Anket Sonuçlarını Görüntüle: En çok hangi güncelleştirmeyi beğendiniz ?

Voters
137. You may not vote on this poll
  • v2 (Duran Toplar)

27 19.71%
  • v3 (Hızlı Oyun)

36 26.28%
  • v4 (Sonsuz Hakimiyet)

74 54.01%
Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon
121 ile 150 arası toplam 203 sonuç

Konu: Baldemir Sistem 2014 v4 "Sonsuz Hakimiyet"

İbocan Bu Nedir Yahu ?

Sonsuz Hakimiyet Ekmek Yedirmiyor Malesef Biraz Ayar Çekmek Lazım

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@cenk1905

Tüm ayarlamalar yapıldığı için ekstra'ya gerek yok.

@dyzo

v4'ü bir dene bakalım.

@BaGa TaRKaN

Dede bunu nasıl başarıyorsunuz gerçekten ben de çözmek istiyorum (: Yeni kariyer açıyorum deniyorum böyle olmuyor, Online turnuvada deniyorum böyle olmuyor, Klan liginde deniyorum böyle olmuyor. Sayısız maçta oynuyorum ama bir defa bile böyle berbat bir maç çıkarmayı beceremiyorum, gerçekten nasıl başardığınızı merak ediyorum
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Valla İbo'cum Sana Sormak Lazım

Direktiflere, Rollere ve Dizilişe Hiç Bulaşmadım Taktiğe Alışması İçin 8 Hazırlık Maçı Yaptım Hazırlık Maçları 10 Numara Geçti Ama Lig Başladıktan Sonra;

Eskişehir 1-2 Beşiktaş

Beşiktaş 2-2 Kasımpaşa (Paşa 2-0'dan Maçı Kurtardı)

ve de Son Olarak Fener Hezimeti ile Şimdilik Hüsrana Uğruyoruz

Şuanda Taktiğin Uyumu %70 Ama Oran Çok Düşük Olmamasına Rağmen Son 2 Sonuç Muamma

Dizilişe Uygun Oyuncularıda Yerleştirdim Bu Arada

Hacı Bir Beşiktaş ile Oyun Açıp Fenerle Oynasana ?

Acaba Feneri mi Çok Abartı Yapmışlar

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Hacı Bir Beşiktaş ile Oyun Açıp Fenerle Oynasana ?

Acaba Feneri mi Çok Abartı Yapmışlar
    Ben de şuan onu deniyorum merak ettim (:
    ...

Sonucu SS Olarak Dört Gözle Bekliyorum FenoMadrid Bakalım Napacak

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@BaGa TaRKaN

Valla ben karşımda pek FenoMadrid göremedim. Sadece hücum hattı Beşiktaş'ın hücum hattının çok üstünde olan bir takım var. Mesela Sow, Emenike, Webo veya Kuyt 4'lüsünden biri bizde olsaydı çok farklı bir skor ortaya çıkabilirdi. Beşiktaş'ın en büyük eksikliği sağlam bir golcüsü olmaması. Haybeye pozisyonlar kaçırdık gitti ama geri kalanında Maç beklediğim gibi geçti, Topla oynama ve hakimiyetimiz çok çok üstlerde (büyük bir takıma karşı deplasmanda oynuyoruz) taktiğin tanıtımında bahsettiğim gibi topla fazla oynamamız rakibi sinirlendiriyor ve aşırı faul yapıyorlar vs Maça şu 11 ile başladım ve maç öncesi tüm önlemlerimi aldım (maç öncesi neler yaptığımı bir önceki sayfada anlatmıştım)

...

8. Default

abi zorlama işte senden başka kimse başarılı olamıyor

Bendeki Diziliş;

Tolga

Oviedo-Toraman-Sivok-Veysel

Bolatti

Oğuzhan-Hutchinson

Gökdeniz-Kerim

Ömer

Kadro'm ise;

Tolga
    Cenk

Bryan Oviedo
    Ramon
    Toraman
    Sivok
    Ersan
    Escude
    Franco
    Veysel
    Serdar

Bolatti
    Necip
    Hutchinson
    Oğuzhan
    Sezer
    Gökhan T
    Kerim
    Emrah Eren
    Holosko
    Olcay
    Gökdeniz

Ömer
    Mustafa
    Eneramo

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by torreskaan34 View Post
    abi zorlama işte senden başka kimse başarılı olamıyor
    Özelden veya buradan taktikleri kullananlar arasında aksini gösterenler de hayliyle mevcut. C++ sistemle yazılan bir maç motorunda, içine sayısız senaryo ve komut kodu eklenmiş bir yapıda (hadi ben taktik yaptım bütün takımlarda deneyin, herkesi yeneceksiniz) diye bir şeyi beklemek hayalperestlik olur. Bu yüzden sürekli farklı felsefelerde ve komutlarda güncelleme yayınlıyorum. Çünkü mücadele ettiğiniz ligden, takımlara, iklimlerden, coğrafyalara maç motorunu etkileyen sayısız etken var. Yapacağınız tek şey biraz daha dikkat ve fark etmek.

Bendeki Diziliş;

Tolga

Oviedo-Toraman-Sivok-Veysel

Bolatti

Oğuzhan-Hutchinson

Gökdeniz-Kerim

Ömer
    MR, AMC kim ? ve Ömer, Şişmanoğlu olan mı?
    ...

İbo'cuğum Sinirlenme Yahu Sana Sinirlenmek Yakışmıyor

Hacı Valla MR Bölgesi; Gökan Töre, Hutchinson ve Alternatif Olsun Diye Emrah Eren'i (Aslında Emrah Çok Rahat 11'de Oynar) Aldım.

AMC'de Önceliğim Kerim Ondan Sonra Sezer

Forvet Olarak Evet Şişmanoğlu Çünkü Komple Forvete Pektemekten Daha Uygun. Aslında Onlarda Zorunluluktan Dediğin Gibi Sağlam Bir Forvet Şart O da Artık Ya Devre Arasına Ya da Yeni Sezona

Pektemek'i Fırsatçı Golcü Olarak Ayarlasak Taktik Bozulur mu ki ?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@BaGa TaRKaN

Dede kaçıncı sezondasın? Hayır kadro kaliten mevcut kadrondan nasıl daha kötü olur onu anlamadım : ) Şu yukarıda çıkardığım 11, bahsettiğin ve dizilime koyduğun adamların performansından kat be kat daha uyumlu oynar. FC Fırsatçı Golcü olarak ayarlansa servis yapan değil de (örn: Cardozo, Webo) genel de araya kaçmaya çalışan (örn: Burak, Emenike) bir role bürünecektir. Taktiği hücum yönünden aksatabilir.
    ...

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Daha önce taktiğinizi indirmiş ama sadece Türkiye u19 milli takımının bir maçında kullanabilmiş dim. Galatasaray'la bir türlü düzen oturtamamış dım. Dün burada taktiğinizi görünce tekrardan deneyim dedim. 2 maç yaptım birisi Türkiye kupasında Eskişehirspor ile maç ı 2-0 aldım diğeride liğ lideri Kasımpaşa ile ve sonuç 3-1 yada 2-1 di skor aklımda değil. Şu an için takımdan ve taktikten memnunum.

Ayrıyeten tek takım yönetmeyi sevmediğimden aynı kariyer içinde ikinci bir takım olarak Portekiz ikinci liğin den Chaves ile oynuyorum. Aslında onun bir sıkıntısı yoktu güzel devam ediyordu ama büyük takımlara karşı zorlanıyordum. Onda da denedim liğ kupası yarı finalinde Braga deplasmanında oynadım ve sonuç 4-0 gibi sürpriz bir sonuç oldu. V2 yi kullanıyorum. Arkasından liğ maçına çıktım sonuç iki penaltı gölü ile 2-0 almam oldu.

Yani 4 maçta denedim ve 4 galibiyet aldım. Şu anda işyerindeyim atabilirsem akşama maçların istatistiklerini atarım.

Valla İbocan İlk Sezondayım Bismillah

Fernandes Gitmek İstiyordu PSG'ye 10M Euro'ya Sattım. Almeida Zaten Maaşı Yüzünden Satmak Zorunda Kaldım O da Sociedad'a 3M'ye Gitti. Artı Veli'ye de 3M Feyenord'dan Teklif Gelince 5M İstedim Verdiler Yolladım

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@pusathan01

Tebrikler, umarım başarılı olursun.

@BaGa TaRKaN

Fernandes'i çok ucuza elden çıkarmışsın Dede. Yoldan geçen adama o kadar para veriyolar Mevcut kadrona sağlam transferler şart.

Kalede sorun yok. Defans hattı da Süper Lig'i en azından ilk sezon için idare edebilir. Ancak Fernandes'in yarattığı boşluk ve Forvet sıkıntısı kötü. Düşünsene rakiplerinde Sow, Kuyt, Webo, Emenike, Drogba, Burak, Umut Gekas, Pinto, Kweuke vs var. Sen Ömer Şişmanoğlu ile oynuyorsun?

Transfer dönemini geçtin mi bilmiyorum ama bir AMC bir de FC şart. Kerim AML için idealdir, Töre MR için tadımlık, Oğuzhan da MC için uygun. Üçü genç olduğundan 1-2 sene de daha da iyi olacaktır.
    ...

Oncelikle ellerine saglik abi. Cok guzel ve basarili taktikler olmus..

bir sorum olacak, takimi ne zaman kondisyon calistirmaliyiz?

Sanki Para Var da

Neyse Devre Arasına Sağlam Bir AMC ile Forvet Bulacağız Artık O Zaman Yine Kulaklarını Çınlatırım

Taktik yeni güncellemede nasıl çalışıyor? Deneyen oldumu acaba?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Ronaldinho 10 View Post
    Oncelikle ellerine saglik abi. Cok guzel ve basarili taktikler olmus..

bir sorum olacak, takimi ne zaman kondisyon calistirmaliyiz?
    Takım Uyumu için 1- 1.5 ay arası Çok Yüksek seviyede çalışmak kâfidir. Ondan sonra oyunculara vereceğin bireysel taktiklerin ağırlığına göre program hazırlamak doğru olabilir. İlla kondisyon çalıştırmak zorunda değilsin. Eğer oyuncuların çoğu bireysel olarak fiziksel özelliklere çalışıyorsa Kondisyon buna paralel olarak yararlı olabilir. Örneğin v4'te hakimiyet üzerine oynuyoruz, bireysel olarak pas üzerinde durup genel antrenmanı da Top Kontrol yaparsak taktiğe daha yararlı olur vs. gibi.
    Sanki Para Var da

Neyse Devre Arasına Sağlam Bir AMC ile Forvet Bulacağız Artık O Zaman Yine Kulaklarını Çınlatırım
    Fernandes'ten aldığın paraları gece kulüplerinde harcadın demi dede
    Quote Originally Posted by KadirGok View Post
    Taktik yeni güncellemede nasıl çalışıyor? Deneyen oldumu acaba?
    v4'ü deneme fırsatım oldu, hem online turnuvalarda hem de kariyerde 1-2 maçta. Hemen hemen verdiğim komutlar ve sonucun aynısını alıyorum ancak maç motorundan kaynaklanan bir problem nedeniyle faul sayıları artmış, kartlar havada uçuşuyor ve sakatlıklar can sıkıcı. Ayrıca maç motorunda top hakimiyeti oldukça zorlamış yine de bizim taktiğimiz hakimiyet üzerine kurulduğundan biraz daha topla haşır neşiriz.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

900 barajına az kaldı. (v4)

...

v4 ile 0 dan kariyer açtım arsenal oynuyorum tek sorun sağ kanatta var lamelayı alsam iş görür mü? birde sezon başı nasıl bir antreman yaptırmalıyım kondisyon mu pas üzerine mi?
    arsenalin en zayıf halkası dmc pogbayı almayı düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by _GAMBIT_ View Post
    v4 ile 0 dan kariyer açtım arsenal oynuyorum tek sorun sağ kanatta var lamelayı alsam iş görür mü? birde sezon başı nasıl bir antreman yaptırmalıyım kondisyon mu pas üzerine mi?
    arsenalin en zayıf halkası dmc pogbayı almayı düşünüyorum
    Sezon öncesi Antenmanı şu şekilde ayarlarsan işin kolaylaşır.

Takım 1.5 - 2 ay boyunca bu şekilde çalışsın daha sonra oyunculara (Arsenal kadrosunda genelde oturmuş profillere sahip oyuncular bulunduğundan) bireysel olarak rol antrenmanları vermeni tavsiye ederim. (mesela AML oynayacak oyunucuya Oyun Kurucu rol antrenmanı) böylelikle hem role uygun yeteneklere çalışmış olacak hem de role adapte olacaktır. Takım antenmanında ise "Dengeli" olarak çalışmak büyük takımlar için idealdir. Erik Lamela ve Pogba için de olumlu bakıyorum. Alabilecek ekonomik gücün varsa kaçırma.
    ...

bütçe 50 milyon avro. pogba önceki sürümde 40 a geliyordu bu sürümde satın alma opsiyonları düştü ikisi 48 ay vadeli alınır diyorum

v4 ü gece karabük ile denemeye başladım. hazırlık maçları çok iyiydi(gerçi basit rakiplerdi) ligde ilk maç bjk ye yenildim 2. maç akhisar a deplasmanda 3-2 yenildim. Uyum sağlanınca daha iyi sonuçlar alacağıma eminim=) sırada trabzon maçı var bakalım ne olacak.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by bhll View Post
    v4 ü gece karabük ile denemeye başladım. hazırlık maçları çok iyiydi(gerçi basit rakiplerdi) ligde ilk maç bjk ye yenildim 2. maç akhisar a deplasmanda 3-2 yenildim. Uyum sağlanınca daha iyi sonuçlar alacağıma eminim=) sırada trabzon maçı var bakalım ne olacak.
    Şahsen ben 14.2.0 güncellemesinden sonra maç motoruyla beraber oynamayı bıraktım. Çünkü oyuncular kesinlikle komutlara uymuyor ve kafasına göre takılıyor. Güncellemeden önce %99 komut uyumu varken şuan sahada şaka gibi şeyler oluyor. Örneğin, Takımın faul yapma olasılığı verdiğim komutlarla oldukça düşükken, bir önceki güncellemede 5-6 sayısını bulurken şuan enteresan bir biçimde komut dışına çıkarak abartılı fauller, kartlar ve sakatlıklar maç motorunu almış götürüyor. Bu yüzden sadece hızlı çıkacak bir düzeltme güncellemesi bekliyorum.
    ...

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Acaba bi kaç oyuncunun görevini değiştirsem büyük sıkıntılar yaratır mı? Defansif kanat oyuncusunu normal kanat oyuncusu yapsam mesela. En iyi oyuncum Sağ kanattaki regenim : )

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by mwaru View Post
    Acaba bi kaç oyuncunun görevini değiştirsem büyük sıkıntılar yaratır mı? Defansif kanat oyuncusunu normal kanat oyuncusu yapsam mesela. En iyi oyuncum Sağ kanattaki regenim : )
    Savunma zaafiyetleri olabilir ama yine de görmek lazım. Ancak şu var 14.2.0 için ne komut verirsen ver oyuncular kendi kafasına göre takılıyor : )
    ...

istediğiniz taktiği yapın oyuncular komutlara uymuyosa farkeden bişey olmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by thsndrn View Post
    istediğiniz taktiği yapın oyuncular komutlara uymuyosa farkeden bişey olmaz.
    Aynen katılıyorum. Şuan 14.2'deki maç motoru güncellemesinden maalesef durum bundan ibaret. Son günlerde oyuna bile girmiyorum, tamamen oyundan kopmamak için. Güncelleme bekliyoruz artık.
    ...

taktik olayı tamamen değişmeli bence.. ofans ve defans olarak iki taktik olması lazım.. hücumda 4-2-3-1 iken defans yaptığında 5-4-1 e dönmesini istiyorum ama bu taktik komutlarıyla mümkün değil.. yada hücumdayken geniş alanda oynayıp top rakipteyken dar alanda savunma yapmalarını sağlayamıyoruz.. oyunda çok farklılık yaratıcak bi değişiklik olur.

Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon

Mesaj Yetkileri