Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 82 sonuç

Konu: Felipe Melo

Nesil
    2007

Default Felipe Melo

Nesil
    2007

Dirtiness 20 olmalı.

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    Dirtiness 20 olmalı.
    +1 ..........

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hakkaten o 13 nedir öyle? 18 'i bile kabul etmiyorum 20.
    FM Gazetesi

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Caner 18, Volkan 15'se Melo 20 olmalı bence.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Agresifliği 18 olan bir oyuncunun Dirtniess'ini 20 yapmak demek her maç kırmızı kart görmesi demek. Bence biraz yükseltilebilir ama 20 çok fazla.

Nesil
    2007

Concentration'ın 9'dan yükselmesini geldiğinden beri bekliyorum, bir bildikleri vardır herhalde dedim; en sonunda bu yamada yükseldi(her mental özellik +10 iken concentration 9 olması yüzünden satıyordum adamı ya da kiralık sözleşmesini fes ediyordum). Adamlar tek maçta Dirtiness 20 istiyor.

Bana göre de Melo şu lige son derece fazla bir oyuncu. Rahat rahat +150 CA hakediyor(bana göre lige fazla oyuncular +150 CA olmalı, örnek Muslera 155 CA şu anda yanlış hatırlamıyorsam). Tek tek özellik özellik değerlendiremem ama görüşüm bu. Bu isteğim de göz önüne alınsın bari.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Melo'nun bugün Emre'ye ve hakeme (ve buna benzer) yaptığı hareketlerden yola çıkarak Dirtiness'i 20 olmalı diyorsanız bu hareketlerin Dirtiness özelliği ile alakası yok. Sportsmanship ve Temperament ile alakalı daha çok. Dirtiness rakibi sakatlamaya yönelik hareketlere yatkınlığı tanımlıyor benim özelliklerin tanımından anladığım ve bildiğim kadarıyla. Tanımlamada "rakibe sertlik" ifadesi geçiyor çünkü.

Dirtiness - Çirkeflik
    Agresiflik nasıl topa sertlikse, çirkeflik de rakibe sertliktir. Çirkef futbolcular rakibin formasından çekme, oyun kuralları içinde durduramadığı rakibe çelme takarak düşürme, ayağına basma gibi eylemlere başvurur.
    Sportsmanship - Sportmenlik
    Sportmen futbolcu saha içi ve dışında sportmence davranır. Takımına avantaj sağlamak için ikili mücadelelerde kendisini kolaylıkla yere bırakmaz, zamandan çalmak için uzun süre yerde yatmaz, oyundan çıkarken zamandan çalmaz vs. vs.

Temperament - Huy
    Futbolcunun saha içinde ve dışında sinirlerine hakim olma becerisi. Stresli maçlarda provoke edildiği zaman bile soğuk kanlılığını koruyabilen, saha dışında ve iyi huylu ve uyumlu futbolcular yüksek değerler alır.
    perpetua yazılanları görürse doğru şekilde bilgilendirecektir...
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Oyuna etkisi nedir bunun, oyuncunun kart görmesi. Tabii 13 olur, adam kart görmüyor ki.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Dirtiness'ın yükselmesini diyorsunuz ama Temperament ve Sportsmanship özellikleri de zaten oldukça düşük durumda.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Mustafa bana kalırsa da Dirtiness az kalmış durumda. Sportsmanship daha çok futbol dışı hileleri içeriyor, Temperament da provokasyon ve sinir harbini.

Dirtiness ise doğrudan futbol içinde. Rakibin futbolunu bozmak sertlik dozajını nizami çizginin dışına çıkaran, bilerek faul ile durdurmayı alışkanlık haline getiren, rakibi bozmak için nizami olmayan sertlik kullanarak tahrik eden, geçildiğinde faul ile durdurmayı tercih eden oyuncular için geçerli.

Melo her ne kadar maç durduğunda rakibe yönelik hareket yapsa da saha için de de diz atıyor, ittiriyor, dirsek atıyor, aşırı sert fauller yapıyor rakip yüklendiğin tempo düşürmek için.

Tabi işin istatistik tarafı var. Sezonluk kart ortalamasının oyunda üstüne çıkacaksa iyice düşünmek lazım yükseltmeden önce.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Melo bence cok cirkef degil ama cok agresif.

Esasinda saniyorum soylemek istediginiz antipatik bir insan oldugu.

Ornegin bugunku macta Bruno Alves durup dururken Sneijder'in karnina dirsek atti. Daha oncesinde Sneijder onunu perdeleyen Gokhan'i Volkan'in ustune dogru sert bir sekilde ittirdi. Bunlar bence Melo'nun bu macta butun yaptiklarindan daha cirkef hareketler. Ama Melo'nun simarik davranislari cogu kisiye antipatik geldigi icin hedef secilmis durumda.

Melo'nun simdiye kadar rakibe kasten vurdugunu gormedim. Belki gozumden kacmistir. Tamam faul yapar. Sert faul de yapar. Bu fauller oyunun icindedir. Ama rakip yanindan gecerken ona dirsek atmak, yerde yatan rakibin ayagina veya bacagina basmak vs. gibi aliskanliklari simdiye kadar cok fazla gozume carpmadi.

Yaniliyorsam da duzeltilmek isterim.

Nesil
    2007

Dirtiness çirkeflikse ligin en çirkef adamı F.Melo'dur. Her maç kırmızı kart görmüyorsa sebebi hakemlerdir .NET

Not: Sadece bugünkü maç ile ilgili konuşmuyorum, siz de bunu iyi biliyorsunuz. Vukuatları saymakla bitmez.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Melo'nun simdiye kadar rakibe kasten vurdugunu gormedim. Belki gozumden kacmistir. Tamam faul yapar. Sert faul de yapar. Bu fauller oyunun icindedir. Ama rakip yanindan gecerken ona dirsek atmak, yerde yatan rakibin ayagina veya bacagina basmak vs. gibi aliskanliklari simdiye kadar cok fazla gozume carpmadi.

http://www.ligtv.com.tr/haber/arenada-gergin-anlar

Bunun gibi daha bir çok örnek var fakat tek tek incelemeye kalkarsak sabahlar olmaz.

Edit: Hadi bir tane daha örnek vereyim.

http://www.sporxtv.com/futbol/italya...tSXTVQ20515SXQ

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Dirtiness çirkeflikse ligin en çirkef adamı F.Melo'dur. Her maç kırmızı kart görmüyorsa sebebi hakemlerdir .NET

Not: Sadece bugünkü maç ile ilgili konuşmuyorum, siz de bunu iyi biliyorsunuz. Vukuatları saymakla bitmez.
    Evet, Avrupa'da da her maç kırmızı kart gördü zaten. çünkü oradaki hakemler tarafsız. Ama buradakiler taraflı ondan dolayı kırmızı kart göstermiyorlar.

Ligin en çifkef adamı diyebilirsin senin öznel yorumundur ama her maç kırmızı görmesi gerekir diyerekten hakemleri suçlamak boş bir yorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Melo konusunda dediklerinize katılmakla beraber dirtiness'in 20 olması gerektiğine inanmıyorum maksimum 14-15 olur. Bu özellik biraz farklı çünkü. Daha çok gizli kapaklı pisliği temsil ediyor dirtiness. Mesela Riera bu konunun lideriydi. Topsuz alanda falan vurur, basar, dirsek atar her türlü pislği yapardı. Melo yapıyorsa pozisyon içinde pozisyonla karışık yapıyor. Emre Belözoğlu da böyle mesela o da pozisyon dışında yapmaz ama birebirde falan yapar. Yani diyeceğim o ki çirkeflikle pisliği ayırmak lazım.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by jevox06 View Post
    Evet, Avrupa'da da her maç kırmızı kart gördü zaten. çünkü oradaki hakemler tarafsız. Ama buradakiler taraflı ondan dolayı kırmızı kart göstermiyorlar.

Ligin en çifkef adamı diyebilirsin senin öznel yorumundur ama her maç kırmızı görmesi gerekir diyerekten hakemleri suçlamak boş bir yorum.
    Melo'nun dosyası kabarık

http://www2.sporx.com/futbol/superli..._source=Google

Ayrıca oyunda Bruno Alves'in Dirtiness'ı 19, Agression'ı 18.

Bkz: http://dosya.turksportal.net/researc...runo_Alves.png
    Last edited by E.Cartman : 07.Nisan.2014 at 00:48 Reason: Flood

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Ayrıca oyunda Bruno Alves'in Dirtiness'ı 19, Agression'ı 18.

Bkz: http://dosya.turksportal.net/researc...runo_Alves.png
    Alves'in agresifliğini anlarımda, çirkeflik nasıl 19 olur ???

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Sen heralde linkteki en alttaki olaya takılmışsın ama o beni ilgilendirmez konumuz o değil.

Melo'nun verdiğin linkte karıştığı olaylar çirkeflikle bağdaştırabileceğimiz olaylar. Kabul. Benim bunla ilgili bir problemim yok. Benim yorum atmamım sebebi senin hakemlerle ilgili yazdığın şeylerdi. Yoksa Melo'nun çirkef olmasıyla ilgili bir yorumum yok.

Nesil
    2007

Sen heralde linkteki en alttaki olaya takılmışsın ama o beni ilgilendirmez konumuz o değil.

Melo'nun verdiğin linkte karıştığı olaylar çirkeflikle bağdaştırabileceğimiz olaylar. Kabul. Benim bunla ilgili bir problemim yok. Benim yorum atmamım sebebi senin hakemlerle ilgili yazdığın şeylerdi. Yoksa Melo'nun çirkef olmasıyla ilgili bir yorumum yok.
    Benim birşeye takıldığım yok. Melo her maç böyle bu maça özel bir yorum değil diyorum. Çoğu kırmızı kartı hakemler Melo'ya çıkaramıyor bunu da herkes görüyor. Siz de formayı çıkarıp öyle bakın, o zaman görürsünüz belki.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kumbara View Post
    http://www.ligtv.com.tr/haber/arenada-gergin-anlar

Bunun gibi daha bir çok örnek var fakat tek tek incelemeye kalkarsak sabahlar olmaz.
    Bu mutlaka sert bir hareket. Ama bilerek rakibe vurmak ile topa girerken rakibe de faullu hareket yapmayi karistirmayalim.

Bu kirmizi kartlik bir hareket bence. Ama ligde bu pozisyona kirmizi karti hic bir hakem gostermiyor. Her hafta bu pozisyonun aynisi en azindan 5-6 defa oluyor. Ozellikle anadolu takimlarinin maclarinda. Ama kirmizi kart gosteren hakem olmazsa, oyuncular da bunu yapar.

Taa ki karsilarina bu tip hareketlere kart gosteren hakem cikana kadar. Melo'ya dikkat ederseniz her macin basinda hakemi test eden 1-2 faul yapar. Hakemin nasil tepki verecegini olcer. Aldigi tepkiye gore de ya mac icinde bu tip faullere devam eder. Veya sakinlesir.

Edit: Hadi bir tane daha örnek vereyim.

http://www.sporxtv.com/futbol/italya...tSXTVQ20515SXQ
    Bir tek bu pozisyon var. Italya'da oynadigi 3 sezonda tek kirmizi karti zaten. Hatta Juventus'tan yollanmasinin nedeni bu kart.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Benim birşeye takıldığım yok. Melo her maç böyle bu maça özel bir yorum değil diyorum. Çoğu kırmızı kartı hakemler Melo'ya çıkaramıyor bunu da herkes görüyor. Siz de formayı çıkarıp öyle bakın, o zaman görürsünüz belki.
    Attığın linkteki yazılanlara baktığımdan ben bir tek o en alttaki olayı çirkefliğe bağlıyorum. Diğerlerinde rakip takımın oyuncusuna sert müdahale etmesinden , hırsına yenik düştüğünden dolayı tekme ve dirsekten bahsedilmiş. Yani bunlar çirkeflik değil. Aşırı hırs ve aşırı agresiflik. Ama en alttaki olay bunlarla alakalı değil. İşte o çirkeflik. Ondan bahsetmiştim. Beşiktaşlı olduğunu tahmin edip oradan laf atmak manası ile değildi.

Nesil
    2007

Attığın linkteki yazılanlara baktığımdan ben bir tek o en alttaki olayı çirkefliğe bağlıyorum. Diğerlerinde rakip takımın oyuncusuna sert müdahale etmesinden , hırsına yenik düştüğünden dolayı tekme ve dirsekten bahsedilmiş. Yani bunlar çirkeflik değil. Aşırı hırs ve aşırı agresiflik. Ama en alttaki olay bunlarla alakalı değil. İşte o çirkeflik. Ondan bahsetmiştim. Beşiktaşlı olduğunu tahmin edip oradan laf atmak manası ile değildi.
    Ben burada yorum yaparken oyunun daha doğru olması için objektif olarak fikirlerimi paylaşmaya çalışıyorum. Bugün Melo'nun dirtiness'ı kaçmış bir bakayım dedim. 13 olduğunu görünce de şaşırdım ve buraya yorum yazdım. Olay bundan ibarettir. Diyeceklerimi de dedim. Gerisi araştırmacılara kalmış. Bu durumun gözden kaçmış bir değerlendirme olduğunu düşünüyorum.

Last edited by ttarlabasi : 07.Nisan.2014 at 01:13

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Melo'ya ligin en çirkef oyuncusu demek çok acımasızca. Çünkü bu Çağlar Birinci ve Bilica gibi futbolcuları görmezden gelmek demek. Aynı şekilde Necip'te ligin en agresif futbolcularından bir tanesi.

Paylaştığın resimlerde zamanında çok tartışılan ve çözüme ulaşamayan görüntüler. O yüzden bu resimleri baz alarak ligin en çirkef oyuncusu Melo'dur demek doğru değil.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Melo bence cok cirkef degil ama cok agresif.

Esasinda saniyorum soylemek istediginiz antipatik bir insan oldugu.

Ornegin bugunku macta Bruno Alves durup dururken Sneijder'in karnina dirsek atti. Daha oncesinde Sneijder onunu perdeleyen Gokhan'i Volkan'in ustune dogru sert bir sekilde ittirdi. Bunlar bence Melo'nun bu macta butun yaptiklarindan daha cirkef hareketler. Ama Melo'nun simarik davranislari cogu kisiye antipatik geldigi icin hedef secilmis durumda.

Ömer Abi maçın başında arkadan yaptığı faul üzerine bir hafif dirsek ve topsuz alanda da diz attı. Hakemin tepkisini ölçtüğüne kesinlikle katılıyorum ama ligin ilk devresinde de bir maçta kafa atıp faul bile almamıştı. Hakemler nasıl olduğunu bilmiyorum ama Melo'yu esgeçiyorlar bir şekilde. Hiçbir oyuncu sürekli dirsek atmaz, diz atmaz, ittirmez sonuçta. Kritik yerde hakemin görmeyeceği açıda maçta en fazla 1 ya da 2 kez yapılıyordu bu işler maç boyu. En azından basketbol oynadığım dönemde bizim takımda böyleydi. Melo hakem tepki göstermiyorsa sık sık faul yapıyor ki bu süreklilik Dirtiness'e girmeli diye düşünüyorum. Alışkanlık meselesi sonuçta.

Bruno'nun pozisyonu temiz görmüştüm ben. Sneijder yüzünü düşünce yere çarptı gibi gördüm. Tabi Bruno bu işleri hep yapan biri. Yapabilir de, şaşırmam. Yerdeki adamın bacağına düşünmeden basabiliyor bilmeyerek yapmış gibi. Geçildiyse düşünmeden indiriyor, çelme takıyor.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Melo'ya ligin en çirkef oyuncusu demek çok acımasızca. Çünkü bu Çağlar Birinci ve Bilica gibi futbolcuları görmezden gelmek demek. Aynı şekilde Necip'te ligin en agresif futbolcularından bir tanesi.

Paylaştığın resimlerde zamanında çok tartışılan ve çözüme ulaşamayan görüntüler. O yüzden bu resimleri baz alarak ligin en çirkef oyuncusu Melo'dur demek doğru değil.
    Necip kesinlikle çirkef bir oyuncu değil. Agresif ve sert. Bilica da çirkef evet hakkını yemeyelim. Bu resimler bazı örnekler sadece. Her maçta bir sürü vukuatı var. Hepsini tek tek çıkaracak halim yok. Bugünkü maçta bile Emre'ye arkadan diziyle vurdu maçın başlarında, hakem görmedi mesela.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Melo'nun hareketlerine tarafsız bir gözle bakarsanız çoğu durumda sarı kartı bile hak etmediğini görürsünüz ama rakibi tahrik eden davranışlarından ötürü herkes ona yükleniyor. Bir futbolcu dirsek atıyor kimse bir şey demiyor ama Melo dilini çıkarınca ya da rakibe gıcık veren hareketler olunca herkes atılması taraftarı oluyor ve suçlusu türk hakemleri oluyor ama Avrupa'da da atılmıyor ne hikmetse. Dünyadaki bütün hakemlerin Melo'ya kıyak geçmesinin de hiç bir mantığı yok açıkçası. Rakibe sorarsak golden sonraki pitbull sevincinde bile atılsın der Ha Melo kırmızılık müdahale çok yapıyor hakemlerin görmediği de oluyor ama bu müdahaleler söylenenin 10da 1i bile etmez. Kötü niyetli ama bir o kadar profesyonel müdahaleler yapıyor. Gıcık olabilirsiniz ama Dünya'daki tüm hakemlerin Melo'yu koruduğunu düşüneceğinize hakemler böyle yaptığına göre bir bildiği vardır diye düşünmek çok daha mantıklı. Milletvekili değil ki dokunulmazlığı olsun.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Necip kesinlikle çirkef bir oyuncu değil. Agresif ve sert. Bilica da çirkef evet hakkını yemeyelim. Bu resimler bazı örnekler sadece. Her maçta bir sürü vukuatı var. Hepsini tek tek çıkaracak halim yok. Bugünkü maçta bile Emre'ye arkadan diziyle vurdu maçın başlarında, hakem görmedi mesela.
    Melo bence antipatik bir oyuncu. Galatasaraylılara pek antipatik gelmese de rakip taraftarlara karşı fazlasıyla öyle gözüktüğü konusunda hem fikiriz. Ancak bu dediğin vukuatları maç esnasında Lugano'da yaptı, Bruno Alves'de yapıyor. Ama çıkıp Melo gibi antipatiksel hareketler yapmadıkları için fazla göze bakmıyor. Yani maç esnasında bir iki dirsek salladı, bir kaç kez rakibin ayağına bastı ve çıkıp üstüne dilini çıkardığı zaman rakip taraftarların daha çok gözüne batıyor diyebiliriz.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by omersal View Post
    Melo'nun hareketlerine tarafsız bir gözle bakarsanız çoğu durumda sarı kartı bile hak etmediğini görürsünüz ama rakibi tahrik eden davranışlarından ötürü herkes ona yükleniyor. Bir futbolcu dirsek atıyor kimse bir şey demiyor ama Melo dilini çıkarınca ya da rakibe gıcık veren hareketler olunca herkes atılması taraftarı oluyor ve suçlusu türk hakemleri oluyor ama Avrupa'da da atılmıyor ne hikmetse. Dünyadaki bütün hakemlerin Melo'ya kıyak geçmesinin de hiç bir mantığı yok açıkçası. Rakibe sorarsak golden sonraki pitbull sevincinde bile atılsın der Ha Melo kırmızılık müdahale çok yapıyor ama bu müdahaleler söylenenin 10da 1i bile etmez. Kötü niyetli ama bir o kadar profesyonel müdahaleler yapıyor. Gıcık olabilirsiniz ama Dünya'daki tüm hakemlerin Melo'yu koruduğunu düşüneceğinize hakemler böyle yaptığına göre bir bildiği vardır diye düşünmek çok daha mantıklı. Milletvekili değil ki dokunulmazlığı olsun.
    Önce sen tarafsız gözle bakmaya çalış bence. Dirsek atan oyuncu dediğin Bruno Alves'in Agression 18, Dirtiness 19 zaten. Melo'nun Dirtiness nasıl 13 olur???

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Önce sen tarafsız gözle bakmaya çalış bence. Dirsek atan oyuncu dediğin Bruno Alves'in Agression 18, Dirtiness 19 zaten.
    Şunu da söyleyeyim GSli değilim. Dirsek olayını genel anlamda dedim bu maç için değil. 13 az evet ama 18 20 de abartı.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri