Manchester City takım menajeri Diego Simeone, UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanşında Fenerbahçe ile yapacakları maça galibiyet için çıkacaklarını söyledi.

Şükrü Saracoğlı Stadı'nda düzenlenen basın toplantısına kaptan Vincent Kompany ile katılan Arjantinli teknik adam, soruları yanıtladı.
Kaliteli bir oyun çıkarmaya çalışacaklarını anlatan Manchester City takım menajeri, "Çok kuvvetli bir takımla karşı karşıyayız. Fenerbahçe'de Januzaj, Mitrovic gibi hücumda çok önemli isimleri, bünyesinde barındırıyor. Daha dikkatli davranmamız ve odaklanmamız gerekiyor. Aslında ne olacağını yarın göreceğiz. Sonuç hakkında herhangi bir spekülasyonda bulunmak istemiyorum. Biz City'nin sahip olduğu kalitede iyi bir oyun çıkarmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Mücadelenin zor geçeceğini vurgulayan Simeone, "Daha önce de bu kadar zor maçlar oynadık. Gelecekte de aynı şekilde bu kadar zorlu maçları çıkarabilmeyi diliyorum. Geliştiğimize inanıyorum. Karşımızda evinde oynayacak kuvvetli bir Fenerbahçe var. Bu onlara çok büyük avantaj sağlayacak. Hedefimiz kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak" diye konuştu

Simeone, bir soru üzerine, gollü beraberliklerin de kendilerine yettiğini hatırlatarak, "Evet beraberlik de bize yetiyor ama her zaman olduğu gibi, zihniyetimize, City'nin kültürüne uygun biçimde sahaya kazanmak için çıkacağız" dedi.

KOMPANY: "ORTAMDAN ETKİLENMEDEN OYNAMAMIZ LAZIM"
Manchester City takım kapanı Kompany ise maçla ilgili olarak, "Ortamın yarattığı zorluktan etkilenmeden, bir oyun sergilememiz gerekiyor" dedi.

Tecrübeli kaleci, Fenerbahçe ile İngiltere'de oynadıkları ilk maçla ilgili olarak da "Bu seviyede, çok yüksek kaliteli oyunculara sahip takımlarla, mücadele ediyoruz. Aslında seviyesi belki sizden daha aşağıda olan takımlarla mücadele ettiğinizde de gol yiyebilirsiniz. Fenerbahçe özelinden konuşursak, Fenerbahçe, dünya seviyesinde hücumlarla atak yapan bir takım. Bunun etkisi de olabilir ama her durumda gol yenilebilir" şeklinde konuştu.