Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 46 sonuç

Konu: Değişik Bir Macera - lato609

Default Değişik Bir Macera - lato609

4 Kasım 1972'de Lizbon'da doğan ve yıllarca üst düzey futbol oynayan bir ismim var..

2000'de UEFA tarafından Avrupa'da Yılın Futbolcusu,
    2001'de ise FIFA tarafından Dünya'da Yılın Futbolcusu ödüllerine layık görüldüm..

127 kere Portekiz Millî Takımı'nın formasını terlettim..

1996, 2000 ve 2004 Avrupa Şampiyonası'nda,
    2002 ve 2006 Dünya Kupası'nda da mücadele ettim..

13 tane bireysel ödül kazandım futbolculuk yıllarımdan..

Sırası ile ; S.Lisbon, Barcelona, Real Madrid ve İnter'de oynadım..

Aktif futbol hayatıma son vereli 5 yıl oldu..Ve şu anda İnter'de sportif direktör olarak görev yapıyorum..

BEN KİM MİYİM?

-LUİS FİGO

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.
    Screw you guys, I'm goin' home

ooo abim hayırlı ugurlu olsun basarılar

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Çok güzel bir giriş olmuş benim de böyle bir düşüncem vardı Thomas Tuchel ile ama mevcut kariyerim devam ettiğinden erteledim. Başarılar dilerim

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Başarılar Latifim.

Luis Figo hayranı oldugunu biliyodum abi önceden başarılar dilerim takipcinim

Herkese tek tek teşekkürler..Futbolculuk yıllarımda tek idolüm olan FİGO'nun adı ile kariyer yapmak bakalım olumlu sonuçlar doğuracak mı

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Başarılar.

Nesil
    2014
    Yer
    kütahya

Figo Reis başarılar barça deplasmanına falan gidersen domuz kafası atmasın gene aman dikkat

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Başarılar

sağolun arkadaşlar...domuz kafasına benzer bir durum da olabilir..bakalım zaman neler gösterecek...

Nesil
    2006
    Yer
    06

Başarılar dilerim.

İnter ile yeni sezona Walter Mazzari ile başlamıştık.Bu karara pek çok kez karşı çıksam da yönetimin kararlı olması yüzünden imzalar atılmıştı.Yeni sezona büyük beklentiler ile başlamıştık.

Ama ligin başlaması ile gerçekler ortaya çıktı..Ve Mazzari'nin İnter kapasitesinde olmadığı gün gibi ortadaydı.Yaşlı kadromuz olduğunu bildiği halde transfer yapmadı.Amacı elde ki kadro ile başarı yakalayarak neler yapabileceğini göstermekti.Ama İnter kariyeri bu kadar uzun sürmedi..

Ekim sonlarına doğru peş peşe alınan yenilgi ve beraberlikler sonucu Mazzari ile yolumuzu ayırdık..
    Yerine ise beğendiğim teknik adam olan Hiddink'i getirdik..Amaç kadroyu yeniden yapılandırmak ve yeni bir ekol ile sahaya çıkmaktı..Nitekim Hiddink ile sürekli iletişim halinde olarak yeni yapılandırmaya hız verdik..Ama eldeki kadro oyun stratejimize uymuyordu..

Yine bir toplantı yaptığımız sırada Hiddink bana neden bir takım çalıştırmadığımı sordu..Bende kendimi daha o görev için hazır hissetmediğimi söyledim..O ise aksini iddia ederek gelen teklifleri değerlendirmemi söyledi..Ve bazı takımların da beni menajer olarak göreve getirmenin planını yaptığını belirtti.

Hiddink ile gidişatımız iyiydi ama beklenilen seviyeye bir türlü çıkamıyorduk..17. haftada 6.sıradaydık.3 beraberlik 5 de mağlubiyetimiz vardı..

17. haftanın sonunda beklenmedik bir gelişme oldu ve Milan başkanı Berlusconi beni arayarak menajerleri olmamı istedi..Bu sebeple buluşmamız gerektiğini söyleyerek telefonu kapattık..Ve Milan kulübünü ziyarete gittim..

Başkan önce Hiddink ile görüştüklerini ve ondan onay aldıklarını söyledi..Ama aklıma takılan bir soru vardı..Milan'a gidince İnter taraftarları tarafından düşman ilan edilecektim ve büyük bir baskı olacaktı..
    Berlusconi ise "Barça'dan Madrid'e gittiğin zamanı hatırla..o zamanda büyük bir tepki ve baskı vardı..Ama Real'de efsane oldun..Burada da efsane olacaksın" dedi..
    "Domuz kafası atarlar mı orasını bilemem ama" diyerek de esprisini yaptı..

Yapılan toplantı sonucunda neredeyse ikna edilmiştim..Ama önce Hiddink ile konuşmam lazımdı...

Hiddink ile konuşmalarımız oldukça cesaretlendirici oldu..Artık takım çalıştırmanın zamanı geldiğini ve bu şansın da Milan ile olması büyük bir şans olduğununu dile getirdi..Ama imza atılırsa artık destek olmayacağını da gülerek sözlerine ekledi..

İmza atmak istiyordum..Yeniden sahada olmak istiyordum..Saha içerisinde olmasa bile kenarda bu heyecanı yaşamak benim kaderimdi..Milan ile de bunu başarmak istiyordum..Yine bir baskı ve yine düşman iki kulüp..Beni asıl cezbeden bu olmuştu..İmza da atacaktım..

Milan'da ki amacım 1974'ün Hollanda'sını yeniden yaratmak olacaktı..Yani total futbolun temelini oynayacaktık..Başka bir taktik planımız yok sadece Cruyff, Neeskens'li Hollanda'yı taklit etmeye çalışacağız..Asıl amacımız total futbolun yaratıcısı olan Rinus Michels'i saygı ile anmak..Bu sayede takımı da gençleştirme operasyonu ile 3 seneye varan planlarımız var..

TAKIM ŞU ANDA BU DURUMDA..BAKALIM BENDEN SONRA NASIL BİR GELİŞME OLACAK..

Hayırlı olsun abi.Milan'la yeni bir ekol yaratman dileğiyle.

Nesil
    2014
    Yer
    kütahya

Milan zevkli olacaktır hayırlı olsun başarılar

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Hayırlı olsun.

Yorumlarınız için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim..Ekolümüzü şu anda tam anlamı ile sahaya yansıtamayız gibi..Ama 3 sene içerisinde tam anlamı ile yepyeni bir MİLAN olacak sahada..

Milan'ın ben gelmeden önce ki fikstürü bu şekilde..Son 3 maç SEEDORF'un neden kovulduğunu açıklıyor sanırım..

Kulüpte ilk olarak antrenörleri yeniden gözden geçirdim..Önemli katkılar yaptık..İtalyan hocalara öncelik verdik..Bunun sebebi ise oyuncuları lige daha çabuk alıştırmak ve şehre alışmalarına kolaylık sağlamak..

Yönetim ilk olarak bütçeyi aşağıda tuttu ; sonrasında ise kadroyu gençleştirmeyi istediğimi belirtince makul bir seviyeye çıkardı miktarı..

başarılar hocam milan iyi seçim

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Ben Sporting Lizbon un başına geçeceğini sanmıştım.Milan hayırlı olsun

Teşekkürler arkadaşlar..Portekiz Ligi de aklımdaydı ama Milan'ın daha rekabetçi olacağını düşündüğüm için buraya geldim..Bakalım olaylar nasıl gelişecek

İlk maçımız deplasmanda Parma karşılaşmasıydı..Eski bir ekolü yeniden canlandırmak için ilk maçımızda büyük bir heyecanımız vardı..Ama bu heyecanı galibiyet ile sonlandırmak ayrı bir güzeldi..İlk maçımda yedek kulübesinde ki heyecanım sanki Şampiyonlar Ligi finali oynuyormuşcasınaydı..

İlk yapmamız gereken rakibin defansına uyguladığımız pres ve sertlik ile top kayıplarına zorlamaktı..Bunu da çok iyi bir şekilde yaptık ve ilk maçımızda geçerli notu aldık..

2. maçımız İtalya Kupası'nda Litina'ydı..rahat geçmesini beklediğimiz bir maçı zorla kazanmak oyuncu yetersizliğimize işaretti..

Bir yandan defans ve sol bek ararken diğer taraftan da Sassuolo maçına çıktık..Yine rahat kazanmamız gereken bir maçı zora soktuk..Maçın özellikle son anları nefes kesiciydi..

Transferde takım ortalamasını düşürmek için ve taktiği ilerleyen senelerde daha iyi sergileyebilmek adına 2 önemli genç isimle anlaştık..Fiyat olarak yüksek gibi görünse de uzun süreli taksitlerle ve "TL" cinsinde oynadığımız için gayet makul fiyatlara anlaştık..
    *Ocak ayında yapılan transferler benim kararımla olmuştur..

Transfer dönemini kapatarak Bologna maçına hazırlandık..Rakibimiz ligde düşme hattında yer alıyordu..Bu durum da oyuncularımda rehavete yol açtı ve beklenilen top kazanma-pres etkenlerini yerine getiremediler..Böylece ilk puan kaybını üzücü bir şekilde yaşadık..Avantaj yakalayacakken rakiplerimize bir nevi kıyak geçmiştik!

Abi iyi başlamışsın böyle devam

teşekkürler Kaanım inşallah

İyi oynayan taraf olsak da net gol pozisyonlarını cüretkar bir şekilde harcadık..Fazlasıyla da top kaptırmamız rakibin etkili olmasını sağladı..Ama buna rağmen kazanmayı bildik..Kazanmayı alışkanlık haline getirmemiz için önemli bir aşamaydı..İtalya Kupası'nda yarı finale kadar geldik bu sayede...

Deplasmanda olmamıza rağmen çok net bir galibiyet elde ettik..Hücumda fazlası ile üretken olmamız sevindiriciydi..Yukarılara hızlı bir şekilde tırmanmaya devam ediyorduk..

Alan savunmasını çok iyi uygulayarak rakibi uzaktan şutlara maruz bıraktık..Bu anlamda çok başarılı geçen bir maçtı ve net skorla yolumuza devam ediyoruz..

Takım tam rayına girmişken, her geçen gün daha iyiye giderken olacak iş değil bu...Ligin son sırasına demir atan Verona karşısında resmen nal topladık ve kötü oyunumuz sonucunda ağır bir mağlubiyet aldık..

Verona hezimetinin ardından İtalya kupası yarı finalinin ilk maçında rakibimiz Roma'ydı..İlk maçımızı evimizde oynayacağımız için mutlak galibiyet ve gol yememek gerekiyordu..Bu amaçla maça çıktık ama defansımızın zaafiyeti yüzünden kaleyi bulan goller ağlarımızı buldu..Kritik bir galibiyet alsak da rövanş maçında işimiz zor..

Sampdoria karşısında yine hücum anlamında güzel işlere imza attık..Hücum oyuncularımız cömert olmasa çok daha farklı kazanabilir ve averajımızı yükseltebilirdik..Yine de güzel oyun güzel skor..

Sırada ki güncellemede eski takımım Barcelona ile Şampiyonlar Ligi 1.tur maçında ki karşılaşmamız da olacak..

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Ligde güzel gidiyoruz. Barça şansız bir kura olmuş kolay gelsin

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Ligde iyi gidiyoruz Barcelona şanssız bir kura

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Zor bir kura çekmişsin ama şimdiden analizlere başla bakalım Evimizde alacağımız iyi bir skorla turu geçebiliriz

Harika gidiyoruz abi. Barcelonayı devireceğine inanıyorum dişli bir rakip olacağına eminim.

Barça çok zor kura olmuş verona maçını görmezden gelelim

Herkese teşekkürler arkadaşlar..Zor bir kura çektik bence şansımız bayağı bir az bu kadro ile..Ama bakalım şansımız yaver gidecek mi?

İtalya Kupası yarı final 2. maçında 3-2'lik avantajımız vardı..Bunu öncelikle korumalıydık ve sonrasında hücumu düşünmeliydik..Abbiati'nin de gününde olması ile finale adımızı yazdırdık..

Yarı finalin ardından lige döndük..Ama rakibimiz burada da zorlu ROMA'ydı..Bu sefer avantajımız yoktu ve galibiyet için varımızı yoğumuzu ortaya döktük..Güzel bir skor ile kazansak da kalemizi bulan 2 şutun da gol olması üzerine düşünülecek bir konuydu..

Ve beklenen maç geldi çattı..Evimizde gol yememek önemliydi ama bunu yapamayacağımızı biliyorduk..Bundan dolayı hücuma odaklandık..Barça günümüz total futbolunu oynasa da biz de total futbolun temeline inmeye çalışıyorduk..İyi mücadele etsek de son dakikada ki MESSİ golüne engel olamadık ve avantajı Barça'ya verdik..

Barça maçında ki son dakika golü ile moraller oldukça kötüydü..Bundan dolayı sırada ki maç pek de önemli değildi bizim için..Ama El Shaarawy etkeni bize 3 puanı getirdi..Oldukça kötü bir performans sergilesek de alınan 3 puan çok çok önemliydi..

Torino maçını kötü oynayarak kazanmış olabilirdik ama evimizde ki maçta ipleri elimize almamız lazımdı..Bundan dolayı sadece galibiyet yetmez ; güzel oyun da oynamalıydık..Shada yine çok iyi bir oyun sergilerken defans ve kaleci sıkıntımız yine 1 gole sebep oldu...

Şampiyonluk gelme ihtimali zor değil bu taraftar bunu istiyor abi. Dişli bir rakip olacağını söylemiştim harika gidiyoruz

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Ligde şampiyon olacağız inşallah, Şampiyonlar liginde Barça avantajlı ama daha herşey bitmedi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri