1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: Mali Fair Play Kuralını Kaldırma?

1. Default Mali Fair Play Kuralını Kaldırma?

Arkadaşlar bu sınırı kaldırabilme ihtimalimiz var mı?
    Her seferinde bu kurala takılıyorum. FMRTE bir yere kadar, artık o da işe yaramaz oldu.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Matematiğini sağlam tut derim çünkü kaldırma şansın yok

Avea inTouch 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oyundan değil keşke gerçek hayattan kaldırmanın bir yolu olsa. Türk futbolu için nasıl 6 ve önümüzdeki sene 5 yabancı kuralı bir kara lekeyse FFP de aynı şekilde avrupa futbolu için öyle.

Matematik muhaseben istediği kadar iyi olsun kural gerçekten, özellşkle orta ölçekli takımları fena vuruyor.

Daha önce de yazmıştım Tottenham ile kariyer açmıstım. Adamların (gerçek hayatla eşdeğer örnekleme yaparak) 100 milyon € gibi bir rakamla Bale'ı sattılar üzerine ben 2 senede 2 lig 1 avrupa ligi 1 Şampiyonlar ligi 2 lig 1 Federasyon 1 süper kupa aldım. City'nin satış listesine koyduğu ve 9 milyon € bonservis bedeline fit olduğu Negredo'yu almak için 3 oyuncumu satıp maaş bütçesini denkleyip transfer parasıyla alabildim. onuda alınca yine eksideyim 2 de bir FFP kriterleri uyarısı geliodu mesajdan.

Bu kural yüzünden artık oyunda eskisi gibi efsane kadrolar kurmayı beklemeyin. Gerçek hayatta ise Allah; Suarez, Benteke v.s gibi büyük takımlarda oynamayı hak eden oyunculara ve onları bu saçma kural yüzünden izleyemeyecek olan futbol severlere sabır, Platininin cezasını versin.

Bence güzel oluyo daha bi önem veriyosun yönetime falan

Nesil
    2006
    Yer
    London

Gelişmiş ayarlarda FFP için bazı ayarlar var ancak henüz bende çözemedim

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Gelişmiş ayarlarda FFP için bazı ayarlar var ancak henüz bende çözemedim
    Ben hala bu konuyu tam anlamış değilim, 4 milyon euro zarar etmeyelim diyor, benim ilk sezondan -11 milyon olmuştu kasa ama sıkıntı yaşamadım

Quote Originally Posted by Lordinas View Post
    Ben hala bu konuyu tam anlamış değilim, 4 milyon euro zarar etmeyelim diyor, benim ilk sezondan -11 milyon olmuştu kasa ama sıkıntı yaşamadım
    FFP kuralı kademeli olarak 2011-2012 sezonundan itibaren başladı. Oyunda da kulüplerin mali durumu geçmişe dönük olarakta işlendiğinden otomatik olarak geçmişten itibaren gelen mali durumla gelcek sezonların planlamasını ona göre yaparaktan kulübü ayakta tutuman gerekicek.

FFP kuralını iyi anlatan bir site var, ama ingilizce yine de aşağıda paylaşıyorum. ama yalnızca ingiltere ve Fransa ligi kulüpleri için yapılmış bir araştırma.

Fransa'da ise kulüpler, FFP ile başededeceği yetmzemiş gibi virde devletin koyduğu senelik 1 milyon € kazancı olanların vergilendirme sistemi ile uğraşıyor.

Sanırım bir tek İspanyol ve Alman takımları nispeten daha rahat gibi duruyor.

http://www.financialfairplay.co.uk/f...-explained.php

Mesaj Yetkileri