Sayfa 5 / 24 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 702 sonuç

Konu: 11 Yıllık Hakimiyeti Yıkmaya Geldik - Bir Menajer Hikayesi - Sezon 2023 / 2024

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default FC Halifax Serisi

Hyde berbaerliği moralimi çok ama çok bozmuştu. Lig sonuncusunu yenemez duruma gelmiştik. Karşımızda ligin playoff favorilerinden Halifax vardı. ilginç bir durum olmuştu. önce ligde karşılaşıp arkasından FA Throphy maçı yapacaktık.

Skrill Premier - 21. Maç Halifax ( E )

Evimizde ağırladığımız rakibimiz ile dişe diş bir mücadele içindeydik. ilk fırsatı değerlendiren rakip takım oldu ve 22. dakikada 0-1 öne geçti. ancak oyunu bırakmadık ve Guedioura'nın 30, Noon'un 45+1'de attığı gollerle ilk yarıyı 2-1 önde kapattık. Oyuncularımın bu maçtaki perormansı beni memnun etmişti. Bu maçta ortasahayı güçlendirmiş Ofansif orta saha oyuncusunu ortasahaya çekip ortasahayı iki oyuncuya çevirmiştim.

Bu taktik başarılı olmuş gibi gözüküyordu. ikinci yarıda iki takımda şanslarını değerlendiremeyince evimizde özlediğimiz galibiyete tam 10 maç sonra kavuşuyorduk.

Bu dibe vurduğumuz dönemde bizim için ilaç oldu bu galibiyet ve 21. sıraya yükseldik. Düşme hattından kurtulmak için sadece bir galibiyete ihtiyacım vardı.

FA Trophy - 1. Tur Halifax ( D )

Ligde sahamızda kazandığımız maçın ardından şimdide depplasmanda FA Trophy mücadelesinde karşı karşıya gelecektik. İki takımda inanılmaz açık bir oyun sergiliyordu. top bir o kalede bir bu kalede oluyordu. Ancak ilk golü bulan 15. dakikada Egerton ile biz bulduk. İlk yarı bu şekilde sonuçlandı. 2. yarıda ise goller gelmeye devam etti. Önce 64. dakikada durum 1-1 oldu. 72. dakikada Egerton durumu 2-1'e getirmesine rağmen 80. dakikada gelen gole engel olamadık ve maçtan 2-2 beraberlikle ayrıldık. Tekrar maçına kalmıştık.

Oynanan oyun her ne kadar seyircileri memnun etse de rakibi kesememek bizi bayağı bir zorlamıştı.

FA Trophy - 1. Tur - Tekrar Maçı Halifax ( D )

Kendi evimizdeydik tekrar bir galibiyet daha alabilirdik. bunun için sahaya sürdüm oyuncularımı. Ancak şanslarını değerlendiren Halifax oldu. ilk yarıda maçı 0-2'ye getirmişlerdi. Baskım devam ediyordu ikinci yarıda da 58. dakikada her nekadar Lamb ile golü bulsakta devamını getiremedik ve FA Trophy'e ilk turda 1-2'lik skorla veda etmek zorunda kaldık.

Biraz acı olmuştu bu elenme ama elimizden fazla bir şey gelmezdi. Artık seneye kaldı daha iyi bi yerlere gelmek. Tabi takımdan kovulmazsam.

Bu kötü performanslar arasında ilginç bir şekilde Yeni Malatyaspor ve Ankaragücü'nden teknik direktörlük teklifi aldım ancak henüz Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyordum ve bu teklifleri reddettim. hala yapılaack bir işim ve kurtarılacak bir takımım vardı.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Dayanalım belki bi süre sonra Türkiye ye gideriz Birde Puan Durumunu görebilirmiyiz ?

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default İlk Uyarı Gelir

Ligde 22. maçımız sahamızda Forest Green takımına karşıydı. Zor bir maç bekliyordum. İlk yarı gerçekten sıkı bir maç oldu ancak rakibimizin 1-2 önde kapatmasına engel olamadık ilk yarıyı. ikinci yarıda ise kalemiz adeta çöktü. Toplamda kalemize gelen 7 şut vardı. ve 6sı gol oldu. sonuçta hiçiç açıcı olmadı 3-6 çok ama çok canımı sıkmıştı bu maç. hele birde kendi taraftarlarımız önünde bu kadar kolay gol yemek hiç güzel olmamıştı.

Kulüp başkanı Alan beni toplantı odasına çağrıdı. Bütün yönetim kurulu oradaydı. Bana son maçta neler olduğunu öğrenmek istediğini söyledi. Söyleyecek fazla bir şey olmadığını oyuncularımızın kendilerini oyuna vermediklerini söyledim. Ama sorunun esas kaynağı belliydi. Beni suçladığını biliyordum. Artık sona geldim diye hissediyordum. Sadece oyuncuların suçlu olmadığını söyleyerek beni ima ediyordu.

Sadece sonraki maçta istediğimiz galibiyeti alacağımız söyleyip odadan ayrıldım sinirli bir şekilde. Artık kaybetme lüksüm yoktu. Düşme hattından kurtulamıyordum bir türlü. 22. sıradaydım ve rakibim 21. sıradaki Bath takımıydı.

Skrill Premier - 23. Maç - Bath ( E )

bu maçtan mutlak galip ayrılmalıydım. İlk yarısında 1-0 öne geçtiğim ama çok zorlandığım maçı ikinci yarıda tersine çevirerek skoru 2-0'a taşıdık ve maçtan galibiyetle ayrıldık. biraz olsun rahatlamıştım. Ancak daha kazanmamız gereken puanlar vardı. alt sıra mücadelelerinden kurtulmamız gerekiyordu artık.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Diren Vauxhall

Bath galibiyetinden sonra bir seri yakalarız diye ümit ediyordum. Ancak hiçte umduğum gibi olmadı. Takım kendinde değildi. Oyuncular olan bitene aldırış etmeden kötü performanslarını sürdürüyorlardı.

Wrexham maçı ile başlayan 5 maçlık seride sadece 1 beraberlik alabilmiştim.Salisbury, Morecambe, Luton, Whitehawk ile oynadığım maçlarda puan kayıpları devam etmiş artık yönetiminde güvenini kaybetmeye başlamıştım. Evimizde yenildiğimiz Whitehawk maçı sonrası yönetim tekrar toplantı yapmak için beni çağırdılar.

Bu kez doğrudan beni suçluyorlar, takımı düzgün bir şekilde yönetemediğimi söylüyorlardı. İnanılmaz sinirlenmmiştim. Toplantı sırasında kaç defa "istafa ediyorum" sözü dilimin ucuna geldi bilmiyorum. En sonunda beni kovuyorsanız kovun yoksa böyle konularda bir daha rahatsız etmeyin beni deyip çıktım odadan.

Alan aynı günün ilerleyen vakitlerinde odama gelip bana neler olduğunu anlattı. Çok zor durumda olduğunu ve istifaya sürüklendiğini açıkladı. Kendisinden sıralamada kötü olduğumuzu ama bana 3-4 maçlık bir süre vermesini, takımı toparlayamazsam kendim ayrılacağımı söyledim. Bunu istemediğini ama kabul ettiğini söyledi.

Artık yol ayrımındaydım. Final müsabakaları yapacaktık artık. Son sözü henüz söylememiştim. Yardımcım Barr'ı ofisime çağırarak artık rakibe göre değil kendi takımımıza göre bir taktik kurmamız gerektiğini söyledim ve takımın bütün raporlarını istedim. İkimiz derin bir çalışmaya girdik ve sonunda takıma en uygun taktiği oluşturduk. Yapıda bir değişikliğe gitmezken oyuncu rollerinde ve takım anlayışında değişikliğe gittik.

29. maçımıza artık galibiyet için çıkıyorduk. Rakibimiz Kidderminster takımıydı. Deplasmanda yapacağımız maçta güçlü rakibimizi devirmemiz gerekiyordu. Sonunda istediğimiz galibiyeti kalemizi korumakta zorlandığımız maçta Denham ve King'in golleri ile 2-0 kazandık. Bu zafer bizi umutlandırdı.

30. maçımızda ise rakibimiz Gateshead'di. Galibiyet beklediğim maçta forvetlerimin beceriksizliği nedeniyle sahadan 0-2 mağlup ayrılıyordum. istemediğim bir mağlubiyetti ancak takımın oynadığı oyundan memnun kalmıştım. Taktik takımı gerçekten toparlamış gözüküyordu.

Skrill Premier - 31. Maç - Dartford ( E )

Maça hiç beklemediğim gibi bir başlangıç yapmıştık. 3. dakikada rakibimizin ilk şutu gol oldu. ilk yarıda baskı kurmaya çalışmama rağmen rakip kaleye bir türlü gidemedik ve ilk yarıyı 0-1 yenik kapattık. ancak 2. yarıya takımı sahaya onurlarının söz konusu olduğunu söyleyerek sahaya sürdüm. Sanırım sözlerim etkili olmuştu. Rakibi açmaya başlamıştık. Ataklarımız daha iyi ilerliyordu ancak son vuruşlardaki beceriksizliğimiz hala devam ediyordu. 63. dakikada McEvilly ile beraberliği yakalıyorduk. Son dakikaya kadar baskımızı sürdürdük ancak istediğimiz 2. golü bulamadık ve sahadan 1-1'lik sonuçla ayrıldık.

Takım üzülmüş görünüyordu ancak onlara şansız olduklarını, bundan sonraki maçlarda bu kötü gidişi değiştireceklerini söyledim. şimdiye kadar 25 puan toplamıştık önümüzdeki 15 maçta 30 puan toplayabilirsek en azından 15-16. sırada bitirebilirdik bu ligi. Artık var gücümle bu takımı ayakta tutmak için uğraşacaktık.

Last edited by trinitrotloen : 22.Kasım.2013 at 11:40 Reason: @orhuncet: Puan durumunu ligde ilerlediğim için veremiyorum. Çizelgeyle idare etsek bu sezon ?

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Diriliş

Skrill Premier - 32. Maç - Altrincham ( D )

Antremanlarda moraller yüksek gözüküyordu. Yeni taktik düzenle birlikte antremanlarda da değişkliğe gitmiştim. Bununda etkisi vardı muhtemel. Sırada geçen sezon grubumuzu şampiyon kapatan Altrincham takımı vardı. Sert bir oyun oluyordu. Maç sık sık faullerle duruyordu. Ancak iki takımda yeterince fırsat buluyordu rakip kaleyi yoklamak için. İlk yarıyı golsüz kapatacağız derken ne olduysa 40. dakikadan sonra oldu. Önce Guèdioura'nın golü ile 1-0 öne geçtik. Arkasından 44. dakikada rakibimiz durumu 1-1'e getirdi. 45+1'de ise Kone sahneye çıktı ve durumu 2-1'e getiren golü attı. 5 dakika içinde 3 gol olmuştu.

ilk yarıda iyi bir skor yakalamıştık. 2. yarıda rakibimiz daha baskılı oynamak isteyecekti. Bizimde tedbiri elden bırakmamamız gerekiyordu. 2. yarıya istekli çıkan oyuncularım ilk yarıdaki performansları sürdürerek ikinci yarıdan istediğimiz sonuçla ayrılmamızı sağladılar. 2-1

Skrill Premier - 33. Maç - Lincoln ( E )

Ligin favori takımlarından Lincoln ile oynuyorduk. zorlu bir maç bizi bekliyordu. İki takımda güzel ve açık bir oyun sergiledi. her ne kadar forvet hattımız sakatlanıp oyunda mecburi değişkiliğe gitmiş olsamda King'in 22. dakikada attığı gol ile maçtan 1-0 galip ayrılıyorduk. Çok güzel bir seri olmuştu. 21. sıraya kurulurken 20. sırayla aramızda sadece 1 puan kalmıştı. son 3 maçta aldığımız 7 puan ilaç olmuştu adeta bize.

Skrill Premier - 34. Maç - Chester ( E )

Bu maçı kazandığımız takdirde düşme potasının dışına atmış olacaktık kendimizi. Rakibimiz de düşme hattına yakın seyreden takımlardandı. Maça Noon'un golü ile 1-0 önde başladık. Ancak ilk yarıda dengeli bir oyun sergilendi ve bu skorla tamamlandı. 2. yarıda dikkatli olmalarını ve rakibin açıklarını iyi taramalarını söyledim ve sahaya yolladım. bunun üstüüne çok güzel bir ikinci yarı izledik. ikinci yarıda rakip kaleye 12 şut göndersekte biraz beceriksizlikten sadece 77. dakikada King'in şutu golle sonuçlandı. Son dakikalarda rehavette girince işin içine rakibimiz 90+1'de farkı indirdi ancak galibiyetimize engel olmadı ve maç 2-1 sonuçlandı

Aldığımız bu galibiyet bizi 20. sıraya taşırken artık geri düşmemek için elimizden geleni yapacaktık. bu seriyi devvam ettirirsek ligi sezon başında istediğimiz yerin bir iki basamak altında tamamlamış olacaktık.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Duraklama

Skrill Premier - 35. Maç - Macclesfield ( D )

Böyle bir maç görmedim şimdiye kadar. Ofsayttan yediğimiz gol, verilmeyen 2 nizami golümüz ve alakası olmayan bir penaltıdan attığımız gol. Bir hakemin böyle bir katliam yapabileceğini düşünmemiştim hiç. Neyseki bu maçtan puan çıkarabilmiştik. 1-1

Skrill Premier - 36. Maç - Braintree ( E )

Hakemler bizim üzerimize oynamaya devam ediyordu. Forvetlerimizinde beceriksizliği eklenince üstüne iş içinde çıkılmaz bir hal alıyordu. Rakibin kaleyi bulan tek şutu hakemin yoktan varettiği bir penaltı pozisyonu ile gol olarak sonuçlandı. arkasından yaptığımız yoğun baskı ancak 90+2'de etkisini gösterdi ve maçtan 1-1'lik beraberlik ile ayrıldık.

Maçtan sonra yapılan röportajda federasyonu göreve davet ettim. 2 maçta inanılmaz hatalar ile puanlarımız adeta çalınmıştı. Sadece bu suçu hakemlere yıkmak olmaz ancak olan buydu. bize pahalıya patlamıştı.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Skrill Premier - 37. Maç - Alfreton ( E )

İki maçlık haksız beraberliğin arkasından güzel bir galibiyet daha alıyoruz. İlk yarısında rakibimizi kontrol altına aldığımız maçta 2-1'le devre arasına girdik. ikinci yarıda ise oyun dengelendi rakibimiz ataklarını ilk yarıya nazaran arttırsada sonucaa gidemedi ve maçtan 2-1'lik galibiyetle ayrıldık. Sonuçlar beni olduğu kadar taraftarı ve yönetimi de memnun etmeye başlamıştı.

Skrill Premier - 38. Maç - Welling ( D )

Welling maçı bizim için çok önemliydi. 23. sırada olan Welling'i yenersem hayatımı çok büyük bir avantaj elde etmiş olacaktım. Maça bu baskı altında çıkmıştık. Tutuk bir oyun sergiliyorduk ilk yarıda. Üstüne önce Noon ve yarının son dakikasında Taylor sakatlanıyordu. forvet hattımız sıkıntıya girmişti. İkinci yarıda takım daha toparlanmış ve dengeyi kurmuştuk. Ancak işler iyice kötüye gidiyor ve Guèdioura'da sakatlanıp oyundan alınıyordu. Hakeme artık veryansın ediyordum. 3 oyuncumuda aynı kişi sakatladı ama tek bir kart bile çıkmadı. Anlaşılan o ki hakemler hala oyunlarına devam ediyorlardı. Sonunda beklediğim gol 81. dakikada Fearnehough'un ayağından geldi. 88. dakikada ise hakem bu sefer son adam olarak kendini geçen rakibini yere indiren Nowakowski kırmızı kartla oyundan atıldı. Kendisine kızmadım çünkü gerekli bir hamle yapmıştı. Neyseki maç bütün kayıplarıma rağmen 1-0 galibiyetimizle tamamlandı ve derin bir nefes aldık. bu galibiyetle 21. sırayla aramdaki fark 6 puana çıkmış oldu.

Skrill Premier - 39. Maç - Grimsby ( D )

Önümde forvet hattından yoksun çıkacağım 2 deplasman vardı. Genç oyuncularıma şans vermek zorundaydım. Takım olarak orta seviye bir performans göstersekte forvetlerimizin eksikliğini aradık ve maçtan iki yarıda yediğimiz 1er golle 0-2 mağlup ayrıldık. Rakibimiz şampiyonluğa oynayınca çokta umursamamıştım skoru.

Skrill Premier - 40. Maç - Deg & Red( D )

Taylor'ın dönmesiyle biraz olsun hareketlenen forvet hattımız çok didinsede 0-1 yenik başladığımız maçı 10. dakikada Taylor'ın golüyle 1-1'e getirsekte, rakibimizin 2. yarıdaki baskısına dayanamadık ve sahadan 1-3 yenik ayrıldık.

Son 6 maçta 12 puan topladık. Geri kalan maçlarda da bir bu kadar toplarsak, Hedeflediğimiz gibi 15. sırada bitirme şansımız vardı geçen sezonun istatistiklerine göre. Bu hırs ile takımı toplayıp onlara hedefimize çok yaklaştığımızı biraz daha dişimizi sıkmamız gerektiğini söyledim.

Skrill Premier - 41. Maç - Hereford( E )

Rakibimizi iyi analiz etmiştik. Bu maçı kazanmak istedikleri gözlerinden belliydi oyuncularımın. Maç başladı ve 20. dakikaya kadar baskımız vardı ilk yarıda. Ancak 20. dakikada sahalara dönen Guèdioura tekrar sakatlanınca ilk yarıda rakibimiz dengeyi kurdu. ancak gol sesi çıkmadı maçta. 2. yarıda takımdan tek isteğim ellerinden geleni yapmalarıydı. Takım bunun karşılığını vermeye başlamıştı. Rakibimiz sertleşmişti ancak bu sertliğin sonunda 10 kişi kalınca daha da rahat bir şekilde saldırıya geçtik. istediğimiz golü 75. dakikada Kone'nin ayağından bulduk ve maçı bu golle 1-0 kazandık.

Skrill Premier - 42. Maç - Aldershot( E )

Ardarda evimizde oynadığıız ikinci maçta rakibimizle dişie diş geçirdiğimiz ve 1-1 sonuçlanan ilk yarının ardından ikinci yarıda vitesi arttırdık ve yaptığımız baskıların sonucunda 68. dakikada Guèdioura'nın attığı gol ile maçtan 2-1 galip ayrıldık. Bu galibiyet ile düşme riskimizi tamamen yok ettik. Artık sırada üst basamaklara tırmanmak vardı.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Ve lig biter

Skrill Premier - 43. Maç - FC Halifax ( D )

Sezonun sonuna gelirken artık hedefimiz olaibldiğince yukarı tırmanmaktı. Oyuncularıma kupadan bizi eleyen rakibimizden öc almak için sahay çıkmalarını istedim. Başından sonuna çekişmeli geçen maçta 72. dakikada McEvilly topu Halifax ağlarına göndererek maçın skorunu belirliyordu. Öcümüzü böylece 1-0 ile almış olduk.

Skrill Premier - 44. Maç - Hyde ( D )

Ligin dibine demir atmış ve düşmesi garantilenmiş rakibimizi forvetlerimizin vurdum duymazlığı nedeniyle zar zor kazandık. 0-1 geriye düştüğümüz maçın 45+2 ve 90+2 dakikalarında attığımız gollerle 2-1 kazandık.

Skrill Premier - 45. Maç - Wrexham ( E )

Evimizdeki son maçımızda rakibimiz Wrexham olacaktı. Başa baş geçen mücadeleye 5 dakikada atılan 3 gol damga vurdu. Biz kaçtık rakibimiz yakaladı. ve bu çekişmeli maçın sonucuda başa baş bitti. 2-2 Artık takım fazlasıyla rahattı.

Skrill Premier - 46. Maç - Forest Green( D )

Oyuncularımın mental olarak tatile çıktıkları bu maçta rakibimiz Playoff şansını sürdürebilmek için baskısını kurdu üzerimizde. 0-2 geriye düştüğümüz maçta 2-2'yi yakalasakta 85. dakikada rakibimiz istediği galibiyeti aldı ve kendisini 4. sıraya atan galibiyeti 2-3'luk skorla almış oldu.

Zorlu bir sezon sonunda muhteşem bir rahatlamayla son bulmuştu. Son 15 maçtaki inanılmaz performansımız bizi 16. sıraya çıkarmıştı. Gelecek sezon artık bunun üzerine koymak zorundaydık. Bu bizi kesmemeliydi.

Takımda anlaşma yapmak istemeyen oyuncular vardı bu oyuncularla son dakikaya kadar anlaşmayı deneyecektik. anlaşma sağlanmaz ise yeni oyuncularla takviye yapmaya çalışacaktık elimizdeki imkanlarla.

Bu sezon mali açıdanda 850.000 € kadar kazanç elde etsekte takımın hala 150.000€ kadar borcu vardı. Bunu gidermek ise gelecek sezona kalmıştı. Hal böyle olunca yeni sezonda da çok fazla maaş bütçesi alamayacaktık.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by orhuncet View Post
    Dayanalım belki bi süre sonra Türkiye ye gideriz Birde Puan Durumunu görebilirmiyiz ?
    Kusura bakma arada puan durumu veremedim ilerlemiştim oyunda çünkü. gelecek sezon puan durumlarını ve oyuncu genel performanslarınıda ekleyeceğim.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Önemli değil 16. bitirdik gelecek sezon daha iyi olur inşallah

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Gelecek sezon en azından playoff mücadelesi vermeye çalışacağım. 2 sezon bu ligde kalmak zaman kaybı olur

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Yeni Sezona Yeni Kontrat

Kontratımın resmi olarak bitmesine 1 aydan az kalmıştı. Gözüken o ki takımda herhangi bir geleceğim kalmamıştı. Hala benimle görüşen yoktu. ve takımın sevilen personel kadrosundan çıkarılmıştım. Artık başka takımlara göz gezdirmeye başlamıştım. İtalya ve İspanya'da cazip kulüpler vardı gidebileceğim.

Kontratımın bitimine 2 hafta kala Alan beni aradı ve kulübe davet etti. Geçen sezonu iyi kurtardığımı söyledi. Önce bana aynı şartlarda 1 senelik kontrat teklif etti. Bense geçen sene yaşadıklarımızı bahane ederek ve kendimi güvence altında tutmak için 2 senelik kontrat istediğimi söyledim. Alan benim takımdan ayrılmamı istemediğini söyledi ve kontratımı 2 senelik olarka kabul ettiğini ancak yönetim kurulunu orta sıra mücadelesi için ikna edebileceğini söyledi. Öyle ya da böyle. Onurumu geri kazanmak zorundaydım. Bu kontrat muhtemelen son kontratım olacak. 50. yılında başarıya ulaştırmış biri olarak daha fazlasını hakediyordum. Bu sezon savaşım yönetim kurulan karşı olacaktı. Daha sezon başından bu belli olmuştu.

Düşünmeye çok gerek yoktu. Mecbur bu teklifi kabul ettim. Geçen sezonun 2 flaş ismi ile yolları ayırmak zorunda kalmıştı takım. Defans'ta Hibbert, ileri uçta Noon. Sıkıntılı bir sezon yine bizi bekliyordu. Maaş bütçesi geçen sezonla neredeyse aynıydı. 325.000€ maaş bütçesi verilmişti. Bu sezon da gözüken mali açıdan toparlamaya çalışacaktık takımı.

Bu şartlar altında önemli noktalara da transfer yapmamız gerekiyordu. 5 transfer yaptık takıma. Aslında 4 transfer yaptık. Grimes bizimle kontrat yapmayıp ayrıldı. daha sonradan kendisiyle tekrar anlaştık. Terry Frost ve Louis Clayton'ı kiralık olarak kadrumaz katarken Wes Baynes'i sağ defans, Mathew Flynn'i de merkez defans'ta Hibbert'in yerine aldık.

Last edited by trinitrotloen : 25.Kasım.2013 at 12:38

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Bu sezon insallah daha iyi geçicek

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Güzel bir hazırlık dönemi geçirmiştim. Yeni gelen oyuncular takıma ısınmış görünüyordu. yaptığımız maçlarda Buxton, Chorley, Charlton U21 takımlarını farklı yenerken, Walsall takımına 1-2 ve Hamilton takımına 0-1 yenildik.

Lige iyi hazırlanmış görünüyordu takım. Artık sırada onurumuzu geri kazanmamız gereken bir sezon vardı. Bahis şirketleri bizi yine düşme hattında bir takım olarak gösteriyordu. Kendimi ispat edecek çok kişi vardı anlaşılan.

Skrill Premier - Maç 1 - Ebsfleet ( D )

Bu sezon Skrill Premier'e yükselen Ebsfleet takımı zorlu bir takım olarak gözüküyordu. Oyuncuları kaliteliydi. Geçen sezon kaldığımız yerden devam etmeyi istedim oyuncularımdan. iyi bir çıkış yakalayıp güzel bir noktada bitirmiştik ligi. Bunu devam ettirip herkese kanıtlamalıydık kendimizi.

Ancak maç hiçte istediğimiz gibi başlamadı. 4. dakikada şok bir golle 0-1 geriye düştük. Golün şokunu atlatınca rakibimizin üstüne gitmeye başladık ve ilk yarıda Kone'nin golü ile 1-1'i yakaladık. İlk yarıda baskımızı arttırsakta istediğimiz golü bulamadık. 2. yarı daha dengeli bir maç oldu. Dengeyi bozan ise 81. dakikada McGinn oldu ve maçı 2-1 kazanmamızı sağladı.

Skrill Premier - Maç 2 - Hereford ( E )

Evimizde oynadığımız maçta seyirciler ilk 20 dakikada 3 gol gördüler. 20. dakika geçilirken Guèdioura ve Clair'in golleriyle 2-1 öndeydik. İlk yarı bu skorla kapanırken, 2. yarıdada Taylor ile golü bulan taraf biz olduk ve maçtan 3-1 galip ayrılan taraf biz olduk. Sezona güzel bir giriş yaptık.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Sezon iyi başlamış böylede gider inşallah

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Güzel başlamışız devamı gelir umarım

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Katılıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Krios View Post
    Güzel başlamışız devamı gelir umarım
    Quote Originally Posted by CocukMenajer View Post
    Katılıyorum.
    Sezon başlangıcı güzel oldu. 2 Deplasmanda 2 galibiyet. En azından gelecek için umut verici skorlar bunlar. Umarım bu sezon istediğimiz verimi yakalarız oyunculardan.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Skrill Premier - 3. Maç - Dartford ( D )

İlk iki maçta aldığımız galibiyetler bizi umutlandırmıştı. ancak takım rehavete çabuk kapıldı gibi gözüküyor. ligde 3. maçımızda karşımızda Dartford vardı. Beklediğimden çok daha kötü bir performans gösterdi takım ve sahadan 0-2 yenik ayrıldık.

Skrill Premier - 4. Maç - Luton ( E )

Evimizde şok bir yenilgi aldık. Top kontrolü %62 bizde olmasına rağmen rakibin ardı arkası gelmeyen ataklarına engel olamadım. Maçın sonlarında alakasız bir penaltı golü ile 0-1 yenik ayrıldık. Tarihi fark yiyebilirdik bu maçta. Maç sonunda oyuncularım ciddi bir azar yedi. Rakibi hem durduramamış hemde açamamıştık. Umarım önümüzdeki maçlarda daha iyi bir performans gösterebilirlerdi.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

3.Haftadan en azından 1 puan alsaymışız daha mutlu olabilirmişiz

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

3.Haftadan en azından 1 puan alsaymışız daha mutlu olabilirmişiz
    3. ve 4. maçların ikisinede üzüldüm. en azından puan çıkarabileceğim maçlardı. Hele Luton maçında delirdim. Ne yapsam kar etmedi. Birde olmayan bir penaltıdan maçın sonunda golü yiiynce iyice sinir oldum. darısı bundan sonraki maçlara artık...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Adam olamadık...

Skrill Premier - 5. Maç - Newport Co. ( E )

Rakibimiz bu sezon Skybet Lig 2'den düşmüş Newport Co. takımıyla oynayacaktık. Zorlu bir maç bizi bekliyordu. Bizimle benzer bir kaderi paylaşmış 4 maçta 2 galibiyet alabilmişlerdi. Playoff mücadelesi için favori gösteriliyorlardı. Bu maçtan en azından favori bir takıma karşı puan alarak direncimi göstermek istiyordum.

Maça güzel başladık ve ilk yarıda mükemmel bir baskı kurduk rakibimize. Kalemize yaklaşamayan rakibimizin defansta verdiği açıklardan birini Taylor 17. dakikada değerlendirerek durumu 1-0 yaptı. ilk yarıda baskıya devam etsekte başka gol olmadı.

İkinci yarıda rakibimizin kendisini toparlayacağını düşündüğüm için temkinli oynamalarını istedim oyuncularımdan. Velhasıl 51. dakikada Davies ile 2-0'ı bulunca takımda bir rahatlama oldu. Rakibimiz bu gevşemeyi iyi sezdi ve baskısını arttırmaya başladı ve top hakimiyetini ele geçirdi. Kontraya yatmıştı takım ben ne kadar istemesemde. Baskılar artarken goller arka arkaya gelmeye başladı.

69. dakikada rakibimiz durumu 2-1'e getirirken; 70. dakikada McGinn güzel bir kaçış ile golünü atarak 3-1 yaptı durumu. 74. dakikada rakibimiz durumu 3-2'ye getirdi. Bu dakikadan sonra iyice savunmaya çekildik ve bunda da başarılı olduk. Geri kalan kısımda her iki takımda golle buluşamadı ve maçtan 3-2 galip ayrıldık. Üst ligden yeni gelen bir takıma karşı iyi bir sonuç almış olduk.

Tek bir korkum vardı. Bu tarz galibiyetlerde takım çok çabuk havalanıyordu. Ayakları yerden kesiliveriyordu. ve nitekim korktuğum başıma gelmişti.

Skrill Premier - 6. Maç - Morecambe ( D )

Morecambe takımı her ne kadar ligde üst sıralar için favori gösterilse de bu sezona çok kötü başlamış ve 5 maçta sadece 1 puan alabilmişti. bizde rakibimizin bu formsuzluğunu değerlendirmek istiyorduk. Ancak sonuç hiçte istediğimiz gibi olmadı. Yine topa hakim olduğumuz bir maçı ikinci yarıda oyundan düşerek 75. dakikada yediğimiz gol ile 0-1 kaybettik.

Buna anlam veremiyordum. Bir grup insan böyle bir şeyi nasıl yapabilir kendine. Bir maç önce iyi bir galibiyet almış, sonraki rakibi kötü durumda olan, maçın hakimi olan ancak 60. dakikaya kadar pozisyonları cömertçe harcayan; sonunda maçtan kopan ve yenilen bir takım nasıl olabiliyorlardı. Nasıl bu kadar vurdumduymaz olabiliyorlardı aklım almıyordu.

Skrill Premier - 7. Maç - Worcester ( D )

Morecambe maçından sonra takımın kendine çeki düzen vermesi için sağlam bir azar çektim. ancak gözüken o ki hiçbir işe yaramamıştı bu. Yine aynı durumda hiç galibiyeti olmayan Worcester ile yaptığımız mücadelede, rakibimiz 10 kişi kalmasına rağmen oyuncularımın rakibi küçümseyen tavırlar ile ikinci yarıda 2 gol bularak 0-2 bizi mağlup etti.

Maçtan sonra oyuncularımın tavırları beni daha da şoke etmişti. Soyunma odasında takım sanki hiçbirşey olmamış gibi davranıyordu. En sonunda olabildiğince yüksek sesle hepsini toparlanmayı bırakıp bana dönmelerini istedim. Kapıyı kilitledim. Çok sinirliydim. Son iki maçta doğru düzgün ne yaptıklarını sordum önce. Hiçbirinden ses çıkmayınca, ben anlatmaya başladım. Anlatmak değil hatta bağırmaktı yaptığım. Hepsinin suratın adeta nefretimi kusmuştum. Bir iki kişi hariç bu oyunla, bu kafa ile, bu takımda oynamayı haketmediğini söyledim. Asistanım Barr öne çıkıp

Barr: Biraz ağır olmadımı patron.
    Ben: Neymiş ağır olan ? Söylediklerim mi daha ağır yoksa yaptıkları aptalca tavırlar nedeniyle kaybedilen 6 puanın mı. Kendilerini ne zannediyorlar. Oynamadan kazanabilecek mükemmel yeteneklermi zannediyorlar kendilerini ? Hangi biri bu performansla burda olmayı hakediyor söylesene bana!!!
    Barr: Evet patron haklısın bu konuda. Kendilerine çeki düzen vereceklerdir.
    Ben: Hele bir vermesinler!! Kimsenin gözünün yaşına bakmam bundan sonra. Yeter artık. Geçen sezon ne zor duruma düştüğümüzü unuttunuz galiba. Takımdan olmak istemeyen biri varsa şimdi söylesin ancak eğer bu takımda olmak istiyorsa ONA GÖRE DAVRANMALI!!!
    Hannigan: Patron sonuna kadar haklı beyler. Herkes kendini toplamalı.
    Ben: Hannigan bu kızdıklarımın en başında sen geliyorsun. Sahada oyuncuları toplaması gereken sensin ama en başta sen rakibi sallamıyorsun !!
    Hannigan: Bende performansımdan ve olanlardan memnun değilim. Bütün takım adına burada söz veriyorum. Bu takımda artık herkes haddini bilip o sahaya çıkacak.

Takım hep bir ağızdan tekrar özür diledi. Eve döndüğümde artık bağırmaktan sesim kısılmıştı. Artık çok umudum yoktu bu gördüklerimden sonra takımdan. Elimde biraz para olsa takımın yarısını değiştiridim. Ama eldeki malzeme bu. Buna bir süre daha katlanmak zorundaydım. Aklımdaki bu görüntüyü tersine çevirmeleri için ise çok çalışmaları gerekiyordu.

Skrill Premier - 8. Maç - Wrexham ( E )

Son olan olaylarında ışığında liderlik mücadelesi veren Wrexham karşısında iyi bir sonuç almayı düşünmüyordum. Kalite açısından bizden üstün durumdalardı. Ve maçın ikinci yarısında bitiriciliklerini göstererek bize bunu kanıtlamış oldular. ilk yarıyı 1-1 kapatsakta maçı son 20 dakikada yediğimiz 2 golle 1-3 kaybettik. Aslında takım iyi mücadele etmişti. güzelde pozisyonlar yakaladık ama Bbitiriciliğini konuşturan rakibimiz olmuştu.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Yapcak çok bir şey yok ..

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Default Toparlanmak lazım

Skrill Premier - 9. Maç - Altrincham ( E )

Şansımızın yaver gittiği maçlardan biriydi. ilk yarıda bulduğumuz pozisyonları güzel gollerle değerlendirince ilk yarıyı 2-0 önde kapattık. Ancak ikinci yarıda özellikle Grimes sakatlandıktan sonra hakimiyeti kaybettik ve abluka altına alındığımız maçtan Marshall'ın 2 golüne engel olamayarak 2-2 beraberlikle ayrıldık.

Skrill Premier - 10. Maç - Aldershot ( D )

Enteresan bir maç oldu aslında. ilk 25 dakikada sahada atılan 6 gol ve geriden gelen bir Vauxhall vardı. Ancak 25. dakikadan sonra oyun tamamen stabil bir hale geldi ve orta sahada kilitlendi oyun. maçın sonuna kadar başka da gol olmayınca toplamda kaleyi bulan 12 şutun 6 sının gol olduğu maçtan 3-3 berbaerlik ile ayrılıyorduk. Kızsam mı sevinsem mi bilemediğim bir maç oldu bu.

Skrill Premier - 11. Maç - Cambridge United ( D )

Cambridge 2 sezon önce bu ligi kazanmış ancak geçen sezon ligde kalamayarak geri düşmüş bir takım. Bizim için zor geçeceğini düşünüyordum. Öylede oldu. Aslında inanılmaz umutlandığım bir maçtı birşeyler koparabileceğimize dair. 19. dakikada maç boyunca çektiğimiz 3 şuttan birinde Guèdioura topu ağlarla buluşturunca maçta 1-0 öne geçtik. Rakibimiz bizi topla oynatmıyordu doğru düzgün ve rakibin üzerine gidemiyorduk. 2. yarıda baskıya dayanırken kritik noktalarda pas hataları yapan oyuncularımı çıkarırken hiçte bize negatif yansıyacağını düşünmemiştim. 62 ve 64. dakikalarda iki duran top organizasyonunda yediğimiz gollerle maçı 1-2 kaybettik. Üzülmüştüm ama oyuncularıma çok fazla suç bulamıyordum. Puan almak bu performansla zordu.

Skrill Premier - 12. Maç - Halifax FC ( E )

Takımın son performanslarından sonra bir konuşma yapma gereği hissettim moralleri bozuk görünüyordu. Oyuncularımı antreman sırasında sahanın ortasına toplayıp uzun uzun konuştuk. Dertleşme seansı gibi oldu biraz. Elimden geldiğince herkesi konuşturmaya çalıştım. En sonunda hepimiz aynı kanıya vardık. Benim de hatalarım olmuştu onlarında. Bu durumu aşabilecek kapasitede olduğumuzu düşündük ve gördükte. geçen sezonun son döneminde iyi bir ivmemiz vardı. Takım bu tarz bir ivme yakalarsa bu sezonda güzel bir noktada bitebilirdi. Antremanın geri kalan kısmını yaptırmayıp herkese izin verdim.

Halifax maçına tutuk başladık. Rakibi açamıyorduk. birde üstüne Grimes'in sakatlığı eklenince orta sahada pozisyon yaratma sıkıntımız büyüdü. Top kontrolü bizdeydi ama kilitlenmişti oyun. Birde 28. dakikada kalemizde golü görünce iyice kapandı Halifax. Ancak ilk yarıda defansta yaptıkları bir kademe hatasını Twiss çok güzel değerlendirdi ve 38. dakikada durumu 1-1 yapan golü attı. İkinci yarıda baskıyı arttırmıştım ancak kaleye şut çekmekte zorlanıyordum. maç böyle bitecek derken bir köşe vuruşunda Hannigan ön direkte yerde kalınca hakem tereddüt etmeden penaltı noktasını gösterdi. Penaltıda Taylor kaleci ile topu farklı köşelere yollayınca ve maçta başka gol de olmayınca sahadan 2-1 galip ayrıldık.

Sonunda haftalardır beklediğimiz galibiyeti almıştık. Oyuncuların üzerindeki rahatlama görülmeye değerdi. Bundan sonra daha iyi bir takım görecek gibiydik...

Maç sonrası Barr ile bir araya geldiğimizde taktik üzerine konuştuk. Takım geride çok açık veriyordu. Bekler ileride kalıyordu çoğu zaman. Buda çok fazla kontra yememize sebep oluyordu defansımızda ağır olunca. Biraz evirip çevirince taktiğimizi elimize şöyle bir tablo çıktı.

Alfreton maçında ilk denememizi yapacaktık. Kimi oyuncuların alışık olmadığı pozisyonlarda oynadığı aşikardı ama kaldırabilecekleri noktalarda kullanmaya çalıştık oyuncularımızı.

Skrill Premier - 13. Maç - Alfreton ( E )

Alfreton'un favori gösterildiği maçta 90 dakika boyunca bol pozisyonlu bir maç izledik. iki takımda açık bir oyun sergiledi. Son dakikasına kadar çekişmeli giden mücadelede 90+1'de son sözü söyleyen Wes Baynes oldu ve takımımız adına golünü atarak maçı 1-0 kazanmamızı sağladı. Taktik henüz tam olarak oturmasa da işimize yaramış gözüküyordu.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Skrill Premier - 14. Maç - Boston United ( D )

Kalemizin abluka altına alındığı ancak galibiyete uzandığımız bir maç oldu. Maçtaki bütün goller ilk yarıda gelirken Guèdioura'nın 2 golüne karşılık rakibimiz tek golde kalınca maçtan 2-1 galip ayrıldık

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Skrill Premier - 15. Maç - Macclesfield ( E )

Kötü performans gösterdiğimiz maçta önce 17. dakikada 0-1 geri düştük, arkasından 35. dakikada kalecimiz oyundan atılınca maça daha fazla ortak olamadık. maçta başka golde olmayınca sahadan 0-1 yenik ayrıldık

Skrill Premier - 16. Maç - Lincoln ( D )

Çok hızlı bir maç yaşadık. Rakibimiz kendi evinde taraftarını mutlu etmeye çalışırken bizde rakibimizi sindirmek istiyorduk. Maça hızlı başladık. Henüz 5. dakikada King'in golü ile 1-0 öne geçtik ancak bu skoru fazla koruyamadık ve 33. dakika geçilirken skor 1-3 oldu. Ancak maçı bırakmadık ve ikinci yarıda kurduğumuz baskı ile en azından 1 puanı kopardık ve sahadan Kone ve Taylor'ın attığı gollerle 3-3 beraberlikle ayrıldık.

Skrill Premier - 17. Maç - Kidderminster ( D )

Şanssız olduğumuz bir maçtı bu. Maçın ilk dakikası içinde 1-0 önde geçtik Carvalho ile. maç boyuncada baskımız devam etti ancak 86. dakikada rakibimizin kontrasına engel olmaadık ve çok içimi yakan bir beraberlik aldık 1-1 ile.

FA Kupası - 4. Ön Eleme - Hereford ( E )

Uzun süren galibiyet hasretine kupa maçında son verdik. Maçın başından itibarn üstün oynadığımız maçı Carvalho, Guèdioura ve McDonald'ın kendi kalesine attığı gol ile sahadan 3-1 galip ayrıldık ve adımızı bir üst tura yazdırdık.

Skrill Premier - 18. Maç - Forest Green ( E )
    Sonunda ligde de galibiyet özlemimiz sona erdi. Yine baskılı oynadığımız maçta 7. dakikada Guèdioura'nın attığı gol ile 1-0 galibiyete ulaştık. Baskımız iyi olmasına rağmen gol sayımızı arttırmamız gerekiyordu. Gol sayımız çok az. Bir çözüm bulmamız gerekiyor buna.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Skrill Premier - 19. Maç - Chester ( E )

Takım dengesiz bir performans gösteriyordu. Evet bu seviyede bir takımda oyuncular maçtan maça çok farklı performanslar gösterebiliyor ancak bir dengeye ulaşması lazım bu performansların. Ligin alt sıralarında değil üst sıraları zorlayan bir takım olabilmemiz için bu şart. En azından Ocak ayına kadar olabildiğince yukarı tırmansam iyi olacaktı. Hem transfer hemde kendimize güven açısından buna ihtiyacımız vardı.

En kritik döneme giriyorduk artık. Ligin 1/3'lük dönemi bitmiş, takımların bir çoğunun genel durumunu ortaya çıkaracak dönemdeydik. Alınan her puanın önemi vardı.

Bu çerçevede ligde 7. sırada bulunan Chester ile önemli bir maça çıkacaktık. Top kontrolünün bizde olduğu maçta Chester'ın 35. dakikada gelen golüne engel olamadık. Ancak golün arkasından takım maçı bırakmadı ve kontrollü oyununa devam etti. İlk yarının sonlarına doğru Carvalho beraberlik golünü atarak ilk yarıyı 1-1 bitirmemizi sağladı. Devre arasında oyuncularımı biraz daha cesur olmaları konusunda uyardım. onlarda bu uyarımı dikkate almış olacaklar ki ikinci yarıda ciddi bir baskı kurduk rakip kalede. Ancak rakip fileleri havalandıramadık. Rakibimizde bize yaklaşamayınca maç 1-1 sona erdi. Chester karşısında alınan bir puanın önemi büyüktü. Zorlu FA kupası maçı öncesi moralleri yerinde tutmuştu en azından.

FA Kupası - 1. Tur - York ( E )

SkyBet 2.Lig'in lideri konumunda bulunan York'u sahamızda ağırlayacaktık. Maçın zor geçeceği aşikardı. Bir ihtimalde olsa şansımız yine de vardı. İlk yarıda dengeli gitsede oyun 12. dakikada rakibimizn golüne engel olamadık. İkinci yarıda ise rakibimiz savunmasını kilitleyip kontra ataklarla kaleme gelince 82. dakikada bütün hayallerimizi yıkan golü kalemizde gördük ve maçta bu golden başka golde olmayınca sahadan 0-2 yenik ayrıldık. 2. turu görmek yine nasip olmamıştı.

Skrill Premier - 20. Maç - Gateshead ( E )

Rakibimiz ligde zor günler geçiren ve hoca değişikliğine giden Gateshead takımıydı. Düşme potasından kurtulmaya çalışıyorlardı. Zor bir maç olmasını bekliyordum. Netekim öyle de oldu. İlk yarıyı Carvalho ve Awford'un karşılıklı golleri ile 1-1 kapatıyorduk. İlk yarıya bakıldığında üstünlük benim elimdeydi ancak bunu skora yansıtamadık. 2. yarıda ise üstünlüğü rakibimiz almasına rağmen Guèdioura elimize geçen ender fırsatlardan birini gole çevirdi ve skoru 2-1'e getirdi. Rakibin baskılarına direnince de maçtan bu skorla galip ayrıldık.

İyi bir ivme yakalamıştık ligdeki son 5 maçımızda yenilgisiz 9 puan topladık. Takımda moraller gitgide yükseliyordu. Sıralamada da yerimiz 1er 1er yukarı doğru çıkıyordu.

FA Trophy - 1. Tur - Guiseley ( D )

Rakibimiz Skrill Kuzey Ligi takımlarından Guiseley takımıydı. Ligde lider konumdaydı. Kazanmamız gereken bir maçtı. Ancak forvetlerimizin beceriksizliği az kalsın pahalıya mal olacaktı. Guèdioura'nın saç baş yoldurduğu maçta baskı altına aldığımız rakibimiz ender gelişen ataklarından birini 69. dakikada golle buluşturunca iyice çıldırdım. Allahtan devreye Guèdioura'nın yerine giren Denham girdi de 74. dakikada takımımız adına golü kaydetti. baskımız devam etsede başka gol bulamadık ve 1-1'lik skor ile tekrar maçına kaldık.

FA Trophy - 1. Tur Tekrar - Guiseley ( E )

İlk maçın ardından terör estirmiştim adeta. Guèdioura'ya inanılmaz bir şekilde yüklenmiştim hatta. Rakibi bu kadar küçük görüp bu kadar kendini veremediği bir maç olamazdı. Aldığı paranın hakkını vererek oynamalıydı. Ancak yine aynı tas aynı hamam devam etmekteydi. Her ne kadar 20. dakikada bizi öne geçirse de eline kullandığı 7 şutu'da heba edince gazabımdan kurutlamadı. Tarihi fark yapabileceğimiz maçta bu gol sıkıntısı bizi normal süresi 2-2 biten bir maça sürükledi.

Normal süre sonunda takımı ortasahada toplayıp sağlam bir azar çektim. Guèdioura'ya ise harcadığı pozisyonlar için veryansın ediyordum. Bu maçı daha fazla uzatmamalarını ve oyuna dönüp turu artık almadan soyunma odasına gelmemelerini söyledim.

Bu işe yaradı ve uzatmalarda iki gol daha bularak 2. Tura adımızı yazdırdık.

Maç sonunda takımı kısa bir azardan sonra tebrik ettim. Bu işi bu kadar uzatmadan almaları gerekiyordu. Hatalarını anladılar ve kendilerine çeki düzen vereceklerini söylediler.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Bu sezon playoff'lara umarım kalırız

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Bu sezon playoff'lara umarım kalırız
    Son maçlar sonrasında umudum arttı puan farkı kapanmayacak bir fark değil. Biraz sürekliliği olsa performansların iyi yerlere geleceğim. çok fazla değişiyor. Ummadığım adamlar parlıyor maçlarda. Ama umudum var. Bu sezon olacak

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Skrill Premier - 21. Maç - Salisbury ( D )

Orta sıralarda kalma mücadelesi verdiğimiz rakibimize konuk oluyorduk. Çok sert geçen mücadelede rakibimiz 3 sakat verdi. birde penaltı kaçırdı. Maç her ne kadar kafa kafaya gitsede biraz şanslıydık. Maçı sadece tek kartla atlattık. ilk yarısı 0-0 geçen maç ikinci yarıda gollerine kavuşmasına rağmen 1-1'lik sonuçla bitti. Oyuncularımı deplasmanda aldıkları puan için tebrik edip evin yolunu tuttum.

Yolda bir grup taraftar önümü kesti. Takımın gidişatından memnun olduklarını, her ne kadar bizi kamuoyu düşme savaşı verecek gibi görsede bundan çok daha iyi bir noktaya ulaşacağımıza emin olduklarını söylediler. Hepsine teşekkür ettim takıma inandıkları için. Resim çekilip ayrıldık. Bu bana ayrı bir motivasyon vermişti. taraftarların arasında buna inananların olması çok güzel birşeydi.

Ertesi gün antremanda oyuncularıma bu durumu anlatınca onlarında gözlerinin parladığını gördüm. Bu takım iyi şeyler yapabilecek güce sahipti. sadece sahaya yansıtamıyorduk bunu. Artık daha yukarılara çıkma vakti gelmişti.

Skrill Premier - 22. Maç - Braintree ( E )

Ligde yükselme mücadelesi veren diğer bir takımda Braintree'ydi. Zorlu bir maç olacağı kesindi. maç öncesi oyuncularımın morali yerinde kendine güvenleri tam gözüküyordu. Sahaya çıktığımızda da ilk yarıda fırtına gibi estiler. Rakibi çok zorlasakta ilk yarının sonuna doğru Kone'nin vuruşunda golle buluştuk. İkinci yarı ise rakibimiz daha baskılı oynamaya başladı. Yakaladığımız bir karambol anında rakip defans elle oynayınca ceza sahasında hakem tereddüt etmeden penaltıyı verdi. McGinn topun başına geçti ve kalecinin uzandığı köşeden golünü attı. Rakibimiz ataklarını bu golden sonra iyice arttırdı ve 63. dakikada bir köşe vuruşu organizasyonunda golle buluştular. Maçta golden sonra denge geldi ve başkada gol olmayınca sahada 2-1 ile çok kritik bir galibiyet kazandık.

Skrill Premier - 23. Maç - Farnborough ( D )

Lig sonuncusu rakibimize konuk oluyorduk. her ne kadar sonuncu sırada olsada kendi evinde rakiplerini zorlayan bir takımdı. Bizi de zorladılar dişe diş bir mücadele gösterdiler ancak golcülüğümüzü biz daha iyi gösterdik ve maçtan King, Baynes, Clayton'ın golleri ile 3-2 galip ayrıldık.

Sayfa 5 / 24 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Mesaj Yetkileri