Anket Sonuçlarını Görüntüle: En çok hangi güncelleştirmeyi beğendiniz ?

Voters
137. You may not vote on this poll
  • v2 (Duran Toplar)

27 19.71%
  • v3 (Hızlı Oyun)

36 26.28%
  • v4 (Sonsuz Hakimiyet)

74 54.01%
Sayfa 4 / 7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 203 sonuç

Konu: Baldemir Sistem 2014 v4 "Sonsuz Hakimiyet"

Hocam galatasaray için hangi versiyonunu önerirsin taktiğin?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by burak434 View Post
    Hocam galatasaray için hangi versiyonunu önerirsin taktiğin?
    Galatasaray için V2 daha ideal gibi. Hamit, Selçuk, Drogba, Melo gibi isimler sakin ve yavaş bir tempoda daha rahat iş yapar. İleride takviye yapıp, daha hızlı ve dinamik oyunculara sahip olursan v3 'ü denemek daha iyi olur.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Baldemir Sistem 2014 v4 "Sonsuz Hakimiyet"

Merhaba Arkadaşlar,

Taktiğimizin en son güncellemesi ile tekrar karşınızdayım. Yeni oyun felsefemiz "Sonsuz Hakimiyet" bu anlayışla beraber topa tamamen hükmeden, sahada basmadık yer bırakmayan, rakibin sinirlerini hoplatan ve skoru alan bir takımın yanında, İleride presle beraber kaya gibi bir savunma anlayışıyla oyunda olan bir anlayış içerisinde olacaz.

Yeni sistemde taktik üzerinde bazı rollerde değişiklik oldu.

Değişen Roller
    • GK: Süpürücü Kaleci
    • DR: İki Yönlü Bek
    • DMC: Regista
    • MR: Çalışkan Kanat Oyuncusu
    • AMC: Takımın Beyni
    • AML: Oyun Kurucu

Takım Anlayışı

Oyuncu Anlayışı (Ortalama)

SONUÇLAR

Hakimiyet

Devasa Pas Oranları

Rakibi çıldırt !

İndirme linki ilk sayfada da mevcuttur.

v4 İndir (Sonsuz Hakimiyet) : http://uploaded.net/file/t4vzc08l[/COLOR]
    ...

usta başka bir siteye upload etsen exe şeklinde iniyor nedense taktik

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

hocam palermo ile kariyer yapmayı düşünüyorum, hangi taktiğiniz daha uygun olur acaba? versiyon 14.1.4

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Gimnàstic ile yeni bir kariyere başlamayı düşünüyorum sizce hangi versiyon daha verimli olur? v2 bu takım için daha verimli olur diye düşünüyorum çünkü sonraki versiyonlar sanki biraz daha kaliteli oyuncular gerektirecek gibi geldi bana
    Last edited by ErayG : 15.Aralık.2013 at 01:04

7. Default

taktiği düzgün upload edermisin exe olarak iniyor

İndirirken download manager'in yanındaki şu tiki kaldırın http://prntscr.com/2b61f6

Düzenleme: hala indiremeyen varsa bu linkide kullanabilirsiniz; https://www.mediafire.com/?740bds6818e9514

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by DiegoCosta19 View Post
    usta başka bir siteye upload etsen exe şeklinde iniyor nedense taktik
    Quote Originally Posted by torreskaan34 View Post
    taktiği düzgün upload edermisin exe olarak iniyor
    Alternatif linkler ilk mesaja eklenmiştir.

Quote Originally Posted by kaanbjk07 View Post
    İndirirken download manager'in yanındaki şu tiki kaldırın http://prntscr.com/2b61f6

Düzenleme: hala indiremeyen varsa bu linkide kullanabilirsiniz; https://www.mediafire.com/?740bds6818e9514
    İlgi ve alakan için teşekkürler.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by ErayG View Post
    Gimnàstic ile yeni bir kariyere başlamayı düşünüyorum sizce hangi versiyon daha verimli olur? v2 bu takım için daha verimli olur diye düşünüyorum çünkü sonraki versiyonlar sanki biraz daha kaliteli oyuncular gerektirecek gibi geldi bana
    Merhaba Eray,

Bu başlığa attığım ilk mesajdan bu yana, birebir konuştuğum ve tavsiyelerde bulunduğum herkese karşı söylediğim ortak bir cümle var. "Saça göre tarak, dişe göre misvak" : )

