Sayfa 1 / 11 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 307 sonuç

Konu: Soma'da Maden Kazası

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Default Soma'da Maden Kazası

Facia’da ölü sayısı 157′ye çıktı

Soma'da maden faciasında şu ana kadar en az 157 işçinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün AFAD ve kurtarma ekiplerinden aldığı bilgiye göre saat 24.00 itibarıyla maden faciasında ölen işçi sayısının 157’ye ulaştığını açıkladı. Yaralı sayısı ise 75…

TRAFO PATLADI!
    Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki özel bir şirkete ait kömür ocağından, bugün saat 15.15′da trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Galeride elektriklerin kesilmesi nedeniyle asansörler çalışmadığı için yukarı çıkamayan 20 işçi trafo bölgesinde, 200-300 kadar işçiyse yerin 2 kilometre kadar altında mahsur kaldı. Manisa ve çevre illerden gelen arama kurtarma ekipleri ile komşu maden ocaklarına ait tahliye ekipleri kurtarma çalışmalarına başladı. İlk etapta patlamanın yaşandığı bölgedeki 20 işçi kurtarıldı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

JANDARMA GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI
    Soma’da maden kazasının ardından göçük haberini alan madenci yakınları da maden alanına akın etti. Geniş güvenlik önlemleri alınan bölgeye girmek isteyen madencilerin aileleri jandarma ekipleri tarafından içeri alınmadı.

CHP, SOMA’YA HEYET GÖNDERDİ
    Çalışma Bakanlığı’nın üç müfettiş görevlendirdiği olayla ilgili CHP de Manisa’ya heyet gönderdi. Manisa Milletvekilleri Hasan Ören, Sakine Öz, Özgür Özel, İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, İzmir Milletvekilleri Musa Çam, Mustafa Moroğlu ve Alaatin Yüksel’den oluşan heyet, patlamanın meydana geldiği ocakta incelemeler yapacak.

BAZI İŞÇİLERE ULAŞILDI
    Soma’da maden ocağındaki yangın sonrası madenin içinde mahsur kalan işçilerden bazıları sağ olarak çıkarılmaya başlandı.
    Eynez mevkisindeki bir maden ocağında trafoda çıkan yangın sonrası yerin 2 kilometre altında mahsur kalan işçileri kurtarmak için uzman ekiplerin çalışması devam ederken, mahsur kalanlardan bazıları arama kurtarma ekiplerince çıkartılmaya başlandı.
    Madenden çıkan her işçi, yakınları tarafından alkışlarla karşılandı. İşçilerin bir bölümünün yürüyerek çıktığı, sedyeyle çıkarılan bazı işçilerin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı gözlendi. Çıkarılan işçiler, maden önünde bekletilen ambulanslarla hastanelere sevk ediliyor.
    Bu sırada çok sayıda işçi ailesinin madenin önüne yığılması nedeniyle güvenlik görevlileri kalabalığı dağıtmaya çalışıyor. Çok sayıda işçi yakınının madene ulaşmak üzere yola çıkması nedeniyle ilçe merkezi ile maden arasındaki 30 kilometrelik yolda konvoy oluştu.
    Maden önünde bekleyen bazı işçi yakınlarının dua ettiği bazılarının da fenalaştığı gözlendi.

AFAD YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
    Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı AFAD, yaşanan kazanın ardından yazılı açıklama yaptı. İşte o açıklamadan bazı satır başları:
    Maden kazası sonrası mahsur kalan işçilerin kurtarılması çalışmaları kapsamında Başbakanlık AFAD koordinasyonunda İzmir’den 1 ambulans helikopter, İzmir İl AFAD Afet ve Acil Durum Birlik Müdürlüğü, Manisa İl AFAD ile Balıkesir İl AFAD Müdürlüklerine bağlı ekiplerimiz toplamda 6 araç ve 38 personel ile olay yerine sevk edilmiştir. Ayrıca İzmir İl AFAD Müdürlüğü’nce bölgeye 1 adet lojistik çadır ve kurulum için ekip gönderilecektir.

Şevket YILMAZ/SOMA, (Manisa) (DHA)

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Allah rahmet eylesin tüm ölenlere, yakınlarına sabırlar diliyorum. Yaralılara da acil şifalar ve geçmiş olsun. Umarım ölü sayısı daha fazla artmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

Denetimler yapıldı mı? Önlemler alındı mı? bunları sorgulamadığımız ve olanlara kader,kısmet demeye devam ettiğimiz sürece bu ölümlerin sonu maalesef gelmeyecek.Yeter artık ekmek parası için ölen insanlar görmek istemiyoruz.Allah hepsinin mekanını cennet eylesin.Umarım daha fazla ölü çıkmaz.Çok acı çok.

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Aksam aksam moralim bozuldu.Sanırım madencilik tarihinin en buyuk faciası olacak.Ölenlere Allah rahmet eylesin inşallah daha fazla ölüm haberi gelmez.

Internette gördünüz mü bilmiyorum telefonda oldugum icin resmi koyamıyorum CHP soma icin 20 gün önce araştırma önergesi sunmuş ve reddedilmiş.Samil Tayyar'da 1-2 hafta önce çıktığı programda muhalefet eften püften önergelerle bizi meşgul ediyor demiş.Yani her faciada her ölümde aynı kişilerin parmağı olur mu yeter artık midemiz bulanıyor.Dunyada insan hayatının en ucuz olduğu yerdir Türkiye.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gezinin yıldönümü öncesi olması manidar hede hödö şeklinde yorumların döndüğü bir ortamda neye neyin önlemini alacaklar ki ? Al işte daha 3 hafta önce konuyla alakalı önerge her zaman olduğu hibi reddedildi. Yazık ölen insanlara 3 kuruşun peşinde insanlık dışı şartlarda çalışıyorlar , yetmiyor ölüyorlar o da yetmiyor arkalarından söylenmeyen kalmıyor..

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Soma Holding’e ait bölgede birden fazla kömür ocağı var. Bunlardan birisi de Soma’nın Eynez bölgesinde, yani patlamanın olduğu bölgede. Bir diğeri ise Işıklar bölgesinde. Işıklar bölgesindeki maden ocağı geçen yıl 9 Temmuz 2013 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından açılmıştı.

Açılış töreninden sonra kömür ocağında açıklamalarda bulunan Taner Yıldız, örnek alınacak niteliklere sahip ocağın işçi güvenliğini ön planda tuttuğunu, güvenlikle ilgili sistemlere para harcandıkça, işçilerin kaygıları giderildikçe verimin arttığını gördüklerini ifade ederek, madencilikte artık ithal sistemlerinin yanında yerli üretimin de payının arttığını, bunun madenciliğin diğer alanlarında da yaygınlaşmasını planladıklarını söylemişti.

Soma Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Group CEO’su Can Gürkan ise aynı gün şu açıklamayı yapmıştı:

40 yıldır en yeni teknolojiler ve yüksek güvenlik standartları ile madencilikte standartları belirleyen bir şirketiz.”
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul / Samsun

Evden çıkarken 10 ölü deniyordu. Maksimum 20'ydi. 157'yi görünce şok oldum. 300'e ulaşır diyorlar.
    ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI ! ultrAslan UNI !

Bir forum aktifliğini kaybettiği zaman üyeler gider, adamlar kalır. | Pavel Nedved

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Tuğba Özay:
    Dünya sıralamasında işçi güvenliği konusunda Türkiye 80. sırada ..!!!
    Böyle bir sistemde sadece rahmet ve sabır dilemek yeterli değil ..! Bugün 1 maden ocağı kaç ocağa ateş düşürdü farkında mısınız ..? Aylar önce CHP tarafından meclise maden işçileriyle ilgili önerge verildiğinin MHP ve BDP'nin bu konuyu destekleyip AKP'nin önergeyi reddettiğini kaçınız biliyor örneğin ..? Evet siz hala kader deyin..! Üzerine bir de rahmet dileyin .. Yeterli değil mi..???!!!

En azından böyle duyarlı insanların da varlığını görüyoruz. O önergenin neden, hangi sebeple reddedildiğini ise aklım almıyor. Çok yazık!

