Anket Sonuçlarını Görüntüle: En çok hangi güncelleştirmeyi beğendiniz ?

Voters
137. You may not vote on this poll
  • v2 (Duran Toplar)

27 19.71%
  • v3 (Hızlı Oyun)

36 26.28%
  • v4 (Sonsuz Hakimiyet)

74 54.01%
Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 203 sonuç

Konu: Baldemir Sistem 2014 v4 "Sonsuz Hakimiyet"

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Thumbs up Baldemir Sistem 2014 v4 "Sonsuz Hakimiyet"

[SIZE="2"]Merhaba Arkadaşlar,

Bu sene üzerinde çalıştığım taktiği biraz erken paylaşmak istedim. İlerleyen süreçte maç motoru güncellemeleriyle beraber taktik üzerinde de güncellemeler yapmayı düşünüyorum.

Şimdi biraz taktiğimizi tanıtalım ;

Dizilim

Bu serideki taktiğimizde oyuncuların sahaya yayılmasında bölgeleri daha iyi parsellemenin ve gol yollarını daha iyi açmanın üzerinde durduk. Oyun mantelitesi olarak düşük tempolu, pasa dayanan bir oyun oynasak da ; Ani hücumlar için geliştirdiğimiz bir sistem oldu. Özellikle maça başladığımız ilk dilimde ve ikinci yarıların başlangıç diliminde tamamen oyunu rakip sahaya yıkan ve hemen golü arayan bir hüviyet içerisindeyiz.

Hücum anında kanatlar aşırı hareketli, topla bindirmeleri kadar alan değişimi içinde olmaları, beklerin boşalttığı alanları kapatmaları önemli.

Ortalama Pozisyon

Hücum Anında

Savunma Anında

Hücum anında oyuncular talimat doğrultusunda koridorları parsellerken, savunma anında herkes alanını muhafaza etmenin yanında rakip oyunculara yakın oynayarak, rakibin daha iyi hücum etme şansını kırıyor.

Şutların kaleye çekilme noktaları

Pas dağılımı

Takım Talimatları

Oyuncu Rolleri ve Gereksinimler

GK: Özellikle Birebir, Hava Üstünlüğü ve Refleksleri kuvvetli olan bir kaleci seçmekte yarar var.

DR: (Standart Bek/Hücum) Oyunu Hücum yönlü oynayan aynı zamanda savunmaya yardım eden, Dribbling, Markaj, Orta Yapma ve Top Kapma becerileri yüksek olması gereken, Özellikle zihinsel yeteneklerinin kalbürüstü olması gereken bir oyuncu. Rakip kanatları durdurmak için bu özellikleri yerinde olursa pek fazla sorun yaşamazsınız. Yine de motorda kanatlar çok etkin olduğu için çaresiz kalacağınız anlar olacaktır. Bu her iki bek için geçerli.

DC (Pas Dağıtan Stoper/Savunma): Savunma özelliklerinin yanı sıra Teknik ve Pas yeteneğinin yüksek olması gereken bir oyuncu tipi. Her iki DC'yi de aynı rolde oynatma gereksinimi duydum, Ayağa pas yapabilen adamlar oyunu en baştan sağlıklı bir şekilde kurarsa, hem kademeli bir şekilde karşı alana gitmemiz rahatlayacak, hem de absürt pasların önüne geçmiş olduğumuz gibi bam güm pasları kısmış olacağız. Ayrıca kontra pozisyonlar için çıkış noktası olacaklar.

DML: (İki Yönlü Bek/Hücum): Gereksinimlerine baktığımız zaman standart bir bekte olan yeteneklerin yanında "Özel Yetenek"i yüksek olan bir oyuncu seçerken amaca daha iyi hizmet etmiş oluruz. Topla daha haşır neşir olan bir oyuncu olacak, bileklerinin esnek olması hücum alanında ondan daha çok faydalanmamız anlamına gelecek. Önündeki AML'nin içe kat ettiği zamanlarda kanatta oluşan boşluğu değerlendirmek bu oyuncumuza kalacak.

Tavsiye: Beklerimiz taçları Duran top ayarlarında "Uzun Taç" komutuyla kullanıyor. Eğer takımınızdaki beklerin oyuncu tercihlerinde "Uzun Sert Taçlar Atar" özelliği yoksa Yeni Oyuncu Tercihleri antrenmanında mutlaka bu yeteneği ona kazandırmaya çalışın. En az kornerler kadar etkili taçlar ceza alanını bulacak ve buradan bir çok gol kazanmış olacaksınız.

DMC: (Savaşçı Ortasaha/Destek) Bu oyuncumuzun ana amacı tamamen rakibe pres uygulamak ve rakibin 2. bölgeden 3. bölgeye geçişlerinde rahat top yapmasını engellemektir. Ayrıca top kendinde olduğu zaman, takımın topa daha çok sahip olmasını sağlayacak ve oyunu yönlendirecektir. Seçtiğimiz oyuncuda "Takım Oyunu" kilit yeteneğimiz olacak, yüksek olmasına dikkat edelim, Agresiflik, Cesaret, Top Kapma ve Markaj yeteneklerinin yanında Pas yeteneği de yüksek olursa o alanda iyi işler çıkaraktır.

MR: (Kanat Oyuncusu/Hücum) Çizgi adamımız olacak, daha çok asistleriyle ön plana çıkmaya çalışacaktır. Bu yüzden özellikle Çabukluk değerlerinin (Hız-Hızlanma) olabildiğince yüksek olması işimize yarar, bunun yanında rakibi ekarte etmek adına Çeviklik, Denge, Özel Yetenek ve Teknik özelliklerinin yüksek olması onu kanatta bir fırtınaya dönderecektir.

MC: (Defansif Oyun Kurucu/Destek) İlk Kontrol, Pas,Teknik ve Top Kapma yeteneğinin yanında Takım Oyunu, Soğukkanlılık, Karar Verme ve Yaratıcılık gibi özelliklerin yüksek olması gereken, Savunma ve Orta alan bağlantısını sağlayan ve o bölgede nakış gibi top işleyen oyuncumuz olacak. Takımın en fazla pas yapan oyuncularından biri olacaktır.

AMC: (Oyun Kurucu/Hücum) Takımın Hücum Beyni. Orta Alan ile Hücum arasında mekik dokuyan, takımda en fazla gol atıp en fazla asist yapan oyunculardan biri. Bunu yapması için özellikle Dribbling, İlk Kontrol, Pas ve Teknik gibi Tekniksel yeteneklerinin yüksek olmasının yanı sıra Karar Verme, Özel Yetenek ve Yaratıcılık gibi Zihinsel yeteneklerin yüksek olması amaca iştirak eder.

AML: (İçe Kateden Oyuncu/Hücum) İşte geldik takımın en önemli oyuncusuna. Sistemin kilit oyuncusu ve her şeyi. Doğru kullandığınız zaman bir gol makinası. Şimdi söyleceklerime dikkat. Bu alanda kullandığımız oyuncun en başta ters ayaklı olması gerekiyor. Sağ ayağını ne kadar iyi kullanırsa o kadar etkili olur. Çünkü topu aldığı anda tamamen rakibin üstüne giden, dikine oynayan ve ceza alanına dalan, fırsat bulduğu anda da topu filelerle rahatlıkla buluşturan bir oyuncu. Çabukluk (Hız-Hızlanma) yine önemli. Bunun yanı sıra Bitiriciliği, Dribbling'i ve Pas yeteneği kadar Karar Verme, Özel Yetenek, Takım Oyunu ve Topsuz Alan özelliklerinin yüksek olmasına dikkat edin. Bu mevkiye doğru oyuncuyu seçtiğiniz zaman sizlerde göreceksiniz, maçı tek başına kazandıran oyuncu olacaktır.

FC: (Komple Forvet/Hücum) Bu oyuncumuz yardımcı forvet'in teknik becerisine, fırsatçı golcünün gol atma becerisine ve pivot santraforun gücüne sahiptir. Ofansif özellikleri dışında hemen hemen tüm özelliklerinin yüksek olmasını beklediğimiz bir oyuncu olması gerek. 2 kişilik forvet rolünde oynayacak ki tek forvetin yaratmış olduğu eksikliği kapatsın, buna uygun oyuncu seçmeniz faydanıza olacaktır.

Evet arkadaşlar kabataslak taktiğimizi, gereksinimlerimizi tanıttık, paylaştık. Bundan sonra sizlere denemek ve başarılı olmak gerekiyor. Ancak şunları unutmamak da fayda var. Bir taktiğin oturma süreci 3-5 gün veya 3-5 maç değildir. Bu bir çalışma ve sabır işidir. Taktiği takıma monte ettikten sonra Antrenman aşaması büyük önem arz ediyor.

En az 1-2 ay kesintisiz bir şekilde Antrenmanlarınızı bu şekilde ayarlayın. Takım Uyumu sayesinde takım bütünlüğü ve takım olma anlayışınız gelişecek, diğer yandan ana odak antrenmanımız tamamen sisteme adaptasyon şeklinde geçecektir. Sisteme adapte olduktan sonra Maç Antrenmanında Ana Odak Antrenmanınızı "Takım Çalışması" olarak değiştiriniz. Böylelikle oyuncuların sahada gözleri kapalı olsa bile birbirlerini tanımasına, bilmesine ve o denli sisteme adapte olmuş bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.

İyi Şanslar.

v2 İndir (Duran Toplar) : http://uploaded.net/file/r3hsmqrw

v3 İndir (Hızlı Oyun) : http://uploaded.net/file/13fb74i6

v4 İndir (Sonsuz Hakimiyet) : http://uploaded.net/file/t4vzc08l

ALTERNATİF

v2 İndir (Duran Toplar) : http://s3.dosya.tc/server14/nD2SQt/Baldemir.rar.html

v3 İndir (Hızlı Oyun) : http://s3.dosya.tc/server14/NiI1Rl/Baldemirv3.rar.html

v4 İndir (Sonsuz Hakimiyet) : http://s3.dosya.tc/server14/NiI1Rl/Baldemirv4.rar.html
    Last edited by ReaList : 15.Aralık.2013 at 05:26 Reason: indirme ve resim linkleri sunucumuza aktarıldı.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

geçen seridede bu tarz bi yerlesimde taktik vardı basarılı sonuclar alınıyordu bunuda denemek lazm..

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Ellerine sağlık abi,birde kariyer aç öyle göstermiş olursun

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Güzel bir taktiğe benziyor, denemek lazım. Bu arada Klan Liginde de bunu mu kullanıcaksın
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    geçen seridede bu tarz bi yerlesimde taktik vardı basarılı sonuclar alınıyordu bunuda denemek lazm..
    Denediğiniz zaman elde ettiğiniz sonuçları paylaşırsanız, memnun kalırım.
    Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Ellerine sağlık abi,birde kariyer aç öyle göstermiş olursun
    Bu seride sadece online takılacam, Turnuva, Klan ve Lig. Online turnuvalarda taktik her ne kadar pat diye sonuç vermese de ışık verecektir.
    Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Güzel bir taktiğe benziyor, denemek lazım. Bu arada Klan Liginde de bunu mu kullanıcaksın
    Ben katıldığım tüm online organizasyonlarda kendi taktiklerimi kullanırım, kafadan spoiler verdik, şimdiden bakıp önlem alabilirsin
    ...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Ben katıldığım tüm online organizasyonlarda kendi taktiklerimi kullanırım, kafadan spoiler verdik, şimdiden bakıp önlem alabilirsin
    Seni bitiricem abi
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Seni bitiricem abi
    İşte Bu Olmadı : )
    ...

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

resimler gozukmuyor ibrahim , bu arada tesekurler

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by byariff View Post
    resimler gozukmuyor ibrahim , bu arada tesekurler
    Teşekkürler, Şemsi tüm linkleri sunucularımıza aktarmıştı sanırım ufak bir problem var, bakayım.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Sunucularımızdaki hatadan kaynaklanan bir problem yüzünden linklere ulaşma sorunu giderildi. Linkler tekrar aktif.
    ...

hemen deniyorum hocam yeni kariyer açıp sonuçları paylaşırım belirli bir süreç sonunda

fm 13 te uzun süre senin taktiklerini kullanmıştım, 14 te de denemeye başlayacağım=)

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by ugur732 View Post
    hemen deniyorum hocam yeni kariyer açıp sonuçları paylaşırım belirli bir süreç sonunda
    Teşekkürler, ilk mesajda belirttiğim kıstaslara uymayı ihmal etme özellikle en altta antrenmanla olan kısmı. Sonuçları bekliyorum.
    Quote Originally Posted by bhll View Post
    fm 13 te uzun süre senin taktiklerini kullanmıştım, 14 te de denemeye başlayacağım=)
    Teşekkürler, sen yeter ki kullan Behlül, ben her seride yapar, paylaşırım : )
    ...

Hehe sağol İbrahim akşam eve gidince ilk işim indirip kasımpaşa kariyerime adapte etmek olacak=)

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Baldemir Sistem 2014 v2 "Duran Toplar"

Merhaba Arkadaşlar,

Taktiğin ilk güncelleştirmesiyle karşınızdayız. İlk güncelleştirmemiz "Duran Toplar" üzerinde oldu. Bir süredir, Hangi duran top organizasyonunun daha etkili olacağı üzerine gözlem yapıyorum. Unutmamak gerekir ki "Korner golün yarısıdır"

Yeni gelen güncelleştirme ile Duran Top ayarlarımız

Bu ayarlamalarda oyuncuların hücum alanında Korner sırasında şekillenmesi yer alıyor, Korner'i kullanan oyuncumuzu AMC-AML vey MR'lerden birini seçmemiz halinde, MC'de oynayan oyuncumuzun da kısa seçenekte top beklemesi anlamına geliyor. "Kısa" olarak kullandığımız kornerlerde 3 senaryo gerçekleşiyor.

1. Senaryo "Al ve Git"

2. Senaryo "Geriden gelene bırak"

3. Senaryo "İçerideki adama ver"

14.1.3 versiyonumuzda kullanacağımız bu Duran Top taktiğinde rakip köşeyi kapat deyip bize engel olmadıkça bu işten çok ekmek yiyeceğimizi söyleyebilirim. Şuan en etkili duran top organizasyonudur. Aynı şey ilk mesajımda belirttiğim gibi Taçlar içinde geçerli. Mutlaka beklerinize "Uzun Sert Taçlar Atar" yeteneğini kazandırın. En az kornerler kadar etkili taçlar kullanacak, oyunun sıkıştığı zamanlar Kornerlerden ve Taçlardan kilidi açacaksınız.

Başarılar.

v2 İndir : http://dosya.turksportal.net/files/B...ktikv2fm14.rar
    Last edited by GeNç KaRTaL : 23.Kasım.2013 at 04:18 Reason: indirme ve resim linkleri sunucumuza aktarıldı.
    ...

Hayırlı olsun v2 miz=)

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by bhll View Post
    Hayırlı olsun v2 miz=)
    Daha nice v'lere diyelim (: Taktik akışkan bir düzen. Oyunda yapabileceğim şeyler, düşündüklerimizle çarptığımızda kısıtlı. Yine de farklı takımlar ve farklı mücadeleler içinde oldukça gözüme çarpan aksaklıkları düzeltmek adına sürekli oynamalar olacak, amaç en iyisini oluşturmak, bu bakımdan taktiği deneyenlerin, yaşayacağı olası aksaklıkları burada bildirmesi, göze çarpan varyasyonları geri bildirim yapması taktiğe olumlu yönde müdahale etmeme ve daha iyisini sunmama yarayacak, bu yüzden kullanan arkadaşlar sizlerden ricam mutlaka geri dönüş yapın.
    ...

korner taktiklerin başarılı ama oyunun gidişatında topa hükmeden bir taktik degil bana kalırsa ve aşırı derecede gollü karşılaşmalar oluyo.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Niqht View Post
    korner taktiklerin başarılı ama oyunun gidişatında topa hükmeden bir taktik degil bana kalırsa ve aşırı derecede gollü karşılaşmalar oluyo.
    Sondan başlayayım, aşırı derecede gollü karşılaşmalar olması şuan maç motorundan kaynaklanan bir şey. Gol senaryoları fazlasıyla açık, ileride maç motoru güncellemesinde bunu dizginleyeceklerini sanıyorum.

Top hakimiyetine gelirsek, Amaç topa hakim olmaktan ziyade direk skora gitmek. Mesela bu yüzden 2 stoperimizde "Pas Dağıtan Stoper" rolünde oynuyor ve dikine, kilit paslara endeksli olarak sahada yer alıyor. Bu durum gereksiz yere yan ve geri pasları kısıyor ve takımın direk kaleye gitmesine yardımcı oluyor, eğer ilk mesajdaki pas dağılım tablosunu incelerseniz bunu görürsünüz, diğer taraftan bu durum takımın pas sayısını azaltıyor ve sanki oyuna hükmetmemişsiniz havası katıyor. Taktik üzerinde yapacağım her güncelleme de gol senaryolarını okuyup, direk bir şekilde "Golü en kolay yoldan nasıl atarız?" üzerine olacağı için bu durum normal.
    ...

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Edit: Taktik güzele benziyor deneyeceğim

Evet direktv2 yi indirin. Ben indirdim çok memnunum=)

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Son güncellediğim Duran Toplar ayarlamasından sonra MC'de oynattığım Salih Uçan'ın, yukarıdaki gösterdiğim senaryolardan her maçta ya golü ya da asisti var. MC'de oynattığınız adam biraz kalbürüstü olursa sezonu rahatlıkla 10+ gol ve 10+ asist ile tamamlayacaktır.
    ...

23. Default

Taktiği kullanıyorum. Güzel ancak maç motorunun hataları taktiğin önüne geçiyor. Eminin beğenmeyenler bu yüzden beğenmiyor. Marek Sapara'nın bonservisi elinde oluyor oyunun başında sakatlığı geçsin hemen alın bu taktikle amc de çok iyi.
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by grjonny View Post
    Taktiği kullanıyorum. Güzel ancak maç motorunun hataları taktiğin önüne geçiyor. Eminin beğenmeyenler bu yüzden beğenmiyor. Marek Sapara'nın bonservisi elinde oluyor oyunun başında sakatlığı geçsin hemen alın bu taktikle amc de çok iyi.
    Maç motorunun hatalarını bir kenara bırakmak lazım, zaten maç motoru gelişip, değiştikçe taktik de ona endeksli olarak değişecek ve güncellenecek.
    ...

Galatasaray ile denemeye başlıyacağım akşam, kadroya uyucak gibi bir taktik gibi duruyor. İlerledikçe durumla ilgili bilgi vereceğim.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by burak434 View Post
    Galatasaray ile denemeye başlıyacağım akşam, kadroya uyucak gibi bir taktik gibi duruyor. İlerledikçe durumla ilgili bilgi vereceğim.
    Dönüt bekliyorum.

Taktiği kullanmayı düşünen ancak hangi oyuncuyu hangi mevkide oynatacağına karar veremeyen arkadaşlar olursa bana burdan bildirsin, bu konuda da yardımcı olabilirim.

Bu taktik ile Karşıyaka'da 2. sezonumu geride bıraktım.

...

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

Beşiktaşla denemeye basladım taktigi daha hazırlık maclarını oynuyorum farklı skorlarla kazandım ancak sezona giriş yapmadım daha bu aksam sezona giriş yaparsam sonucları paylasacagım. hazırlık maclarında korner taktigi dikkatimi cekti bnde mc pozisyonunda oguzhan oynuyor ve cok etkili suanda gol ve asist yapıyor hazırlık macları tam sonuc göstermez ama simdilik basarılı buldum taktigi Mr adamım aml den cok daha etkili oynuyor..

sonucunu aldım lakin savunma biraz daha geliştirilmeli özellikle hava toplarında gol yiyiliyor

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    Beşiktaşla denemeye basladım taktigi daha hazırlık maclarını oynuyorum farklı skorlarla kazandım ancak sezona giriş yapmadım daha bu aksam sezona giriş yaparsam sonucları paylasacagım. hazırlık maclarında korner taktigi dikkatimi cekti bnde mc pozisyonunda oguzhan oynuyor ve cok etkili suanda gol ve asist yapıyor hazırlık macları tam sonuc göstermez ama simdilik basarılı buldum taktigi Mr adamım aml den cok daha etkili oynuyor..
    Oğuzhan Özyakup ağır bir sakatlık geçirmezse eğer şimdiden 10+ gol ve 10 civarı asisti var diyebilirim. Kerim Frei'yı AML oynat, sürekli oynasın ve fiziksel olarak geliştirmeye bak, oyuna başladığın andan 6 ay sonra o kanadı otobana çeviren bir oyuncu olacaktır. Kendi kariyerimde son sezonda 19 gollük bir performansı vardı sanırım. Ayrıca Sağ ve Sol beklerine oyuncu tercihi olarak antrenörlerden "Uzun Sert Taçlar Atar" çalıştırmasını iste ve bunu kazanmasını sağla. En az kornerler kadar etkili taçlar kullanılacak ve goller bulacaksın. Fernandes'in de AMC pozisyonunda iyi işler çıkaracağını düşünüyorum.

Quote Originally Posted by Azadi View Post
    sonucunu aldım lakin savunma biraz daha geliştirilmeli özellikle hava toplarında gol yiyiliyor

Şuan maç motorunda gollerin senaryolarının bir çoğu Duran Toplar üzerinde, yine çok farklı gol aksiyonları var ama Duran Toplar, sıkışan maçlarda ön planda. Bu yüzden bundan faydalanmak için normal taktiğimin yanında, Duran Toplar üzerinde de durdum. Yani biz ne kadar engel olsak da o golü yiyecez, Paylaştığın resmin anlamında da o çıkıyor : ) Önemli olan yediğimizden fazlasını atabilmek, bunu yapabiliyorsak sorun yok.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

ne yazıkki fernandes takımdan ayrılmak istiyor o yüzden onu sattım..
    onun yerine giovanni moreno yu aldım birde hakan calhanogluyu kiraladım..
    kerim i oynatıyorum zaten daha yeni basladım bakalım nasıl olacak sol bekte ramon oynuyor gayet iyi durumda yedek olarakta gökhan süzen var ismail sakat. sag bekte sıkıntı yasıyorum serdar hic ii degil onun yerine karabükten erdem özgenci (ismini tam hatırlayamadım) aldım..
    bakalım nasıl performans gösterecekler..
    mr pozisyonunda amr olan gökhan töre yi oynatıyorum gayetde iyi oynuyor simdilik
    forvete salzburgdan alan ı aldım ancak daha kullanamadım nasıl performans gösterecek bilemiyorum aksam oynamaya devam edecegim..

Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri