Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 53 arası toplam 53 sonuç

Konu: F1 2014 Sezonu

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

biraz gecikmeli oldu, gecen yarisi pas gecmisiz

sakary Ali Misafir

Bu arada yarış gerçekten efsaneviydi. Rosberg ile Hamilton'ın galibiyet kapışması, arkada Force India, Williams, Red Bull'ların takım içi savaşları, podyum mücadelesi gerçekten harika bir mücadele izledik.

Aytaç abi eğer izlemediysen ve izleyebilecek durumdaysan kesinlikle izlemen gereken bir yarıştı

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

Quote Originally Posted by sakary Ali View Post
    Bu arada yarış gerçekten efsaneviydi. Rosberg ile Hamilton'ın galibiyet kapışması, arkada Force India, Williams, Red Bull'ların takım içi savaşları, podyum mücadelesi gerçekten harika bir mücadele izledik.

Aytaç abi eğer izlemediysen ve izleyebilecek durumdaysan kesinlikle izlemen gereken bir yarıştı
    Hacı bu motor seslerine ne olmuş öyle , bu sene yarışların hepsini kaçırdım 5 dakika bi baktım direk kapadım.

sakary Ali Misafir

Quote Originally Posted by Unsal123 View Post
    Hacı bu motor seslerine ne olmuş öyle , bu sene yarışların hepsini kaçırdım 5 dakika bi baktım direk kapadım.
    Bu sene V6 motorlarına geçildi, daha çevreci, daha ekonomik falan işte. Sesler de ciddi sıkıntılı. Ama bu konuyu görüşüyorlar, bazıları artık değişemez diyor bazıları arttırabiliriz diyor, Avrupa'ya gelsin hele bir sezon bir çözüm bulacakler bence.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Takip etmediğim için bilmiyorum da merak ettim. Nasıl bi değişme var seste ?
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

sakary Ali Misafir

Quote Originally Posted by Nedvedmania View Post
    Takip etmediğim için bilmiyorum da merak ettim. Nasıl bi değişme var seste ?
    [YOUTUBE="TQ54pVSkjww"]ses[/YOUTUBE]

.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Hahahaha bu ne ya Ses eklentisi felan yüklesinler bari
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Berbat olmuş yalnız F1'den soğutur adamı o ses.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

Bu sene V6 motorlarına geçildi, daha çevreci, daha ekonomik falan işte. Sesler de ciddi sıkıntılı. Ama bu konuyu görüşüyorlar, bazıları artık değişemez diyor bazıları arttırabiliriz diyor, Avrupa'ya gelsin hele bir sezon bir çözüm bulacakler bence.
    Bu düzelmezse izlemem ya. Hafta sonu F1 keyfimiz de boşa gitmesin.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

bunlar ispanyadaki test suruslerindeki farklar

bu da toplam yaris sureleri arasindaki fark.

arabalardaki degisimler seste oldugu kadar suratlerinde de dusus getirmis. tur basina 3 ila 4 saniye arasinda artma var surelerde. ozellikle sesteki olumsuzluk cok etkiliyor su sira yarislari. ilgiyi dusurebilir.

sakary Ali Misafir

Testlerdeki farklar sayılmaz, o zamanlar takımların amacı sadece aracı piste çıkarıp çalıştırmaktı. Yarışlardaki farklar ise şöyle sayılmaz. Yarışlarda yakıt kuralı getirildi. Tüm takımlar 100 kg'lık yakıtla yarışı bitirmek zorundalar. Bu yüzden yavaş gidiyorlar. Sıralama turlarını kıyaslarsak Bahrain'de geçen seneyle bu sene arasında 0.8 saniye fark vardı. Yani araçlar yeteri kadar hızlılar.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

haklisin, tur basina genel olarak suruculerde yaklasik 1 saniye farklar var gecen seneye gore. yine de 1 saniye bu yarislarda onemli bir fark. sanirim test suruslerinden sonra bazi modifikasyonlar yapmis olabilirler. sezon oncesi testleri cunku. 100 kglik yakit durumu da var tabi bu farklarin olusmasinda. F1 yonetimi surekli kendi bacagina kursun sikiyor motorlari hic ettiler,bir de ustune 100 kg zirvasi cikti.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

hamilton yine birinci cepte, arkasinda red bull pilotlari var. ferraride alonso 5 numarali cepte basliyor. yaris yarin TSI 10.00 da, meraklilarina duyurulur. ricciardo vettelden daha iyi bir pilot gibi duruyor. ayni arabayla cok daha iyi isler cikariyor, yaris tecrubesi artarsa onplana cikabilir. hamilton saniyorum ki araba avantajiyla da beraber bu sezon cok formda, yine rakiplerinin cok onunde bir derece yapmis.

sakary Ali Misafir

Aytaç abi şu resimleri attığın platform nedir?

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

eurosport sitesinden resimler. flash turu bisey kullanmislar, ayni cercevede sezonla ilgili tum bilgilere ulasabiliyorsun.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Bugün kü yarışı Rosberg kazanmış Hamilton'da 2. olmuş hep ilk 2'yi alıyor adamlar maşAllah. Vettel ise bu sezon yok ortalıkta. Mercedes'e yaramış bu yenilikler. Bizim Ferrari yine 4.-5. oluyor. Rosberg ve Hamilton şampiyonluk yarışı veriyor umarım Rosberg olur şampiyon çok sevdiğim bir pilot 1 şampiyonluk hakediyor kesinlikle.

Ferrari Bitmişte Ağlayanı Yok

Vay Be Bir Zamanlar Ne Araçtı Ama Artık Bitmiş

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

uzun bir aradan sonra saatleri de uygunken bir yaris izledim. sansima harika bir yaris oldu. yarisin birincisi rosberg cok rahat kazandi belki ama arka taraftaki mucadele izlemeye degerdi. hamilton aldigi ceza yuzunden yarisa 20. sirada basladi. buna ragmen hem de 3 pit stopla yarisi 3. bitirdi. 2. ise fin pilot bottas oldu. grosjeandi sanirim, araci yarisin sonlarina dogru alev aldi. herhangi bir yaralanma olmadi. hamiltonun yaris boyunca podyum icin agresif surusu cok zevkli anlar yasatti. zaman zaman tehlikeli temaslar oldu bu yuzden. ozellikle bir an vardi ki akillarda kalmistir muhakkak. 3lu grup devam ederken sanirim raikkonen onundeki araci gecmek icin atak yaptigi sirada 3. kulvardan hamilton da atak yapica 3 arac yanyana geldi, tabii ki guclu aracin sahibi hamilton hepsinin gerisinden en one geciverdi vidosunu bulursam eklerim.

bu da starttan sonraki brezilyali pilot massanin magnussen ile carpisip takla attigi ve yarisi terkettigi anin videosu.

[YOUTUBE="Ob8V0cDjZS8"]massa crash![/YOUTUBE]

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Rosberg bırakmaz şampiyonluğu bu sezon. Bizim Ferrari'ye üzülüyorum ben senelerdir şampiyonluk yok en son Raikkonen olmuştu galiba 2007'de. Yine geldi adam ilk 10'a bile giremez oldu bizde. Araba da sıkıntı var belli ki geçen sezon harikaydı adam.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

sikinti buyuk hocam. mercedesler yarista birebirde oyle rahat geciyor ki kirmizilari, klasman farki cok belli. alonso-raikkonen bir yerlerini yirtsalar da ilk 4e giremezler. hatta ilk 6 diyelim.

[YOUTUBE="TQ54pVSkjww"]ses[/YOUTUBE]

.
    yalniz su olay cok kotu ya, v10 motorlar sahaneydi. ozledik sesini. cok sey goturuyor bu sesin olmamasi :/

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

Default Macaristan GP

ne yaris oldu be, ricciardo kazandi. yagmurlu basladi, sonra acildi hava. lastikler surekli degisti. son 5 tur mukemmeldi. onde ferrari, arkasinda mercedes ve redbull dipdibe. ricciardo lastik avantajiyla da birlikte en one gecip bitirdi. iki haftadir canli takip ediyorum, ikisi de birbirinden guzel yarislardi. bu arada hamilton yarisa en sondan baslamasina ragmen gecen hafta oldugu gibi yine podyuma cikmayi basardi.

HUNGARIAN GP RESULT

1- Daniel Ricciardo (Red Bull) | 1:53:05.058 | 70 Lap

2- Fernando Alonso (Ferrari) | +5.200

3- Lewis Hamilton (Mercedes) | +5.800

4- Nico Rosberg (Mercedes) | +6.300

5- Felipe Massa (Williams) | +29.700

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Formula 1'de bu sezon; aldığı puan başına en çok ($,€) kazanan pilotlar...

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Daniel Ricciardo, Belçika GP'inde damalı bayrağı ilk sırada gören isim oluyor. Ricciardo adına sezonun 3. galibiyeti.

Daniel Ricciardo, zaferi kutlamaya giderken.. Bu, hayatı boyunca yürüdüğü en "güzel" yol olabilir..

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri