1 ile 16 arası toplam 16 sonuç

Konu: Messi den süper performans

Default Messi den süper performans

Messi böyleyse ben olsam hemen satardım. Yazık gerçektende oyunun ne kadar gerçekçi olduğunu gösteriyor bence.

Nesil
    2012
    Yer
    Trabzon

ben barcelona kariyeri yaptım ilk fm yi aldığım zamanlarda messiyi yedek oturtmaya başlamıştım o derece...2 maç oynadıktan sonra da dinlendirmek gerekiyor üstelik...Senin bu tepkini aynen ben de vermiştim...Çoğu maç 7 civarı oynuyor arada bir iki maç 2 3 gol atıyor öyle saçma sapan bir messi.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Messi oyunda insan, gerçekte oyun gibi

Nesil
    2003

Sen Ingiltere'nin 3. ligindesin.

Ispanya ligi oyunda aktif mi, degil mi belli degil resimden.

Aktif olsa bile tam detayli mac motorunu kullanarak mi yoksa az detayli mac motoruyla mi oynattigin belli degil.

Ligler aktif olmadigi zaman veya az detayli mac motorunun yarattigi sonuclar genelde pek gercekci degil zaten. Cunku maclarin sonuclarini belirleyen oyuncu ozelliklerinden daha cok kulup itibarlari ve oyuncu CA'lari.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post

Aktif olsa bile tam detayli mac motorunu kullanarak mi yoksa az detayli mac motoruyla mi oynattigin belli degil.

Ligler aktif olmadigi zaman veya az detayli mac motorunun yarattigi sonuclar genelde pek gercekci degil zaten.
    Maç motorundaki detaydan kastınız nedir? Önemliler/Genişletilmiş gibi maçı izleme seçeneğimiz mi? Messi'nin gerçeğe yakın performans vermesini ancak Barcelona'yı yönetirsek göreceğiz anlamına mı geliyor bu söyledikleriniz?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim oyunda da aynı böyle

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Lord Black View Post
    Maç motorundaki detaydan kastınız nedir? Önemliler/Genişletilmiş gibi maçı izleme seçeneğimiz mi? Messi'nin gerçeğe yakın performans vermesini ancak Barcelona'yı yönetirsek göreceğiz anlamına mı geliyor bu söyledikleriniz?
    Hayir.

Oyunun hizli ilerlemesi icin oyun otomatik olarak sadece sizin takiminizin katildigi sampiyonalar/liglerde tam detayli mac motorunu kullaniyor.

FM menusunde ayrinti duzeyi'ni secerek hangi liglerde tam detayli mac motorunun kullanilacagini, hangilerinde basit mac motorunun kullanilacagini secebilirsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Bu seçim oyunun yavaşlamasına sebep oluyor mu?

Steam ID: fotosuki

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by fotosuki View Post
    Bu seçim oyunun yavaşlamasına sebep oluyor mu?
    Olur. Hizli mac motoru cok daha az hesap yaparak mac sonuclarini belirliyor.

Zaten hizli mac motoruyla oynanan maclarin skorlarina tiklarsaniz macin ozetini izleyemezsiniz.

İspanya ligi aktif fakat maç motoru durumunu daha yeni öğrendim. O zaman şöyle bir istatistiksel bir mantık hatası var oyunda. Ben oyuncu ararken kullandığım milli takımda kaç gol atmış yada ligde kaç gol atmış veya buna benzer birçok özelliğin bir anlamı yok o zaman. Çünkü maç motoru basit seçenekte kalmış.

Oyundaki oyuncularında aynı şekilde bundan etkilendiği yani oyuncunun oynadığı oyunun pek bir anlamı yok denilebilir. Takımların bile oyuncuların oynadığı oyundan bile etkilendiğini varsayarsak takımların durumu daha da kötü olabilir. Barselona hatırladığım kadarıyla 3. olmuştu ve Real Madrid ile arasında 20 puan fark vardı. Messi'nin oyuna etkisi bu kadar fark ediyor. Bunun sebebi sadece seçeneklerdeki basit maç motorunun seçili olması.

Gene söylüyorum yazık oyunun ne kadar gerçeklerden uzak olduğunu gösteriyor. Messi'nin özelliklerini yüksek yapılmasına bile gerek yok aslında düşük özellikte oyuncu bile koysan o kadar gol atar zaten.

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Messi çok kaçırıyor gerçekten bunun herhangi bir şeyle alakası yok. Tamamen maç motoruyla alakalı. Bu adam bu profille bu kadar kaçırırsa ohoo.. İnşallah yeni güncellemeyle düzelmiştir.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

messi her zaman böyle, bilinen bir şey bu. hatta sırf gol atamadığı için oyunda bitiriciliğini 20 yaptılar, bana mısın demedi.

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Quote Originally Posted by BleedingMoon View Post
    messi her zaman böyle, bilinen bir şey bu. hatta sırf gol atamadığı için oyunda bitiriciliğini 20 yaptılar, bana mısın demedi.
    Geçen seride yamulmuyorsam 19'du ki gerçekteki Messi'yi aratmıyordu açıkçası. 50 golden fazla atmıştı benim kariyerimde. Ama bu yıl özellikleri iyileştirilmiş bir Messi ile 3-4 maçta 1-2 gol atmak hiç hoşuma gitmiyor zira sırf Messi'ye gol attırmaya yönelik bir oyun oynatıyorum. Ama sonuç bu. Neyse yeni güncellemeyi denemeden daha fazla bir şey yazmaya gerek yok. Düzeltmişlerdir diye umuyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

barça ile hiç oynamadım ama diğer serilerde genelde 20 30 arası atıyordu default. 8'den aşağı da düşmüyordu. bunu aşırı zihinsel özelliklerine bağlıyorum. takımı oynatıyor messi. forumda tartışılmıştı bu konu geçen senelerde.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by HeracLes View Post
    Geçen seride yamulmuyorsam 19'du ki gerçekteki Messi'yi aratmıyordu açıkçası. 50 golden fazla atmıştı benim kariyerimde. Ama bu yıl özellikleri iyileştirilmiş bir Messi ile 3-4 maçta 1-2 gol atmak hiç hoşuma gitmiyor zira sırf Messi'ye gol attırmaya yönelik bir oyun oynatıyorum. Ama sonuç bu. Neyse yeni güncellemeyi denemeden daha fazla bir şey yazmaya gerek yok. Düzeltmişlerdir diye umuyorum.
    Sizin taktiğiniz ile alakalı bence. Barcelona'yı yönetsem senede en az 60 gol attırırım çok rahat.

Siz AMC kullanıyorsunuz bence, ben gerçekte oynadığı gibi ST kullanırım.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Sizin taktiğiniz ile alakalı bence. Barcelona'yı yönetsem senede en az 60 gol attırırım çok rahat.

Siz AMC kullanıyorsunuz bence, ben gerçekte oynadığı gibi ST kullanırım.
    Amc felan kullanmıyorum, Barcelona bugün nasıl oynuyorsa aynen o şekil. Senede yaklaşık 60 gol zaten atıyor Messi. Ben sadece ligde diyorum. 50 gollük lig rekorunu kırmaya çalıştım 14.1.3 ile ama birinin bunu yapması imkansız. Her maç 5 kere karşı karşıya kalıp 1 kere anca atıyor. Eski serilerde bu böyle değildi.

Mesaj Yetkileri