1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: Amaç Topa Sahip Olmak, Oyunu Yölendirmek...

Threaded View

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Amaç Topa Sahip Olmak, Oyunu Yölendirmek...

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni güncelleme ile oyunda bazı şeylerin düzeldiğini gördüm yada hissettim, bu yüzden yeni kariyer açarak uzun süredir kafamda olan dizilişi ve oyun anlayışını yansıtmaya çalıştım. Taktiği denediğim takım tabiki Galatasaray oldu ve bizden düşük segmentteki takımlarla yaptığım hazırlık maçları ve oynadığım 3 lig maçında gördüklerim karşısında heyecanlandığımı söylemeden edemeyeceğim. Takım inanılmaz topla oynama oranına sahip oluyor ve kaleye çekilen şutlarda atmin edici boyutta bunun yanında oyuna hakimiyet ve kurulan baskıda işin çileği oluyor

Neyse Gelelim taktiğimize;

Dizilişimiz 4-1-2-2-1 şeklinde olacak, aşağıdaki gibi.

[IMG][/IMG]

savunma dörtlüsü klasik oyunculardan kurulu ve özel bir bilgi vermem gerekmiyor, yalnızca bekleriniz 'iki Yönlü' rolünde olacak ve hem hücuma hem savunmaya yardım edecek olduğundan hızlı, güçlü, dayanıklı ve topkapması iyi olmalı.

Amaç ortasahayı kalabalık tutmak ve ilerideki tek forvete destek olması için çif Ofansif ortahasaha kullanmak...

Bunlardan birtanesi tamamen hücuma yönelik 'Serbest Oyuncu' rolüne bürünecek. (Bu isim Sneijder'den başkası olamaz)
    Diğeri ise, Ofansif ortasaha destek olacak ve yeri geldiğinde ortasaha ile forvet arasındaki bağlantıyı takım çalışmasını devam ettirecek oyuncu olmalı. (Selçuk İnan mevki çalışırsa bu işi yapar, yapıyorda )

Kanatlara gelince sağ ve sol kanat oyuncuları 'Çalışkan Kanat Oyuncusu' olarak görev yapacak ve amaç hızlı hücumlarda destek, rakip hücumlarında yardım görevi görmeleri için.

defansif ortasaha ise 'reqista' rolünde olacak ve taktiğin can alıcı mevkisi, takımın adeta hamalı olacağından güçlü, teknik çalışkan, agresif yapılı bir oyuncu olması lazım. (tabiki Felipe Melo)

İlerideki tek forvetimiz ise 'Yaratıcı Forvet' rolünde olacak ve amaç hem atacak hem attıracak... Bu yüzden güçlü, hızlı ve hava hakimiyeti olan bir isim olmalı. (Elimizde Drogba varsa gerisi hikaye)

Taktiğin uygulanış biçimi ise şu şekilde;

[IMG][/IMG]

Deneyen olursa sonuçları paylaşmanızı ve öneride bulunmanızı rica ediyorum.

Saygılarımla
    Last edited by samasti : 02.Ocak.2014 at 23:32

Mesaj Yetkileri