1 ile 4 arası toplam 4 sonuç

Konu: Kiradaki Oyuncularla İlgilenmek

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Default Kiradaki Oyuncularla İlgilenmek

Kariyerimdeki 2. sezonumda yabancı sınırlaması sıkıntısından dolayı Bruma'yı kiralık olarak Freiburg'a gönderdim. Almanya 1.ligi gelişmesi açısından gayet ideal bir şanstı. Ancak performansı beklentimin altında kaldı ve 6.50 civarı bir puan ortalamasıyla oynuyordu.

Ben de takıma dönüp forma şansı bulmak istiyorsa performansını arttırması gerektiğini söyleyerek kulağını çektim. O da "haklısınız, daha iyi oynamaya başlamazsam as takım için hazır olduğumu düşünmenizi nasıl bekleyebilirim" diyerek bana hak verdi (ayrıca morali de arttı):

Bunun sonucunda hem antrenmanlarda daha iyi çalışmaya başladı ve gelişimi hızlandı:

Hem de çıktığı ilk maçta performansını yükseltti:

(7.10 puan aldı, golü atıp 12. dakikada sakatlanarak çıkmış)

Demem odur ki kiraya gönderdiğiniz oyuncularınızdan özellikle potansiyelli olanlarını takip altında tutun ve gelişimleri ile form durumları hakkında kendileriyle konuşun. Emin olun işe yarıyor. Bu tek örnek için konuşmuyorum, kariyerlerimde hep yaptığım ve genelde olumlu sonuç aldığım bir şey. Tavsiye ederim...

Ekleme: Ayrıca eğer ilk 11 veya rotasyon oyuncusu olarak kiraladıysanız ve buna rağmen takımında fazla forma şansı bulamıyorsa teknik direktörüyle konuşmayı da ihmal etmeyin. Onun garantisi yok, bazen oynayacak düzeyde değil diyerek gene oynatmıyorlar ama bazen de tamam daha fazla şans vereceğim diyorlar. Oyuncunuzun gelişmesi için oynaması şart. Buna önem verin.

Mesela aşağıdaki örnekte rotasyon oyuncusu olarak kiraya gönderdiğim Adili Endogan'ın pek forma şansı bulamadığını görünce teknik direktörüyle konuştum. Size rotasyon oyuncusu olarak kiraya gönderdiğimin farkındayım ama genede bu kadar az forma şansı bulmasından memnun değilim dedim. O da özetle Endogan'ın as takım için gerekli kaliteyi gösteremediğini, önce bunu göstermesi gerektiğini söyledi. Ben gene memnuniyetsizliğimi belirttim ve anlaşmamızın bu şekilde olmadığının altını çizdim. En sonunda oyuncunun gelişimine engel olmak istemediğini ve artık daha çok şans vereceğini söyleyerek bana hak verdi:

Last edited by Walter Sakana : 26.Nisan.2014 at 00:22
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Genel tartışma bölümünde açılan konu sayısı fazla olduğundan dolayı kiralık oyuncularla ilgili olan rehberinizin daha iyi görünmesi ve okunması açısından rehberler bölümüne taşıdım.

FM oynayan herkesin okuması gereken bilgilendirici bir rehber olmuş. Paylaşım için teşekkürler.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Eline sağlık bende birkaç şey paylaşmak isterim bu konu ile ilgili.
    Genç potansiyelli oyuncuları kiralık gönderirken antrenman tesisleri çok iyi olan takımlara gönderin
    ayrıca her ne kadar ilk 11 oyuncusu olarak göndersek de kiralık gönderdiğimiz takım onu oynatmayabiliyor Walter Sakana nın dediği gibi T.D si ile konuşursanız ikna edebilirsiniz ama ters tepen T.D lerde oluyor o yüzden kiralık gönderdiğiniz takımın o mevkide çok iyi oyuncuları olmamasına dikkat edin.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    .....

Ekleme: Ayrıca eğer ilk 11 veya rotasyon oyuncusu olarak kiraladıysanız ve buna rağmen takımında fazla forma şansı bulamıyorsa teknik direktörüyle konuşmayı da ihmal etmeyin. Onun garantisi yok, bazen oynayacak düzeyde değil diyerek gene oynatmıyorlar ama bazen de tamam daha fazla şans vereceğim diyorlar. Oyuncunuzun gelişmesi için oynaması şart. Buna önem verin.

Mesela aşağıdaki örnekte rotasyon oyuncusu olarak kiraya gönderdiğim Adili Endogan'ın pek forma şansı bulamadığını görünce teknik direktörüyle konuştum. Size rotasyon oyuncusu olarak kiraya gönderdiğimin farkındayım ama genede bu kadar az forma şansı bulmasından memnun değilim dedim. O da özetle Endogan'ın as takım için gerekli kaliteyi gösteremediğini, önce bunu göstermesi gerektiğini söyledi. Ben gene memnuniyetsizliğimi belirttim ve anlaşmamızın bu şekilde olmadığının altını çizdim. En sonunda oyuncunun gelişimine engel olmak istemediğini ve artık daha çok şans vereceğini söyleyerek bana hak verdi:

Yukarıda paylaştığım örnekle ilgili gelişmeleri paylaşayım:

Adili Endogan'ın kiralık olarak forma giydiği takımın (Aarau) teknik direktörü, kendisiyle yaptığım görüşme sonrasında Endogan'ı daha fazla oynatacağına dair söz vermişti. Aradan biraz zaman geçtikten sonra sözünde durduğunu görüyoruz:

NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Mesaj Yetkileri