Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 102 arası toplam 102 sonuç

Konu: FM 14 Eleştiri Başlığı

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by samasti View Post
    Böyle bir rezillik olamaz maçın 76. dakikasına kadar 3-1 önde olduğum maçı 4-3 kaybetmem kabul edilemez bir saçmalık!!! Resmen rezalet

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Maçın son 20 dakikasında rakip rakımın 3 gol bulduğu bir sürü maç mevcut. "Her maç rakip geri dönüyor" dersen eleştirini bir nebze olsun anlarım ama sadece bir maç için bu yorumu yapmak biraz ağır olur.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

İçeri kat eden kanat oyuncularının golleri hep aynı oluyor vuruyor kaleciden dönüyor sonra tekrar tamamlıyor gol oluyor hep aynı şekilde gol oluyor

Karşı karşıya kalan forvetlerin topu 1 kez aşırttığını dahi görmedim=) hep kalecinin üstüne vuruyorlar yada dışarı=) bir keremi bir tanesinin aklına gelmez üstünden aşırtmak.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Ömer abi kötüden örnek olmamalı. Yani "cm 4 çok kötüydü, fm 14 ona kıyasla iyi" demek bardağın dolu tarafına çok iyimser bir şekilde bakmak demek bence.

Bu bir simülasyon oyunu. Ben hesaplarımı şampiyonluk veya küme düşmeme üzerine yaparken, kafa yorarken, zaman harcarken, transferler yaparken, en önemli maçımda kalecim ceza sahası dışına topu elle tutarak arsa sahibiymiş gibi çıkarsa "neyse ki cm 4 daha da hatalıydı" diye düşünmem ben. Böyle bir hata varken oyunu piyasaya sürene laf söylerim.
    Hata oldugu bir gercek. Ama hatalar yuzunden oyun oynanamayacak bir halde mi? Bence degil. Cunku kaleci ceza alaninin disina elinde top ile cikarsa buna sanssizlik deyip gecebilirsin de.

Gecen sene Muslera nasil Selcuk'un ustune degaj yapip kendi kalesine gol attirdi?

Veya hic hakem hatasi olmadi mi gectigimiz sezon veya bu sezon? Bunlar teknik direktorlerin sampiyonluk veya kume dusme hesaplarini sekteye ugratmadi mi?

Tamam bu bir hata. Ama ayni zamanda bir diger hata da kalecilerin hic sari/kirmizi kart gorecek faul yapmamasi. Oyunda bizim canimizi yakan hatalar onemli hata, canimizi yakmayan hatalara onemsiz hata olarak mi bakmaliyiz?

Hakem hata yapti, gol yedik. Veya hakem hata yapti, bir oyuncum atildi. Sonra cullan hakemin uzerine.

Oyun hata yapti, kaleci kirmizi kart gordu. Cullan oyunun uzerine. Ya peki rakip takimin kalecisi ayni nedenle kirmizi gordugunde? Onu kabul mu edecegiz? Etmememiz gerekir. Degil mi?

Bu nedenle benim planlarimi sekteye ugratti, o yuzden oyuna bozuldum argumani bana cok mantikli gelmiyor. Cunku ayni olay rakip takimin planlarini da sekteye ugratabiliyor.

Bu hatayi kabul etmemiz gerektigi anlamina gelmez tabii. Ama hata var diye bunu fazla buyutmenin de pek anlami yok bence.

Sinek kucuktur ama migdeyi bulandirir denilir. Ama oyun corba gibi yapilmasi basit bir sey degil. Sinegin corbanin icinde olmasini engellemek de daha kolay. Corbanin tuzu fazla olmus veya pirinci fazla kacmis desen tamam. Olcerek degil, oyunu yapmak zorunda oldugun gibi goz karariyla yapiyorsan bunlar normal. Daha lezzetli olabilir desen tamam. Kesinlikle olabilir. Ama ortada migdeyi bulandiracak bir durum yok bence.
    Last edited by perpetua : 26.Kasım.2013 at 15:37

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Hata oldugu bir gercek. Ama hatalar yuzunden oyun oynanamayacak bir halde mi? Bence degil. Cunku kaleci ceza alaninin disina elinde top ile cikarsa buna sanssizlik deyip gecebilirsin de.

Gecen sene Muslera nasil Selcuk'un ustune degaj yapip kendi kalesine gol attirdi?

Veya hic hakem hatasi olmadi mi gectigimiz sezon veya bu sezon? Bunlar teknik direktorlerin sampiyonluk veya kume dusme hesaplarini sekteye ugratmadi mi?

Tamam bu bir hata. Ama ayni zamanda bir diger hata da kalecilerin hic sari/kirmizi kart gorecek faul yapmamasi. Oyunda bizim canimizi yakan hatalar onemli hata, canimizi yakmayan hatalara onemsiz hata olarak mi bakmaliyiz?

Hakem hata yapti, gol yedik. Veya hakem hata yapti, bir oyuncum atildi. Sonra cullan hakemin uzerine.

Oyun hata yapti, kaleci kirmizi kart gordu. Cullan oyunun uzerine. Ya peki rakip takimin kalecisi ayni nedenle kirmizi gordugunde? Onu kabul mu edecegiz? Etmememiz gerekir. Degil mi?

Bu nedenle benim planlarimi sekteye ugratti, o yuzden oyuna bozuldum argumani bana cok mantikli gelmiyor. Cunku ayni olay rakip takimin planlarini da sekteye ugratabiliyor.

Bu hatayi kabul etmemiz gerektigi anlamina gelmez tabii. Ama hata var diye bunu fazla buyutmenin de pek anlami yok bence.

Sinek kucuktur ama migdeyi bulandirir denilir. Ama oyun corba gibi yapilmasi basit bir sey degil. Sinegin corbanin icinde olmasini engellemek de daha kolay. Corbanin tuzu fazla olmus veya pirinci fazla kacmis desen tamam. Daha lezzetli olabilir desen tamam. Kesinlikle olabilir. Ama ortada migdeyi bulandiracak bir durum yok bence.
    abi peki oyun nasıl olsa her iki tarafa da eşit davranıyor, bi şekilde dengeleniyor diyerek çıkalım mı işin içinden?
    mesela benim rakibimin de topları direkten dönüyor benim de... nasıl olsa arada da bize yarıyor diye bunu sıkıntı olarak görmeyelim mi? ya da kaleci ceza sahası dışına çıkması.. yani böyle bi durum ancak 1-2 sezonda 1 kez gelir bi takımın başına.. ama oyunda öyle değil. ben sırf bu yüzden kadro çok kaliteli 2. kaleci bulundurmak durumunda kalıyorsam bu bir problemdir bence. e rakipler de aynı koşullarda desek olmaz yani bu iş..
    yani oyunda ofsayt kuralı çalışmasa nasıl olsa şartlar eşit diye devam mı edelim?

ben tekrar söylüyorum. şu lanet hataları bi kenara bırakırsak gerçekten güzel olmuş. ama böyle hatalar olmamalı bir oyunda.
    İki açıdan bakıyorum.. Birincisi ya bu adamlar bu hataları görmeden oyunu piyasaya sürdüler.. ki bu kötü bi durum. Doğru düzgün test etmemişler anlamına gelir bu. Çünkü çok sık ortaya çıkan sorunlar bunlar. Öyle çok nadir, test aşamasında ortaya çıkmayacak hatalar değil bir çoğu...
    ikincisi ise bu adamlar bunca hatayı göre göre oyunu piyasaya sürdüler. bu daha da kötü. müşteriyi sallamadıklarını gösterir.
    hangisi sizce?

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Oyunun beta tester'lığını da yaptım ve bayağı da bir oynadım yani, bu kalecinin elle dışarı çıkması testlerde hiç başıma gelmemişti. Bildiğim kadarıyla test için de zaten hiç bir zaman full maç motoru sunulmaz tester'lara. Oyunun ilk versiyonunda bu hatanın olduğunu düşünmüyorum mesela. Bir hatayı düzeltmek için bir oynama yaptılar güncellemenin birinde, sanki bunun sonucu başka bir hata olarak bu ortaya çıktı. Ömer abinin de hep söylediği birşey bu, bir yeri düzelteyim derken başka bir yerden arıza çıkabiliyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    abi peki oyun nasıl olsa her iki tarafa da eşit davranıyor, bi şekilde dengeleniyor diyerek çıkalım mı işin içinden?
    mesela benim rakibimin de topları direkten dönüyor benim de... nasıl olsa arada da bize yarıyor diye bunu sıkıntı olarak görmeyelim mi? ya da kaleci ceza sahası dışına çıkması.. yani böyle bi durum ancak 1-2 sezonda 1 kez gelir bi takımın başına.. ama oyunda öyle değil. ben sırf bu yüzden kadro çok kaliteli 2. kaleci bulundurmak durumunda kalıyorsam bu bir problemdir bence. e rakipler de aynı koşullarda desek olmaz yani bu iş..
    yani oyunda ofsayt kuralı çalışmasa nasıl olsa şartlar eşit diye devam mı edelim?

ben tekrar söylüyorum. şu lanet hataları bi kenara bırakırsak gerçekten güzel olmuş. ama böyle hatalar olmamalı bir oyunda.
    İki açıdan bakıyorum.. Birincisi ya bu adamlar bu hataları görmeden oyunu piyasaya sürdüler.. ki bu kötü bi durum. Doğru düzgün test etmemişler anlamına gelir bu. Çünkü çok sık ortaya çıkan sorunlar bunlar. Öyle çok nadir, test aşamasında ortaya çıkmayacak hatalar değil bir çoğu...
    ikincisi ise bu adamlar bunca hatayı göre göre oyunu piyasaya sürdüler. bu daha da kötü. müşteriyi sallamadıklarını gösterir.
    hangisi sizce?
    Ofsayt kuralindan bahsetmiyoruz ama. Oyuncunun topa giderken ayakla uzaklastirmasi gereken topu, eliyle kontrol etmesinden ve bu nedenle ceza sahasinin disina cikmasindan bahsediyoruz.

Bir ust mesajda Aykut'un yazdigi cok dogru. Kalecinin elle disari cikmasi, o yamaya kadar benim de hic gormedigim bir sey. O yamadan sonra da gormeyecegiz cok buyuk ihtimalle.

Elde bu isin nasil yapilacaginin tarifi yok. Bir cok duzeltmele goz karari yapiliyor ve bu goz karari duzeltmeler, bir seyi duzeltirken, baska yerlerde ariza cikartabiliyor. Mesela oyuncunun hizlandiktan sonra durma mesafesini yukseltirsin, hucumda cabuk donus yapabilmesini engellemek icin, bu kaleciye de yansir. Bu sefer kaleci icin farkli bir kod yazman gerekir ki kaleci o topu tutmak yerine ayagiyla uzaklastirsin.

Oyun 1 hafta daha test edilse, bu kalecinin disariya cikmasi cozulurdu ama bir baska ariza kesinlikle olurdu. Gerek toplarin direkten fazla donmesi, gerek kale vuruslarinin arizasi, gerek oyuncularin bire birlerde topu kaleciye fazla nisanlamasi. Tabii bu test 1 hafta daha yapilirken, savunmacilarin simdiki yamada yaptiklari kadar bile topa mudahale yapmadigini gormus olurdun. Hangisi daha buyuk sorun? Bence savunmacilarin hic topa mudahale yapmamalari.

Bu nedenle bu isin dogasinda bu hatalarin oldugunu kabul ediyorum. Bu nedenle de kafama takmiyor, egelencemi bozmasina izin vermiyorum. Mesele bu.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

rekorumu dahada yukseklere cikarmak istiyorum, 6 defa direge vurmak nedir

Bu sene daha temkinli davrandım ve geçen seneki gibi direk orijinal oyuna yapışmadım. İlk korsan indirdim denemek amacıyla. Çünkü 2013'te 2 ay rafta durdu oyun. Neyse başladık oyuna. Arayüz filan hoş, antremanlar vs vs hoş ama gel gör ki maç motoru dandik olunca diğer özelliklerin hiçbir anlamı kalmıyor. Öncelikle en büyük şikayetim defansımın karşıladığı topların hep rakipte kalması ve bunların %90'ı kalemde gol olarak geri dönüş yapıyor. Ne yaptıysam yok. Korner veya kanattan gelen ortaya defansım müdahale ediyor ben o anda golü yiyeceğimi anlıyorum. Neden? Çünkü top direk rakipte oda kaleye mesafe gözetmeksiniz vurup golü atıyor.

Sonra rakip kanatlar. Arkadaş hepsi birer Messi, Ronaldo. Önüne topu alan yardırıyor arkadaş. Geçen senede bu hata vardı oyun başlangıcında.

Ve direkler. Arkadaş korner, frikik, şut, kafa hatta ayıp olmasa kaleci degajı bile direğe çarpacak. 38 e 18 şut 4 tanesi direk. Rakibin 5 e 1 şut ve skor 0 - 1 alehime.

Vallahı oynamamaya yemin edicem.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yahu Mart'ta alsanıza oyunu. En iyisi..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Hata mı bilmem ama şunu fark ettim bu seride agent'lar çok saçma sapan adamları öneriyorlar.

Galatasaray ile oynuyorum ve adamlar gelip bana bonservisi elinde 21 yaşındaki Alman stoperleri, 1.ligde oynaması imkansız olan 32 yaşındaki Brezilyalıları falan öneriyorlar.

Diğer takımlarda kariyer yapmadım ama geçen sene bu kadar vasat adamları önermiyorlardı bana.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

bugün yine dayanamadım açtım oyunu. ilk maçımda dakika 5 itibariyle kaleyi bulan 3 şutumun 2 tanesi direkten döndü. 60. dakika itibari ile 4 tane direkten dönen şutum vardı. Topla oynama oranım %70, pas yüzdem % 90 civarında olmasına ve 10 tane net pozisyon bulmama rağmen sadece 1 gol atabildim.
    alt+f4 yapıp kapattım oyunu...
    bekliyorum.. herşey 1-2 güne belli olacak. update gelir nasıl olsa.. o zaman SI'ın arkasına sığındığı tüm bahanelerin geçerli olup olmadığı belli olacak...

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri