Sıkıcı ve monotonlaşmış hayatımda bir takım değişiklikler yapmaya karar verdim. Futbol kariyerime geri dönmek istiyordum. içimde o yarım kalmış hevesi tamamlamak.

12 yaşında aile baskısı nedeniyle futbolu bırakıp eğitimime devam edebilmek için Sakarya'dan İstanbul'a taşındık. Hayallerimi tozlu bir kutuya tıkıp eğitimime devam etmiştim. Ortalama bir öğrenciydim. Ne çok başarılı ne de çok tembel. Üniversiteden Bilgisayar Mühendisi olarak mezun oldum. Ama yaptığım iş beni tatmin etmiyordu artık. Sıkılmıştım.

Bir gün adını Pandora koyduğum kutuya göz attım. Eski hatıralar, hayaller arasında kayboldum. O hayallerin içinde bile mutlu olduğumu hissettim. Ve hayatımdaki belki de en keskin dönüşü yapmaya karar vermiştim. Daha önce eğitimim için gittiğim futbolun beşiği İngiltereye gitmeye karar verdim.

İngiltere'de bir sürü sıkıntı yaşadım. Kalacak yerim yoktu. Bir işim yoktu. Bir şehirden diğerine sürünüyordum adeta. Sonunda bir iş buldum. Vauxhall Motors'un Araç Üretim Tesisi'nde çalışmaya başladım Ellesmere kasabasındaki.

İşime dört elle sarılmıştım. Kuruluşun bir futbol takımı olduğunu biliyordum. Takım ile ilgilenmeye başladım. Bir şekilde takımın başkanı Alam Bartlam ile tanışma fırsatını yakaladım. Futbola olan tutkumu onunla paylaştım. Zaten küçük bir takım olan Vauxhall Motors F.C. takımında komiteye girmem zor olmadı. Kendimi yaptığım iş ve öngörülerimle kanıtladığım bir dönemde Teknik direktör Carl Macauley takımda yardımcı antrenör rolünü önermişti. hiç düşünmeden kabul ettim. Kimi maçlarda oyunu kurtaracak telkinlerde bulunuyordum kendisine. Buda aramızdaki ilişkinin daha iyi noktalara varmasını sağladı.

Takım son sezonu 12. bitirdi. Düşmesine kesin gözüyle bakılan takıma iyi gelmiştik. 2013/2014 sezonu başında Carl bir toplantı talep etti. Alan ve Ben olacaktık sadece. Önemli bir kararını paylaşacağını söylemişti sadece. Toplantı zamanı geldiğinde takımı bıraktığını açıklamıştı. Bu karar bizi fazlasıyla sarsmıştı. Alan fırtına öncesi sessizliğe bürünmüş bir şekilde sinirli bakışlarla Carl'ı dinliyordu. Ancak Carl hayatındaki problemlerden bahsedince sakinleşti ve ona hak verdi. Carl benim en azından takım için iyi bir menajer olacağımdan söz etti. Ona bana güveni için teşekkür ettim ancak henüz yeterli tecrübeye sahip olmadığımı söyledim. Alan'da Carl'a katıldığını söyledi ancak karar vermesi için bir süre düşünmek istediğini söyledi.

Bir kaç gün sonra Alan beni aradı ve 9 Temmuz sabahında Kulüp binasında olmamı istedi. Bütün yönetim kurulu oradaydı. Belli ki yeni tenknik direktörü açıklayacaktı. Kulübün 50 yıllık geçmişinde bahsettikten sonra beni yeni teknik direktör olarak atadığını açıkladı. Bunu beklemiyordum. Carl'ın yardımcılığından başka bir işim olmamıştı. Beni pek sevmeyen bazı yöneticiler seslerini yükselttiler. Başka isimler önerdiler Alan'a. Ancak o kararının kesin olduğunu belirtti. Yönetim kuruluna ise bir şartla kabul ettirmişti beni. 1 senelik kontrat yapılacaktı.

Hayallerim sonunda gerçek oluyordu. İşin bir ucundan tutmuş oldum böylece. Başarılı olmak zorundaydım. Saha içinde ve saha dışında. Sonunda 9 Temmuz 2013 günü Futbolun beşiği İngiltere'nin küçük bir kasabasında bir araba fabrikasında hayallerim gerçeğe dönmüştü. Vauxhall Motors F.C. takımının teknik direktörü olarak.