1 ile 2 arası toplam 2 sonuç

Konu: Aklıma Takılan Sorular

Default Aklıma Takılan Sorular

Merhaba arkadaşlar, fm 14 oynarken aklıma takılan bazı sorular var bu soruları siz yardımsever arkadaşlara sorup cevap almayı ümit ediyorum.

1-) Öncelikle, takım direktiflerinde; "Geniş Alanda Oyna" ve "Dar Alanda Oyna" diye direktifler var. Şimdi geniş alanda oynayınca oyunu geniş alana yayıyor, kanatlardan orta açarak, dribling yaparak, çalım atarak delmeyi hedefliyoruz. Dar alanda ise oyunun ortasından göbekten, ara paslarla, çalımlarla delmeyi hedefliyoruz, pek güzel. Fakat benim aklıma takılan soru, ben savunmadayken rakibe oyunu daraltan, top bizim ayağımızdayken ise oyunu geniş alana açan bir mentaliteye sahip olmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

2-) Oyunda rapor kısmında takımın artı ve eksilerine baktığımızda; Güç, Çalışkanlık, Ortalama Boy, Hız gibi özellikler var. Bazılarını bilmeme rağmen bu özelliklerin tamamına hakim değilim. Yani bir takımın eksi yönü Güç ise bu nasıl bir sorunlarla karşılaştırır bizi veya Güç bizim artı yönümüzde, güç bize ne avantaj sağlar?

3- Mesela ben kanat oyuncularımın ve forvet arkası oyuncularımında pres yapmasını istiyorum, görev olarak kanat oyuncusu rolünü versem fakat top kapması misalen 11 olsa bu benim için bir artımıdır? Kanat oyuncusu olarak oynarken pres yapar mı? Yaparsa etkili olur mu?

4- İçe Kat Eden oyuncu rolünü kullanmak istiyorum fakat bu oyuncular takım presine dahil olmayacağı için, bu oyuncuları ML, MR bölgesine çekip, içeri kat eder dersi versem yine içe kat eden oyuncu performansı alıp, top rakipteykende pres yaptırtabilir miyim?
    Last edited by atmaca97 : 18.Mayıs.2014 at 16:20 Reason: soru ekleme

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Sorduğunuz sorulara daha hızlı yanıt bulabilmeniz için daha önce açılan taktik rehberi konusuna taşıyorum mesajınızı.

http://forum.turksportal.net/vb/show...117856&page=16
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Mesaj Yetkileri