1 ile 30 arası toplam 111 sonuç

Konu: lato609 TACTİCS-fm14

Threaded View

Default lato609 TACTİCS-fm14

Evet arkadaşlar yeni bir taktik ile karşınızdayım..Belki hatırlayan arkadaşlar olur ; FM13 için de "lato609 TACTİCS" yayınlamıştım..O taktik ile pek çok arkadaşa yardımım dokunmuştu ve çok ses getirmiştim..Bu taktik ile de yine çok ses getireceğime inanıyorum..Çünkü taktiklerimi hazırlarken yaklaşık olarak 25 takımda deneme yaparım ve 1 sezon ilerleyerek taktiğin ortalamasını alırım..Bu takımlar içerisinde Adanademirspor, P.S.G, Man.UTD, Türk Milli Takımı, Darıca Gençlerbirliği, Altay, Hatayspor, Santos, Elche, Q.P.R, Barsley, Luzern ve daha pek çok takım mevcut..Aldığım verime göre oluşturduğum taktik ise şu şekilde ;

Bu taktikte ki asıl amaç "Rakibi bozmak"tır..Bu sayede orta alanı ele geçirerek maçı kendi lehimize daha kolay çevirebileceğiz..Yani rakibin defans ile hücum bölgesinin pas trafiğini keserek en az pozisyon vermek..Bu sayede bizde daha fazla pozisyon bulacağız ve sonuca ulaşmamız daha kolay olacak..Rakibe karşı orta alanı domine ederek rakibin pas yapmasını engellemenin en iyi anlatımı bu resimde ; (90 dk'nın sonunda rakibin pas analizi)

Ama bazı maçlarda orta sahanın solunda yer alan oyuncumuzu önliberoya çekebiliriz..Bunun sebebi 2.yarı baskı kuran rakibimizin direncini kırmaktır..

Eğer ki ilk yarı çok üretken oynuyoruz ama gol sıkıntısı çekiyorsak da oyun kurucu olan orta saha oyuncumuzu ofansa çekiyoruz..Akıcılık modunu ise "AKICI" olarak değiştiriyoruz..Ama oyuncuların rollerinde değişiklik yapmıyoruz..Bu sayede maçta alacağımız verim artacaktır..Bu durumları ara ara kullanabilirsiniz..

Taktiği 25 takımla denedikten sonra hazırladığım raporlara göre ayarladım.. Oluşan taktik sonucu A.DEMİRSPOR ile bir kariyer daha açarak son kez denedim.. İlk sezonda aldığım sonuçlar şu şekilde arkadaşlar ;

Ayrıca istatistiğe bakacak olursak ;

Tottenham'da elde ettiğimiz sonuç ise şu şekildedir ;

Ayrıca belki takip eden de olmuştur belki kariyerimi..Oradan da aldığım sonuçları ve başarıları bilen arkadaşlar vardır..BAKINIZ

Gelelim sezon öncesi antrenmana..Sezon öncesinde KONDİSYON ve TAKIM UYUMU olmazsa olmazlarımız..Takım uyumu sayesinde vereceğimiz açıklar azalacak, yapacağımız hücumlar ise daha olgun olacak..Ve takım birbiri ile daha iyi anlaşarak ufak pürüzleri daha çabuk atlatacaktır..
    Kondisyonun önemi ise yapacağımız presten dolayıdır.Özellikle orta saha oyuncularımız zinde olmalı ki pres yapmaları daha etkili olsun ve rakibi bozsun..Bu 2 antrenman bu taktik için olmazsa olmazdır..

Sezon başlarında takım uyumunuz ve takımınızın taktiğe yatkınlığı az olduğu için sıkıntı yaşamanız kuvvetle muhtemel..Bundan dolayı ilk zamanlarda çok gol yiyebilirsiniz..Ama takım birbiri ile oynadıkça ve alıştıkça bol bol pozisyon izleyeceksiniz , bunun garantisini veriyorum..

İNDİRME LİNKLERİ ;

http://dosya.turksportal.net/files/lato609TACTICS.rar

Umarım bu çalışmam bende olduğu gibi sizde de çok iş yapar..Herkese KEYİFLİ FM'LER...

Bu taktik çalışması tamamen bana aittir..İzinsiz paylaşımı yapılması yasaktır..
    Last edited by E.Cartman : 02.Aralık.2013 at 01:01 Reason: Dosya ve resimler sunucularımıza yüklendi

Mesaj Yetkileri