1 ile 20 arası toplam 20 sonuç

Konu: Şenol Güneş Taktiği 4-2-3-1 Mutman Style 2014' Bol Pas Jenerik Gol

Thumbs up Şenol Güneş Taktiği 4-2-3-1 Mutman Style 2014' Bol Pas Jenerik Gol

Merhaba arkadaşlar Football Manager 2014 ' tede Şenol Güneş Taktiğiyle Sizlerleyim bilmeyenler için Fm 2012 deki çok ses getiren taktiğim

Şenol Güneş

EV VE DEPLASMAN OLARAK 2 AYRI TAKTİK BULUNMAKTA

Püf Nokta
    Ev taktiğinde eğer hava hakimiyeti olan bir oyuncunuz varsa havadan orta yap direktifini işaretleyebilirsiniz aynı şekilde yerden orta yap direktifide işaretlenebilir deplasman taktiğinde ise baktınız büyük takım karşınızda pas yapamıyorsunuz "koşu yoluna pas yap" kaldırıp "kısa pas" direktifini seçiniz
    maç antremanına gelince takım genelde orta sahada topa hakim oynatmayan bir taktik olduğundan goller genelde duran toplardan ve kornerden yeniyor duruma göre DURAN TOP SAVUNMASI YADA SAVUNMA YERLEŞİMİ MAÇ ANTRENMANI YAPIN

Kişisel Detaylar

Kişisel Bilgiler

Taktik Anlayışı

Antrenman

Diziliş

Dosya indirme Linki
    http://www.dosya.tc/server20/crTt5n/...Style.rar.html

Nelere İhtiyacımız var ?

Defans Göbek : Sağdaki kafa topu alabilen fiziksel olarak yeterli zekaya sahip tekniksel olarakta top kapma ve kafa vuruşu becerisi olan
    Soldaki yine fiziksel olarak üst düzey hızlı markaj yapabilen

Bekler : sağdaki bek top kapma , dayanıklılık markaj , takım oyunu önemli ve bu oyuncu ne kadar uzun boylu olursa o kadar avantajınıza ( savaşçı ortasaha veya ön libero mevkinden devşirme yapabilirsiniz
    örnek bosingwa , eboue ,gökhan gönül , salih dursun kısaca bindirme yapabilecek bekler
    soldaki bek tekniksel ve fiziksel özelliklere sahip olmalı zihinselide berbat olmasın hani bu oyuncu içeri kesen kanat oyuncusuna destek verip sıkça orta açacak örnek vermek gerekirse albert riera ve olcan adın gibi oyuncuların top kapması yüksek hali diyebiliriz ( trabzonsporda oynuyorsanız bu taktikte sol beke mutlaka oyuncu takviyesi gerekecek önerebileceğim oyuncu Malik Fathi , Antonio lopez.. zaten lopezin profiline bakarsanız bu mevkiye nasıl bir oyuncu gerektiğini anlayacaksınız..

Kanatlar : AMR bu oyuncunun hedefi forvete bolca orta açmak sağ bek ileri çıktığında verkaç yapıp adam eksiltmek ben volkan şeni oynattım asist kralı oldu diyebilirim gerekli olan özellikler orta açma teknik hız top sürme kısaca bildiğimiz kanat yani
    AML : En başta şunu sölim sağ ayak sol ayak farketmez kaliteli bir profille maçı çeviren adam olabilir buradaki oyuncu tabikide ters ayak gol yollarında daha etkili ama mesela ben olcan adını oynattım bu mevkide 32 maç 15 gol 7 asist ligde 7.36 ortalama neyse gelelim gerekli özelliklere sırasıyla hızlanma(hızı çok kötü olmasın) çeviklik top sürme teknik orta açma,kararlılık, birde ekstradan bitiricilik ve pas özelliği varsa üzerine kaymak olur ( Trabzonsporu yönetenlere burada f.maluodayı oynatmayın..)

Ortasaha Göbek : Pek fazla anlatma gereği duymuyorum sağda zokora solda colman mevkiyi yeterince iyi özetliyor sağdaki top kapacak soldaki pas trafiğine girecek aynı zamanda top kapabilecek

Ofansif Ortasaha Orta ( Oyun Kurucu ) : Oyun Zekasına sahip teknik olarakta yeterli oyuncu olmalı dayanıklı olursa avantajınıza olur örnek vermek gerekirse Dirk kuyt, Alex, Florent Malouda , Soner Aydoğdu

Forvet : Evet forvete geldik öncelikle şunu belirtiyim 2 tip forvet kullanabilirsiniz biri hızlı biri kafa vurabilen deplasmanda soğukkanlılığı yüksek bir oyuncu olmalı ev maçlarındada önsezisi yüksek olmalı bunun yanında güç zıplama topsuz alan bitiricilik kafa vuruşu ve tabiki kararlılık (Sascha Mölders çok iyi işler çıkartıyor ) aslında bu mevki için pivot santrafor diyebiliriz fakat taktik icabı yaratıcı forvet kullanılıyoruz iki görevdede başarılı oyuncular daha çok gol atacaktır

Pas Trafiği

Maç İstatistikleri

Fikstür

Not : Taktiği ilk sezon oturtmaya çalıştığımdan dolayı bazı maç sonuçları kötü fakat daha başarılı fikstür eklenecektir...

Lig Tablosu ( İlk Sezonda Şampiyonluk )

Bazı Oyuncu Performansları

23 Golle Gol Kralı Sascha Mölders

taktik %100 bana aittir çalıntı yapana hakkımı helal etmiyorum emeğe saygı

Dosya İndirme Linki :
    http://dosya.turksportal.net/files/S...nesTaktigi.rar
    Last edited by mutmanb : 09.Aralık.2013 at 21:26

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Paylaşım için teşekkürler.
    Screw you guys, I'm goin' home

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Paylaşım için teşekkürler.
    rica ederim konuyu hazırlamak 3 saatimi aldı ama değdiğini düşünüyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Ellerinize sağlık. Paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Quote Originally Posted by vivoperlei View Post
    Ellerinize sağlık. Paylaştığınız için teşekkür ederiz.
    rica ederim devamı gelecektir

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Avrupada icraat varmı? G.Antep maçında kırmızı kartı göstermişssin ama onlarda kırmızı görmüş yanı

Emeğine sağlık. +++

20 küsür maç oynamışsın sadece 3 maçta gol yememişsin

Nesil
    2013
    Yer
    Bolu

Tebrik ediyorum hocam taktiğin adı bile yeter hazır taktik kullanan arkadaşlar için çok iyi olacaktır

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Avrupada icraat varmı? G.Antep maçında kırmızı kartı göstermişssin ama onlarda kırmızı görmüş yanı

Emeğine sağlık. +++

20 küsür maç oynamışsın sadece 3 maçta gol yememişsin
    Farkındayım kendimde belirttim zaten bu fikstür taktiğin oturma aşamasında olduğu için öyle oldu yeni fikstür paylaşacağım
    ayrıca 37 dkda 10 kişiyken gol atıp üzerine 60. dakikada rakibe kırmızı kart göstertmek taktiksel bir başarı değilmidir hocam ?

Quote Originally Posted by Laz61g View Post
    Tebrik ediyorum hocam taktiğin adı bile yeter hazır taktik kullanan arkadaşlar için çok iyi olacaktır
    Teşekkür ederim fm 2012dede yapmıştım böyle bir taktik bu taktik içinde yaklaşık 2 hafta çalıştım sadece konuyu hazır hale getirmek 3 saat sürdü deneyip fikstür paylaşırsanız sevinirim

Nesil
    2013
    Yer
    Bolu

Quote Originally Posted by mutmanb View Post
    Teşekkür ederim fm 2012dede yapmıştım böyle bir taktik bu taktik içinde yaklaşık 2 hafta çalıştım sadece konuyu hazır hale getirmek 3 saat sürdü deneyip fikstür paylaşırsanız sevinirim
    ben hazır taktik kullanmıyorum ama yardım edicek arkadaşlar olacaktır

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

tebrikler hocam herkes denemeli güzel paylaşım

Quote Originally Posted by fmhastasi View Post
    tebrikler hocam herkes denemeli güzel paylaşım
    rica ederim bencede herkes denemeli

Teşekkürler hocam.Devamını da bekliyoruz.

Quote Originally Posted by kemalb View Post
    Teşekkürler hocam.Devamını da bekliyoruz.
    Teşekkürler

Nesil
    2005
    Yer
    Mersin

deplasman taktiğini bütün maçlarda kullandım 13.aldığım trabzonsporu 5.bitirdim bu sezonda 29 maçta 20 galibiyet5 beraberlik ve 4 mağlubiyetim var.türkiye kupasındada yarı finaldeyim deplasman taktiği gayet güzel

Quote Originally Posted by samba_mustafa View Post
    deplasman taktiğini bütün maçlarda kullandım 13.aldığım trabzonsporu 5.bitirdim bu sezonda 29 maçta 20 galibiyet5 beraberlik ve 4 mağlubiyetim var.türkiye kupasındada yarı finaldeyim deplasman taktiği gayet güzel
    olumlu sonuçlar almana sevindim taktiği geliştirmek için çabalıyorum bende

Nesil
    2005
    Yer
    Mersin

ligin son haftalarında baya sınıntılı maçlar yaşadım son hafta şampiyon oldum kupadada fenere yenildim ama bunda sakatlıkların payı büyüktügenel hatları ile deplasman taktiği güzel herkese tavsiye ederm

Quote Originally Posted by samba_mustafa View Post
    ligin son haftalarında baya sınıntılı maçlar yaşadım son hafta şampiyon oldum kupadada fenere yenildim ama bunda sakatlıkların payı büyüktügenel hatları ile deplasman taktiği güzel herkese tavsiye ederm
    yorum için teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by mutmanb View Post
    Farkındayım kendimde belirttim zaten bu fikstür taktiğin oturma aşamasında olduğu için öyle oldu yeni fikstür paylaşacağım
    ayrıca 37 dkda 10 kişiyken gol atıp üzerine 60. dakikada rakibe kırmızı kart göstertmek taktiksel bir başarı değilmidir hocam ?
    Bunu senin taktiğin nasıl yapar ki? Kırmızı kartı oyuncu görür sadece o anki anlık pozisyonlarla senin taktiğinle alakası yok + G.Antep potansiyeli belli bi rakip zaten Trabzonspor için FB ve GS ile olsa bir nebze bir başarı diye bilirim.

Dediğim gibi teşekkürler, taktiğini baltalama gibi bir düşüncem yok yanlış anlama sadece eleştiri olarak kabul et.

Quote Originally Posted by World Hollow o1 View Post
    Bunu senin taktiğin nasıl yapar ki? Kırmızı kartı oyuncu görür sadece o anki anlık pozisyonlarla senin taktiğinle alakası yok + G.Antep potansiyeli belli bi rakip zaten Trabzonspor için FB ve GS ile olsa bir nebze bir başarı diye bilirim.

Dediğim gibi teşekkürler, taktiğini baltalama gibi bir düşüncem yok yanlış anlama sadece eleştiri olarak kabul et.
    eleştiriye son derece açığız kardeş taktiği geliştirmek açısından yakında v2 yayınlayacağım avrupada aldığım sonuçlar var

Mesaj Yetkileri