Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567
181 ile 199 arası toplam 199 sonuç

Konu: A Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı [18 Mayıs - 3 Haziran 2014]

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Ben genelde FM'de Amerika Ligi'nde oynadığım için dün maçı izlerken sanki kendi evlatlarımı izledim.

Hepsini tanıyorum ve gerçekten sağlam bir takım ABD.Adamlar belki bizden daha az şut çektiler ama çektikleri bütün şutlarla tehlike oluşturdular.Onur kurtardı gene bizi.

Bu maçı baz almak hata olur, daha takımımızın iskeleti bile oturmamış, bir sürü eksikle ve stopersiz olarak çıktık maça.Neyse, gereken dersler alınmıştır umarım.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

nuri bence cok iyi bir mac cikardi ancak partneri selcuk kotu gunundeydi. nerdeyse hic yardimci olamadi. selcukun ilk yarida kacirdigi pozisyon form durumunu ortaya koyuyor zaten. nuri her pasi olumlu ve ileriye kullandi bu macta ve cabuklugu cok hosuma gitti. o bahsettiginiz her yere kosan, pres yapan, oyun kuran adami yanina koysan, ki o selcuk olmasi lazimdi, nurinin katkisi maksimum olurdu. selcuk da gerci nuriye yakin bir topcu, belki baska bir partnerler oynamsi gerekir. ilkay nuri olsaydi sahane olurdu. acikcasi dortmundaki performansina yakindi diyebilirim. ben begendim.

Quote Originally Posted by himone View Post
    özellikle orta sahada Nuri ve Selçuk yan yana oynayınca hiç çekilmiyor.
    Iste sorun tam burada. 1.golde kimse gormedi ama herles ishak I sorumlu tuttu. Aslinda orada savunma çıkmıştı fakat ortasaha pasi veren oyuncuya baski yapamadi. Cok rahat gol olmasinin sebebi o.
    Ayrica hucumda selcuk ve nuri ayni seyi yapiyor. Topa basip oyunu acmak. Topla cok yavastilar bir suru hizli hucum şansını teptiler. Hep sete cevirdiler e takim çok yavaş set oynuyor zaten

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Şu Nuri'yi millî takıma almamak lazım aslında. Hiç bir fonksiyonu yok. Onun yerine başka bir oyuncu monte edilmeli. Hem hızlı olacak hem basacak hem oyun kurabilecek.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

nuri almanyayi tercih etmis olsaydi banko oyuncusuydu, biz begenmiyoruz. su takimda ne yaptigini bilen tek adam ama elestriyi nuri aliyor

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    nuri almanyayi tercih etmis olsaydi banko oyuncusuydu, biz begenmiyoruz. su takimda ne yaptigini bilen tek adam ama elestriyi nuri aliyor
    Aynen abi ya, belkide Selçuk ile tarzları benziyor diye bu eleştirileri alıyor.Yani pasör bir ortasahanın yanında basan, agresif bir ortasaha oyuncusu daha olsaydı diye düşünüyor herkes.Keşke Veli Türk Milli Takımı'nda oynasaydı..

Nuri'nin kalitesi tartışılmaz tabi ama Milli Takım performansının üstüne koyması gerek.

Nuri milli takımlar seviyesinde gençler şampiyonasında yakaladığı performansı bir daha hiçbir zaman yakalayamadı. Açıkcası pek katkı sağladığı söylenemez. Basit oyun oynuyor yeteneklerini kullanmıyor, ben o dribbling yapan, içe kateden, aradan gönderdiği toplarla gol pozisyonu yaratan Nuri'yi istiyorum.
    Burak

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Almanya'da oynasaydı zaten Real gibi bir takımda oynayacak seviyede olurdu Nuri. Ben Nuri'yi biraz oyun anlamında yumuşak birisi olarak görüyorum. Belki çok daha kaliteli bir milli takımımız olsa performansı değişirdi ancak Almanya'ya attığı golden başka bir icraatini hatırlayamıyorum. Bir adam 10 yıldır hiç mi bir şey yapamaz milli takımda ? Mesela Arda'da bu takımda oynuyor ama milli takım performansı gayet iyi. Bireysel olarak çok yetenekli de bulmuyorum.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    Almanya'da oynasaydı zaten Real gibi bir takımda oynayacak seviyede olurdu Nuri. Ben Nuri'yi biraz oyun anlamında yumuşak birisi olarak görüyorum. Belki çok daha kaliteli bir milli takımımız olsa performansı değişirdi ancak Almanya'ya attığı golden başka bir icraatini hatırlayamıyorum. Bir adam 10 yıldır hiç mi bir şey yapamaz milli takımda ? Mesela Arda'da bu takımda oynuyor ama milli takım performansı gayet iyi. Bireysel olarak çok yetenekli de bulmuyorum.

yanilmiyorsam bu yil cl de en cok top calan adamdi veya 2. idi..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Kulübünde oynadığı oyun hakkında çok bilgim yok ancak milli takım anlamında öyle olduğunu düşünüyorum. Şu hazırlık maçlarımızın hangisiydi hatırlamıyorum ancak Nuri oyunda olmasına rağmen unutmuşum oyunda olduğunu adam o kadar silik....

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Ben alıştım artık Nuri'nin oyun yapısına.

Kendine has bir stili var Nuri'nin ondan başka kimse ne yaptığını anlamıyor. Bunu dalga geçmek için falan yazmıyorum, Mehmet Topal ofansif anlamda çok etkili olmamasına rağmen her maç ön plana çıkıyor.

Baktığımızda Topal bile Nuri'ye göre daha fazla ofansif katkı yapıyor. Nuri ise daha silik oynayıp, pozisyon bilgisi ile hareket eden bir oyuncu.

Ona verilen bölgeyi savunmaktan başka yaptığı bir olay yok. Sade oyunu ile katkı vermeye çalışıyor.

Nuri bana göre Milli takım için çok boş bir oyuncu. Geçen gün NTVspor'a ''Real Madrid de geçirdiğim 1 sene bana çok şey kattı'' falan demiş ama kattığı bir şey yok bana kalırsa.

Ondan önce nasıl oynuyorsa halen öyle. En azından Milli Takım bazında bir cacık katmamış.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

amma abarttiniz hee, topal falan. yok artik, nuri sahin bu arkadas

adam on libero bir kere. ne gol atar ne asist yapar pozisyonu geregi. duran top kullanirsa belki onu da yapar ama kullandirttiklarini gormedim hic. abileri izin vermedi bugune kadar herhalde

bence hucum yonundeki beklentilerinizden dolayi hayal kirikligi yasiyorsunuz, ama o oyle bir oyuncu degil. tam gorev adami. 11 i kursam ilk onu yazardim ben sahsen her zaman. son 5 yildir milli takim ne oynamis ki nuri onplana ciksin. yaptiginiz sey gunah kecisi yaratmak.

Quote Originally Posted by TeNaciOUS MidFieLdeR View Post
    amma abarttiniz hee, topal falan. yok artik, nuri sahin bu arkadas

adam on libero bir kere. ne gol atar ne asist yapar pozisyonu geregi. duran top kullanirsa belki onu da yapar ama kullandirttiklarini gormedim hic. abileri izin vermedi bugune kadar herhalde

bence hucum yonundeki beklentilerinizden dolayi hayal kirikligi yasiyorsunuz, ama o oyle bir oyuncu degil. tam gorev adami. 11 i kursam ilk onu yazardim ben sahsen her zaman. son 5 yildir milli takim ne oynamis ki nuri onplana ciksin. yaptiginiz sey gunah kecisi yaratmak.
    Nuri xabi alonso gibi tam. yaninda firlama bir box to box oynamasi lazim. Alper gibi. Selcukla ikisi ortasahada hareket kaybi yasatiyor. Cok benzer oyuncular bence sıkıntı orada. Bir de tabi geriden iyi top cikarabilmesi icin verebileceği oyumcular lazim. Kanatlarda savunma arkasına sarkacal arladaslar lazim. Yoksa nuri kötü degil. Zaten topal ile farkli oyuncular

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Milli oyuncumuz Nuri Şahin Bundesliga resmi sitesinde sezonun en iyi ön libero oyuncusu seçildi.

Borussia Dortmund'un Türk yıldızı Nuri Şahin, Bundesliga'nın resmi sitesinde yapılan oylamada katılımcılardan %37 oy aldı ve bir çok yıldızı geride bırakarak ligin en iyi ön liberosu seçildi.

(iddialıhaber)

http://www.panenkaspor.com/nuri-sahi...beri-2468.html

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Quote Originally Posted by byariff View Post
    Milli oyuncumuz Nuri Şahin Bundesliga resmi sitesinde sezonun en iyi ön libero oyuncusu seçildi.

Borussia Dortmund'un Türk yıldızı Nuri Şahin, Bundesliga'nın resmi sitesinde yapılan oylamada katılımcılardan %37 oy aldı ve bir çok yıldızı geride bırakarak ligin en iyi ön liberosu seçildi.

(iddialıhaber)

http://www.panenkaspor.com/nuri-sahi...beri-2468.html
    Adam Dortmund'ta bambaşka ya.

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Quote Originally Posted by Banega View Post
    Adam Dortmund'ta bambaşka ya.
    Dortmund'un belirli bir sistemi var ve ona göre oynuyorlar.Milli takımda sistem olduğunu söylemek güç

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Nuri Şahin bence iyi bir oyuncu Arteta'ya çok benzetiyorum özellikle baskı altında saçmalamayan nadir oyunculardan. Asıl sorun Selçuk'la birlikte oynadığı zaman ortaya çıkıyor, defansif anlamda sorun oluşuyor çünkü o bölgeye yardım da yeterli gelmeyince çok bocalıyoruz. Bir de bir orta saha Topal stilinde olmadığı sürece çalım atabilmeli en azından vücudunu koyarak denemeli ama Nuri'de bu yok Selçuk Şahin de aynı şekilde. Eğer Dortmund gibi dinamik orta sahanız ve defansınız varsa Nuri gibi bir oyuncuyu defansif orta saha olarak düşünebilirsiniz. Ama Türkiye Milli takımı gibi ne savunması ne de orta sahası yeterince yardımlaşamayan adamlardan kurulu bir takımda Nuri'nin yanına kesinlikle Topal veya Veli tarzı bir adam olmalı.

Açıkçası elemeler başladığında ben Selçuk-Nuri ikilisinden birinin kesik yiyeceğini düşünüyorum, yoksa 3'lü orta sahada bu oyuncuların ikisi birden hücumu zayıflatıyor, ikili orta sahada da defansif olarak zayıf oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    DM | MC [izmir]

realdeki gibi khedira-xabi tarzi bi ikili lazim dedigin gibi. bu sekilde nuriden de daha cok verim aliriz. tabi turkiyede khediranin karsiligi yok sayilir. veli bir nebze olurdu, o da avusturyali

19. Default

Onur

Gökhan Gönül - Ömer Toprak - Kaan Ayhan - Caner

Nuri - Alper Potuk

Hakan Çalhanoğlu - Oğuzhan Özyakup - Arda

Mustafa Pektemek

Böyle bir kadro , belli bir sistem'in adapte edilmesi halinde , Euro 2016'da çok önemli işler yapabilir .

İshak , Tarık Çamdal , Semih Kaya , Serdar Aziz , Ozan Tufan , Jem Karacan , Tolga Ciğerci , Yunus Mallı , Yusuf Erdoğan , Cenk Tosun gibi isimler de kadroya kazandırılmalı düşüncesindeyim .

Sayfa 7 / 7 İlkİlk ... 567

Mesaj Yetkileri