Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 43 sonuç

Konu: [14.3.0] Caner Erkin

Default [14.3.0] Caner Erkin

Ben açıkçası profili beğendim.İYB-H rolünde yardırır bu profille.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

4-4-2nin sol kanadında show yapar.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ilk sezon ofansif bek hücum perpormansı

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Caner'e istenilen özellikler verilmiş. Fenerbahçe araştırmacısını tebrik ederim güzel bir profil çıkarmış ortaya.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

biraz ayarı kaçmış. overpowered olmuş.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Bir sezonda 22 asist vay anasını Benim takımdaki Bainesi geçecekti nerdeyse 29 asist yapmıştı kendisi .Yalnız bu adamın bitiriciliği neden 13 onu çözemedim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Bitiriciliği iyidir Caner'in, 13 normal.

Ben açıkçası profili pek beğenmedim. Caner'in driblingi asla 14 olacak seviyede değil bence. 11 ideal hadi en fazla 12. Hız hızlanma da aynı şekilde 15 fazla 14 ideal gibi. Bir de Caner'in karar vermesi ve defansif özellikleri de bu kadar düşük değil. Tamam hücumdaki katkılarıyla ön plana çıkıyor ama savunmada da bu kadar zayıf değil.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    Bitiriciliği iyidir Caner'in, 13 normal.

Ben açıkçası profili pek beğenmedim. Caner'in driblingi asla 14 olacak seviyede değil bence. 11 ideal hadi en fazla 12. Hız hızlanma da aynı şekilde 15 fazla 14 ideal gibi. Bir de Caner'in karar vermesi ve defansif özellikleri de bu kadar düşük değil. Tamam hücumdaki katkılarıyla ön plana çıkıyor ama savunmada da bu kadar zayıf değil.
    Savunma konusunda pek katilmiyorum. Caner caliskanligi ile savunma yapan bir oyuncu. Savunma becerisiyle degil.

Zaten rakipten kaptigi her top icin yaptigi faul sayisina da bakinca Caner'in lig ortalamasinin cok cok ustunde faul yaptigini gormek mukmun (matchstudy'de).

Bir oyuncu neden faul yapar? Pozisyonunu kaybetmistir ve rakip onu gectigi icin durdurmak zorunda kalmistir. Veya rakibe mudahalesinin zamanlamasi yanlistir ve topu almak yerine rakibe mudahale yapar.

Tabii hucumda kattiklari, savunmada oynamasinin yarattigi defansif zaafin cok ustunde Caner'in.

Gayet yerinde bir profil olmuş, tebrik ediyorum Cengiz ama bana göre bir fazlalık var, dribbling 14 olmaz, olamaz, net söylüyorum Caner'in 14 olursa Alper Potuk'un 20 olur. Bana kalırsa 11 ideal bir rakam olur Caner'in dribbling özelliği için. Bunun dışında ver-kaç yapması için ppm verilebilir.
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Savunma konusunda pek katilmiyorum. Caner caliskanligi ile savunma yapan bir oyuncu. Savunma becerisiyle degil.

Zaten rakipten kaptigi her top icin yaptigi faul sayisina da bakinca Caner'in lig ortalamasinin cok cok ustunde faul yaptigini gormek mukmun (matchstudy'de).

Bir oyuncu neden faul yapar? Pozisyonunu kaybetmistir ve rakip onu gectigi icin durdurmak zorunda kalmistir. Veya rakibe mudahalesinin zamanlamasi yanlistir ve topu almak yerine rakibe mudahale yapar.

Tabii hucumda kattiklari, savunmada oynamasinin yarattigi defansif zaafin cok ustunde Caner'in.
    Güncelleme dosyalarını devre arasında yolladığınızı düşünerek ilk 18 haftadaki Caner'in gördüğü kartlara baktım. Faul oranları vs bulamadım.

- Trabzon maçı - kart sebebi: hakeme itiraz
    - Erciyes maçı - kart sebebi: kendini yere attığı için (hakemi aldatma)
    - Galatasaray maçı - kart sebebi: faul yapmış
    - Rizespor maçı - kart sebebi: hakeme itiraz
    - Karabükspor maçı - kart sebebi: top eline çarptığı için
    - Kayserispor maçı - kart sebebi: faul yapmış
    - Konyaspor maçı - kart sebebi: hakeme itiraz

Caner 7 sarı kart görmüş. sadece 2 tanesi faul yaptığı için. Hadi buna belki -bence değil ama- top eline çarptığı için Karabük maçında gördüğü kartı bile eklesek 3 tanesini defansif müdaheleden diyebiliriz. Geri kalan 4 kartın defansif müdaheleyle bir alakası yok. Gördüğü kart sayısı aldatıcı olabiliyor.

Bir de ben Türkiyedeki beklerin top kapmak için girdiği ikili mücadelelerin kaçında başarılı olduklarını gösteren bir istatistik var mı merak ediyorum. Caner'in top kapması 10 olacak biçimde kötü olduğuna inanmıyorum ben.
    Last edited by sui generis : 05.Mart.2014 at 13:06
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2003

Beklerin top kesme ve faul sayilarina bakalim (isimlerin ustune tiklayarak verileri gorebilirsin):

Sancak Kaplan: 52/44 = 1.18
    Deniz Aslan: 35/29 = 1.21
    Serdar Kurtulus: 60/39 = 1.53
    Caner Erkin: 68/38 = 1.79
    Elyasa Sume: 58/30 = 1.93
    Ramon Motta: 55/27 = 2.04
    Koray Altinay: 79/38 = 2.08
    Ugur Ucar: 82/39 = 2.10
    Veysel Sari: 49/23 = 2.13
    Ali Adnan: 87/39 = 2.23
    Marvin Zeegelaar: 30/13 = 2.31
    Tolga Unlu: 64/26 = 2.46
    Hakan Aslantas: 20/8: 2.50
    Sener Ozbayrakli: 36/14 = 2.57
    Ziya Erdal: 71/27 = 2.63
    Wederson: 59/22 = 2.68
    Ekrem Eksioglu: 61/22 = 2.77
    Senol Can: 98/33 = 2.97
    Cagdas Atan: 73/24 = 3.08
    Dusko Tosic: 68/22 = 3.09
    Emmanuel Eboue: 29/9 = 3.22
    Ergun Teber: 106/30 = 3.53
    Sabri Sarioglu: 25/7 = 3.57
    Koray Arslan: 29/8 = 3.63
    Gokhan Gonul: 78/21 = 3.71
    Ishak Dogan: 56/15 = 3.73
    Jose Bosingwa: 88/21 = 4.19
    Serkan Kurtulus: 30/7 = 4.29
    Cicinho: 62/14 = 4.43
    Taye Taiwo: 85/19 = 4.47
    Emrah Eren: 59/12 = 4.92
    Kadir Keles: 48/9 = 5.33

Ek: Maalesef Turkiye'de hakemler faullere pek kart gostermiyor. Garip bir sert oyun anlayisimiz var Turkiye'de.
    Last edited by perpetua : 05.Mart.2014 at 14:25

Verilen istatistiklere göre 10 gayet normal bir değer en fazla 11 olabilirmiş o kadar.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Abi verdiğin istatistikler için teşekkür ederim.

Abi genel olarak beklerin top kapması 13-14 civarında. Yukarıdaki listede Caner'den kötü olanlar 13-14 iyi olanların da aynı şekilde. Baktıklarımdan bir tek Motta 10'du heralde. Neden hemen hemen herkes aynı değerde ?

Nesil
    2003

Abi verdiğin istatistikler için teşekkür ederim.

Abi genel olarak beklerin top kapması 13-14 civarında. Yukarıdaki listede Caner'den kötü olanlar 13-14 iyi olanların da aynı şekilde. Baktıklarımdan bir tek Motta 10'du heralde. Neden hemen hemen herkes aynı değerde ?
    Cunku sadece tackling belirlemiyor rakipten top almayi.

Mesela Serdar Kurtulus'un bir bek icin cok agir ve beli kalin bir oyuncu olmasi onun cok faul yapmasina neden oluyor. Ama orta sahanin ortasinda oynadiginda boyle bir sorunu yok.

Ote yandan Sabri'nin tackling de 11 ama listede oldukca iyi seviyede. Bunu da cabuklugu sayesinde rakibi kaciririm korkusuyla hemen mudahale etmek zorunda kalmamasina baglayabiliriz.

Belki ligin genelinde tackling dagilimini biraz daha iyi yapabiliriz ama en azindan Caner'in aldigi 10'u cok yadirgamiyorum ben.

Belki Sancak'i daha fizigiyle oynayan bir oyuncu yapabiliriz. Deniz Aslan'i cok fazla izlemedigim icin pek yorum yapamayacagim. Elyasa, Koray vs. dusunulebilir.

Profil yerinde olmuş ama yanılıyorsam düzeltin Caner attığı golleri çoğunlukla ceza sahası dışından atmıyor mu? Bitiricilikten kısıp uzun şutu 13-14'e çekilmesi daha uygun gibi bana göre.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cunku sadece tackling belirlemiyor rakipten top almayi.

Mesela Serdar Kurtulus'un bir bek icin cok agir ve beli kalin bir oyuncu olmasi onun cok faul yapmasina neden oluyor. Ama orta sahanin ortasinda oynadiginda boyle bir sorunu yok.

Ote yandan Sabri'nin tackling de 11 ama listede oldukca iyi seviyede. Bunu da cabuklugu sayesinde rakibi kaciririm korkusuyla hemen mudahale etmek zorunda kalmamasina baglayabiliriz.

Belki ligin genelinde tackling dagilimini biraz daha iyi yapabiliriz ama en azindan Caner'in aldigi 10'u cok yadirgamiyorum ben.

Belki Sancak'i daha fizigiyle oynayan bir oyuncu yapabiliriz. Deniz Aslan'i cok fazla izlemedigim icin pek yorum yapamayacagim. Elyasa, Koray vs. dusunulebilir.
    Abi açıklamalar için teşekkür ederim. Faul sayısı oldukça fazlaymış Caner'in.

Abi son bir sorum; Fenerbahçeli oyuncuların ca'larında bir sıkıntı yok mu ? Mesela Volkan max. 140 olabilir, o da isminden dolayı. Sonra GG 145 fazla, 140 ideal gibi.
    Caner 135 CA 140 PA. bence çok az. Gökhandan daha mı kötü Caner ? Hadi bir devre oynadığı için 135 CA diyelim de PA'sı da 140. Her patchde bu adamın pa'sı da mı değişecek. Çünkü; gelecek sezon Caner'in CA'sının 140 dan fazla olacağını düşünüyorum. Bilmiyorum, genel olarak bir dengesizlik var gibi Fenerbahçe'de.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Bence orantılı verilmiş değerler. Yarım sezonda oyuncuların profillerinde çok büyük değişiklikler yapmak pek doğru değil. Sene sonunda oyuncuların performanslarına göre daha ayrıntılı düzenlemeler yapılır diye düşünüyorum.

Nesil
    2003

Abi açıklamalar için teşekkür ederim. Faul sayısı oldukça fazlaymış Caner'in.

Abi son bir sorum; Fenerbahçeli oyuncuların ca'larında bir sıkıntı yok mu ? Mesela Volkan max. 140 olabilir, o da isminden dolayı. Sonra GG 145 fazla, 140 ideal gibi.
    Caner 135 CA 140 PA. bence çok az. Gökhandan daha mı kötü Caner ? Hadi bir devre oynadığı için 135 CA diyelim de PA'sı da 140. Her patchde bu adamın pa'sı da mı değişecek. Çünkü; gelecek sezon Caner'in CA'sının 140 dan fazla olacağını düşünüyorum. Bilmiyorum, genel olarak bir dengesizlik var gibi Fenerbahçe'de.
    Bence Gokhan ve Volkan'da sorun yok.

Caner'in CA olarak cok daha ileriye gitmesi icin (yani PA'nin daha yuksek olmasi icin) bence mevcut fiziksel ozelliklerini koruyarak savunmada en azindan Gokhan kadar iyi bir bek yapmak zorunda kendisini. Ama kolay degil cunku savunmada ne yapilacagini hic bilmiyor. Simdi cok kosan, cabuk ve cevik Caner icin bu sorun degil. Ama bu cabuklugu kaybetmeye basladiginda her sey degisir.

Gecenlerde ilginc bir makale okudum. Ortalama bir oyuncunun kariyerinin zirvesine ne zaman ulastigi ve ne zaman dususe gectigi konusundaydi. Bulgu, bir oyuncunun zirveye 26 yasinda performansinin en zirve noktasina ciktigi.
    27 yasinda 25 yasindaki seviyeye dusuyor.
    28 yasinda 24 yasindaki seviyeye dusuyor.
    29 yasinda da 28 yasindaki seviyeyi devam ettiriyor ve 30 yas ile beraber onlenemez bir dusus basliyor.

Her ne kadar istisnalar olsa da ortalama bir oyuncu icin bu gecerli.

Benzer bir analizi ben de gecmise dogru oyuncu CA'larina bakarak yaptim. Veritabaninda verdigimiz CA'lar icin de durum pek farkli degil. Oyuncu 23-24 yasinda en yuksek CA seviyesine cikartiliyor (onemli oyuncu geliyor heyecani ile / abarti) ve 28 yasina kadar asagi yukari ayni seviyede kaliyor oyuncular. Bundan sonra CA dusmeye basliyor (bu da CA'yi olmasi gerektiginden fazla uzun sure zirvede tutma).

Hatta santraforlar icin zirve 22-23 yaslarinda. En erken gelisen oyuncular santrafor. En erken dusus yasayanlar da onlar. Genelde 26-27 yasindan sonra dususe geciyorlar.

Kaleciler ise 25-26 yaslarinda zirveye cikip, 32-33 yasindan sonra inise geciyorlar.
    Stoperler icin de zirve 24-25 yaslarinda. 30 yas sonrasi da serbest dusus.

Caner konusunda benim esas merak ettigim yeni sozlesme imzaladiktan sonra ortaya nasil bir Caner cikacagi. Caner su anda hayatinin en buyuk sozlesmesini imzalamaya hazirlaniyor. Bu imzanin, onun bu sezonki performansinda onemli bir etken oldugunu dusunuyorum. Mutlaka olabilecek en yuksek sozlesme teklifini alabilmek icin kendisini tamamen futbol'a veriyordur bu sezon.

Tahminen bu sezon Caner'in zirvesi olacak. Benzer seviyeyi bir kac sene daha korur Caner muhtemelen ama cok fazla daha ilerleyecegi konusunda pek umidim yok benim. Mutlaka oyununu daha cesitlendirecektir, daha iyi savunma yapmayi da ogrenecektir. Ancak bu cesitlendirmenin fiziksel dususle beraber yasanacagini da muhtemel.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

fm4ü kasımdan beri oynamıyorum ama profili görünce açasım geldi iyi profil olmuş

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Volkan'da nasıl sorun olmaz. Adam kalesine gelen topların gol olma oranına baktığımızda ligde sondan ikinci isimmiş. Bu sezon Fenerbahçe şampiyon olursa Volkan'a rağmen olmuş olacak. 150 çok fazla.

Bir oyuncunun Türkiye'de 145 ca alması için ekstra işler de yapması gerek. Gökhan bu sezon ortalama bir oyun koyuyor. 140 daha ideal bence.

Abi son milli maçta savunmada gayet iyiydi Fiziksel özellikleri düşünce savunması aksayacaksa o zaman CA'sı düşer. Şimdi fiziksel özellikler iyiyse CA'sı da daha iyi olmalı. Bir de Caner'in savunmasını geliştirme şansı yok mu ? 140 PA o yüzden çok az değil mi. Savunmasını geliştirirse PA'sı da mı artacak ? PA değerlerini vererken biraz esnek olmak gerek bence. Yoksa sürekli PA değiştirmek doğru değil.

Yeni sözleşme Fenerbahçeyle imzalanırsa ve Ersun Yanal hoca olarak kalırsa bence Caner'in performansı da aynı şekilde devam edecek.

Caner şuan Fenerbahçe'de sol bek değil de sol açıkta oynasaydı(4-4-2nin) CA ve PA değerleri aynı mı olacaktı ?

Nesil
    2003

Volkan'da nasıl sorun olmaz. Adam kalesine gelen topların gol olma oranına baktığımızda ligde sondan ikinci isimmiş. Bu sezon Fenerbahçe şampiyon olursa Volkan'a rağmen olmuş olacak. 150 çok fazla.
    Bu istatistik bence cok dogal. Fenerbahce'nin savunma anlayisinin sonucu bu. Halbuki Fenerbahce bu savunma anlayisiyla oynamasa (yani onde basip hizli baskin hucum) Fenerbahce'nin cok yavas, temposuz oynamasindan ve gol pozisyonu uretmekte zorlanmasindan bahsedecektik.

Bir oyuncunun Türkiye'de 145 ca alması için ekstra işler de yapması gerek. Gökhan bu sezon ortalama bir oyun koyuyor. 140 daha ideal bence.
    Volkan icin yazdiklarim esasinda Gokhan icin de gecerli.

Abi son milli maçta savunmada gayet iyiydi Fiziksel özellikleri düşünce savunması aksayacaksa o zaman CA'sı düşer. Şimdi fiziksel özellikler iyiyse CA'sı da daha iyi olmalı. Bir de Caner'in savunmasını geliştirme şansı yok mu ? 140 PA o yüzden çok az değil mi. Savunmasını geliştirirse PA'sı da mı artacak ? PA değerlerini vererken biraz esnek olmak gerek bence. Yoksa sürekli PA değiştirmek doğru değil.
    Demek istedigim bu degildi.
    Fiziksel ozellikler, savunmadaki zaaflari saklar.

Ornegin Dany'nin Servet kadar agir oldugunu dusun. Birak Galatasaray veya Besiktas'ta oynamayi, Super Lig'de oynayamaz bence.

Caner de ister istemez cabuklugunu kaybedecek zamanla. Bu becerilerini kaybettigi zaman da defansif zaaflari ortaya cikacak. Rakibe karsi yanlis pozisyon aldigi icin calimi yedikten sonra onunla beraber kosup bozamamaya baslayacak. Veya ileriye ciktiginda, geri donememeye baslayinca ne zaman hucuma cikmasi gerektigi konusuda daha dikkatli olmak, kendisini daha idareli kullanmak zorunda kalacak. Daha dogru kararlar vermek zorunda kalacak.

Bir oyuncu bu donusumu yasarken CA yukselmez. Aksine CA'nin oldugu yerde saymasi, oyuncunun bu donusumu basariyla yaptigini gosterir. Bu donusumu basariyla yapamasa, CA hiz/ceviklik ile beraber duser, zihinsel ozellikler ise oldugu yerde sayar.

Yeni sözleşme Fenerbahçeyle imzalanırsa ve Ersun Yanal hoca olarak kalırsa bence Caner'in performansı da aynı şekilde devam edecek.
    Zaman gosterir. Ancak performansi ozellikle sozlesmesinin son yilinda yukselen oyuncular konusunda hep tereddut etmisimdir. Sadece futbol'da degil, her spor icin gecerli bir durum bu. En azindan sezon baslamadan once daha iyi calismistir ve kendisini sezona hazirlamistir, antrenmanlarda daha ciddidir. Ozel hayatina ve yediklerine cok daha fazla dikkat ediyordur Caner.

Caner şuan Fenerbahçe'de sol bek değil de sol açıkta oynasaydı(4-4-2nin) CA ve PA değerleri aynı mı olacaktı ?
    Sol bek oynamayi bilmiyor olsaydi ve sadece ML oyuncusu olsaydi, bu ozelliklere sahip olmasi icin daha yuksek CA'ya sahip olmasi gerekirdi.

Nesil
    2006

Caner Erkin oyun başladığında neden başka kulüplere transfer edemiyorum? Oyuncu sözleşme bile görüşmüyor.

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Caner Erkin oyun başladığında neden başka kulüplere transfer edemiyorum? Oyuncu sözleşme bile görüşmüyor.
    Oyun başında Fenerbahçe ile yeni sözleşme imzalamışsa başka takıma gelmek istemeyebilir kısa bir süre önce kontratını yenilediği için.Böyle bir durum var mı hiç baktın mı?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben ocakta sene sonu için bonservissiz Galatasaray'a almak için anlasmistim

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Oyun başında Fenerbahçe ile yeni sözleşme imzalamışsa başka takıma gelmek istemeyebilir kısa bir süre önce kontratını yenilediği için.Böyle bir durum var mı hiç baktın mı?
    Öyle bir durum yok Dortmund ile teklif sundum.

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

10 asist oldu degil mi?
    vay be...

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Caner'i bonservis bedelsiz aldım sözleşmesi bitince ama canıma okudu oynadığı 4 maçta gördüğü 3 kırmızı kartla:

İlk ikisini çift sarıdan görmüştü. Cezası bittikten sonra çıktığı ilk maçta sarı kart gördü oyundan aldım, öyle yırttım. Sonraki maç oyuna sonradan aldım o da işi garantiye aldı rakibe dalarak direk gördü bu sefer kırmızıyı

Ön yargılarınızı yıkayım: top kapmayı sert yapmadım, hatta direk kırmızı kart gördüğü son maçta "Ayakta Savun" talimatı verdim takıma.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Eğer caneri sol bek pozisyonunda Premier Lig gibi bir ligde oynatırsan sürekli top çalma,pozisyon alma ve markaj özellikleri özelliklede top çalma olmadığından dolayı çok fazla faul yapar.Karşısındada dünyaın en iyi kanat oyuncuları oluyor.Caner Premier Lig'de DL için yetersiz.

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Caner'i bonservis bedelsiz aldım sözleşmesi bitince ama canıma okudu oynadığı 4 maçta gördüğü 3 kırmızı kartla:

İlk ikisini çift sarıdan görmüştü. Cezası bittikten sonra çıktığı ilk maçta sarı kart gördü oyundan aldım, öyle yırttım. Sonraki maç oyuna sonradan aldım o da işi garantiye aldı rakibe dalarak direk gördü bu sefer kırmızıyı

Ön yargılarınızı yıkayım: top kapmayı sert yapmadım, hatta direk kırmızı kart gördüğü son maçta "Ayakta Savun" talimatı verdim takıma.

Oynadığı rol ne hocam?Çünkü iki yönlü bek oynuyorsa her maç kesin en az sarısı oluyor.Bende yanlış hatırlamıyorsam 3 kırmızı 21 sarı ile sezon bitirmişti.Kartlarının çoğunu çok önde kalıp arkasına kaçırdığı oyuncuyu yakalamaya çalışırken gördü."Ofansif Bek-Destek"e çevirdim rolünü gördüğü kart sayısında ciddi bir azalma oldu.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

İLK SEZON CANER

İKİNCİ SEZON CANER

İLERİDE ASİSTAN MENAJER YAPICAM İNŞALLAH

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri