Hazır sezon sonu geliyor, Recep üzerinde rahatsız olduğum 1-2 mevzuyu konuşalım. Öncelikle bu sezonu Buca'da geçirdiği malum. Süper Lig'den daha kalitesiz zeminlere, şartlara ve sertliğe sahip bir ligde 17'si ilk 11 olmak üzere 27 maça çıkmak, Takımının en önemli silahı olup attığı gollerle ve yaptığı asistlerle takımını sırtlayan oyuncuların başında geldi.

Bana göre üzerinde durulsa Türkiye'nin en büyük futbolcuları arasına adını yazacaktır, Çünkü o kaliteye ve potansiyele sahip. Ancak nedense fiziksel özelliklerinden olsa gerek Recep'e karşı negatif bir bakış açısı var. Şuan 1.66 boylarında sanırım. Yaşı gereği bir 5 cm daha hatta daha fazla uzama şansı var. Bu da oynadığı mevki için fena bir boy oranı sayılmaz. İşin ilginç tarafı sanki, İzlerken bizi büyüleyen Messi 1.90 da bizim haberimiz yok. Bu bakımından futbolcuya bakış açımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor.

Şimdi gelelim benim dikkatimi çeken 2 özelliğe.
Birincisi Strength(Güç) Değer olarak 1 girilmiş. Oyun içinde bir tarafımızı yırtsak da 6'yı geçmeyecektir. Daha yüksek değeri gören oldu mu? bilmiyorum ama ben görmedim. Bu da oyuncunun maç içinde çok çabuk düşmesine sebep oluyor. Recep'i ne kadar geliştirsek de 25-30 dakikalık bir futbolcu oluyor. Buna bir çare bulmak gerek. Bu kadar berbat bir fiziksel özelliğe sahip oyuncu oyunda çöpten öteye gidemiyor.

Diğer bir mevzu ise Free Kick Taking (Frikik) Değer olarak 8 girilmiş. Recep'i canlı olarak da izleme şansım oldu. Bana göre çok özel bir vuruş stili var. Hem Fenerbahçe A2 takımındayken, hem U19 milli takımında hem de Bucaspor'da çok etkili Duran Toplar kullanıyor. Bu konuda sürekli olarak kendini geliştiriyor da. Absürt bir rakam girilmesi taraftarı değilim ancak bu kadife ayağa 8 çok az bir değer olarak görünüyor.