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Bu şirkete nasıl ceza verebilirsin ki simdi ? Başbakan kendisi bu işin kaderi bu demişti.Adamlar biz ne yapalım kader dese cevapta veremezler.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Question

İnternette gördüm bunu, ''Bir madem işçisinin çocuğunun yaptığı resim'' yazıyordu ama kimin yaptığının pek bir önemi yok resimdekini kelimelere dökemedikten sonra.

Allah rahmet eylesin ölenlere, yaralılar da en kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar inşAllah.

Last edited by Kaka Leite : 14.Mayıs.2014 at 02:58 Reason: Liverpool resmi eklendi.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

sakary Ali Misafir

Vefat edenlere Allah rahmet eylesin. Kurtarılmayı bekleyenlerin ve kurtarma çalışması içersinde olanlara Allah yardım etsin. Şuan diyebilecek pek fazla bir şey yok.

Başlığı maden kazası değil cinayet olarak değiştirin lütfen.

Kimlerin katil olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

Quote Originally Posted by attirson View Post
    Aksam aksam moralim bozuldu.Sanırım madencilik tarihinin en buyuk faciası olacak.Ölenlere Allah rahmet eylesin inşallah daha fazla ölüm haberi gelmez.

Internette gördünüz mü bilmiyorum telefonda oldugum icin resmi koyamıyorum CHP soma icin 20 gün önce araştırma önergesi sunmuş ve reddedilmiş.Samil Tayyar'da 1-2 hafta önce çıktığı programda muhalefet eften püften önergelerle bizi meşgul ediyor demiş.Yani her faciada her ölümde aynı kişilerin parmağı olur mu yeter artık midemiz bulanıyor.Dunyada insan hayatının en ucuz olduğu yerdir Türkiye.
    Bahsettiğin konuşmanın bir kısmı ve önerge..

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/10/10-252460gen.pdf

https://www.59saniye.com/14-gun-once...agi-konusmasi/

Bahsettiğin şamil tayyar fotoğrafı..

Bir de böyle adamlar var, bunları ne yapacağız..

Last edited by kumbara : 14.Mayıs.2014 at 03:28

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bu maden işçileri gerçekten çok büyük insanlar. Allah rahmet eylesin şehitlerimizi. Katillerden ise Allah bunun acısını çıkarsın...

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Dinleyin arkadaşlar

[YOUTUBE="3j0Lb14O5U4"]Madenciden[/YOUTUBE]

İndim maden ocağına, kara elmas diyarına
    Yeryüzü sıcak olsun diye dost
    Yıllar boyu kazma salladım suskunca bu zindanda
    Çocuklarım gülsün diye dost
    Oysa bizim evde gülen yok

Yürü derler yürü derler açlığa yürü derler
    Kara elmas tabut olmuş gerekirse ölün derler
    Günü gelir utanmadan ağlaşana gülün derler
    Yalanlara artık sabrım yok

Bugün maden ocağına kara elmas diyarına
    İnmedik selam olsun sana dost
    Ölesiye ışık hasretiyle solmuş bu yüzlere
    Grev grev güneş doğmuş dost
    Artık kaybedecek birşey yok

Yeraltında ezilenler yeryüzüne seslenirler
    Madenler bizim derler gerekirse ölüm derler
    Günü geldi grev derler dost
    Artık kaybedecek birşey yok
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Yusuf Halaçoğlu â€@yusufhalacoglu 21 dk.
    Saat 02.00 itibariyle aldığım bilgiye göre maalesef Soma'da kayıp sayımız 220yi geçmiştir. Bu sayının artmamasını Allahtan diliyorum.

sakary Ali Misafir

Bazılarının hala "siyasi emelleri" ağır basıyor ya çok acı gerçekten.

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by sakary Ali View Post

Başbakan gibi kader , kaza diyip gececekmiyiz ? Bu kaza degil cinayet.Ve bu şirketin AKP ile bağlantısı var ve yine AKP 20 gün önce bu önergeyi reddediyor.Nerden baksan ihmal bu olay.
    Bence tam tersine AKP'liler hala siyasi emellerini konusturuyorlar.Şoyle bir olayda bile ihmal demeye kötülemeye diliniz varmıyor.

Asıl acı ne biliyo musunuz ? Sizin arkasında durduğunuz insanlar, bugün nereden baksan 200'den fazla emekçinin canını aldı.

He doğru ya kader..

Bu kaza değil cinayet.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Gölcük depremi sonrası ortaya çıkan "7.4 yetmedi mi" zihniyeti gene hortlamasın da, asıl acı olan o olur...
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

NTV canlı yayında madenden çıkan arama kurtarma görevlisi: "İçeride sağ kişi yok."

sakary Ali Misafir

Herkes kendi içinde neye ne kadar üzüldüğünü biliyordur diye tahmin ediyorum.

Benim belirtmek istediğim twitter'da bazı kesimlerin takınmış olduğu davranış idi. "Bazıları" da bunların gazına geliyorlar. Lafım bu gaza gelenlere yönelik değil amaçları milleti gaza getirmek olanara idi.

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Zaten 13 saat oldu neredeyse 13 saati bırak 10 dakika sürmemiştir oradaki insanların ölmesi çıkışa yakın olanlar kurtulmustur sadece.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Ben ortada siyasi emel göremiyorum.

Berkin olayında bu çok olmuştu mesela bir süre sonra ve ondan sonra o konuya ben ''Bizim milletimiz olayları dramatikleştirmeyi pek bir seviyor'' yazmıştım.

Bu olay başlı başına zaten dramatik bir hal içinde.

Twitter gibi yerlerde sırf AKP'ye sallayanlarda mevcut, koskaca ülkede her türden adam bulamazsın. Bizim gibi acıyı paylaşan ve bu olayın büyük bir ihmal olduğunu düşüp yazanlara saygım sonsuzdur.

Eminim senin de öyle olacaktır. AKP yine olayın başrol oyuncusu konumunda çünkü, kulakları ne kadar tıkasakta konu oraya dönüp dolaşıp varacak.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Birileri trilyonları götürürken ayakkabı kutularında, kollarındaki saatlerde; birileri ölüyor. Lanet ediyorum bu ülkenin vatandaşı olduğuma.

Cok buyuk aci cok

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

İçeride maalesef 350-400 kişinin olduğu konuşuluyor inşallah dogru değildir.

Del Piero_10 Misafir

Birileri buradan bile siyaset yapma derdinde. 6 ay önce komisyon önergesi verilmiş iyi de, zaten Ocak ayında bu madenin denetimi yapılmış.

Maden kazaları Ak Parti iktidarı ile başladı, trafoyu Tayyip patlatmış diyorsanız sizin bileceğiniz iş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Del Piero_10 View Post
    Birileri buradan bile siyaset yapma derdinde. 6 ay önce komisyon önergesi verilmiş iyi de, zaten Ocak ayında bu madenin denetimi yapılmış.

Maden kazaları Ak Parti iktidarı ile başladı, trafoyu Tayyip patlatmış diyorsanız sizin bileceğiniz iş.
    29 Nisan 2014 ' te verilen önerge için "Bizi eften püften şeylerle oyalıyorlar" demişti müsveddenin biri. 6 ay nereden çıktı ?

Bu kısımdan anlamamız gereken " zaten daha önce de oluyordu , yapacak bir şey yok.." mu ? Şayet öyleyse ona göre sileceğim mesajını.

Del Piero_10 Misafir

Quote Originally Posted by anil luque View Post
    29 Nisan 2014 ' te verilen önerge için "Bizi eften püften şeylerle oyalıyorlar" demişti müsveddenin biri. 6 ay nereden çıktı ?

Bu kısımdan anlamamız gereken " zaten daha önce de oluyordu , yapacak bir şey yok.." mu ? Şayet öyleyse ona göre sileceğim mesajını.

Önerge 6 ay önce verilmiş, gündeme 29 Nisan'da gelmiş. Son denetim Ocak ayında yapılmış.

Nesil
    2009
    Yer
    Antalya

Maden kazaları AKP ile başlamadı ama taşeron firmalar AKP ile başladı.Ve ölümler taşeron firmalarla sıklastı.Ayrıca firmanın AKP ile ilişkisi var , yapılan denetlemeye ne kadar güveneceğiz ? Diktatörümüzün ilişkili olduğu bir kuruma kötü rapor cıkartılabilir mi ?

Del Piero_10 Misafir

Acıyı yaşamayı bile bilmiyoruz. Kavga etmekten sıra gelmiyor.

Sayfa 1 / 11 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri