1 ile 30 arası toplam 598 sonuç

Konu: Taktik Yaratma Rehberi ve İpuçları

Hybrid View

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by perpetua
    X+6 oyun anlayışında olan oyuncular rakip kalede gol aramakla sorumludur
    allah allah ileri çıkışları default rarely olan stoperler de mi rakip kalede gol aramakla sorumlu oluyorlar mantalite böyle olunca?

Takımın boyunu kısa tutarak kısa paslarla oyunda daha başarılı olabilirsiniz, daha katı felsefelerle topu hızla hücuma taşıyan direkt bir oyunu benimseyerek daha başarılı olabilirsiniz.
    takımın boyunun kısaldığını oyun içi görüntülerle kanıtlayabileceğinizi hiç zannetmiyorum. keşke olsa böyle birşey ama benim gözlemlediğim hiç de böyle etkileyemiyoruz oyunu. bırak takım boyunu, defans çizgisi bile ayarımızla kılını kıpırdatmıyor. bi de diyorsunuz yok 4231le deep d.line intihardır falan. geçiniz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    allah allah ileri çıkışları default rarely olan stoperler de mi rakip kalede gol aramakla sorumlu oluyorlar mantalite böyle olunca?
    Stoperlere hucum gorevi verebiliyormusun? Veremiyorsan, bu soruyu anlayamadim.

takımın boyunun kısaldığını oyun içi görüntülerle kanıtlayabileceğinizi hiç zannetmiyorum. keşke olsa böyle birşey ama benim gözlemlediğim hiç de böyle etkileyemiyoruz oyunu. bırak takım boyunu, defans çizgisi bile ayarımızla kılını kıpırdatmıyor. bi de diyorsunuz yok 4231le deep d.line intihardır falan. geçiniz.
    Oyun ici goruntuye gerek yok. Mac sonrasi analiz bolumune bakarak farki gormek mumkun.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Stoperlere hucum gorevi verebiliyormusun? Veremiyorsan, bu soruyu anlayamadim.

Oyun ici goruntuye gerek yok. Mac sonrasi analiz bolumune bakarak farki gormek mumkun.
    abi saygılar. atarlı giderli entrylerim için özür dilerim ama başka türlü dkkate almadığını keşfettim mecburen böyle yazıyorum. ne kadar atarlı saçma yazılırsa o kadar çok uzun uzadıya cevaplıyorsun öğretmen psikolojisi olabilir bilemiyorum.

ben cevaplardan çok cevpların nedenlerini öğrenmek istiyorum. mesela sen büyük maçlarda adam markajına önem verdiğini söylemiş ve bunu önermiştin. ama ben bunun nedenini daha çok merak ediyorum kendim tam çözümleyemiyorum neden adam markajı daha faydalı büyük maçlarda?

bir de analyses kısmında takım boyları çok çok az farkediyor o yüzden öyle dedim anlamak için hangi kısmı kullanmalıyız daha detaylıca söyleyebilirmisin?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    abi saygılar. atarlı giderli entrylerim için özür dilerim ama başka türlü dkkate almadığını keşfettim mecburen böyle yazıyorum. ne kadar atarlı saçma yazılırsa o kadar çok uzun uzadıya cevaplıyorsun öğretmen psikolojisi olabilir bilemiyorum.

ben cevaplardan çok cevpların nedenlerini öğrenmek istiyorum. mesela sen büyük maçlarda adam markajına önem verdiğini söylemiş ve bunu önermiştin. ama ben bunun nedenini daha çok merak ediyorum kendim tam çözümleyemiyorum neden adam markajı daha faydalı büyük maçlarda?

bir de analyses kısmında takım boyları çok çok az farkediyor o yüzden öyle dedim anlamak için hangi kısmı kullanmalıyız daha detaylıca söyleyebilirmisin?
    Atarli yazmana gerek yok. Veritabani bugun geri gidiyordu. O yuzden son 1 aydir onunla ugrasiyordum ve bu basliga/forum'un geneline pek zaman kalmiyordu.

Buyuk maclarda adam markajina onem verdigimi yazdigimi sanmiyorum. Ama benden kuvvetli bir takima karsi rakibin kilit oyuncusuna adam markaji uygulamayi zaman zaman kullanirim. Ozellikle rakibin pas ritmini bozmak, topu ileriye tasimasini engellemek icin. Meslea Fatih Terim doneminde Selcuk Inan topu savunmadan hucum oyuncularina aktaran yegane oyuncu haline gelmisti. Selcuk'a adam markaji verip onun oyun uzerinde etkili olmasini engellemek ve ileriye pas oynamasini zorlastirmak mantikli bir secimdi.

Fakat eger rakipten gucluysem buna gerek duymam. Daha kaliteli oyuncularimin rakibin oyun kurmasini takim olarak engelleyebilecegini, savunma oyuncularimin rakip forvetleri etkisiz hale getirebileceklerini varsayarim.

Takimin boyu mac ortalamasinda cok farkli gorunmeyebilir. Ama kati felsefede savunmacilarin sadece savunma, hucumcularin da sadece hucum yaparsa bu boy hucum yaparken kendiliginden uzar. Tabii ortalama pozisyonlar rakibin ne yaptigina da bagli. Yani rakip pek fazla hucuma cikma niyetinde degilse takimin boyu fazla uzun gorunmez o ortalamada cunku hucumcularin ileride kaldigi, savunmacilarin da rakip hucumunu savusturmaya calistigi goruntu ortaya cikmaz.

Mesaj Yetkileri