Sayfa 3 / 19 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 547 sonuç

Konu: Sentugo - Sadece Türkler Bursaspor (14. sezon)

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Unhappy

Quote Originally Posted by KadirGok View Post
    Tebrik ederim.Çok zevkli bir lig yarışı olmuş
    Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Tebrik ediyorum , ilk sezon şampiyonluk oldukça güzel

Maçları topluca yapıp paylaşıyorsun galiba
    Quote Originally Posted by walcott07 View Post
    İlk sezondan şampiyonluk güzel olmuş güzel bir yarış olmuş
    Enes'in gelişimi güzel.
    Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Tebrikler Şampiyon olmuşuz. TS ninde biraz katkısı olmuş
    Herkese teşekkür ederim. Enes'i o kadar maç oynattık ancak herhangi bir özelliğini 16 yapamadık Maçları topluca yapıp sonra paylaşıyorum. Bu sebeple her maç sonrası o maçla ilgili yorumlarımı ilgili görsele yazıyorum. Trabzonspor kazanamasaydı, o Colman o golü atmasaydı şampiyon olamayacaktım.

Yeni sezon başladı ve transfer dönemini bitirdim. Ben daha çok transfer dönemlerinde süre harcıyorum. Takıma katkı yapabilecek bir çok isimle anlaştım.

Bursaspor ile şampiyon olunca ve otomatikman Şampiyonlar Liginde yer alınca benim görüşmek istemeyen bir çok futbolcu bir anda görüşmeye başlayabiliyor.

Transfer Yorumları

Gidenler:

Sebastien Frey --> Artık yaşlanmıştı ve sözleşmesi gereği bir maç daha oynarsa 1.4 milyon alacaktı. Bu sebeple gönderilmesi şarttı. Her ne kadar ligte iyi bir performans gösterse de şampiyonlar ligi için hem aha genç hem de daha kaliteli bir oyuncu almam gerekiyordu.

Civelli --> Taktiğimde yeri yoktu ve geçen sezon sadece rotasyon oyuncusu olarak kalabilmişti. Sözleşmesinin son yılıydı ve yabancıydı, sattık.

Ferhat Kiraz --> Neredeyse hiç oynayamadı, oynamalıyım dedi, sat beni dedi sattık.

İbrahim Öztürk --> Ferhat Kiraz ile aynı bahaneyi sundu, aslında çok maç oynadı özellik Serdar'ın sakatlığında ama oyun gereği görüşleri değişmedi ve satmak zorunda kaldık kaptanımızı.

Kazım Kazım --> Aldığı maaş çok gözüme bakıyordu, Özellikle transferin son günü Ayew'i kiralayınca fazla oynatamayacağımı öngördüm ve hala değerliyken iyi bir paraya sattım.

Kiralık Gidenler:

Fernando Belluschi --> Sözleşme gereği satarsam %50'sini bir önceki kulübüne vermem gerekiyordu, bende strateji geliştirip kontratı bitene kadar kiralama yoluna gittim. Gelirimiz 2.2 milyon

Harun Tekin --> İlk 11 oynaması gerekiyordu, Kayseri'ye iki yıllığına toplam 1.7 milyona kiraladık.

Taye Taiwo --> İsmail transferinden sonra yedek kalacak bir yabancı olamazdı. 4.2 milyona serbest kalır maddesi olduğu için aynı Belluschi'deki taktiği uyguladık. Bu yılki gelirimiz 2.2 milyon

Volkan Şen --> Aslında satmak istediğim ama yapamadığım bir oyuncu, hiç verim alamadım ben dde kiraladım. Yıllık gelirimiz 2 milyon.
    Sentugo.

Öncelikle şampiyonluk için tebrik ederim. Çok iyi bir transfer sezonu geçirmişsin .Sezon sonu Ayew i alırsan tadından yenmez. Sergi de çok çok iyi özellikleri olmamasına rağmen benim yaptığım kariyerlerde verim alabildiğim oyuncudur. Bu sene lig daha rahat gider diye düşünüyorum

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Wesley Said'i alıyor muyuz bu sene

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 0xjasaitis View Post
    Öncelikle şampiyonluk için tebrik ederim. Çok iyi bir transfer sezonu geçirmişsin .Sezon sonu Ayew i alırsan tadından yenmez. Sergi de çok çok iyi özellikleri olmamasına rağmen benim yaptığım kariyerlerde verim alabildiğim oyuncudur. Bu sene lig daha rahat gider diye düşünüyorum
    Açıkçası Sergi şu anda takımın en iyi oyuncusu Özellikleri de çok iyi bana kalırsa...

Wesley Said'i alıyor muyuz bu sene
    Kesinlikle gündemimde. Her transfer sezonunda çalışmaları onun üzerine kurguluyorum.

Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sentugo.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Transferler çok güzel, ŞL de grup biraz kolay gelmiş. Tüm kulvarlarda yolumuza başarıyla devam ediyoruz

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Transferleri beğendim.Özellikle Sergi Robertoyu.Bende Beşiktaş kariyerimde almıştım 1.1M euroya 3 sezon oynadı.Sonrasında 34M euroya satmıştım.Oyuncunun özel hareketlerinde "Kısa basit pas yapar" var bu talimatın yerine "Sık sık bitirici paslar dener" çalıştırırsan asist sayısı oldukça yükseliyor.Bu arada 1. ve 2. sayfalarda resimler gözükmüyor.

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Crash Dump'u görünce korktum ama devam ediyormuşuz iyi.Gruptan çıkmamız güzel oldu ama Chelsea çok zor.Buraya kadarmış gibi geliyor bana.Bir de şu yeşil renkte yazdığın yazının fontunu öğrenebilir miyim

Maçlar iyi niasse profilini yollayabilirmisin acaba ?

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

alper hocam taktiği paylaşabilir misin?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Transferler çok güzel, ŞL de grup biraz kolay gelmiş. Tüm kulvarlarda yolumuza başarıyla devam ediyoruz
    Evet sezon sonu bakalım neler olacak ?

Quote Originally Posted by ozan42 View Post
    Transferleri beğendim.Özellikle Sergi Robertoyu.Bende Beşiktaş kariyerimde almıştım 1.1M euroya 3 sezon oynadı.Sonrasında 34M euroya satmıştım.Oyuncunun özel hareketlerinde "Kısa basit pas yapar" var bu talimatın yerine "Sık sık bitirici paslar dener" çalıştırırsan asist sayısı oldukça yükseliyor.Bu arada 1. ve 2. sayfalarda resimler gözükmüyor.
    Evet, forumda gördüm ve hemen uygulamaya başladım. Umarım unutur o özzelliğin,. Çok iyi paraya satmışsın. İlk iki sayfadaki görseller farklı bir yere yüklenmişti, ayın başında gözükeceklerdir...

Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Crash Dump'u görünce korktum ama devam ediyormuşuz iyi.Gruptan çıkmamız güzel oldu ama Chelsea çok zor.Buraya kadarmış gibi geliyor bana.Bir de şu yeşil renkte yazdığın yazının fontunu öğrenebilir miyim
    Font özel bir font Ücretlidir Benim şirketimin kurumsal fontudur, gerek yok bilmene

Quote Originally Posted by BMAais28 View Post
    Maçlar iyi niasse profilini yollayabilirmisin acaba ?

Akhisarda kendisini hiç geliştiremedi...

Quote Originally Posted by lenardo69 View Post
    alper hocam taktiği paylaşabilir misin?
    Taktiği optimum seviyesine getiremedim. Kornerden çok gol yiyorum, düzeltmem gerek şeyler var. Şimdilik deneme versiyonunu yolluyorum. (Ben de zaten şu anda deneme versiyonunu kullanıyorum)

Sentugo 4-4-2 Taktik - Deneme İNDİR !
    Sentugo.

Enes ünal çok iyi, iyi de gelişiyor sanırsam. Hedeflerine ulaşmana az kaldı!

Son haftaya kadar surecek sampiyonluk yarisi herhalde.. Galatasaray'in FB macinda puan kaybetme ihtimali yuksek. Sampiyonlar Liginde guzel isler basarmisiz bu sezon.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by zencipenguen View Post
    Enes ünal çok iyi, iyi de gelişiyor sanırsam. Hedeflerine ulaşmana az kaldı!
    Kısa dönem hedeflerimin hepsine ulaştım da uzun dönem hedeflere ulaşmak kasacak gibi gözüküyor

Quote Originally Posted by Ronaldinho 10 View Post
    Son haftaya kadar surecek sampiyonluk yarisi herhalde.. Galatasaray'in FB macinda puan kaybetme ihtimali yuksek. Sampiyonlar Liginde guzel isler basarmisiz bu sezon.
    Şampiyonlar Ligi için çok bile işler başardık. Açıkçası puan kaybetmesini ben de bekliyordum...

Türkiye Kupasını bile alamadık !

İLK SEZON SON MAÇTA ŞAMPİYON OLAN BURSASPOR, 2. SEZON SON MAÇTAN ŞAMPİYON OLAMADI !!!

Sentugo.

Şampiyonlar liginde gruptan çıkmak gayet iyi bence. Ligde de şampiyon olmasan da iyi performans göstermiş takım ki özellikle savunman. Enes de efsane gelişiyor bi ben geliştiremiyorum bu adamı heralde

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Hocam Orta saha oyuncusu için ilk başta yaptığım yoruma bakarsan bu durumun olucağını anlardın ama ginede güzel bir fiyata satmışsın. Şampiyonluğu kaybetmek olmamış .

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sezonsal Oyuncu Değerleri:

Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 0xjasaitis View Post
    Şampiyonlar liginde gruptan çıkmak gayet iyi bence. Ligde de şampiyon olmasan da iyi performans göstermiş takım ki özellikle savunman. Enes de efsane gelişiyor bi ben geliştiremiyorum bu adamı heralde
    Oynatmak gerekiyor sonuçta. Bir de Kararlılık değerini yükseltmek lazım. Daha çok gelişecek kendisi

Quote Originally Posted by Serzenish View Post
    Hocam Orta saha oyuncusu için ilk başta yaptığım yoruma bakarsan bu durumun olucağını anlardın ama ginede güzel bir fiyata satmışsın. Şampiyonluğu kaybetmek olmamış .
    Okudum, baktım senin yoruma ama o sırada o fiyata alınabilecek en iyi oyuncu oydu. Neyse ki erken kurtulduk

Onun yerine sözleşmesi biten bir oyuncu takıma dahil ettim. Epey canavar...
    Sentugo.

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Ayew ve Enes süper katkı vermişler.Regen stoperin profili çok çok iyi ama boyu baya kısaymış..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ayew ve Enes süper katkı vermişler.Regen stoperin profili çok çok iyi ama boyu baya kısaymış..
    Katılıyorum, onun boyu konusunda çok sıkıntılarımız var. Sonuçta boyu çok uzamayacak. Altyapımdan böyle bir oyuncu çıkması bile gayet iyi.

Geleneksel Transfer Dönemi - 3. Sezon Başı

Gelenler:

Jordan Ayew: Geçen sezon bizde kiralık oynadı ve mükemmele yakın performans gösterdi. Biz de kontratının son sezonu olduğunu görüp beklemede kaldık ve kendisini 2019 yılına kadar Bursasporlu yaptık. En çok maaş alan oyuncularımızdan birisidir kendisi. (Yıllık 1.4 milyon) Bonservissiz.

Joremo Roussilion: Kendisinin iyi bir sol bek ve kanat oyuncusu olduğunu düşünüyorum. Bu sezon ilk 11 başlayacaktır. Caner ile iyi bir ikili olacaklar ve arkalarından da İsmail Köybaşı destekleyecektir. Bonservissiz aldık.

Necip Uysal: Sanırım en iyi Türk savaşçı ortasaha. 4.9 milyona sattığımız oyuncudan sonra Necip iyi bir şekilde açığı kapatacaktır. Bonservissiz aldık.

Grzegorz Krychowiak: Zannedersem en iyi transferim. Oyuncunun özellikleri hem stoper hem de savaşçı ortasah için çok iyi. Ayrıca çok iyi mentor olacaktır. Aldığı maaş yıllık 1.4 milyon. Bonservissiz aldık.

Ersan Adem Gülüm: Oyunun başından beri neredeyse ilk 11 oynuyor bizde. Pas dağıtan stoper eksikliğimizi Kaan ile doldurduk ancak Ersan da onun alternatifi olacaktır. Türk ve maaşı az. Bonservissiz aldık.

Mervan Çelik: Kendisini transfer listesinde görünce hemen almak istedim. Bunun sebebi özelliklerini Ozan İpek'le karşılaştırınca daha üstün olduğu, Ozan İpek'ten daha genç olduğu, Forvet bölgesinde görev yapabilmesi gibi özellikler bulunuyor. Kendisi ile ilk defa oynayacağım. Bonservisine 1.8 milyon verdik.

Robin Yalcin: Kendisini 2 yıllık kiraladık, rotasyon oyuncusu olacaktır. Maaşın yarısını ödeyeceğiz.

Batuhan Altıntaş: Kiralık listesindeydi ve biz de sahiplenmesek çürüyecekti. Gerek Türk olması, gerek solak olması gerekse de uzun boylu olması, ayrıca Bursaspor altyapısından çıkması sebebiyle kendisini maaşının yarısı ödemek koşuluyla kiraladık.

Ivan Klasnic: Yıllık 100k ya oynayacak. Genç oyuncularımıza mentorluk yapması için takıma kattım. Bonservissiz.

* Nuri Demirkan: 180k bonservis verdik. Regen. 4 yıldızlık potansiyeli var.
    * Bahattin İşçiler: Yeni Ozan İpek olabilecek potansiyelde bir oyuncu. Regen, bedelsiz.
    * Mustafa Çekiç: 4 yıldızlık potansiyeli var.
    * Baki Çağlar: 475k bonservis verdik. 4,5 yıldızlık potansiyeli var.

Toplam maliyet = 2.45 milyon

Gidenler:

Toygar Arslan: Aramızda bir kontrat problemi oluştu, daha takıma geçen sen gelmiş hiç bir katkıda bulunmamıştı. Sorunlu futbolcu istemiyorum demiştim ben de en iyi teklifi verene sattım. 8.75 milyon.

Aleksandar Ignjovski: Zaten hikayeyi biliyorsunuz. 4.8 milyon + %50 pay.

Taye Taiwo: Kendisini kiralayacaktık ancak olmadı, bir takım sorunlar oldu. Aldığı maaş fazlaydı. 1.6 milyon.

Tetteh Bangura: İyi paraya sattığımı düşünüyorum. 645k.

Kiralık Gidenler

Ozan İpek: Mervan Çelik transferinden sonra takımda fazlalıktı. Kendisini 2 yıllığına, aylık 200k dan bir takıma kiralık yolladık. (Toplam gelir: 4.6 milyon)

Willie: Bu oyuncu ile aramda sıkıntılar olmuştu, geçen sezon çok iyi oynayamamıştı. Kendisini 2 yıllığına, aylık 200k dan Valencia'ya kiralık yolladık. (Toplam gelir: 4.4 milyon)

Fernando Belluschi : %50 başka takıma gitme mevzusu yüzünden kendisini yine kiraladık. Aylık 170k. (Toplam gelir: 1.7 milyon)

Volkan Şen: Kendisinin takımda yeri yok, kiralayabildiğimiz tek takım olan Rizespor'a aylık 82 k'ya kiraladık. (Toplam Gelir: 825k)

Toplam Net Gelir: 15.98 milyon + 11.52 milyon (kiralık gelirleri) = 27,5 milyon pound.

Not: Geri kalan gidenler önemsiz rakamlara veya bedelsiz olarak gönderilmiş veya kiralanmıştır. Arzu eden gerekli görselden bu oyuncuları takip edebilir.
    Last edited by sentugo : 01.Haziran.2014 at 16:15
    Sentugo.

Çok iyi transferler, Ayew ve Enes'in katkısı da muazzammış

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Font özel bir font Ücretlidir Benim şirketimin kurumsal fontudur, gerek yok bilmene
    [/B]
    Eğer şirkete programcı lazım olursa bizim bir arkadaş var hiç bir veritabanı ve programlama derslerine girmeden bütün sınavlardan 100 alan bir çocuk haberim olsun

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by zencipenguen View Post
    Çok iyi transferler, Ayew ve Enes'in katkısı da muazzammış
    Bu sezonda aynı katkıyı vermelerini bekliyorum.

Eğer şirkete programcı lazım olursa bizim bir arkadaş var hiç bir veritabanı ve programlama derslerine girmeden bütün sınavlardan 100 alan bir çocuk haberim olsun
    Aklıma bulunsun Hiç belli olmaz.

Transfer dönemi oyuncuları...

Sentugo.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Son maçta şampiyonluğu kaçırmamız kötü olmuş. Transfer dönemi yine çok iyi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Son maçta şampiyonluğu kaçırmamız kötü olmuş. Transfer dönemi yine çok iyi.
    Artık bu sene son maçta şampiyonluğu kaybetmek istemiyorum.

Şampiyonlar liginde 2 ön elemeyi de geçip kolay bir gruba düştük. En önemli sıkıntımız çok fazla sakatlığın olması.

En az forma şansı bulacak 2 forvetim Batuhan ve Klasnic bir sonraki maça çıkmak zorunda kalacaklar...
    Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sentugo.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Devre Arası Transfer Haberleri

Devre Arası olduğunda, takımda kırmızı kart gördükten sonra 2 hafta maaş kesintisi cezası verdiğim Necip Uysal, sanırım benle konuşmadan önce yürek yemiş. Çünkü ben istemem böyle cezayı takımdan giderim dedi. Sanki uzun yıllardır takımdaymış ve çok büyük oyuncuymuş gibi davranılması bekledi. Lan daha sezon başı geldin sen bebe. Bu sebeple talip olan tek takım Galatasaray ve verdikleri bonservis ücreti beklediğimin altında olmasına rağmen sattım. Rakibe iyi bir Türk savaşçı ortasaha kazandırdım. 3 miyon pound.

Bu sebeple, transfer ispiyonlarımdan da anlaşılacağı üzere sezon sonu sözleşmesi biten Oğuzhan'ı 1.5 milyon vererek direk takıma kattım. Çok faydalı olacağını düşünüyorum.

Yedek kalecimiz Sinan Bolat'ı aylık 200k ya bir takıma ilk 11 oynayabilecek şekilde kiraladım.

Sözleşmesi 2017 yılında bitecek olan Caner Erkin, bir türlü sözleşme şartlarında düşmedi, yüksek ücretler talep etmeye devam etti. Ben de sol bek mevkisinde sezon başı aldığımız oyuncuyu ilk 11, İsmail'i de onun yedeği olarak düşünerek kendisini 7.25 milyon pounda sattım.

Oğuzhan takıma katıldığı için Sergio'yu göndermenin zamanı gelmişti. Onunda sözleşmesi 2017 yılında bitiyordu ve o da yüksek ücretler talep ediyordu. Sergio'yu arkadaşın dediği fiyatlara satamasak bile, gelecek sezon olmak kaydı ile (bu senenin sonuna kadar bizde) 17,5 milyon pound + gelecekten %50 pay şeklinde peşinen sattık. Bu onun performansını ne kadar etkileyecek bilemiyorum ancak 2 kere "kısa paslarla oynar" oyun içi tercihini unutturmaya çalışsam da bir türlü unutamadı ve oyuna etkisi çok olmamıştı. Oğuzhan'ın takıma ısınması açısından avantajlı bir durum olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Oğuzhan'ı UEFA kadrosuna da ekleyebildik.

Tüm bunlarını haricinde, Ligte durum yine son haftalara kadar kızışacak gibi gözüküyor. Ligteki performansım üst noktada değil ve bazı deneyler sonucu puan kayıplarım oluştu. Bunların haricinde çok fazla oyuncu geliştirmeye çalıştığım için bir çok maçta genç oyunculara şans veriyorum ve bu durum da ara sıra puan kaybetmeme neden oluyor.

Türkiye Kupasında gruplardan çıktık ve yolumuza devam ediyoruz.

Şampiyonlar Liginden, Avrupa Ligine düşmüştük. Bu ligte ilk rakiplerimiz çok kolay geldi ve ilkini eledik. Çıkabilecek zor olarak düşündüğüm 5 takım var. Onlar gelmezse zaten işim kolay gibi gözüküyor.

Sentugo.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Oyuncu geliştirme ve transfer konusunda üstün bilgilerin olduğuna inanıyorum ve imrenerek takip ediyorum geçen ki kariyerinde seni örnek almıştım ama senin kadar başarılı olamadım tabii.
    Sonuçlara gelirsek çok ucuz puanları rakiplere veriyoruz taktikte yeni değişiklikler gerek diye düşünüyorum.

Sayfa 3 / 19 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri