1 ile 30 arası toplam 53 sonuç

Konu: [Beşiktaş JK] - Vodafone Arena'ya Geçiş Tarihi

Hybrid View

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    abi amacım tartışma yaratmak falan değil...
    verdiğiniz emeğe de saygı duyuyorum. lakin bunca tepki varken böylesine basit bi konuda bu kadar diretilmesi benim açımdan anlaşılabilir bi durum değil. ağustos ise ağustos. sonuçta atla deve değil. girilebilirdi ağustos diye. en azından ocak'tan çok daha mantıklı. siz ocak derseniz ben de derim ki neden aralık değil, biri der ki neden şubat değil..
    Simdiye kadar yeni yapilan statlarda yasanan minimum 3 ay, maksimum 2 yillik gecikmelerden edinilen tecrube ile bu tercih yapildi. Bunu da bir kac defa tekrarladim. Fikret Orman da bugun kendi agiziyla "ben hic bir zaman stadin bitis tarihiyle ilgili bir taahhut vermedim" dedi.

Artik degismeyecek (FM 2015'e kadar) bir sey icin uzatmanin ne anlami var? FM 2015 ciktiginda stat bitmis olursa ona gore ayarlariz zaten.

ünal aysal yurtdışından kulüp alabilir fikret orman aziz yıldırım alamaz da stad meselesine benzer bi mantık. tamamen kişisel düşüncelerden yola çıkılmış. ben desem fikret orman alır ünal aysal alamaz kim ne diyebilir? bu futbolcunun dribbling özelliği gibi değil ki.. biri 14 der biri 16 der öteki 15 der vs.. Hee madem ki etkilemiyor oyunda bişeyi o halde eşit de girilebilirdi. hem yetenekleri hem de itibarları.. dediğim gibi bu tamamen kişisel düşüncelerle belirlenmiş.
    Kimse.

Ayrica bu bir futbolcunun dripling ozelliginden hic farkli degil. Pek tabii farkli fikirler olabilir.

Ünal Aysal ilk başkan olduğunda yanılmıyorsam 140 civari bir CA, 150 civarı da bir PA girilmişti oraya. Yanı standart, Galatasaray'da başkan olacak seviyede. Ancak gün geçtikçe ve yaptıklarını görünce bu revize edildi. Bu demek değil ki Fikret Orman için de ileride revize edilmez. Aziz Yildirim ise 16 yıldır bildiğimiz Aziz Yildirim. Bence 2008 başkanlığının zirvesiydi.

Farkli yonde argumanlarin varsa seninyapacagin degerlendirmeyi okumak isterim. Zaten burasının amacı da bu değerlendirmeleri sizin yazmanız. Biz zaten ne düşündüğümüzü veritabanına yansıtıyoruz. Benim yerime sizin neden farklı bir yorum getirilmesi gerektiğini uzun uzun yazmanız ve bizim de bunları okuyup değerlendirmemiz gerekli.

hücumcu teknik adamlarla anlaşma olayı da neye dayanarak öyle belirlenmiş bilmiyorum. adam geldiğinde fatih terim ile çalıştı sonra onu antrenmandayken kovdu mancini'yi getirdi.. bu veri neye dayanarak girildi? hani adam 10 tane teknik adamla çalışmıştır 6-7 tanesi hücumcudur o zaman anlarım. ünal aysal'dan bizzat bilgi alındığını da sanmıyorum. hani aziz yıldırım için yabancı teknik direktörlerle çalışmayı ister dense anlarım.
    Hatırladığım kadarıyla Fatih Terim'i tercih etme nedenlerini anlatırkan hücum futbolu oynatmasından bahsetmişti.

bu arada inceledim ligi yeniden.. galatasaray 4 kez şampiyon olmuş. benim 5 kez art arda diye gördüğüm önceki 2 şampiyonluğu da dahilmiş. yani 13-14, 14-15, 15-16 şampiyon olmuş. sonra 1 sezon daha olmuş. 1. olamadığı her sezon 2. olmuş...

neyse.. siz ısrarla sıkıntı olmadığını söylüyorsunuz. ben de ısrarla olduğunu söylüyorum. bi noktada buluşmamız zor. ama kişisel düşüncelerin oyuna yansıtılması doğru değil. bu benim net düşüncem. ilginiz için teşekkürler..
    Kisisel dusunce oyuna yanismayacaksa ne yansiyacak? Kişisel düşünce veritabanına yansımasa, isim ve doğum tarihi, yeri, sözleşme bilgileri (çoğu kulup için maaş hariç) ve geçmişler dışında her şey boş kalır.

http://community.sigames.com/showthr...ol-Data-Issues

Burada SI forumlarinda veritabani ile acilmis basliklardan bir ornek gorebilirsin. Bu basliklarin hepsinin ilk mesaji aynidir.

Please post any data issues related to Liverpool here.
    Please note that much of the data in the database is of a subjective nature and many people will have different opinions about this kind of data and this must be respected.
    We would request you all to adhere to the following three point plan when posting in the data topics:
    • State what you think is specifically wrong with a particular piece of data.
    • State what you think the data should be.
    • State reasons/proof for your suggested corrections/improvements.
    Cevirisini de yapayim.
    Lütfen Liverpool ile ilgili veritabanı sorunlarını burada belirtiniz.
    Lütfen verilerin büyük bir kısmının subjektif olduğunu, farklı kişilerin farklı fikirlere sahip olabileceğini ve buna saygı gösterilmesi gerektğine dikkat ediniz.
    Veritabanı başlıklarında yazarken aşağıdaki hususlara uygun mesaj yazmanız rica olunur:
    • Size göre hangi verinin yanlış olduğunu belirtiniz.
    • Size göre verinin nasıl olması gerektiğini belirtiniz.
    • Tavsiye ettiğiniz düzeltmeler/geliştirmeler için nedenlerinizi/kanıtlarınızı belirtiniz.
    Last edited by perpetua : 20.Mart.2014 at 03:08

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Simdiye kadar yeni yapilan statlarda yasanan minimum 3 ay, maksimum 2 yillik gecikmelerden edinilen tecrube ile bu tercih yapildi. Bunu da bir kac defa tekrarladim. Fikret Orman da bugun kendi agiziyla "ben hic bir zaman stadin bitis tarihiyle ilgili bir taahhut vermedim" dedi.

Artik degismeyecek (FM 2015'e kadar) bir sey icin uzatmanin ne anlami var? FM 2015 ciktiginda stat bitmis olursa ona gore ayarlariz zaten.
    Peki.. Bununla ilgili artık konuşmayacağım.

Kimse.

Ayrica bu bir futbolcunun dripling ozelliginden hic farkli degil. Pek tabii farkli fikirler olabilir.

Ünal Aysal ilk başkan olduğunda yanılmıyorsam 140 civari bir CA, 150 civarı da bir PA girilmişti oraya. Yanı standart, Galatasaray'da başkan olacak seviyede. Ancak gün geçtikçe ve yaptıklarını görünce bu revize edildi. Bu demek değil ki Fikret Orman için de ileride revize edilmez. Aziz Yildirim ise 16 yıldır bildiğimiz Aziz Yildirim. Bence 2008 başkanlığının zirvesiydi.

Farkli yonde argumanlarin varsa senin yapacagin degerlendirmeyi okumak isterim. Zaten burasının amacı da bu değerlendirmeleri sizin yazmanız. Biz zaten ne düşündüğümüzü veritabanına yansıtıyoruz. Benim yerime sizin neden farklı bir yorum getirilmesi gerektiğini uzun uzun yazmanız ve bizim de bunları okuyup değerlendirmemiz gerekli.

Hatırladığım kadarıyla Fatih Terim'i tercih etme nedenlerini anlatırkan hücum futbolu oynatmasından bahsetmişti.
    Bence bu durum dribbling olayından çok farklı. Atıyorum C. Ronaldo'yu değerlendirirken siz dribbling 19 dersiniz biri 20 der öteki 18 der.. Ama kimse 10 demez. Ya da mesela kimse Olcay Şahan'ın dribblingi Ronaldo'dan daha yüksek olmalı diyemez. Ama yöneticilikte işler başka. Bana göre Fikret Orman Ünal Aysal'dan daha iyi olabilir.Bunu çeşitli argümanlarla da destekleyebilirim. Siz de tam tersini yapabilirsiniz. Ya da siz Ünal Aysal yurtdışında bi kulübün başına geçebilir dersiniz ben de geçemez asıl Fikret Orman geçer derim. Bunun ispatlanacak ya da açıklanacak bi tarafı yok ki.. Çünkü ortada bi icraat yok. Ünal Aysal'ın geçmişinde böyle işler olsa vs. bu fark anlaşılabilir. Ama yok bildiğim kadarıyla. Var mı? Beşiktaş'ın da şu an yurtdışında kulüp alma girişimleri var mesela.. Anlatmak istediğim arada o kadar fark olmasına neden olacak bi durum yok.
    Eğer dribbling gibi olsa 3 aşağı 5 yukarı aynı değerlendirme yapılır. Ama birinin itibarı 20 iken diğeri 110 birinin CA 130 iken öteki 160-170 olursa bu farkı açıklayacak somut veriler olması lazım. Hiç somut veri yok oysa. Sadece düşünce..

Kisisel dusunce oyuna yanismayacaksa ne yansiyacak? Kişisel düşünce veritabanına yansımasa, isim ve doğum tarihi, yeri, sözleşme bilgileri (çoğu kulup için maaş hariç) ve geçmişler dışında her şey boş kalır.
    Kişisel düşünce yansıyacak elbet zaten oyunun kendisi kişisel yorumlardan ortaya çıkmış bişey. Bilgisayar dünyası komple böyle. Ancak sizin ak dediğinize ben kara diyorsam ortada kişisel yorumun ötesinde bişey vardır. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi ben 18 siz 19 ötekisi 20 diyorsa bu anlaşılır. Ama siz 20 ben 10 bi başkası 5 diyorsa ortada bi sıkıntı vardır.

http://community.sigames.com/showthr...ol-Data-Issues

Burada SI forumlarinda veritabani ile acilmis basliklardan bir ornek gorebilirsin. Bu basliklarin hepsinin ilk mesaji aynidir.

Cevirisini de yapayim.
    SI konusuna hiç girmeyelim. Elbette ortaya konan tezlerin çeşitli verilerle yorumlarla desteklenmesi gerekir ama SI bunu tamamen bi savunma mekanizması olarak kullanıyor. Eleştiriye en ufak tahammülleri olmadığı için biri gık dediğinde o zaman ispatla diyorlar.
    Ben adamlara maç motorunda şöyle şöyle bi hata var diyorum adam bana madem öyle görüntü koy yoksa inanmam diyor.

Mesaj Yetkileri