Sayfa 3 / 11 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 307 sonuç

Konu: Soma'da Maden Kazası

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Gençlerbirliği Maçı Gelirleri Soma'ya Bağışlanacak

Türkiye'nin ulusal yası olan Soma'daki maden kazası; Kulübümüzü, Taraftarlarımızı ve Camiamızı da derinden üzmüş, bizleri acıya boğmuştur.

Çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, birçok madencimizin mahsur kaldığı ve çok sayıda yaralının bulunduğu bu elim olay sonrası, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu aldığı kararla, Spor Toto Süper Ligi 34. haftasında Cumartesi günü oynayacağımız Gençlerbirliği maçının tüm hasılatının Soma'daki ihtiyaç sahiplerine bağışlanmasını kararlaştırmıştır.

Soma'daki bu elim olay sonrası ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak isteyen taraftarlarımızı, 17 Mayıs Cumartesi günü Atatürk Olimpiyat Stadı'na davet ediyoruz.

Beşiktaş JK

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Yağmur yağar selden vatandaşlarımız ölür, Allah'ın takdiri diye geçiştiririz. Kar yağar, soğuktan vatandaşlarımız ölür, araç olmadığı için babası çocuğunun cesedini sırtında taşır yine Allah'ın takdiri deriz. Hiçbir önlem ve tetkit yapılmadan maden ocağında çalışan, ölü sayısı 232'ye ulaşmış bir facia'da yine Allah'ın takdiri, kader diye geçiştiririz. Komik olan şey ise bu insanların dinle ilgisi olmayıp, Allah'ın takdirini ve kaderi makyaj olarak kullanarak sevimli gözüken yada olayların suçunu başkasının üstüne atan insanlardır.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Başbakan saçmalıyor , şey pardon , canlı yayında açıklama yapıyor. İzliyor musunuz ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Adam 1907'de Amerika'da ki madem kazasını örnek verdi ve olağan şeyler dedi Böyle seçmene böyle başkan ne denir ki
    Mayıslar sizin olsun biz Nisan'da şampiyonuz

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Çok değil bir iki ay önce Berkin'in annesini meydanlarda binlerce insana yuhalatan başbakan şimdi de vefat edenlerin yakınlarını sırf protesto ediyorlar diye döverek gözaltına aldırıyor. Kendi deyimiyle "kader" e bile isyan etmek yasak.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Arkadaşlar bu olaylar yurtdışında da oluyor,yani olağan şeyler niye konu açtınız anlamadım hadi kapatın.En yakın 1942'de olmuş olayı söylüyor adam bir de pişkin pişkin konuşuyor.Çok ağır konuşucam da banlanacam sonra.Atıyorum dün 500 kişi ölmüş olsa ABD'de madende biz de bugün 1 kişi ölmüş olsa değişen nedir? Ne oluyor yani ordakileri söyleyince.Bizim bir şey dememiz olayı değiştirmeyecek.Bu partiden arkadaşlar bu dediklerini de benimseyecek sağda solda konuşacak çünkü.Allah herkese vicdan versin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bunlar "olağan şeyler"miş. İşin fıtratında varmış. Otopsi güzel yerde yapılıyormuş.Cuma da hutbe irad edilecekmiş.

Artık rahatız arkadaşlar , başbakan açıkladı her şeyi , sıkıntı yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

İnsanlar şunu anlamıyor ; bu olayın Akp'si,Chp'si,Mhp'si falan yok.Burda ölen insanlar var,ihmalkarlık var.Sorumlu kim ise,başta bakan olmak üzere,istifa etmesi gerekiyor.Aynı şekilde diğer partiler hükümette olsa bu yorumum değişmeyecek,yani doğal olarak ben burda siyaset yapmıyorum.Bir tarafı yüceltirken diğer tarafı yerin dibinde sokmuyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

İstifa kim, bunlar kim? Oturdukları makamı terk etmeye hangi birinin yüreği yeter? Sonrasında başlarına gelecekleri bildikleri için (dokunulmazlıkları kalkacağı için mahkemeler, davalar, suçlamalar vs.) bırakırlar mı sizce mevkilerini? Neyse, yüreğimizi boş yere tüketmeyelim baĞzı şahıslar için.

Bugün Şişli'de görülen bir kare. İstanbul'da yaşayanlardan denk gelen ya da duyan birileri oldu mu aranızda?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Tüm ölenlere allah rahmet eylesin.Gene bir hatamızla dünya gündemine oturmayı başardık.Yeni bir firma geldi ve mastafı 3 kat düşürerek çalıştılar işte sonuç 250 ölü.Ölenlerin tüm yakınlarına allah sabır versin.Bu yönetime ne derlerse haklılar saati 5 lıraya çalıştırmasını biliyorsunuz.Alllah yardımcıları olsun.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Buraya yazmak bir şeyi değiştirmeyecek.Yine birisi çıkacak siyasete bağlıyorsunuz diyecek bizlere ama kendisinin siyaset yaptığının farkında olmadan.Bu olayla ilgili çok söylenecek şey var aslında.Allah rahmet eylesin.

"hiçbir korkuya benzemez, halkını satanın korkusu." -nazım hikmet
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

"Çeyrek asır geçirdi ömrüm bu ülkede, bir gün yaşanan kötü bir olayda haksız veya sorumlu görmedim. Herkesin haklı olduğu güzel ülkem."

Twitter'da yazdım. Kısaca ne burada ne de başka bir yerde dil dökmek boşa. Bu sadece Akp'lik Chp'lik lay lay lom partilik bir şey değil. Bu durum bizim kanımıza işlemiş, toplumun yapısını oluşturmuş. Sorumluluk alma, kabul etme diye bir şey bizim litarütürümüzde yok. Cem Yılmaz'ın Faruk Eczanesi esprisindeki gibi bilmiyoruz ama bilmediğimizi de kabul etmiyoruz. Gerçek olan bu. Bu yüzden her türlü duygu ve düşüncelerinize tercüman olduğumu bildirmekle beraber lütfen yoktan yere birbirinizi kırmayın. Bunların da çaresi var ama bu konuşmak değildir. Öğrenmek, Bilmek, Öğretmek ve Bilinçlendirmek. Toplumu ancak bunlar değiştirir yoksa 2-3 hafta sonra olacağı gibi her şey konuşulur, unutulur ve hayat devam eder.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, Ailelerine sabır diliyorum.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evrende artık bazı kişilere olan sabır taşmışlığını gösteriyor.
    FM Gazetesi

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Bu dayak "hem madende ölüyorsunuz hem de başbakanı protesto edip üzüyorsunuz" dayağı
    FM Gazetesi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Başbakan Erdoğan'ın bugünkü açıklamaları oldukça talihsizdir. Örnek verdiği kazaların tarihi 1 asır önce. Böyle bir zihniyete ne denir. Bunlar ölmeyi kabullenmeliler demiş. Yazıklar olsun Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir kişinin başbakan olmasına. Yazıklar olsun. Eğer Cumhurbaşkanı olursa ülkenin durumu çok daha vahim bir hal alacak.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@GokhanBacik · 32 dk.

Eski bir öğrencim büyümüş "devlet adamı" olmuş. Bugün bir vatandaşı tekmelerken resmini gördüm. Çok üzüldüm. Demek bir yerde hata yaptık.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

kaç milyar yıllık dünya tarihinde tayyip iktidarına denk geldik

adam mısırdaki esma için göz yaşı döküyor kendi vatandaşı için iş kazası deyip geçiştiriyor

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Başbakan noktayı koydu.Dağılalım arkadaşlar.

Edit:

Derken hayatını kaybeden güzel insanların sayısı 274'e çıkmış,çok acı çok.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Şaka gibi adam valla. Tamam acımıyorsun, üzülmüyorsun, bunları yapmak zorunda da değilsin. Sonuçta insanın içinden gelen bir duygu bu. Bari şu medyanın önüne çıktığında iki çift laf söyle de o ölen insanların ailelerinin yüreğine su serp. Çıkıp çok normal bir durummuş gibi sözler sarfedip ölen insanlara da saygısızlık yapıyorsun, ailelerini de kışkırtıyorsun. Sonra o aileleri protesto edince üstüne dayak yiyor. Ne diyeyim artık.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Ralph View Post
    @GokhanBacik · 32 dk.

Eski bir öğrencim büyümüş "devlet adamı" olmuş. Bugün bir vatandaşı tekmelerken resmini gördüm. Çok üzüldüm. Demek bir yerde hata yaptık.
    O şahsı bana verecekler var ya,tekme bile onun gözüne hoş gelir.Şiddet seven bir insan değilimdir,hatta korkak bile sayılabilirim ama o adamı varya...
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

2 gündür gerçekten yüreğim kan ağlıyor. Ben böyle bir şey görmedim.. Depremi bizzat yaşayan birisi olarak bu tür acıların ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum ve anlıyorum. Allah herkese sabırlar versin. Özellikle başbakanın açıklamalarını rezillikten başka bir şey olarak algılayamıyorum.. Bu nasıl bir zihniyettir bu işin fıtratında varmış literatürde iş kazası diye bir şey varmış..mışş..mışş.. Nedense bu sadece bizim ülkemizde var herhalde gevurun ülkesinde çatı çöker başkanlar istifa eder bizdekilerin umrunda değil.. Ölen öldüğüyle kalıyor Almanya İtalya gibi ülkelerde son 50 yılda değil ölüm yaralanma olayı dahi olmamışken bizde şuan 274 can gitti.. 274 can yüzlerce yetim çocuk bir o kadar acılı anne,aile akraba.. Değer mi bunlara? Kömür değil elmas dahi olsa değmez.. Yazıklar olsun böyle bir zihniyete ve buna göz yuman bizlere..

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Bu adamın samimiyeti bu işte basbakanın gözünden bir damla yaş gelmiyor şu ölen insanlarımız icin. Ama Mısır'da bir eylemci ölünce aglıyor.Bu insanlara niye aglamıyorsun bu kadar duygusal biriysen.1300 tl icin adamların çektigi cileye bak riske bak.Cogumuz bırakın o madende calısmayı 2 saat oturamayız bile.Hala utanmadan kalkmıs kendini aklamaya calısıyor 150 yıl önceki olaydan örnek veriyor.Ayıp yahu ayıp ! 15 yasındaki cocuk ölüyor bir bakan cıkıyor diyor ki bu isimde bir cocuk yok diyor digeri cıkıyor 15 degil 19 yasında sevindirici bir haber diyor aglanacak bir halimiz var.Ayrıca o denetlemelerin nasıl oldugunu da anlatıyor isci kardeslerimiz.15 gün önceden haber verip geliyorlarmıs biz kontrol edicez haberiniz olsun diye.Böyle denetleme olsa ne olur olmasa ne olur.Simdi bana siyaset yapma diyen cıkacak belki.. Cıkmıs basbakan ölen insanlarımız icin özür dilemeden önce siyaset yapıp aman grupların oyununa gelmeyin partimize zarar vermeye calısıyor diyip siyaset yapıyor ben yapsam ne olur..

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Başbakan'ın bugünkü açıklamalarını büyük tedirginlikle dinledim ana şaşırmadım.Ülkemizin başı sağolsun

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bolivya, Küba ve Venezuela'daki maden işçileri, Soma faciasından sonra 1 günlük iş bırakma ve 3 günlük yas kararı aldı...

Bazı şeyleri ancak yaşayanlar anlayabiliyor demek ki. Şu adamlar bile bazı iki yüzlülerden daha samimi...

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Bu akşam foruma girdim gireli bu başlığa basit bir şekilde üzüntü mesajı yazayım istiyorum ama her açışımda paragraflar dolusu şeyler yazıp siliyorum. Ne kadar abdest alırlarsa alsınlar ellerinden silemeyecekleri onca insanın kanına 270 can daha eklendi ama hala pişkince açıklamalar yapılabiliyor. Hem de hiç utanmadan, hiç sıkılmadan. "Yaradılanı severiz yaradandan ötürü" demişti bir zamanlar eli kanlı emir veren; sizin için önemli olan Yaradanın yarattığı can mı, yandaşına sağladığın rant mı? Yola kefeniyle çıktığı halde koruma, polis ve asker ordusu ile halkın arasına girebilen sizler bugün kaçıp bir markete saklanabilirsiniz ama yarın saklanabileceğiniz hiç bir yer olmayacak.

Hayatını kaybeden emekçilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır dilerim.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Herkesin basi sagolsun. Umarım bazı insanlara ders olur diyecem ama olmaz eminim. O yüzden her an hepimizin basiba gelebilir biraz sansa yasiyoruz bu ülkede. Tekrar tum milletimizin basi sagolsun.

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri