1 ile 4 arası toplam 4 sonuç

Konu: Glasgow Rangers İncelemesi

Thumbs up Glasgow Rangers İncelemesi

Glasgow Rangers

Kulüp Başkanı (David Somers)

Stadyum(İbrox Stadyumu)

Tesislerin Durumu

Antrenman Tesisleri:Muhteşem Antrenman Tesisleri
    Altyapı Tesisleri:Muazzam Altyapı Tesisleri
    Kurumsal Tesisler:Orta Düzey Kurumsal Tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü:İyi Genç Antrenörü
    Genç Yetiştirme:Oturmuş Genç Yetiştirme

Kadro Hakkında

Kaleciler

İlk olarak kaleden başlayalım.Oyun başladığında 3 tane kalecimiz mevcut fakat Cammy Bell transfer yasağı yüzünden bir kaç ay oynayamıyor.Bundan dolayı yılın başında 2 tane seçeneğiniz kalıyor Alan Smith ve Steve Simonsen.Benim önerim Alan Smith'i Cammy Bell gelene kadar oynatmak.Transfer yasağı yüzünden oyuncu satın alamıyorsunuz zaten.

Defans

Önce sol bekten başlayalım.Sol bekte tek alternatifimiz Lee Wallace fakat kendisi takımın en değerlisi ve onun bir sakatlığında sol kanat çökebilir.Transfer yasağı kalktıktan sonra Stevie Smith adlı oyuncu ortaya çıkıyor.Oda Lee Wallace'ın alternatifi olarak iyi iş yapabilir.

Gelelim savunmanın göbeğine.Burda 5 alternatifimiz var.Fakat önerim Sebastien Faure'yi hep oynatmak.Yanındaysa biraz hızlı olan Ross Perry'yi öneririm.Bilel Mohsni'yi hiç oynatmadım ve elimden çok hızlı bir şekilde göndermeye çalıştım.Luca Gasparotto 19 yaşındaki genç oyuncumuz.Faure sakatlandığında Cribari den önce gelmesi gerektiğini düşünüyorum ayrıca Emilson Cribari'yi de göndermeyi düşünmekteyim.Luca Gasparotto nun ilk yılın ortalarından itibaren Genoa izlemeye aldı ve bende iyi para getireceğini düşünerek sattım.Burada ayrı parantez açmalıyız çünkü Jon Daly adında bir oyuncumuz daha var.Mevkileri stoper ve forvet.Hızlanmasından dolayı(hızlanması 4) takımına geri gönderdim.

Sağ bekte fotoğrafta 2 tane görünsede 1 bekimiz daha var.Ben yılın en başından beri bu fotoğrafta görünmeyen Andrew Mitchell'i oynattım.Pek yetenekli sayılmaz ama zaten ligin kötülüğünden dolayı kendi kötülüğüde ortaya çıkmıyor. Richard Foster ı hiç oynatmadım ve takımdan gönderdim Chris Hegarty yi ise yedek olarak takımda tuttum.

Orta Saha

Orta Saha da oynatacağınız taktiğe bağlı olarak oyuncu belirleme imkanınız var.Eğer defansif orta sahasız oynamam diyorsanız bir alternatifiniz var Peralta.Yok ben ofansif orta saha severim hem lig kötü hep hücum yapıp gol atayım derseniz burada 3 alternatifiniz var.Shiels Aird ve Law.Bu 3 adamın en iyisi Nicky Law.Onu oyun kurucu olarak oynatabilme imkanınız var.Shiels ve Aird e gelince ikiside kanatlarda oynayabilir yani burada ki yedekleriniz olabilirler.

Orta Saha nın ortasında da 4 alternatif var.İkili olarak Lewis MacLeod ve Kyle Hutton ı öneririm.Kyle ı savaçı orta saha Macleod uysa iki yönlü orta saha oynatın.Diğer 2 alternatifimiz Black ve Lee McCulloch.Lee aynı zamanda forvet de oynayabilmektedir.Ben onu pivot santrafor olarak oynatıp bir sezonda 50 gol atmasını izledim Ian Black i ise bir kaç maç oynatıp takımdan gönderdim.

Gelelim sağ ve sol kanatlara.Sol da en büyük alternatifimiz David Templeton ama bu oyuncuya yedek olarak Fraser Aird i de oynatabilirsiniz.Sağ kanattaysa en büyük aday tabi ki Barrie Mackay yedeği olarakta Dean Shiels oynayabilir.

Forvet

Ve en son forvetler.Burada benim düşüncem bütün sezon Lee McCulloch u pivot santrafor oynatmak.Eğer 35 yaşında öyle çok yorulur dersenizde Andy Little ı çalışkan forvet olarak oynatabilirsiniz.

Taktik Hakkında

Benim önerim 4-2-3-1 oynatmanız.Ligin kötülüğünden dolayı garanti şamiyon olursunuz hem de 2 yıl sonrası en üst lige çıktığınızda takım bu taktiğe alışmış olur.Oyun felsefesi olarak akıcı yada katıyı öneririm akıcıyı Barrie ve David gibi hızlı oyunculara sahip olduğu için katıyıysa Lee McCulloch gibi yaşlı bir forvetiniz olduğu için öneririm.Direktiflere gelicek olursa koşu yoluna pas ve kısa pası öneririm.

Transfer Önerisi

İlk yılın ortalarına kadar transfer yapamıyoruz maalesef ama 2 yılın başına doğru Mackay Faure ve Templetona teklifler gelmeye başlayacaktır.Eğer satarsanız alternatif bulmaya uğraşacaksınız satmazsanız aynı kadro birlikte oynayacaklardır unutmayın futbol takım oyunudur.Ben sadece tek bir transfer yaptım o da savunmanın ortasına Fitz i almamdı Faure ile baya iyi oynadılar.Fitz de 190 ve hızlanması 13,32 yaşında lig için iyi bir oyuncu olur.(Oyuncu kiralık ve satılık listesindeydi bende kiralıyıp değerinin altında satın alma opsiyonu koyarak kiraladım.)

Arkadaşlar daha bugün kayıt oldum ve ilk kez inceleme hazırlıyorum bu yüzden bir hatam olmuşsa affola.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Paylaşım için teşekkür ederiz.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Rica ederim daha çok takım yapmaya çalışacağım vaktim olduğunca

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Takımı merak edenler kariyer hikayeleri bölümündeki Rangers kariyerimi takip edebilirler.

Mesaj Yetkileri