Bir takıma taktik uyguladığımız zaman öncelikle takımın taktiğe ne derece reaksiyon gösterebileceğini ölçmek gerek, Oyuncularımızın genel durumu ve ligin standartlarını iyi bilmek gerek. Son olarak ise doğru oyuncuyu doğru yerde tercih ederek sonucu izlemek kalıyor. v2 için Gimnastic takımı müsait olmadığı kadar, İspanya alt liglerinin standartlarının da hızlı oyuna müsait olmadığını düşünüyorum. Gimnastic kendi liginde favori bir takım ve ben bu takımı 1 maçlığına hem de takım taktiğe alışmadan test ettim. Rakibi ise yine 2. ligde 4. grupta yer alan Albacete olarak belirledim. Takımlarımız aynı düzeyde ve mücadele eşit. Çıkardığım (en ideal olan) 11

Sonuç

Doğru tercih kazandırır, başarılar.

Quote Originally Posted by dyzo View Post
    hocam palermo ile kariyer yapmayı düşünüyorum, hangi taktiğiniz daha uygun olur acaba? versiyon 14.1.4
    Takımın için v2'yi tavsiye ederim. Mevcut kadronda Abel Hernandez, Dybala, Stefanovic,Barreto, Munoz gibi kaliteli isimler bulunuyor. Ancak Seri B'de mücadele edecek Palermo için kıtasal bir mücadeleye doğru yelkenler 2-3 sezon sonra sağlamlaşır. Takımı test etmek adına, Belçika liginin şampiyonluk adayı takımlarından biri olan Genk'le karşılaştık. Genk ayrıca Uefa Avrupa Liginde mücadele edecek. Mevcut kadronda çıkardığım ideal 11 şu oldu.

Bir Seri B takımına göre hiç de fena olmayan bir performanstı. Takımdaki genç oyuncuların üzerine inşa edeceğin bir 11 ile bir kaç sezon sonra özellikle Uefa Avrupa Liginde adından rahatlıkla söz ettirebilirsin. Başarılar.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Bu arada taktiği geliştirmem adına özellikle başlığa koyduğum anketi kullanan ve fikir belirterek bana yol gösteren herkese teşekkür ederim. Yeni anketimiz başlıktaki 100. mesajla beraber yerini alıyor. Katılmanızı ve yol göstermenizi rica eder, herkese iyi eğlenceler dilerim.

Taktikler konusunda yardım, öneri ve eleştirilerinizi geri bildirim yaparak burada veya özelden belirterek mutlaka paylaşın, en iyisini sağlayana kadar hep beraber geliştirmeye devam edelim.
    ...

Abi ben v4'ü bir fantezi olsun diye Barcelona'da denedim Ama sonuç hiç umduğum gibi olmadı bunun nedeni nedir sence ? Kayıt almadan çıktığım için ss ile destekleyemiyorum fakat süper kupada atletico madrid %56 topla oynama oranı 17 şut ile oynarken ben 7 şut ve %44 topla oynama oranına sahiptim.

Fenerbahçe'ye uyar dimi hocam v4 serisi ? İlk senemde Bjk ile atılmıştım , Fb aldı beni bu sene avrupa ligindeyiz , senin taktikle yeni sezonuma başlıcam ama antreman olarak ne önerirsin genel olarak da bir kadro çıkartırsan şu şuraya falan çok sevinirim , kolay gelsin

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Merhaba Eray,

Bu başlığa attığım ilk mesajdan bu yana, birebir konuştuğum ve tavsiyelerde bulunduğum herkese karşı söylediğim ortak bir cümle var. "Saça göre tarak, dişe göre misvak" : )

Bir takıma taktik uyguladığımız zaman öncelikle takımın taktiğe ne derece reaksiyon gösterebileceğini ölçmek gerek, Oyuncularımızın genel durumu ve ligin standartlarını iyi bilmek gerek. Son olarak ise doğru oyuncuyu doğru yerde tercih ederek sonucu izlemek kalıyor. v2 için Gimnastic takımı müsait olmadığı kadar, İspanya alt liglerinin standartlarının da hızlı oyuna müsait olmadığını düşünüyorum. Gimnastic kendi liginde favori bir takım ve ben bu takımı 1 maçlığına hem de takım taktiğe alışmadan test ettim. Rakibi ise yine 2. ligde 4. grupta yer alan Albacete olarak belirledim. Takımlarımız aynı düzeyde ve mücadele eşit. Çıkardığım (en ideal olan) 11
    1. lig kalitesinde oyuncular olmasa da kendi ligimiz için yeterli oyuncular olduğunu düşündüğüm için hızlı oyun etkili olabilir diye düşünmüştüm Geri dönüş için çok teşekkür ederim

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by razerss View Post
    Abi ben v4'ü bir fantezi olsun diye Barcelona'da denedim Ama sonuç hiç umduğum gibi olmadı bunun nedeni nedir sence ? Kayıt almadan çıktığım için ss ile destekleyemiyorum fakat süper kupada atletico madrid %56 topla oynama oranı 17 şut ile oynarken ben 7 şut ve %44 topla oynama oranına sahiptim.
    3. lig takımları bile 700 olumlu pas sınırına yaklaşırken Barcelona ile bu başarı takdir-e şayan. Bu başarından dolayı seni kutlar, Menajerlik hayatında başarılar dilerim : ) Demek ki fantezi olarak değil de ciddi olarak uygulamak ve üzerinde durmak gerekiyormuş diyelim.
    Quote Originally Posted by Dennis94 View Post
    Fenerbahçe'ye uyar dimi hocam v4 serisi ? İlk senemde Bjk ile atılmıştım , Fb aldı beni bu sene avrupa ligindeyiz , senin taktikle yeni sezonuma başlıcam ama antreman olarak ne önerirsin genel olarak da bir kadro çıkartırsan şu şuraya falan çok sevinirim , kolay gelsin
    Şuan oyununda Fenerbahçe'nin kadrosunda kim var kim yok bilmiyorum ama v4 için mevcut Fenerbahçe kadrosuna Oyun Kurucu becerileri iyi olan bir AML, Takımın Beyni olarak oynayabilecek bir AMC lazım. Diğer mevkilerde sıkıntı yok. Bu iki oyuncu takviyesiyle tadımlık bir Fenerbahçe olur.
    Quote Originally Posted by ErayG View Post
    1. lig kalitesinde oyuncular olmasa da kendi ligimiz için yeterli oyuncular olduğunu düşündüğüm için hızlı oyun etkili olabilir diye düşünmüştüm Geri dönüş için çok teşekkür ederim
    Rica ederim.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@razerss

Orçun merak ettim ve 1 maçlık test ettim. Bu da benim elde ettiğim sonuç, seni tekrardan tebrik ediyorum (:

...

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

v4'ü ilk maçım olan Torino ile yapacağım hazırlık karşılaşmasında denedim. Hangi taktik olursa olsun yenileceğim kesindi ama takımın oynayışını gördükten sonra içimde bir umut ışığı doğdu ve ikinci yarının ilk dakikalarında beraberliği sağladım ama çok geçmeden 3. golü yedim. Ama sonuçta takımın sınırları belli, Torino kondisyonu sayesinde maçı kopartmasını bildi ve toplamda 5 gol attı (her ne kadar özellikle ilk yediğim iki gol şaşılacak tarzda olsa da). Bulduğumuz pozisyonlar gerçekten çok iyiydi ama pek değerlendiremedik. Attığımız ikinci gol duran toptandı ve direğin iç kısmına çarptı, kaleci tutayım derken kendi kalesine attı

Önemli bir rakip ile oynadığımız için sonucu pek önemsemiyorum ama şayet hesapta bir hata yoksa 846 isabetli pas ve %66 topla oynayamaya sahip olarak bitirdik maçı. Böyle bir rakibe karşı, böyle bir takımla, böyle bir istatistik yakalamak.. Gerçekten takdire şayan bir taktik.Kaliteli oyunculardan oluşan bir takım ile neler yapılabileceğini düşünmek bile istemiyorum

Hocam güzel oyuncular transfer ettim hepsi en az 3 yıldız mevkisine uygun hepsi de , hazırlık maçların ss'lerdeki gibi geçiyor ezici . Bakalım lig başlayınca dilersen ufak tefek fotolar atarım . Umarım iyi oynar takım çünkü sırf bu taktiğe göre tek tek adam falan aradım 19M transfer bütçesi verdiler saolsunlar iyi harcadım ama daha var baya oyuncu aldım sattım kadro uyumu %90 larda falan bakalım yeni oyuncular çok oldu sorun olur mu. Yalnız kesinlikle fizyoterapist lazım 20'lik reislerden
    Last edited by Dennis94 : 15.Aralık.2013 at 18:05

@razerss

Orçun merak ettim ve 1 maçlık test ettim. Bu da benim elde ettiğim sonuç, seni tekrardan tebrik ediyorum (:

Abi hepsi fmc yüzünden

Hocam göztepeyle denicem v4 ü aslında çok iyi bir taktiğim var ama olsun geri dönüş yapacağım
    Edit: ilk maçım gayet başarılıydı
    Last edited by ismaelbouzid : 15.Aralık.2013 at 22:42

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Hocam Fenerbahçe ile V2 sayesinde başarıdan başarıya koştuk. Sıkıldığım için yeni bi kariyer açıcam. LİVERPOOL olucak bu seferki takım. Liverpool ile ilgili tavsiyelerini alabilirmiyim. V4 kullanıcam.

Hocam neden yenildik böyle takım dağıldı birden valla yenmemiz gerekirdi :S

http://u1312.hizliresim.com/1j/h/vktn0.png / 2-0 iken de serdar kesimal kırmızı gördü ama atılana kadar da ztn maçı kopardı wolfburgg

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@Dennis94

Öncelikle bir maçı kazanmak için bir çok etken olduğu gibi kaybetmeye de gebe bir çok etken var. Şuan önemli olan pozitif yönde ilerlemen, bu gerçekleşiyorsa arada uğrayacağın tek tük kazaları hoş görmek gerek. Yine de tedbiri elden bırakmamak adına doğru oyuncularla, doğru rollerde oynamaya özen göster.

@ErayG

2 sezon sonra iyi bir yapılanmayla İspanya'nın yeni Barcelona'sı olabilirsin? : )

@jevox06

V4 için Liverpool'un kadrosu müsait. Atletic Bilbao'dan Iker Munian, Benfica'dan Nicolas Gaitan veya Kiev'den Yarmalenko transferlerinden birini gerçekleştirirsen AML'yi biraz daha güçlendirmiş olursun.

@ismaelbouzid

Göztepe'ye uyumlu olmuş, Lig standartlarını karşılayan bir takım zaten.
    ...

Hocam sağ kanattaki topçuyu sağ açığa çekip, rolünü KO(Hücum),İKE(Destek) yapsak nasıl olur?

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

@ErayG

2 sezon sonra iyi bir yapılanmayla İspanya'nın yeni Barcelona'sı olabilirsin? : )
    1-2 oyuncu sözleşme konusunda sıkıntı çıkarıp, gitmek istiyor. Onları elde tutup, mali dengeyi de idare edebilirsem yeni bir Barca ortaya çıkartmamak için bir sebep kalmıyor. Ne de olsa taktik sağlam

Quote Originally Posted by KadirGok View Post
    Hocam sağ kanattaki topçuyu sağ açığa çekip, rolünü KO(Hücum),İKE(Destek) yapsak nasıl olur?
    Açığa çekildiğinde sağ tarafta oyuncu arası mesafe çok açılacağı için takımdaki pas dengesi bozulabilir. Üstüne bir de içe kat eden rolü verilirse topu alıp içeri girmeye çalışacak. Oysa taktik pas üzerine kurulu. Tabii bu benim görüşüm, taktiğin sahibi daha aydınlatıcı bir açıklama yapacaktır.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by KadirGok View Post
    Hangisinde ? v2, v3, v4 ? Mesela v4'te uymayabilir hem şablon bozulur hem de aksama olabilir ama v3'te iş yapabilir denemek lazım.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

Hocam öncelikle emeğize sağlık. Galatasarayla v3 ve v4 değişmeli oynatıyorum. Ligde gayet güzel gidiyor ama büyük takımlara karşı istenilen başarı bir türlü sağlayamadım. İlk sezon saşp. grupta milan ve madride yenildim simdi avrupa liginde ilk maç zenit dep. 4-1 yenildim. büyük maçlarla ilgili bir öneriniz var mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by cenk1905 View Post
    Hocam öncelikle emeğize sağlık. Galatasarayla v3 ve v4 değişmeli oynatıyorum. Ligde gayet güzel gidiyor ama büyük takımlara karşı istenilen başarı bir türlü sağlayamadım. İlk sezon saşp. grupta milan ve madride yenildim simdi avrupa liginde ilk maç zenit dep. 4-1 yenildim. büyük maçlarla ilgili bir öneriniz var mı ?
    Evet var.

Antrenman Aşaması

Taktiği ilk uyguladığımız zaman Genel ve Maç Antrenmanlarında iki komut önemlidir.

Yeni transferlerle, mevcut kadroyu kaynaştırmak ; Takımdaşlık ruhu kazandırmak ve Takım bütünlüğüyle/Takım anlayışını geliştirmek için 1-2 ay "Çok Yüksek" yoğunlukta Takım Uyumu çalışmakta fayda var. Oyuncular birbirine ne kadar alışırsa, saha içinde o kadar iyi reaksiyon gösterir.

Maç antrenmanında ise Sadece Taktikler çalışması yaparak taktiğimizin yatkınlık düzeylerini (Diziliş, Zihniyet, Pas Tarzı, Yaratıcılık, Pres, Markaj, Tempo, Genişlik) geliştirmeliyiz.

Takım her iki duruma da tamamen adapte olduktan sonra -mesela v4'ü kullanıyorsak- Genel Antenman Ana Odak "Top Kontrol" Maç Antrenman Ana Odak "Hücum hareketi" olarak değiştirebiliriz. Taktiğe uyumlu çalışmalar olacaktır.

Oyuncu Seçimi

Rollere uygun oyuncu seçimleri, en önemli husus olarak göze çarpar. Hangi rolün hangi gereksinimlere sahip olduğunu öğrenmek için taktik ekranındaki sahada oyuncun üstüne tıklayarak görebiliriz. Örneğin v4'te AML'nin gereksinimlerine bakalım ;

Maç öncesi

Her maçtan önce "Rakip Talimatları"nı mutlaka kullanırım. Kilit oyunculara karşı önlem alır, işi sağlam tutarım.

Takım Konuşması

Maç öncesi genellikle konuşma yapmam, Rakibe göre reaksiyonlar değiştiği için oyuncuların strese girmesini veya rehavete kapılmasını istemem ancak devre arasında takım kötü gidiyorsa veya iyi oynuyor ancak skor bulamıyorsa Agresif konuşmaların her zaman bir etkisi olduğunu unutmayın. Takımı silkeleyecek, kendine getirecektir. Takım ilk yarıyı farklı bir skorla veya çok çok iyi bir futbolla bitirdiği zaman onları övüp onore etmeyi unutmayın.

Markaj

Güçlü takımlara karşı *özellikle bize karşı AMR ve AML kullanırken" bu oyuncuları DML ve DR'ye tuttururum. Bazen sıkı markaj bazen normal ama onların savunma arkasına kaçmasını önlemek adına bir nebze bu önlem yararlı olacaktır. FC tutturmanızı önermem, DC'leriniz tecrübeli değilse bol bol pozisyon hatası yapacak alanını boşaltacaktır.

Oyun İçi

Taktikte verdiğim bir çok rol ve komut zaten isteklerimin çoğunu karşıladığından dolayı yapabileceklerimin sınırlı olacağı alan ne yazık ki burası. Bazen deli top oynar, sayısız fırsat kaçırırsınız rakip 1 defa gelir atar ve gider. Keşke bunun önüne geçebilsek ama arada tek tük böyle durumlar ister istemez olacaktır. Eğer her şeyi doğru uyguluyorsanız ancak takımınız hala çok kötüyse, bu sizin lig ve kıtasal düzeydeki standartlara sahip oyunculara sahip olmadığınızdan, rakiplerin çok güçlü olduğundan, takımın fiziksel ve moral durumunun yetersiz olduğundan hatta o günkü hava koşullarından bile sebep sayılacak onlarca sebepten birini taşıyordur.

Takımınızı biraz daha iyi tanıyıp, oyununuza biraz zaman ayırarak belli başlı noktalara el atarsanız, gerisi maç motorunun yuvarlaklığına kalmış (:
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    KOCAELİ

Taktik uyumu konusunda sıkıntı yok. Sezon basında takım uyumu yapmıstım ortasına dogru kondısyon olarak degıstırdım. Konusmaları ve rakıp oyuncu komutlarını yardımcı ant. (Favini)ye yaptırıyorum. Motivasyon ve adam yonetımı gayet yuksek. Benım asıl merak ettıgım elemelı maclarda veya bır puana razı oldugumuz maclarda ne gıbı modıfıkasyonlar yapabılırız. Oncelikli olarak bu maclarda v3 mu yoksa v4 mu tercıh edılmelı ek olarak takım dırektıfı olarak ekleyecegımız seyler olabılır mı ?

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

hocam v2 palermoya uymadı sanırım. ya da ben bi yerlerde hata yapıyorum bilemedim.

fikstür

oyuncu seçimleri

Sayfa 4 / 7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri