1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Topa Sahip Olma ve Dikine Pas

1. Default Topa Sahip Olma ve Dikine Pas

Bu ikisini aynı anda yapma şansım var mı?
    Dikine pas yap direktifini seçtiğim zaman topa sahip olamıyorlar.Çok iyi pas yapıp gol atiyorlar ama topa sahip olamadiklari içinde atak yiyorlar yardimci olur musunuz

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Oyuncu kalitesi yüksek olmadıkça zor.

Savunmadan dikine paslarla çıkıp hücum bölgesinde kısa paslaşarak oyunu rakip yarı alanda daha uzun süre tutabilir (defansif sistem) ya da savunmadan kısa paslarla çıkıp hücum bölgesinde rakip savunmayı açmak için direkt paslara dönerek oyunu hızlandırabilirsin (ofansif sistem). Ama komple dikine pas tercih ederek topa sahip olma oranını arttırmak pek kolay değil. Çok Akıcı oyun felsefesi ile belki bir nebze artabilir.

Çabuk top kaybetmekten dolayı atak yeme konusuna daha farklı çözümler üretebilirsin. Kaybettiğin topu çabuk geri kazanmak (alan daraltma ve etkili pres) ya da rakibe arkada fazla boş alan bırakmamak (dizilim, oyuncu rolleri ile görevleri ve savunma hattı) gibi...
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

3. Default

Takımım Arsenal 4-2-3-1 dizilişiyle oynatıyorum.Dikine Pas direktifi vermiştim ama bu seferde rakibim kim olursa olsun güçlü güçsüz farketmez hep topa sahip olma üstünlüğü onlarda oluyordu topsa sahip olma direktifi ile birlikte yavaş tempoyu'da seçtim bu sefer gol atamaz oldular ve Stoke City'e 2-0 yenildim.Tempoyu yükseltip topa sahip ol direktiflerini verdim sonuç yine aynı takımdamı sorun var yoksa bendemi anlayamadım ben bu oyundan birşey

Bence cok zor. Dikine oynamak ister istemez top kaybina neden olur. Topa sahip olmak icin kisa pasli ve oyundaki ipuclarina gore dusuk tempoda oynamak gerekiyor. En azindan yuksek tempoyla oynamamak gerekiyor. Dusuk tempoda ve kisa pasta pozisyon fakirligi olacagi icin kaleyi gordugunde vur komutu gol atmamizi saglayacaktir.

Oyun stillerinin her ligde aynı tepkiyi vermiyeceğini bilmekte fayda var. misal premier ligde dikine oynamak daha iyi netice verebilir.

Mesaj Yetkileri