E
    Evimizde artık formalite olarak çıkacağımız maçların ilkinde Bursaspor'u Altan Baştürk ve Ege Ertan'ın golleri ile 4-0 galibiyetle kapatıyorduk.

Nesil
    2014
    Yer
    kütahya

Hocam Türkiye Kupası hayırlı olsun leverkusen maçı kötü olmuş Anltaya da kalırsan seneye büyük bişey bekliyoruz avrupada

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Leverkusen her zaman zorlu bir takım,ZTK Kupasıda çok iyi olmuş.Ligde liderlik zor ama 2.lik te çok iyi

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Maç skorlarını ve yazılarını tek tek okurken içimden dedim son 4 hafta kala bir sürpriz olurda Galatasaray'ın önüne geçeriz diye. 1-0lık GS yenilgisinden sonra hayallerim suya düştü. Ama olsun kupayı almışız ve Avrupa'da da iyi işler yaptık bu sezon.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam maşallahın var.Kariyer hala bitmemiş. Geride kaldığım zamanlardakinide okudum.Güzel gidiyor kariyerin.Bence sen skybet 2 den uzak dur.Orası sana yaramıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by yakar350 View Post
    Hocam Türkiye Kupası hayırlı olsun leverkusen maçı kötü olmuş Anltaya da kalırsan seneye büyük bişey bekliyoruz avrupada
    Leverkusen her zaman zorlu bir takım,ZTK Kupasıda çok iyi olmuş.Ligde liderlik zor ama 2.lik te çok iyi
    Teşekkürler. Leverkusen forvetlerine dayanamadık. gerçekten süper forvetler vardı rakibimizde. Ama yine de iyi bir performans gösterdik Avrupa'da.

Maç skorlarını ve yazılarını tek tek okurken içimden dedim son 4 hafta kala bir sürpriz olurda Galatasaray'ın önüne geçeriz diye. 1-0lık GS yenilgisinden sonra hayallerim suya düştü. Ama olsun kupayı almışız ve Avrupa'da da iyi işler yaptık bu sezon.
    Bende aynı umutla girmiştim Galatasaray maçına.Ama olmadı. Kupayı almak çok iyi oldu. Öz geçmişimize iyi bir artı oldu

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Hocam maşallahın var.Kariyer hala bitmemiş. Geride kaldığım zamanlardakinide okudum.Güzel gidiyor kariyerin.Bence sen skybet 2 den uzak dur.Orası sana yaramıyor.
    Eyvallah dostum. Bitirmeye niyetim yok Artık dönmem oralara da 3 seneyi doldurdum Antalya'da. Yakındır değişiklik vakti. takımlardaki ortalamam 3 sene
    Last edited by trinitrotloen : 09.Mart.2014 at 01:46

sakary Ali Misafir

İstifa istifa Yavuz hoca istifa...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

İstifa istifa Yavuz hoca istifa...
    Basına sızan bilgiler Emre Yavuz'un yönetim tarafından istifaya zorlandığı şeklinde. Emre Yavuz'un taleplerini yerine getirmediği ortaya çıktı. Çıkan haberlerle ilgili ne kulüp nede Emre Yavuz'dan herhangi bir açıklama ise yapılmadı.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Spor Toto Süper Lig - 33. Maç - Mersin IY - D
    Son haftalarda baskıdan kurtulan oyuncularım daha iyi bir performans göstermeye başladılar. Ancak ne fayda. Treni kaçırmıştık. Mersin deplasmanından 3 puanı 3 golle alıyorduk.

Spor Toto Süper Lig - 34. Maç - Kasımpaşa - D
    Son maçımızda deplasmanda son dakikaları hareketli geçen mücadeleden 3-2 galip ayrılmasını bildik. Böylece sezonu kapatıyorduk.

Sezon bittiğinde en çok üzüldüğüm şey Galatasaray'ın sadece 2 puan gerisinde kalmamızdı. Şampiyonluğu gerçekten kıl payı kaçırmıştık aslında.
    Spoiler: Süper Lig Puan Durumu ve Genel Bilgiler 

Sezon bitimiyle birlikte yönetimden Genç yetiştirme ağının geliştirilmesi ve Antreman tesislerinin geliştirilmesi için istekte bulunmuştum. Ancak bunu kabul etmediler. Son isteğim olan sözleşme uzatma talebimi de kabul etmeyince yönetimin hakkımda kararı çoktan verdiğini anladım. Bende yeni ufuklara yol açmaya karar verdim. Türkiye'de ve Avrupa'da çeşitli kulüplerden zaten teklif alıyordum. Ayrıca başvuru yaptığım yerlerde vardı. Bu başvurularımıda açık bir şekilde dile getirince yönetim kurulu Antalyaspor ile ilişiğimi kesti. Yerime kim gelirdi bilemiyorum ama bu yönetim ile hiç bir şey olmazdı Antalyaspor'dan.

Spoiler: İş Başvuruları 

Bunca teklif ve görüşme olunca basına da iyi bir malzeme olmuştu. Basından ne kadar kaçmaya çalışsam da ağzımdan laf almak için uğraşıyorlardı. Tek diyebildiğim adımın bu kadar çok kulüple anılması başarılı bir teknik direktör olduğumun göstergesiydi. Yinede öncelikle gelen tekliflerden onurumu okşayan tekliflerle ilgilenmek istedim. Fenerbahçe'ye çok sıcak bakmıyordum ancak Türkiye'den gelen en ciddi teklif onlardandı. Yurt dışından ise Dortmund dışında diğer teklifler doğrudan bana yapılmıştı... Bu görüşmelerden sonra 4 takıma indirmiştim teklifleri. Türkiye, İtalya, Almanya arasında seçim yapacaktım gelecek tekliflere göre artık.

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Inter'e veya Milan'a git bence

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Milan daha uygun olabilir.Tabi o yıllarda durumları nasıl bilmiyorum.Eğer eski günlere dönüş arıyorlarsa Milan tavsiyemdir.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Yaptığımız görüşmelerde İtalyan ekipleri ile anlaşamamıştık. Bizden savunma yapan ve serbest vuruşları en iyi şekilde kullanan bir takım yaratmamı istemişlerdi. Çok benimseyemediğim ve başaramadığım bir yapıydı bu. İtalyan ekipleri geri adım attı bu kararımdan ötürü. Görüşmelerde geriye kalan iki takım Fenerbahçe ve Dortmund teklif yapmıştı. İlk teklifi yapan Fenerbahçe olmuştu. Ancak bekleme kararı almıştım. Arkasından Dortmund'dan teklif gelmişti. Dortmund'un tek dezavantajı vardı. Bu sene ligi 8. bitirmiş ve Avrupa kupalarında yer alamayacaktı. ama 11 yıllık Bayern hakimiyetine karşı mücadele edecek olmak daha bir heyecan verici geldi.
    Spoiler: İş Başvuruları 

Sonunda Antalyadaki son günümü yaşıyordum. Biletlerimi almış uçağa doğru gidiyordum. Keyifli bir 3 senenin ardından tekrar yola koyulma vaktiydi. Bir grup taraftar beni uğurlamaya gelmişti. Güzel görüntülerdi bunlar. Özleyeceğim görüntüler. Vatanıma ait gözümdeki son görüntüler... Artık uçağım için son çağrı yapılıyordu. Dortmund'a kalkan uçak beni bekliyordu...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Dortmund'a indiğimde hayatımın gerçekten zor geçeceğini anlamıştım. Türkiye'deki gibi bir taraftar grubu karşılamamıştı. Sanki normal bir seyahate gelmiş gibiydim. Sadece kulüp yetkililerinden bir kaç kişi vardı. Buraya çabuk alışmam gerekiyordu. Çünkü yıkılacak bir hakimiyet vardı. Kulüp binasına geçtiğimizde gerekli doğrudan kulüp başkanı ile görüştük. Kendisi sözleşmeyi hazır bulunduruyordu. Anlaşmayı imzaladığımda bana sadece eski günlere dönmek istediğini söyledi. Doğrudan Şampiyonluk için yarışan bir takım olmamızı ve geçmiş başarıları yakalayabilmeyi istedi. Bunu onlara sağlayacağıma söz verdim ve odadan ayrıldım.

Takıma hızlı bir giriş yapmıştım. Detaylı bir rapor istedim asistanımdan eksik bölgelere takviye yapmam gerekiyordu. Ancak baktığımda her noktasında eksik vardı. Hareketli bir transfer dönemi yaşayacaktık anlaşılan.

Ben gelmeden önce anlaşmaya varılan bazı transferler vardı. bu transferler düştükten sonra ihtiyaçlarımız iyice artmıştı. Başkanın verdiği açık çek ile ve takımdan gönderilen oyuncularla birlikte rahat bir şekilde harcama yaptık. İleri uçta oyuncusu olmayan takımı adeta forvet bahçesine çevirmiştik. 4 yıla yayılan taksitlerle toplamda 123MN € harcıyorduk. Ancak tek kalemde elimize geçecek olan 58MN € ilaç gibi geliyordu. Bu para ile Kulüp mevcutta bulunan kredi borcunu kapatıp geleceğe daha da umutla bakmaya başlamıştı.

Spoiler: Transfer Detayları 

Yedek ve alternatifleri çoğaltmak adına yüksek bir harcama yaptım ancak takıma büyük kazançları olacağına inanıyorum gelen oyuncuların.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Dortmund hayırlı olsun Zeki verdi iyiymiş.

Dortmund hayırlı olsun hocam. 11 yıllık hakimiyeti yıkarsın inşAllah.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hayırlı olsun.Sana güveniyorum yıkacaksındır.

Nesil
    2014
    Yer
    kütahya

dordmun güzel seçim zevkli olacaktır başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Dortmund hayırlı olsun Zeki verdi iyiymiş.
    Quote Originally Posted by DeathMyMahony View Post
    Dortmund hayırlı olsun hocam. 11 yıllık hakimiyeti yıkarsın inşAllah.
    Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Hayırlı olsun.Sana güveniyorum yıkacaksındır.
    Quote Originally Posted by yakar350 View Post
    dordmun güzel seçim zevkli olacaktır başarılar
    Teşekkürler arkadaşlar. Dortmund'da gerçekten zor bir savaş vereceğim. Umarım karlı çıkarım bu savaştan. Takım içindeki uyum çok düşük seviyelerde ilk hedefim onu arttırmak olacak.

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Bayern makinası anca sen durdurabilirsin

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Dortmund hayırlı uğurlu olsun, süper bir kariyer oldu valla.

sakary Ali Misafir

İşte şimdi oldu. Dortmund'da başarılar. Daha güzel günler gelecek bundan sonra

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

İşte şimdi oldu. Dortmund'da başarılar. Daha güzel günler gelecek bundan sonra
    Hafız istediğin oldu sonunda rahatladın mı

Quote Originally Posted by egebartu View Post
    Bayern makinası anca sen durdurabilirsin
    Dortmund hayırlı uğurlu olsun, süper bir kariyer oldu valla.
    Eyvallah dostlar güveniniz için. Elimden ne geliyor göreceğiz bakalım. Bayern ile adil bir kapışma yaşarız umarım...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Almanya'daki ilk haftalarımda ortama alışmakta sıkıntı yaşadım. Ancak bulunduğum bölgede Türklerin çokluğu sayesinde bu sıkıntımıda çabuk bir şekilde atlattım. Takıma yaptığımız takviyeler çok yerinde olmuş gibiydi. Bir iki aksayan dişli vardı yinede ancak düzeltilmeyecek gibi değildi. Hazırlık döneminde daha net bir şekilde takımı görme şansım oldu. Yaşı gelmiş bazı oyuncularımız vardı. gençleştirme politikası dahilinde takımdan göndermek istediğim oyuncuların listesini belirlemiştim. Kaliteli oyuncularda vardı aralarında ancak takıma para kazandıracak her türlü teklife açıktım. Aldığımız bir kaç teklifi değerlendirecektim.

Hazırlık maçlarında takımın istediğim taktiğe hiç alışık olmadığını gördüm. Yine de iyi performanslar çıkıyordu.
    Spoiler: Hazırlık Maçları Skorlar 

Takım maç temposuna alışmıştı yoğun maç trafiğinden sonra. sadece taktik uyumda sıkıntı yaşıyordu ki buda gayet olası bir durum. Almanya Kupası ile sezonu açacaktık. Büyük bir hevesle bekliyordum taraftarlarımızın karşısına çıkmayı. İlk rakibimiz Almanya 3. Ligi takımlarından Burgsolms takımıydı.

Almanya Kupası - 1. Tur - Burgsolms - D
    Zayıf rakibimiz lig öncesi bizim için son hazırlık maçı olacaktı. Farklı galibiyet aldığımız maç rakiplerimize gözdağı oluşturacak cinstendi. Yeni transferimiz Cornejo yaptığı hattrick ile göz doldurdu.
    Spoiler: Maç İstatistikleri 

Bundesliga - 1. Maç - Köln - E
    Rakibimizi abluka altına aldığımız maçta Iancu, Ramsden ve Hummels'ın golleri ile sahadan 3-1 galip ayrılmasını bildik.

Bundesliga - 2. Maç - Stuttgart - D
    Güçlü rakibimiz karşısında deplasmanda zorlansakta Cornejo'nun 1., Driussi'nin 87. dakikada attıkları goller ile 2-1 galip gelmesini bildik.

Bundesliga - 3. Maç - St. Pauli - D
    İlk yarısında çok zor dakikalar yaşadığımız mücadeleyi ikinci yarıda koparmayı bildik ve Cornejo ile Addo'nun golleri sahadan 2-0 galip ayrılmamızı sağlıyordu.

Bundesliga - 4. Maç - Wolfsburg - E
    Kurtları sahamızda adeta parçaladık. Oyuncularım biraz daha dikkatli olsalar ligin en farklı galibiyeti rekorunu kırabilirdik. toplamda 25 şut çektiğimiz maçta, 4 oyuncumuzun attığı 5 gol ile sahadan 5-0 galip ayrılıyorduk. Bu galibiyet bizi liderliğe taşıyordu. Umarım bu noktada sezon sonuna kadar kalmayı başarabiliriz.
    Spoiler: Maç İstatistikleri ve Puan Durumu 

Last edited by trinitrotloen : 11.Mart.2014 at 17:54

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bu formla bu seneden koparabilirsin.En belirleyici olacak durum bayern maçları olacak gibi duruyor.

Birde Puan durumu eklenememiş galiba göremedim.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

düzelttim. Wolfsburg detaylarında yanlış resimleri koymuşum. lige iyi başladık ancak hoffenheim leverkusen ve schalke 3'lüsü kritik öneme sahip. kim daha fazla puan koparırsa bu maçlardan o götürür gibi duruyor şu an.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Sezona çok iyi başlamışız böyle devam ederiz umarım

Sayfa 22 / 24 İlkİlk ... 122021222324 SonSon

Mesaj Yetkileri