Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 82 arası toplam 82 sonuç

Konu: Felipe Melo

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by walcott07 View Post
    Peki Melo'nun ve Emre'nin Temperament özelliği neden düşük? Eğer bu özellik yüksek iken oyuncu o kadar çabuk sinirlenen bir yapıya sahip oluyorsa bu Emre'de de Melo'da da 20 olmalıydı..
    Fakat ne kadar düşükse o kadar çabuk sinirlenen bir yapıya sahip oluyorsa bir sorunum yok.O zaman tamamen doğru.
    Aynen oyle. Ozellik sinirlerine hakim olma ozelligi. Yani ne kadar yuksekse oyuncu sinirlerine o kadar hakim olabilen bir oyuncu. Ne kadar dusukse de o kadar kolay sinirlenebilen bir oyuncu.

Bir de sanırım Sportmanship özelliği ne kadar düşük ise sportmenlikten o kadar uzak oluyor doğru mudur ?
    Dogru.

Edit : Hırslılık hangi özellik ile yansıtılıyor ?
    Determination.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Hirsliliktan kasti yukselme hirsi mi acaba? O ambition degil miydi? Determination'u ben kazanma azmi olarak biliyorum. O da hirs tabi ama ikisinin karismamasi acisindan birine hirs digerine azim demek daha mantikli gibi.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Hırs olarak bahsettiğim şey kazanma hırsı.Emre buna en büyük örnek.Galatasaray maçı aklıma ilk gelen örnek.İnanılmaz hırslı olduğu için kendine hakim olamıyor.Hırs derken bunu kastettim.Kazanma hırsı yani.Bruno Alves'de de yüksek bu özellik

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Anladim, o zaman determinaton'dan bahsediyoruz ki benim ilk aradigim ozelliktir ozellikle orta saha ve forvet oyuncularinda. Bu ozelligi yuksek oyuncular maglubiyeti asla kabullenmezler ve maci son duduge kadar birakmazlar. Ayrica mac konusmalarinda en iyi motive olan onlardir. Takim kaptanini secerken de bu ozelliginin yuksek olmasina dikkat ederim. En kilit ozellik bence.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Yok bu akşamki Gençlerbirliği maçıyla artık tamamen anladım ki Melo konusunda yanılıyorum. Yanılıyorum çünkü hakemler tarafından bu kadar hoş görülen bir adamın Dirtiness'i yüksek olsa ne yazar.

Bir adam bir maçta rakibinin sırtına tekme atıyor, rakibe sert dalıyor, hiç bir şey yokken kendini yere atıp ortamı geriyor, hakem kendisine kart gösterdiğinde hakemi alaya alıp dilini çıkartıyor ve yaptığı bunca şeye rağmen bir maçı tamamlıyorsa biz Melo'yu oyuna yanlış yansıtanlara değil, bu hakemlere kızmalıyız.

Futbol kuralları standartlarında maçlar yönetilse bu ligde 20 tane maçı göremeyecek bir adam. Futbolun kötü yüzünün her yanını neredeyse barındırıyor. Türkiye'de büyük bir takımda oynamasına, büyük takımın oyuncularının kollandığı (Fenerbahçe'de Emre'nin kollandığı gibi) bir ortamda olmasına rağmen (Kırmızı 2 sarı sayarsak) 15 sarı kart bile ciddi bir rakam. Korunmasa neler olurdu kim bilir?

Bu yüzden FM 15'te Melo'ya dirtiness 10 bile girilse gıkım çıkmaz.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Bu ulkede lugano bile kac mac yapti melo onun yaninda süt dokmus kedi gibi kalır. Nefretinizi gidip antuda falan dokun. Sizin nefretiniz tavan yapinca fm arastirmacilarini asin kesin diye acilmadi bu platform.

Quote Originally Posted by davidvilla View Post
    Bu ulkede lugano bile kac mac yapti melo onun yaninda süt dokmus kedi gibi kalır. Nefretinizi gidip antuda falan dokun. Sizin nefretiniz tavan yapinca fm arastirmacilarini asin kesin diye acilmadi bu platform.
    O Kadar da Değil Lugano Melonun Yanında Stajyer Kalır. Melo Ayrı Bir İnsan

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    O Kadar da Değil Lugano Melonun Yanında Stajyer Kalır. Melo Ayrı Bir İnsan
    Melo şovmen lugano kasıtlı ve gizliden.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Rakip takım taraftarları hakkında atıp tuttukça (ki haklılar orası ayrı ama) daha da çok seviyorum bu adamı.
    Last edited by europeanconquer : 04.Mayıs.2014 at 13:54
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by davidvilla View Post
    Bence yaptığın yorum tamamen taraftarlığa kaçıyor. Lugano nereden çıktı? Antu nereden çıktı? Gel de ki hayır arkadaş yanılıyorsunuz Melo tekmeleri sevgisiyle atıyor, Kendini yere atarken komiklik yapıp tamamen ortamı yumuşatma çabaları içinde, Hakeme dil çıkarırken tamamen tatlılığını sembollüyor bu yüzden Sportmenliği, Agresifliği veya Hırçınlığı oyuna iyi yansıtılmış falan eyvallah deriz.

Burada bir oyuncunun oyuna yansıtılırken mevcut, potansiyel, teknik, fiziksel ve zihinsel özelliklerini tartışıyoruz. Tartışmanın ana odağı ise Melo'nun gerçektekinden daha sakin bir profilde oyunda olması. Bunu savunan bir taraf var, Aksini düşünen bir taraf var. Hakemlerin özellikle Melo'ya karşı tavrı bunları doğuruyor aslında.

Yorumda Emre'yi de örnek verdim mesela. Böyle adamlar Futbolun kirli tarafı. Bunu kabullenmek gerek. Yetenekliler mi? Allah vergisi. Emre ve Melo Türkiye'de oynayabilecek en kaliteli mevkii adamlarıdır. Ancak oyundaki kötü karakterleri ve tavırları, futbolu ve futbolu yönetenleri sahada küçümsemeleri onların kötü tarafıdır.

Eğer bunlar oyunda farklı, eksik veya fazla yansıtılırsa da burada tartışılır. Yani kimsenin Melo'ya nefret duyduğu yok. O kendi yaptıklarıyla futbolu seven insanların gözünde bunu doğuruyor zaten.
    ...

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Ben bu araştırma kısmında oyuncuları tartışırken başka oyuncuyu örnek verme işini çok seviyorum zaten.

Bence araştırmacılar en çok karşılaştırılan Emre ile Melo'yu ikilisini alsınlar aynı yapsınlar direk. Bir tek takım ve isim farklı olsun o zaman hangisi daha çirkef tartışması da olmaz.

Oyuncuyu savunmayı anlarım ama bunu gerçekten anlamıyorum.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Burada Melo'yu hep Emre ile kıyaslama çabası var belki bende yapmışımdır burada veya başka bir yerde ama tamamen çok farklı karakterde iki oyuncu Emre ve Melo.

Kısaca şöyle söyleyebilirim Emre tahrik edilen taraftadır,Melo ise tahrik eden,ortamı geren.Mesela Emre durduk yere ortamı gerecek hareketlerde bulunmaz daha doğrusu bunu çok az görürsünüz ama Melo hep ortamı geren kişi olur durup dururken yaptıklarıyla.

Emre tahriklere çabuk kapılan bir oyuncudur.Yanlış bir hakem kararında yada kendisine yapılan sert bir müdahalede kasti olsun olmasın hemen sinirlenen rakibe ve hakeme bağıran çağıran,üstüne yürüyen bir yapıdadır.Melo ise böyle şeylerden hiç etkilenmez.Rakip takım oyuncuları ne kadar kendisini tahrik etmeye çalışırsa çalışsın sinirlerine hakim olabilen sağa sola saldırmadan ayağa kalkıp oyununa devam eden ancak bunun yanında tavırlarıyla hakemi etki altına almaya çalışan ve bunu gerçekten çok iyi başaran bir oyuncudur.

Ben bir Fenerbahçeli olarak Melo'dan nefret ediyorum doğal olarak ama bunun yanında saygıda duyuyorum.Futbol sahalarında bu kadar başarılı bir psikolojik savaş uzmanı görmemiştim daha önce.Adam resmen sahadaki diğer futbolculara ve hakemlere oyun hamuru muamelesi yapıyor.Onlarla ilk önce oynuyor kıvama geldiklerini anladığı anda istediği şekli rahatlıkla veriyor.Bundan 200-300 sene önce doğmuş olsaydı kesinlikle şu an çok ünlü bir komutan yada lider olurdu.

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Bence yaptığın yorum tamamen taraftarlığa kaçıyor. Lugano nereden çıktı? Antu nereden çıktı? Gel de ki hayır arkadaş yanılıyorsunuz Melo tekmeleri sevgisiyle atıyor, Kendini yere atarken komiklik yapıp tamamen ortamı yumuşatma çabaları içinde, Hakeme dil çıkarırken tamamen tatlılığını sembollüyor bu yüzden Sportmenliği, Agresifliği veya Hırçınlığı oyuna iyi yansıtılmış falan eyvallah deriz.

Burada bir oyuncunun oyuna yansıtılırken mevcut, potansiyel, teknik, fiziksel ve zihinsel özelliklerini tartışıyoruz. Tartışmanın ana odağı ise Melo'nun gerçektekinden daha sakin bir profilde oyunda olması. Bunu savunan bir taraf var, Aksini düşünen bir taraf var. Hakemlerin özellikle Melo'ya karşı tavrı bunları doğuruyor aslında.

Yorumda Emre'yi de örnek verdim mesela. Böyle adamlar Futbolun kirli tarafı. Bunu kabullenmek gerek. Yetenekliler mi? Allah vergisi. Emre ve Melo Türkiye'de oynayabilecek en kaliteli mevkii adamlarıdır. Ancak oyundaki kötü karakterleri ve tavırları, futbolu ve futbolu yönetenleri sahada küçümsemeleri onların kötü tarafıdır.

Eğer bunlar oyunda farklı, eksik veya fazla yansıtılırsa da burada tartışılır. Yani kimsenin Melo'ya nefret duyduğu yok. O kendi yaptıklarıyla futbolu seven insanların gözünde bunu doğuruyor zaten.
    Muhteşem demagoji yapmışsın.
    Melo ne yapiyorsa 10 katini emre yapiyor. Meireles yapiyor. Bruno alves yapiyor. Eger melo 10 ise bu adamlar 15'tir. Sen gelip buraya her melo'dan nefret ettiğin an yazip karalama yaptigin surece ben de diğerlerini ornekleyecegim.
    Melo tekme atiyor argumani heralde en komik olanı. Sen melo'nun tekmesiyle sakatlanan bir oyuncu gordun mu mesela? Ben emre'nin Alves'in bunu kasıtlı bir şekilde basardigini gordum ama.
    Hakemler duzgun degil vs. Argumani.
    Valla o hakemler zaten standard olsa fb zor sampiyon olurdu. Dogru duzgun bir ligde hicbir mac bir takim gol atana kadar uzamaz hiçbir oyuncu formasına göre kollanmaz o yuzden oralara hic girme derim.

Melo sizin nefret dolu beyninize sanki futbol katili gibi geliyor fakat melo sadece nabza gore serbet veriyor mesela emre'nin anladigi dilde konusuyor.

Seninle sonsuza dek tartisirim isi gucu birakip. Fakat bu taraftarliktan baska bisey olmaz fm profiline katkida bulunmaz. Sen taraftarlikla fenerli mantalitesiyle bakıyorsun olaya ben de senin anladigin dilden konuşuyorum bunun da hicbir seye katkisi olmayacaktır

Melo'yu bu kadar üstün körü savunmanı anlamıyorum senin bakış açına göre illa birini sakatlamak zorunda mı?

Melo futbolu her türlü çirkinleştirerek oynayan bir oyuncu bunu herkes görüyor emre'ye falan karşılaştırmanız büyük hata o kadar fanatik olmayın lütfen. Siz diyosunuz ki kazanayım ama futbolla değil söz meclisten dışarı liseli çapulcular gibi kazanayım diyorsunuz.

Sözün özü Melo'nun liseli ergenden hiçbir farkı yok.

(Tapatalk)

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007

Burada körüne savunuyorsunuz diyenler bu biraz da sizin yüzünüzden. Kendi takımınızdakilerin yaptıklarına tepki göstermeyip hatta destekleyip Melo'nun yaptığı sert faule bile bir şey derseniz kusura bakmayın da Melo'yu kötüleyen Galatasaray taraftarı zor bulursunuz. Ligde tek Melo olsa veya kendi takımınızdakileri de böyle eleştirebilseniz zaten kimse savunmaz Melo'yu. Melo benim için ta Riera ile kavgasında kendini belli etti zaten ama sizin takımdakiler varken burada gelip Melo'yu eleştirirseniz sonuna kadar Melo'yu savunurum. Herkes ilk önce kendi kapısındaki pisliği temizlesin sonra başkasının kapısına bakar. Açık söylemek gerekirse samimi değilsiniz. Samimi olana kadar Melo ligdeki en iyi orta saha oyuncusudur, başka bir şey beni ilgilendirmiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

@david villa

Bence sen olaya sonradan müdahil olduğundan konuyu pek kavrayamadın. Ömer abi bundan önceki yorumlarında Melo'nun rakiplerine sert girmeyen bir oyuncu olduğunu söylüyordu. Ama işin rengi değişince Melo'nun bu gibi davranışları çok iyi sergileyen bir oyuncu olduğunu gördük. Rakiplerine oldukça sert girmesi, Fenerbahçe maçında Emre'ye topsuz alanda dirsek kol tekme ne varsa vurması veya dun akşamki gibi rakibinin sırtına tekmeyi indirmesi gibi.

Yani Melo aslında savunulduğu gibi "faul yapıyor kart görüyor ama hırçın bir oyuncu değil" tezinin karşıtı davranışlar. Konuşulan da bu. Melo'yu hırçın olarak tanımlamak için illa sırtına tekmeyi indirdiği adamın ölmesi gerekmiyor.
    ...

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    Dirtiness 20 olmalı.
    Dirtiness çirkeflikse ligin en çirkef adamı F.Melo'dur. Her maç kırmızı kart görmüyorsa sebebi hakemlerdir .NET

Not: Sadece bugünkü maç ile ilgili konuşmuyorum, siz de bunu iyi biliyorsunuz. Vukuatları saymakla bitmez.
    Beni yanıltmamaya devam ediyor. (bkz: konunun ilk sayfası, aynı zamanda açılma nedeni)

Beni yanıltmamaya devam ediyor. (bkz: konunun ilk sayfası, aynı zamanda açılma nedeni)
    Boşver toprak abi yorma kendini.

Nesil
    2003

@david villa

Bence sen olaya sonradan müdahil olduğundan konuyu pek kavrayamadın. Ömer abi bundan önceki yorumlarında Melo'nun rakiplerine sert girmeyen bir oyuncu olduğunu söylüyordu. Ama işin rengi değişince Melo'nun bu gibi davranışları çok iyi sergileyen bir oyuncu olduğunu gördük. Rakiplerine oldukça sert girmesi, Fenerbahçe maçında Emre'ye topsuz alanda dirsek kol tekme ne varsa vurması veya dun akşamki gibi rakibinin sırtına tekmeyi indirmesi gibi.

Yani Melo aslında savunulduğu gibi "faul yapıyor kart görüyor ama hırçın bir oyuncu değil" tezinin karşıtı davranışlar. Konuşulan da bu. Melo'yu hırçın olarak tanımlamak için illa sırtına tekmeyi indirdiği adamın ölmesi gerekmiyor.
    Ben nerede rakiplere sert girmiyor yazdim?

Aksine, yapti mi cok sertini yapiyor dedim.

Kisacasi:

Ya aggression'u orta seviyede tutacagiz ve dirtiness yuksek olacak, boylece oyuncu sert olmayacak, forma cekme, hava topuna cikarken rakibi itme vs. gibi hareketleri yapacak.

Veya aggression yuksek olacak ve dirtiness orta seviyede olacak ki rakibe hamle yapti mi sertini yapsin ama bunu surekli yapip her yaptigi kartlik hareket olmasin.

Bana ikinci tanim Melo icin daha dogru geliyor. Tipki Emre'ye de bu tanimin daha dogru geldigi gibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Melo'nun simdiye kadar rakibe kasten vurdugunu gormedim. Belki gozumden kacmistir. Tamam faul yapar. Sert faul de yapar. Bu fauller oyunun icindedir. Ama rakip yanindan gecerken ona dirsek atmak, yerde yatan rakibin ayagina veya bacagina basmak vs. gibi aliskanliklari simdiye kadar cok fazla gozume carpmadi.

Yaniliyorsam da duzeltilmek isterim.
    Yazmışsın ya abi işte (: Kasten vurmuyor demişsin Sertten kastım buydu.

Fenerbahçe maçında topun olmadığı yerde tamamen Emre'ye Allah ne verdiyse girmesi veya Geçlerbirliği maçında rakibin sırtına tekmeyi indirmesi, Beşiktaş maçında Oğuzhan'la arasında yaşanan tükürük meselesi. Yazdıklarımı görselle desteklemek isterim ama şuan teldeyim. Kısaca Melo yaptığı diğer tüm sportmenlik dışı hareketlerinin yanında bunları da yapıyor.

Brnim oyunlarının çoğunda Melo az kart görüyor. Dirtiness'i yüksek olan Alves, Caner, Motta gibi oyuncular fazla. Ama senin verdiğin oyunlarda Melo fazla. Başka örnekler sunulsa belki bu konuda daha iyi gözlem yapabiliriz. Çünkü gerçekte her maç kart görebilme potansiyeli olan bir oyuncunun oyun içinde sezonu 3-5 kartla kapatması gerçek dışı.
    ...

Nesil
    2003

Yazmışsın ya abi işte (: Kasten vurmuyor demişsin Sertten kastım buydu.
    O yazdigimdan onu anliyorsan, peki. Kendimi yanlis ifade etmisim.

Fenerbahçe maçında topun olmadığı yerde tamamen Emre'ye Allah ne verdiyse girmesi veya Geçlerbirliği maçında rakibin sırtına tekmeyi indirmesi, Beşiktaş maçında Oğuzhan'la arasında yaşanan tükürük meselesi. Yazdıklarımı görselle desteklemek isterim ama şuan teldeyim. Kısaca Melo yaptığı diğer tüm sportmenlik dışı hareketlerinin yanında bunları da yapıyor.

Brnim oyunlarının çoğunda Melo az kart görüyor. Dirtiness'i yüksek olan Alves, Caner, Motta gibi oyuncular fazla. Ama senin verdiğin oyunlarda Melo fazla. Başka örnekler sunulsa belki bu konuda daha iyi gözlem yapabiliriz. Çünkü gerçekte her maç kart görebilme potansiyeli olan bir oyuncunun oyun içinde sezonu 3-5 kartla kapatması gerçek dışı.
    Hava topunda rakibin sirtina basmak ile, pas yerden gelirken topu kontrol edip donememesi icin onundeki rakibin asil tendonuna basmanin arasinda fark var mi?

Eger fark yok diyorsan, Melo'nun yaptigi bir hareket icin ligde forvet ve orta saha oyuncularinin asil tendonuna kac defa basiliyor? Kart cikiyor mu? Melo'nun olay yapilan her bir hareketi icin, ustunde bile durulmayan onlarca rakibin asil tendonuna basma gosterilebilir oyun icinde. Kim daha kirli? Melo'nun yaptiklarini bir kac macta bir yapan mi? Her mac rakibin asil tendonuna basan oyuncular mi?

Eger fark var diyorsan, zaten farkli acilardan bakiyoruz.
    Last edited by perpetua : 05.Mayıs.2014 at 21:06

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Burada Melo'yu hep Emre ile kıyaslama çabası var belki bende yapmışımdır burada veya başka bir yerde ama tamamen çok farklı karakterde iki oyuncu Emre ve Melo.

Kısaca şöyle söyleyebilirim Emre tahrik edilen taraftadır,Melo ise tahrik eden,ortamı geren.Mesela Emre durduk yere ortamı gerecek hareketlerde bulunmaz daha doğrusu bunu çok az görürsünüz ama Melo hep ortamı geren kişi olur durup dururken yaptıklarıyla.

Emre tahriklere çabuk kapılan bir oyuncudur.Yanlış bir hakem kararında yada kendisine yapılan sert bir müdahalede kasti olsun olmasın hemen sinirlenen rakibe ve hakeme bağıran çağıran,üstüne yürüyen bir yapıdadır.Melo ise böyle şeylerden hiç etkilenmez.Rakip takım oyuncuları ne kadar kendisini tahrik etmeye çalışırsa çalışsın sinirlerine hakim olabilen sağa sola saldırmadan ayağa kalkıp oyununa devam eden ancak bunun yanında tavırlarıyla hakemi etki altına almaya çalışan ve bunu gerçekten çok iyi başaran bir oyuncudur.

Ben bir Fenerbahçeli olarak Melo'dan nefret ediyorum doğal olarak ama bunun yanında saygıda duyuyorum.Futbol sahalarında bu kadar başarılı bir psikolojik savaş uzmanı görmemiştim daha önce.Adam resmen sahadaki diğer futbolculara ve hakemlere oyun hamuru muamelesi yapıyor.Onlarla ilk önce oynuyor kıvama geldiklerini anladığı anda istediği şekli rahatlıkla veriyor.Bundan 200-300 sene önce doğmuş olsaydı kesinlikle şu an çok ünlü bir komutan yada lider olurdu.
    Harfi harfine, kelimesi kelimesine katılıyorum altına imzamı atıyorum her şeyi yapıyorum.Kesinlikle doğru

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri