1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: Zıpkın (3-1-2-3-1)/ xthexserhat

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Default Zıpkın (3-1-2-3-1)/ xthexserhat

Rakibiniz çok mu pozisyon buluyor veya şans eseri gol yiyip maçı çeviremiyor musunuz? Maçlarınızı hep tek kale mi oynamak istiyorsunuz? Evetse işte bu taktik tam size göre. ZIPKIN isimli bu taktiğimizin temel amacı isminden de anlaşılacağı üzere rakibimizi yoğun pas trafiği ve yoğun hücum varyasyonlarıyla uyutup golleri bir zıpkınla vururcasına atmak ve rakibimizi yıldırmak. Halen devam etmekte olan Göztepe kariyerimde son sezonumda kullanmaya başladığım tamamen kendi yapımım olan taktikle ilgili resimli bilgiler vereyim.

Diziliş

Takım Direktifleri

Oynadığımız Bazı Maçlar ve İstatistikleri

İlk resimde kutu içine aldığım istatistiklere dikkat edin ve diğer maçlarda da bunları karşılaştırın. Taktiğin ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Sadece ligde değil Avrupa da da son resimde gördüğünüz üzere son derece başarılı bir taktik. Leverkusen in 12 tane şutu var ancak hepsi uzak mesafeden yani ceza sahası içine bile nadiren girebiliyorlar.

Önemli Not:!!!! Dizilişte oyuncuları seçerken oyuncu rollerine uygun şekilde seçmeye özen gösteriniz!!

NOT: Antrenman olarak SAVUNMA YERLEŞİMİ çalıştırırsanız kolay kolay gol yemezsiniz

İNDİRME LİNKİ

http://dosya.turksportal.net/files/Z...thexserhat.rar

KURULUM:

İndirdiğiniz dosyayı

C:\Users\(Kullanıcı Adınız)\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2014\tactics klasörüne atınız. Oyun içinde taktik ekranında kayıtlı taktiklerden ZIPKIN yazan ı seçerseniz taktiğiniz hazır.

Yapımcı: xthexserhat

Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Last edited by E.Cartman : 18.Kasım.2013 at 22:28 Reason: Link güncellendi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Paylaşım için teşekkürler.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Paylaşım için teşekkürler.
    Rica ederim

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Bir örnek maç daha!!

Denemek lazım ama 3'lü defans ve bek pozisyonlarının boş bırakılması düşündürücü biraz. Ama yine de deneyip görmek lazım. Ayrıca maç istatistikleri çok iyi.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by osman erbil View Post
    Denemek lazım ama 3'lü defans ve bek pozisyonlarının boş bırakılması düşündürücü biraz. Ama yine de deneyip görmek lazım. Ayrıca maç istatistikleri çok iyi.
    3lü defansın önündeki dmc pozisyonundaki oyuncu half back olarak oynattığım ve bireysel direktiflerde defansif görevler yüklediğim için defansa sürekli yardim ediyor o yüzden rakip atak yaparken 4 lü defansmış gibi oluyor Hücumu söylemeye gerek yok

7. Default

abi indirdiğim taktikte oyuncu ve takımda hiç direktif yok sadece diziliş ??
    düzeltirmisin linki

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by torreskaan34 View Post
    abi indirdiğim taktikte oyuncu ve takımda hiç direktif yok sadece diziliş ??
    düzeltirmisin linki
    Kardeş pm de attım evet kontrol ettim ufak bir yanlışlık yapmışım linki sana yolladım admine mesaj attım en yakın zamanda düzenlenmiş linki güncelleyektir

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Oyuncu ve takım direktifleri ile ilgili sorun yaşayanlar için link değiştirilmiştir

(Spy.94 e teşekkürler)

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

denemek lazım

Enteresan en azından deplasmanda güçlü takımlara karşı denenebilir. Emeğine sağlık.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    denemek lazım
    Denedikten sonra olumlu-olumsuz yorumlarını bekliyorum

Quote Originally Posted by bhll View Post
    Enteresan en azından deplasmanda güçlü takımlara karşı denenebilir. Emeğine sağlık.
    Rica ederim kardeşim

Emegine saglik indirelim deneyelim bakalim.

Linke tikliyorum bi saattir sayfa acilacak cok yogunlukluktan dolayi mi acilmiyor ? Baska alternatif linkler ekleyebilirmisiniz ?

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by mynamesali View Post
    Emegine saglik indirelim deneyelim bakalim.
    Rica ederim

Linke tikliyorum bi saattir sayfa acilacak cok yogunlukluktan dolayi mi acilmiyor ? Baska alternatif linkler ekleyebilirmisiniz ?
    Linki denedim sağlam ancak yine de sana pm ile upload edip link yolladım

Paylaşım için Teşekkürler. Oyun yüklü olmadığı için deneyemeyeceğim.

Denediğim ilk maçta yenildim

Quote Originally Posted by bhll View Post
    Denediğim ilk maçta yenildim
    daha dur ilk maçın bi şöyle oyuncular alışsın taktığe anteremana ondan sonra galibiyetler gelicektir.

bu arada antreman sisteminde oyuncunun taktikteki görevine göre çalıştırmayı unutmayın. önemli bir etkendir ayrıca oyuncuların sisteme ve antreman uyumları eğer sezon başında değilseniz 5 10 maç sürebilir. o yüzden ya yeni karıyerde deneyin yada sezonun bitmesini bekleyin.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

bu arada antreman sisteminde oyuncunun taktikteki görevine göre çalıştırmayı unutmayın. önemli bir etkendir ayrıca oyuncuların sisteme ve antreman uyumları eğer sezon başında değilseniz 5 10 maç sürebilir. o yüzden ya yeni karıyerde deneyin yada sezonun bitmesini bekleyin.
    Eyvallah kardeş güzel açıklamaların için teşekkürler

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

Quote Originally Posted by cabir48 View Post
    Paylaşım için Teşekkürler. Oyun yüklü olmadığı için deneyemeyeceğim.
    rica ederim

taktiğin güzel kardeş denedim gerideki savunman sabit kalıyor güzel kalecin ayaga pasla başlıyor kanatların ortaya doğru girerek takımın hücuma kalkmasında baya yardımcı oluyor on libero savunma yaparken savunmaya gömülüp yardım ediyor hucumda da ceza alanı dışında bekleyip top kesip oyunun yonunu soldan sağa değiştiriyor gözlemlediğim bunlar ama oyundaki şu kanatlardan gelme olayı bildigin bug tan başka bişi değil bu taktiği seçmenin en büyük etkeni beklerim savunma yapmayacaksa bu oyunun bug u ise bnde böyle onlem alırım arkadaş oyunun maç motoru cidden çok çok kötü iyileştirme yapılsın acilennn !!!

Quote Originally Posted by osman erbil View Post
    beklerin boş kalmıyor kardeş savunma sabit geride çıkmıyor zaten. ayrıca beklerle oynuorum kanattan hucumu kapatamıyoruz her yolu denedim 4 lü savunma yapıp kaybediceme 3 lü svunma yaparım daha iyi maça hükmediyorsun taktikte sıkıntı yokta oyunda maç motoru berbat.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

taktiğin güzel kardeş denedim gerideki savunman sabit kalıyor güzel kalecin ayaga pasla başlıyor kanatların ortaya doğru girerek takımın hücuma kalkmasında baya yardımcı oluyor on libero savunma yaparken savunmaya gömülüp yardım ediyor hucumda da ceza alanı dışında bekleyip top kesip oyunun yonunu soldan sağa değiştiriyor gözlemlediğim bunlar ama oyundaki şu kanatlardan gelme olayı bildigin bug tan başka bişi değil bu taktiği seçmenin en büyük etkeni beklerim savunma yapmayacaksa bu oyunun bug u ise bnde böyle onlem alırım arkadaş oyunun maç motoru cidden çok çok kötü iyileştirme yapılsın acilennn !!!
    Aynen kardeş maç motoru berbat. normalde elimde çok sağlam bekler vardı ama bir işe yaramıyorlardı ve sürekli kanatlardan gol yiyorduk. Benim de kafam attı hepsini sattım beklerin ve beksiz bir taktik yaptım yoksa bu maç motoru adama kafaya yedirir

Quote Originally Posted by xthexserhat View Post
    Aynen kardeş maç motoru berbat. normalde elimde çok sağlam bekler vardı ama bir işe yaramıyorlardı ve sürekli kanatlardan gol yiyorduk. Benim de kafam attı hepsini sattım beklerin ve beksiz bir taktik yaptım yoksa bu maç motoru adama kafaya yedirir
    aynen taktiği denedim 5 maç ta 3 galibiyet 2 beraberlik aldım. her maçta 2 gol yiyorum ama bi 4-5 atıyorum.bende uğraşıyorum maç motorunu dize getiricem arkadaş deli oldum.

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

aynen taktiği denedim 5 maç ta 3 galibiyet 2 beraberlik aldım. her maçta 2 gol yiyorum ama bi 4-5 atıyorum.bende uğraşıyorum maç motorunu dize getiricem arkadaş deli oldum.
    Sorma ya rakipler bana da öle 2-3 şut çekiyorlar hepsi gol oluyor ondan sonra yükleniyorum 30-40 şutta 3-4 golü veya daha fazlasını buluyorum ancak adamların her şutunun gol olması veya her kornerde gol atmaları çok sıkıcı. Acaba rakip 30-40 şut çekse skor ne olur onu merak ediyorum

valla ben heç bişi merak etmiyorum lige kötü başladım taktiğinle zor kurtardım kovulmaktan 13. sıradaydım sezon arası geldinde 7.ci oldum biraz olsun takımda gözle görülür düzelmeler var bir de devre arasında taktiğin mevkisine uygun oyuncular bulabilrsem 2 3 tane çok daha güzel olucak

Nesil
    2007
    Yer
    Erzurum

valla ben heç bişi merak etmiyorum lige kötü başladım taktiğinle zor kurtardım kovulmaktan 13. sıradaydım sezon arası geldinde 7.ci oldum biraz olsun takımda gözle görülür düzelmeler var bir de devre arasında taktiğin mevkisine uygun oyuncular bulabilrsem 2 3 tane çok daha güzel olucak
    Takımın taktiğe uyum sağlaması zaman alabiliyor bir de dediğin gibi mevkilere ve rollere uygun oyuncular takviye edince takım uçuyor

Bu arada hangi takımı yönetiyorsun acaba??
    Last edited by xthexserhat : 20.Kasım.2013 at 22:42

Quote Originally Posted by xthexserhat View Post
    Takımın taktiğe uyum sağlaması zaman alabiliyor bir de dediğin gibi mevkilere ve rollere uygun oyuncular takviye edince takım uçuyor

Bu arada hangi takımı yönetiyorsun acaba??
    ankarasporu aldım bütçesi uçmuş çok iyi anteraman tesisleri var bi yanlışıklık yapmışlar bu durumu değerlendirmek lazım

Bende buna yakın bi sistem yapmıştım. Hatta adını Gül Bahçesi koymuştum güle benziyo diye ) Ligde herşey iyidi ama Avrupa'da hezimet yaşayınca devam etmedi tabi. Şimdi deniyorum taktiği.

Mesaj Yetkileri