Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 37 sonuç

Konu: Bir Yol Hikayesi - Ve Son Durak Fenerbahçe SK (1. Sezon) 2017-2018

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Default Bir Yol Hikayesi - Ve Son Durak Fenerbahçe SK (1. Sezon) 2017-2018

Kendimi bildim bileli futbolun içerisindeyim. Futbol benim için sadece bir hobi değil aynı zamanda bir yaşam biçimi olmuştur. 2000'lerin ortalarında Üsküdar'ın Barbarosspor adlı mütevazı fakat köklü geçmişi olan kulübün minik takımında yeşil sahalara ilk adımımı attım. Aynı kulübün yıldız ve genç takımlarında galibiyetler, mağlubiyetler, hayal kırıklıkları, şampiyonluklar yaşadım. İlk dayağımı da yeşil sahada yedim, ilk hayat dersimi de orada aldım. Giderek bağlandığım bu kulübe futbolcu olarak yapabileceğim hizmetler sona erdiğinde takımın başına teknik direktör olmak en büyük hayallerimden biri olup çıktı.

Yeni mezun bir mühendis olduğumda da mesleğim futbol sevdamın önüne geçemedi. Bir yandan mesleğimi icra ediyor bir yandan da futbolla haşır neşir oluyordum. TFF'den aldığım teknik direktörlük lisanslarını da bu yıllarda cebime koymuştum. Mesleğimi yurtdışında sürdürmem gerekince futboldan kopacağımı düşündüm. Ancak öyle olmadı. Çalıştığım şehir olan İngiltere'nin başkenti Londra'ya 35 kilometre uzaklıkta bir semt takımı olan Hayes and Yeading'in hocaya ihtiyacı vardı. İngiltere'nin 6. liginde mücadele eden takımın hocaları genelde part-time çalışan eski futbolcular oluyordu. Şansımı denemek için görüşmeye gittim. Başkan Steve Pell ve futbol direktörü Daniel Saunders'ı etkilemiş olacağım ki bana bir senelik part-time teknik direktörlük teklif ettiler. Seve seve kabul ettim.

Ve (her ne kadar takım yarı-pro olsa da) profesyonel hocalık kariyerim böylece başlamış oluyordu. Hayes & Yeading United'da iyisiyle kötüsüyle iki sene geçirdim. İlk sene Blue Square Bet Güney liginde mücadele eden takımımız birinci olarak bir üst kümeye yükselmeye hak kazandı.

İkinci sene Blue Square Premier'de bütün beklentilerin önüne geçerek ligi 7. sırada bitirdik. Ancak finansal eksiklikler ve kulübün vizyonunun geniş olmaması sebebiyle ikinci senemin sonunda kariyerimin başladığı kulüp olan Hayes & Yeading ve taraftarından ayrılmak durumunda kaldım.

O esnada çok kötü günler geçiren Akhisar Belediyespor'un hocası yoktu ve Birinci Lig'e düşmüşlerdi. İngiltere'de ülkemi temsil ettiğimi konuyla alakalı birkaç internet sitesi ve gazeteden öğrenen Akhisar Bld. yönetimi hayatımı değiştirecek iki senelik bir teklif yaptı. Derhal kabul ettim. Akhisar'da geçirdiğim üç sene boyunca taraftarla çok samimi ve olumlu bir ilişki kurdum. İlk senemizde çok rahat bir şekilde şampiyon olarak Süper Lig'e merhaba dedik. İkinci sene ise kulüp yönetiminin güveni ve sağladıkları finansal destek sayesinde bizi üst sıralara taşıyabilecek tecrübeli ve faydalı birkaç transfer yaptık ve kontra atak oyununu takıma benimsetmeye çalıştım. Aşı tutmuş olacak ki, küme düşmesi beklenen Akhisar Bld., Süper Lig'e çıktığı ilk sene ipi göğüslemiş, sezonu şampiyon kapatmıştı.

Akhisar Bld.'deki üçüncü senemde aynı başarıyı gösteremedim. Sezona Galatasaray karşısında alınan Süper Kupa galibiyetiyle başlasak da ligi medyanın da öngördüğü gibi 7. bitirdik. Ama finalde Gençlerbirliği karşısında alınan Ziraat Türkiye Kupası başarısı taraftarın moralini yükseltmeye yetti. Ancak Akhisar Belediye ile yollarımız ayrılıyordu. Sene içerisinde Mallorca'dan gelen teklifi reddetmiş, çocukluk aşkım Fenerbahçe'yi ise sezon sonuna ertelemiştim.

Ve şimdi hikayemiz başladığı yere döndü; İstanbul'un Anadolu yakasının fakir mahallelerindeki bakımsız toprak sahalardan, bu topraklarda yaşayıp, futbola gönül vermiş her gencin bir gün çıkmak istediği o mabede teknik direktör olarak yolum düşmüştü.

"Bu topraklardaki çocukların da yüzleri gülsün diye," başarı sözü verdim Başkan'a ve taraftarımıza. "Ancak rüyalarında görebilecekleri futbolcuları getirmek için değil, Fenerbahçeli çocuğu Dünya'nın en büyüğü yapmak için. Çünkü biliyorum ki orada bir yerlerde milyonlarca çocuk var, geceleri yatmadan Lefter'i, Sinyor'u, Alex'i düşünen ve çubuklu için dua eden."

Göreve geldiğimde Fenerbahçe, ligi iki senedir 5. bitirmişti. Taraftarın sabrı taşmış, yönetimden başarı beklemekteydi. Geçen sene ligde 7. olmama rağmen Akhisar'la Kupa'yı aldığım için Fenerbahçe'nin Avrupa'ya gitme hakkı da yoktu.

Takımımızın 2017 senesinde de yıldızı Moussa Sow'du. Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Raul Meireles, Mehmet Topal, Hasan Ali Kaldırım, Salih Uçan, Caner Erkin, Milos Krasic, Recep Niyaz, Beykan Şimşek, Mert Günok ve Serdar Kesimal hala takımdaydı. Cruzerio'dan Leo ve Al-Ahly'den Essaid Belkalem stoper mevkiisine, Anderlecht'ten Kadir Bekmezci ön liberoya, Admira Wacker'den Güney Afrikalı Mandla Masango forvet arkasına, Brezilyalı Juninho ortasahanın ortasına transfer edilmişti. Açıkçası pek kuvvetli olmayan bir takım kurulmuş. Bu şartlar altında başarı zor, ancak yıldız oyuncuların Avrupa kulüplerine satılmasıyla oluşmuş 33.5 milyon euro'luk transfer bütçesi iştah kabartıyor

Bakalım bu şartlar altında takımın durumu ne olacak Umarım başarılı olurum...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Takımımızın yıldızı: Moussa Sow

Kaptanlarımız Raul Meireles ve Volkan Demirel

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Yeni transferler yavaş yavaş kadroya katılmaya başladı.

River'dan 10 Milyon Euro'ya Sergio Carrizo: OS (Sağ)

Toplam 15 Milyon Euro'ya eski takımım Akhisar'daki başarının mimarlarından Sakıp OS (Sol) ve Şaban D (sol)

Aston Villa'dan 4.8 Milyon Euro'ya kalburüstü Avrupa kulüplerini peşinden koşturan stoper Terence Kongolo

12.5 Milyon Euro'ya Kayserispor'un yetenekli Orta Saha futbolcusu Okay Yokuşlu

Transfer sezonuna iddialı transferler yaparak başladık. Oynamak istediğim taktik dar alanda çabuk tempoyla oynanan 4-1-4-1 taktiği. Transferlerimi bu taktiğe göre yapmaya çalışıyorum. Bu transferlerle takımın ihtiyacı olan çoğu bölgeyi hallettim. Santrafor mevkiisine ortalama üstü rotasyon oyuncusu bir Türkiye vatandaşı alırsam transferi büyük ölçüde tamamlarım.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Hazırlık dönemi tamamlandı. Takıma katılan son transferler:

Aradığımız rotasyon oyuncusunu Frankfurt'ta bulduk. Mustafa Pektemek 650 bin Euro'ya takıma katıldı.

Bir rotasyon oyuncusu da Maritimo'dan. Serdar Kurtuluş, artık çubuklu için ter dökecek. Fiyat 800 bin Euro.

Son transferimiz kiralık. Bursaspor'da gözden çıkarılan Ufuk Ceylan, 3. kaleci olarak kadroya katıldı.

Antrenör ekibimiz

Hazırlık maçlarımız

Hazırlık süresince oynadığımız oyunu olumlu buldum. Hedefimiz ilk sene Şampiyonlar Ligi biletini cebimize koymak. Son maçta Es-Es deplasmanında gol yollarında oldukça etkisizdik. Onun dışında oyuncuların morali iyi, sabırsızlıkla lig maçlarını bekliyoruz

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Başarılar , Türk oyuncuları pek beğenmedim Okay haricinde .

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Quote Originally Posted by benzema35 View Post
    Başarılar , Türk oyuncuları pek beğenmedim Okay haricinde .
    Teşekkür ederim. Biraz duygusal davranarak eski kulübümdeki başarılı futbolcuları takımıma kattım. Türkiye'nin sol ayaklı futbolcu problemi malum. Sol bölgede Caner ve Hasan Ali ile yaşanacak potansiyel rekabeti zorlarlar diye ümit ediyorum. Umarım beni utandırmazlar

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Sezona derbi ile başladık.

1. Hafta Fenerbahçe - Trabzonspor

Maça damgasını 1 asist 1 golle oynayan Moussa Sow vurdu. Maçın ilk yarısında bütün hava toplarına hakim olan taraf Trabzonspor'du. Ancak yerden ayağa oynadığımız ve sabırla golü beklediğimiz dakikalarda sahneye Juninho çıktı ve durumu 1-0'a getiren golü kaydetti. İkinci yarıda oyunu Trabzonspor kalesine yıkan bir oyun oynadık. Altıpas içerisinde Salih Uçan'ın kaçırdığı yüzde yüzlük gol şansı, aslında 70. dakikada Sow'un atacağı golün habercisiydi. Rakip kaleyi bulan 12 şutumuza karşı TS'nin hiçbir şutu kaleyi bulmadı. Tipik deplasman takımı gibi oynayıp kaybettiler. Sabırla golü bekleyen futbolcularımı kutluyorum

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Benim için büyük anlam ifade eden bir maç. Akhisar'la yollarımı ayırdığımdan beri bu stadyumda bulunmadım. Taraftar tarafından sıcak karşılanıyorum. Ancak bu sefer yeşil-siyah değil sarı-lacivert için sahadayım.

2.Hafta Akhisar Bld. - Fenerbahçe

Gerçekten heyecan düzeyi çok yüksek bir maç oldu. Top bir o kalede bir bu kalededeydi diyebilirim. Eski öğrencilerim beni yanıltmayıp Süper Lig'in üst seviyelerine yakışır bir futbol oynadılar. Maçtan en az bir puan hakettiklerini söylemek yanlış olmaz. Bursaspor'dan sonra şampiyon olan ilk Anadolu kulübü olduğu için Akhisar'a 6. büyük de diyebiliriz

Moussa Sow'un bireysel yetenekleri sayesinde 3 puanı zorlu deplasmandan alıp dönüyoruz. Yeni transferimiz stoper Kongolo'nun da üst düzey oynadığını söyleyebilirim. Akhisar'daki başarılarımın en büyük mimarlarından biri olan genç santrafor Joao Carlos'u çok iyi marke ederek bizim için daha büyük bir tehlike oluşturmasına engel oldu.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

2'de 2 yapan iki takım Fenerbahçe'miz ve Es-Es, Şükrü Saracoğlu'nda karşı karşıya.

3. Hafta Fenerbahçe - Eskişehirspor

Çok rahat kazandığımız bir maç oldu. Kendi seyircimiz önünde oynamanın verdiği rahatlık, rakibin etkili oyuncularından Erkan Zengin'in 4. dakikada girdiği bir ikili mücadelede sakatlanmasıyla birleşince ilk yarı 3-0'lık fark geldi. İkinci yarı frene basan takımımız kaleye çok gitmedi. 80. dakikada Es-Es'in golü skoru değiştirdi ancak galip değişmedi. Maçın adamı 2 asistlik performansıyla Caner Erkin.

3. Hafta sonucunda 9 puanlı tek takımız. Hemen ardımızdan 7 puanla son şampiyon Bursaspor geliyor.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Milli maçlar için lige verilen aradan yararlanarak bir hazırlık maçı tertipledik.

Hazırlık Maçı Fenerbahçe - Bozüyükspor

Milli takıma seçilemeyen oyuncular maç kondisyonlarını kaybetmesin diye oynadığımız maçta, takımın başında asistan hocamız İsmail Kartal vardı.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Fenerbahçe'de büyük kayıp. Milli takımdan sakat dönen Moussa Sow bir ay yok.

Fenerbahçemiz 4.Hafta mücadelesinde Orduspor deplasmanında Sow'un yokluğuna rağmen 3 puan peşinde.

4. Hafta Orduspor - Fenerbahçe

Pektemek'in Sow'u aratmadığı bir maç sonucu galip geldik. Ama bugünkü futbolumuzun olumlu olduğunu söyleyemeyeceğim. Orduspor'un maçın başından sonuna kadar üstünlük kurduğu bir mücadele oldu. Maç 2-1'ken kaçırdıkları goller saç baş yolduracak cinstendi. Mustafa Pektemek'in 2 gol 1 asistlik performansıyla 3 puana uzandık. Oyun kötü, skor iyi, Pektemek müthiş.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Hasbelkader 4'te 4 yapan takımımız, ligdeki en antipatik takım olduğunu düşündüğüm İBB karşısında.

5. Hafta Fenerbahçe - İBB

Verilmiş sadakamız varmış. Bu maçla alakalı söyleyebileceğim tek şey bu. İlk yarı sahada, maç rahatlıkla 5-0 olabilecekken son vuruşlarda oldukça beceriksiz bir rakip ve tam zamanında sahneye çıkan Krasic vardı. İkinci yarı ise, taktiksel değişiklerle oyunu İBB yarı sahasına yıkmaya çalışan bir Fenerbahçe ve kulübeden gelen Salih'in tek başına bir takımın kaderini değiştirmesi...

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Moraller yerinde, lideriz. Namağlup ikinciyle karşılaşıyoruz.

6. Hafta Bursaspor - Fenerbahçe

Ah İlker hocam ah. Karşımızda çok iyi bir Bursaspor vardı. Öncelikle bunu belirteyim. Fizik olarak çok hazır ve eksiksiz çıktılar. Top hakimiyetleri bize göre çok üstündü. Rakibi yarı sahamızda bekleyip kontralar bulma amacıyla sahaya çıktık. Tempoyu olabildiğince düşürdük. Maç başladığı gibi bitiyordu ancak son dakikalarda verilen tartışmalı bir penaltı skoru belirledi. Liderliği kaptırdık. Takım otobüsüne hüzün hakim.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Maç öncesi en önemli gelişmeler; Pektemek'in sakatlığı ve Moussa Sow'un yaklaşık 1 ay süren sakatlığının ardından sahalara geri dönmesi.

7. Hafta Fenerbahçe - Çaykur Rizespor

Rahat aldığımız bir maç oldu. Çaykur Rizespor 90 dakika boyunca akın yapamadı. Sow ise sahalara dönmek için henüz erken olduğunun sinyalini verdi, çok etkisizdi. Yeni transfer Carrizo ise hala tam olarak uyum sağlayabilmiş değil. Seri galibiyetler alamadığımız sürece durumumuz sallantıya girecek gibi görünüyor. Yokluktan, Serdar Kurtuluş'u sağ kanat mevkiinde çalışkan kanat oyuncusu pozisyonunda oynatıyoruz. Sonumuz hayırlı olsun

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Sonuçlar çok iyi

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

8. Hafta öncesi verilen milli maç arasında Bursa Nilüferspor'la karşılaştık. İsmail Hoca'nın yönetimindeki sarı-lacivertli takımımız Kadir Bekmezci'nin galibiyet golüyle deplasmanda 1-0 kazandı.

8. Hafta Kayserispor - Fenerbahçe

Oyunu genel olarak orta sahaya yıktığımız, beş defansif anlayışlı orta saha oyuncusuyla oynadığımız, haliyle pozisyon bulma anlamında kısır geçen bir maç oldu. Topu rakip ceza sahasına yakın bölgelerde Sow'la buluşturmakta güçlük çektik. Bunda Sow'un formsuzluğunun yanı sıra oyuncu seçimleri de etkili oldu. Maç öncesi Salih'in kondisyonunun yeterli olmayışı iki aynı tip oyuncu Juninho ve Meireles'in forma bulmasına sebep oldu. İkisinden biri yerine Okay'la başlama cüreti gösterebilseydim belki deplasmanda 3 puan alabilirdik. Korkaklığımız bize 2 puana mal oldu diyebilirim. Önümüzdeki maçlara bakacağız

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Sonuçlar çok iyi
    Aynen, iyi başladık. Ama lig temposu artıp sakatlıklar çoğalmaya başladıkça bu kadroyla ne yapacağız bilmiyorum

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Sahamızda ligin yeni ekibi Samsunspor'u ağırlıyoruz.

9. Hafta Fenerbahçe - Samsunspor

7. Hafta oynadığımız Rize maçının bir benzeri. Tek farkı Sow'un bu sefer dönüş sinyalleri vermesi. %70 topla oynama yüzdemiz, kaçan onlarca gol pozisyonumuz vardı. 3 puanı iyi bir futbolla aldık. Fenerbahçe bu maçtaki performansının üstüne koyarsa çok canlar yakar Defansif orta saha mevkiinde Topal'ın sakatlanmasıyla oyuna dahil olan genç futbolcu Ersen Dirlik'in başarılı pas dağıtma yüzdesi de dikkatleri çekti.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Geçen hafta oynadığımız olumlu futboldan cesaret alarak daha cüretkar bir futbol oynamak amacıyla hazırlandık. Kasımpaşa deplasmanında 3 puan peşindeyiz.

10. Hafta Kasımpaşa - Fenerbahçe

Salih'in harika işler yaptığı maç. İlk kez ikili mücadelelerde bu kadar iyiyiz ve kornerlerden iki gol buluyoruz. Yeni transfer Kongolo adeta yıldızlaştı ve attığı iki kafa golüyle maçın adamı seçilmesi kaçınılmazdı. Caner'in olumlu futbolu da bahsedilmeye değer. Maç sonu analizine göre 6 gollük pozisyon daha bulmuşuz. Sırf Sow'un kaçırdıkları maçın farka gitmesini sağlardı.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Önümüzde diğer maçlara nazaran daha zorlu bir fikstür var. Türkiye Kupası mücadelesi tam Beşiktaş ve Galatasaray maçlarının arasında hafta içi oynanacak. Seri galibiyetler aldığımız bir sürece girmek istiyorsak bu fikstürden sağ salim çıkmamız şart. 11. Hafta, benim için ezeli rakipten ziyade, ebedi dost Beşiktaş.

11. Hafta Fenerbahçe - Beşiktaş

Sen ne yaptın Salih. Rakibin zaaflarından faydalandığımız bir maç oldu. Beşiktaş'ı bu kadar kuvvetsiz yakalamışken fark atmadan olmaz diye düşündüm. Ancak son dakikalara doğru disiplini elden bıraktık. Yaratmak istediğim kolej takımı ekolüne aykırı davranışlarda bulunan arkadaşlara cezaları verilecek elbette

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Türkiye Kupası'nda sezonu erken açtık. Hedeflerim arasında bu kupa yok. Eğer ligde başa baş bir mücadele yaşanacaksa bu turnuvanın beni yavaşlatacağını düşünüyorum.

Türkiye Kupası 2. Ön Eleme Turu Fenerbahçe - Bayrampaşa

Pektemek, kendine verilen bütün şansları çok iyi değerlendirdi. Bu maç da onlardan biri oldu. Ama bence bahsedilmeye değer en önemli oyuncu Milos Krasic. Zira 4 golün de asistini o yaptı. Penaltıyı kaçırmasa tartışmasız maçın adamı seçilecekti. Şimdi zorlu deplasmana hazırlanıyoruz. Artık aklımızda, fikrimizde Seyrantepe var

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

İki dev karşı karşıya...

12. Hafta Galatasaray - Fenerbahçe

Tipik deplasman takımı görüntüsü çizdik. Topun hakimiyeti Galatasaray'daydı. 60 dakika kontra atak futbolu oynamaya çalıştık. Son yarım saat ise artan Galatasaray akınlarına dayanabilmek için deyim yerindeyse kaleye takım otobüsünü park ettik. Taraftarların göz zevkine göre bir oyun olmadığının farkındayım ama onlara zorlu deplasmanda 3 puan hediye etmek bizi çok mutlu etti. Krasic iki maçtır faydalı işler yapıyor. Sağ kanadın değişmez ismi olmaya çok yakın. Kaptan Raul ise verdiği imkansıza yakın ara pas ile 3 puanı getiren asiste imza attı. Bu maçtan sonra anladım ki bu takım şampiyonluğun en büyük favorisi. Çünkü iyi takım, iyi oynamadan da kazanmayı bilen takımdır

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Bugünün son maçı : Fenerbahçe sahasında Gençlerbirliği'ni ağırlıyor.

13. Hafta Fenerbahçe - Gençlerbirliği

Maçın skoruna aldanmayın. Gençlerbirliği'nin 6 net pozisyon kaçırdığı bir maçtan bahsediyoruz. Deplasmanda teknik direktörünün cüretkar oyununa kurban gitti Başkent takımı. Bizim attığımız goller ise şu şekilde gelişti. Süratli bir biçimde kontraya çıkmamız sonucu sağ kanattan yapılan bir ortaya Salih'in vurduğu kafa ilk golü getirdi. Aynı bölgeden Gökhan Gönül'ün kullandığı iki taç atışı sonucu stoperlerin birer golü farkı açtı ve maçın sonlarında yine bir kontra atakta Beykan'ın Juninho'ya al da at dercesine verdiği pas neticesinde gelen gol skoru belirlemiş oldu.

13 hafta sonunda ligdeki puan durumu ve istatistikler şu şekilde:

Değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Herkese iyi geceler

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Sonuçlar çok iyi , Salih'te ne yapmış öyle ya 9 gol

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Sonuçlar çok iyi , Salih'te ne yapmış öyle ya 9 gol
    Salih 12 maçta 9 golle gerçekten üst düzey bir performans sergiledi Liderlikteki en büyük pay sahibi oldu. Şimdiden Avrupalı kulüplerin transfer listelerine girmeye başladı. Bakalım bu sene takımda tutabilecek miyiz?

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by erdemug View Post
    Salih 12 maçta 9 golle gerçekten üst düzey bir performans sergiledi Liderlikteki en büyük pay sahibi oldu. Şimdiden Avrupalı kulüplerin transfer listelerine girmeye başladı. Bakalım bu sene takımda tutabilecek miyiz?
    Çok iyi performans göstermiş hangi rolde oynatıyorsun ?

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Türkiye Kupası'nda da yolumuzda emin adımlarla ilerliyoruz.

Türkiye Kupası 3. Ön Eleme Turu Çamlıdere Şekerspor - Fenerbahçe

Bambaşka bir 11'le sahaya çıktığımız, Pektemek'in 1 gol 2 asist ile yıldızlaştığı bir maç oldu. İlginç bir istatistik olarak söyleyelim; maçtaki bütün goller kafayla atıldı.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Çok iyi performans göstermiş hangi rolde oynatıyorsun ?
    Eski FM'cilerden olduğumdan rol sistemine ayak uyduramadım. Henüz FM14 oynayamamamın sebebi bu, alışma evresindeyim. Bu kariyerde ise FM13'te klasik taktikle oynuyorum. Futbolcuların bütün ayarlarını manuel olarak yapmaya çalışıyorum.

OS (Merkez) oyuncuları için yaratıcılığı minimumda tuttum. Anlayış olarak hücum, pas türü olarak kısayı seçtim. Bunların yanı sıra tam saha pres, normal üstü top kapma, oyuncu ileri koşuşlarını sık olarak ayarladım. Top sürmesine, orta yapmasına ve uzaktan şut atmasına kısıtlamalar getirdim. Sık sık ara pas deniyor. Pozisyondaki serbestliği yok. Genelde 4-1-4-1 oynadığımdan OS (Merkez) mevkiinde bu şekilde forma buluyor.

4-3-2-1 oynadığım maçlarda da OOS (Merkez) bölgesinde aşağı yukarı aynı direktiflerle oynatıyorum. Sadece top kapması hafif, ara sıra topu sürmesine müsaade var.

Aynı taktikte (4-2-3-1) OS (Merkez) de oynattığım oluyor. Ancak ofansif değil, dengeli bir mentalitede. Tam saha pres yapmasına izin vermiyorum zira DOS (Merkez) bölgesinde oyuncu yok arkaya atılan toplar tehlike yaratabiliyor.

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul / Kadıköy

Gaziantepspor maçı öncesi açıklanan Kasım Ayının En İyi Oyuncuları listesinde takımımızdan iki kişi yer aldı.

14. Hafta Gaziantepspor - Fenerbahçe

İlk yarı rakibi kendi alanımızda karşılamayı tercih ettik. Fark 3 olunca ofansif bir anlayışa döndük. Sow biraz daha şanslı olsa tarihi fark gelebilirdi. Sow'un asistinde, Salih'in bitirici vuruşu ve Caner'in şahsi yetenekleriyle takıma kazandırdığı iki enfes golle 3 puanı almasını bildik. Maçta sakatlanan ve tıbbi müdahalenin sonucu 3-4 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan Gökhan Gönül bizi üzdü.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri