Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 44 arası toplam 44 sonuç

Konu: Çakma Roux Auxerre'nin Başında/2016

Nesil
    2012
    Yer
    Bursa

Almanya'nın gençleri , bizim A Milli takım'a kafa tutar Başarılar bu arada..

Quote Originally Posted by Lesandro Parleo View Post
    Almanya'nın gençleri , bizim A Milli takım'a kafa tutar Başarılar bu arada..
    Sağol hocam eyvallah. .Almanya'nın gençleri yıldıramaz bizleri

Kadroyu hazırladım,Almanya'yı kontrayla vuracaktık.Kadromuz şu şekilde idi.

Kanatlardan tehlikeli olabilecek Kerim'e Emrah'a ve Özkan'a çok güveniyordum bu kadroda.Salih,Oğuzhan ve Yunus öldürücü paslarıyla yıkacaktı Almanya'yı.

Seçimden 5 gün sonra havalanmıştık Almanya'ya doğru...Akşama doğru indik.Maça 2 gün vardı.Takımı çok iyi motive etmiştim.Almanya'nın 2015'e gitmemize engel olmadığını onlara söyledim.'Ülkeniz için savaşın beyler' dedim iyice gaza gelmiştik.Umarım maçta havamızı almayız,diyordum içimden.Allah'ın izniyle çıktık maça.Takım ruhu bu soğuk havada içimizi ısıtıyordu.Almanya beklediğimiz gibi çok yükleniyordu.Bizimde istediğimiz buydu.İlk yarıyı atlattık ama bayağı bastırıyorlardı.Sabrettim değişiklik yapmadım derken 57'de yedik golü.Takımı yine uyarmadım.Ama maç 2.yarıda farka gidecek gibiydi.Takım çok iyi alan kapatıyordu.Oğuzhan'ı ve Yunus'u yanıma çağırdım.Bu maçı siz kazanacaksınız Samed veya Kerim gol atıcak bugün ve asistte sizden olacak'diyerek gazı verdim.Alman'lar atağa çıkarken kaptırdılar topu,Yunus çok şahane bir pasla gönderdi içeri Samet gelişine vurdu ve o anda kafama şişeyi yedim.Alman'lar çekemediler bizi.Ardından iyice çoşmuştuk.Oğuzhan aldı topu,müthiş bir pasla yine Samet'i buldu.Samet'te Kerim'e çıkardı topu.Kerim kalecinin önde olduğunu görünce affetmedi.75 ve 77 deki gollerle gömmüştük onları sahaya,sıra Türkiye'deydi.Ama bir sonraki güncellemede...

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Tebrikler.

Quote Originally Posted by CocukMenajer View Post
    Tebrikler.
    Sağol müdür

Almanya'nın rövanşında Rize'de uşaklarımızla beraber çoştuk.Karadeniz deli dalgaları Almanlar'a da geçit vermedi.Yenilmemize rağmen U21 Avrupa Futbol Şampiyona'sına Türkiye'yle beraber son kez gidicem.Çek Cumhuriyetin'de düzenlenecek şampiyonanın çekilişi 3 gün sonra.Oyuncularımı tebrik ediyorum.

3 gün gelip geçti,çekilişin olduğu güne geldik.Bu sefer Fatih Hoca'mda yanımdaydı teknik heyetten birkaç kişiyle beraber gelmişti sağolsun.Bu muhteşem jenerasyonla beraber çalışmak için son şansımdı.Umarım fazla zorlayacak takımlar gelmezdi.

Kuralar çekilmeye başlandı ve grup belli oldu sonunda takımlar şöyleydi.

Kolay bir gruba düşmüştük.İnşallah iyi sonuçlar alabilirdik.Bu gençlerle son senemdi.

Evet grubumuzdaki takımlar kolaydı.İyiki A Grubu'na düşmemiştik.Çünkü orada İspanya ve Fransa bulunuyordu.Neyse biz maçlarımıza geçelim.Toplu olarak paylaşıyorum.Biran önce kulüp takımına geçmek için kusura bakmayın.

Gruptaki maçlarımızda çok iyiydik.Portekiz'de elimizden kurtuldu.Sıra Yarı Final'deydi ve karşımızda çok zor bir rakip vardı.Fransa...

Fransa'yı maç boyunca çok iyi durdursakta 119'da beni kahreden bir golle yıkıldık.Bu gençlerle Final'i görmek isterdim ama olmadı.Bu maçın ardından basın açıklamam şöyleydi.

-Bugün şanssızdık birazda ve son dakikada gelen gollede yıkıldık adeta.Maçla ilgili fazla bir şey söylemeyeceğim.Bu gençler sonuna kadar haketmişti,arkadaşlarımı tebrik ediyorum ve diğer söyleyeceğim şeye geçiyorum.Ben buraya gelirken tek bir şansım vardı ve ben bunuda iyi kullandığımı düşünüyorum.Ama artık birazda kulüp takımı yönetmenin tadına varmak istiyorum.Bana yardımcı olan herkese çok teşekkürler.Umarım A Milli takımın başında Fatih Hoca,burada yerime geçecek hocam çok başarılı olurlar.Türkiye'yi üst sıralarda görmek istiyorum.İyi akşamlar...

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

İyi ilerlemiştin zaten hocam tebrikler

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Fransa zor rakip ama eleyebiliriz.

Quote Originally Posted by Firat1907 View Post
    İyi ilerlemiştin zaten hocam tebrikler

Çok sağol hocam...

Fransa zor rakip ama eleyebiliriz.

Hocam U21 macerası bitti maçların rövanşı yok...

Türkiye'den ayrılmak kolay olmamıştı.Ama artık kulüp takımlarınıda çalıştırmak istiyordum.Fakat bu pekte kolay olmayacaktı.Aylarca beklemek zorunda kaldım.Bir akşam evimde otururup televizyon izlerken menajerim aradı.Bazı takımların benle ilgilendiklerini söyledi.Bu konu hakkında mail göndermesini söyledim.Yarım saat sonra geldi mail.Takımların kimler olduğunu ve liglerde kaçıncı sırada bulundukları bilgilerini içeriyordu.Şöyle bir göz gezdirdim.

Coventry City

Auxerre

Sizce hangi takıma gitmeliyim beyler?

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

İkisi de ikinci lig, bence Auxerre daha iyi ama hocam.

Quote Originally Posted by Homer J.S View Post
    İkisi de ikinci lig, bence Auxerre daha iyi ama hocam.

Bencede Öyleydi Hocam

İmzalar Atıldı,Auxerre'de SUNMAN Dönemi!

Türkiye U21'i bıraktıktan sonra kulüp çalıştırmayı istediğini söyleyen Talha Sunman isteğine kavuştu.Bunun için aylarca beklemek zorunda kalsada,sonunda kapısı çalındı.Sunman'ın görevi bu sefer daha zor.Ligin sonlarına doğru ilerleyen Auxerre'i üst lig mücadelesine katmak.Bakalım Sunman bunu başarabilecek mi?Bizde Sunman'ın yeni takımı Auxerre'e bir göz attık.

Fransız futbol takımıdır. Bourgogne bölgesinin Auxerre kentinin takımı olarak 1905 yılında kurulmuştur. Forma renkleri mavi-beyaz olan kulüp, maçlarını 23.467 kişi kapasiteli Stade de l'Abbé-Deschamps'ta oynamaktadır. Takımın lakabı mavi meleklerdir.
    Takımın çalıştırıcılığını 1961 yılından, 2005 yılına kadar yapan Guy Roux, bu alanda kırılması güç bir rekora imza atmıştır. Roux, Auxerre'i, en alt kümeden 1980 yılında 1. Lige kadar çıkartmış, 1996 da ise Ligue 1 şampiyonluğuna ulaştırmıştır.
    Ünlü Fransız kaleci Joel Bats, 1980-1985 yılları arasında ve ünlü futbolcu Eric Cantona, 1983-1989 yılları arasinda Auxerre forması giymiştir. Ayrıca Laurent Blanc ve Basile Boli gibi Fransa'nın önde gelen futbolcuları da Auxerre forması giymişlerdir.
    Fransız yönetmen Jean-Jacques Annaud'un 1978 tarihli filmi, Coup de tête Auxerre-Troyes maçından çeşitli görüntüler içermesi ve Auxerre'den bahsetmesi sebebiyle, Auxerre sinemada da kendine yer edinmiştir.

Auxerre'in geçmişine kısaca baktığımızda 1961'den başlayıp 2005'e kadar takımın başında duran daha doğrusu takımın başında yaşlanan bir teknik adam var.Talha Sunman ise bu ismi önemseyen insanların beynini yıkayarak.Kendi ismini hafızalara kazımak.Kendisine başarılar dileriz.

EVDEYİM
    -Televizyon'da haberlerim çıkmaya başlamıştı.Bile ben ise bu takımı seçmekten çok mutluydum.Türkiye'de ki tüm dostlarım ve ailemle vedalaşmıştım.Yarın Fransa'ya gidiyordum.Bakalım bizi ne gibi maceralar bekliyordu...

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Axuerrede başarılar.

Axuerrede başarılar.
    Teşekkürler hocam...

Fransaya inmiştim.Havalimanında yüzlerce kişi tarafından karşılanan menajerlere çok özeniyordum.Ama emindim ki bir yüzlerce kişi değil,havalimanına yetmeyecek kadar kişi beni karşılayacaklardı.Şuraya yazıyorum.Neyse şimdilik değiştirmeyeceğim asistan menajerim Claude Barret ,başkan Guy Cotret ve tercüman beni karşılamıştı.Oradan hemen arabayla kulüp binasına doğru gidecektik.Araba bindik.Asistan menajer benim için kulübü tanıtan bir dosya hazırlamış sağolsun.Tercüman'da bunun Türkçe'sini bana çeviriyordu.Bir yandan onu dinlerken bir yandanda Bourgogne bölgesini seyrediyordum.Kulüp binasına varmıştık.Başkan ile odasında biraz muhabbetten sonra bana ofisimi ve kalacağımı yeri gösterdi.Ama tesisler harikaydı.Real Madrid,Barcelona,Bayern gibi takımlar benden oyuncu alacak diye geçirdim içimden.Umarım uzun yıllar burada kalırdım.Bu olaylardan daha sonra sahaya indim ve oyuncularla tanıştım,sıcak karşılanmıştım.Daha sonra odama çekildim.Bugün bitmişti.Önümüze bakacaktık....

24 gün geçmişti takımımın başında milat olmuştu belkide Auxerre için...

Bu süre zafında 5 maç oynadık.Ne demek istediğimi bu maçlarda anlayacaksınız.

Fransa 2.Lig 14-15-16-17.Hafta Maçları
    [IMG][/IMG]

-

-

-

Fransa Kupası 7.Tur
    -

Maçlarada şöyle bir göz gezdirdiğim zaman takımda bir şok etkisi yarattığımı söyleyebilirim.İşte benim

Ben takımın başına geçtikten sonraki puan durumu:

Ayrıca kardeş kulübümüzde çok dikkat çeken bir takım:REAL MADRİD!

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

5 maçta 5galibiyet harika.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Son maçlar müthiş

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri