Quote Originally Posted by perpetua View Post
Simdiye kadar yeni yapilan statlarda yasanan minimum 3 ay, maksimum 2 yillik gecikmelerden edinilen tecrube ile bu tercih yapildi. Bunu da bir kac defa tekrarladim. Fikret Orman da bugun kendi agiziyla "ben hic bir zaman stadin bitis tarihiyle ilgili bir taahhut vermedim" dedi.

Artik degismeyecek (FM 2015'e kadar) bir sey icin uzatmanin ne anlami var? FM 2015 ciktiginda stat bitmis olursa ona gore ayarlariz zaten.
Peki.. Bununla ilgili artık konuşmayacağım.

Kimse.

Ayrica bu bir futbolcunun dripling ozelliginden hic farkli degil. Pek tabii farkli fikirler olabilir.

Ünal Aysal ilk başkan olduğunda yanılmıyorsam 140 civari bir CA, 150 civarı da bir PA girilmişti oraya. Yanı standart, Galatasaray'da başkan olacak seviyede. Ancak gün geçtikçe ve yaptıklarını görünce bu revize edildi. Bu demek değil ki Fikret Orman için de ileride revize edilmez. Aziz Yildirim ise 16 yıldır bildiğimiz Aziz Yildirim. Bence 2008 başkanlığının zirvesiydi.

Farkli yonde argumanlarin varsa senin yapacagin degerlendirmeyi okumak isterim. Zaten burasının amacı da bu değerlendirmeleri sizin yazmanız. Biz zaten ne düşündüğümüzü veritabanına yansıtıyoruz. Benim yerime sizin neden farklı bir yorum getirilmesi gerektiğini uzun uzun yazmanız ve bizim de bunları okuyup değerlendirmemiz gerekli.

Hatırladığım kadarıyla Fatih Terim'i tercih etme nedenlerini anlatırkan hücum futbolu oynatmasından bahsetmişti.
Bence bu durum dribbling olayından çok farklı. Atıyorum C. Ronaldo'yu değerlendirirken siz dribbling 19 dersiniz biri 20 der öteki 18 der.. Ama kimse 10 demez. Ya da mesela kimse Olcay Şahan'ın dribblingi Ronaldo'dan daha yüksek olmalı diyemez. Ama yöneticilikte işler başka. Bana göre Fikret Orman Ünal Aysal'dan daha iyi olabilir.Bunu çeşitli argümanlarla da destekleyebilirim. Siz de tam tersini yapabilirsiniz. Ya da siz Ünal Aysal yurtdışında bi kulübün başına geçebilir dersiniz ben de geçemez asıl Fikret Orman geçer derim. Bunun ispatlanacak ya da açıklanacak bi tarafı yok ki.. Çünkü ortada bi icraat yok. Ünal Aysal'ın geçmişinde böyle işler olsa vs. bu fark anlaşılabilir. Ama yok bildiğim kadarıyla. Var mı? Beşiktaş'ın da şu an yurtdışında kulüp alma girişimleri var mesela.. Anlatmak istediğim arada o kadar fark olmasına neden olacak bi durum yok.
Eğer dribbling gibi olsa 3 aşağı 5 yukarı aynı değerlendirme yapılır. Ama birinin itibarı 20 iken diğeri 110 birinin CA 130 iken öteki 160-170 olursa bu farkı açıklayacak somut veriler olması lazım. Hiç somut veri yok oysa. Sadece düşünce..

Kisisel dusunce oyuna yanismayacaksa ne yansiyacak? Kişisel düşünce veritabanına yansımasa, isim ve doğum tarihi, yeri, sözleşme bilgileri (çoğu kulup için maaş hariç) ve geçmişler dışında her şey boş kalır.
Kişisel düşünce yansıyacak elbet zaten oyunun kendisi kişisel yorumlardan ortaya çıkmış bişey. Bilgisayar dünyası komple böyle. Ancak sizin ak dediğinize ben kara diyorsam ortada kişisel yorumun ötesinde bişey vardır. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi ben 18 siz 19 ötekisi 20 diyorsa bu anlaşılır. Ama siz 20 ben 10 bi başkası 5 diyorsa ortada bi sıkıntı vardır.

http://community.sigames.com/showthr...ol-Data-Issues

Burada SI forumlarinda veritabani ile acilmis basliklardan bir ornek gorebilirsin. Bu basliklarin hepsinin ilk mesaji aynidir.

Cevirisini de yapayim.
SI konusuna hiç girmeyelim. Elbette ortaya konan tezlerin çeşitli verilerle yorumlarla desteklenmesi gerekir ama SI bunu tamamen bi savunma mekanizması olarak kullanıyor. Eleştiriye en ufak tahammülleri olmadığı için biri gık dediğinde o zaman ispatla diyorlar.
Ben adamlara maç motorunda şöyle şöyle bi hata var diyorum adam bana madem öyle görüntü koy yoksa inanmam diyor.