1 ile 15 arası toplam 15 sonuç

Konu: Burak Yılmaz

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Default Burak Yılmaz

NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Şu an 2. sezonu devam eden kariyerimde Burak ligde oynadığı 12 maçta 44 kez, Şampiyonlar Liginde 5 maçta 21 kez, Ziraat Türkiye Kupasında ise 1 maçta 5 kez ofsayta düştü. Ligde ve Şampiyonlar liginde zirvede yer alıyor bu alanda.

Genelde Poacher (Fırsatçı Golcü) rolünde oynatıyorum. Burak'ın bu kadar çok ofsayta düşmesinin nedeni kendisi mi, taktiksel seçimlerim ve kendisine verdiğim rol mü yoksa her ikisi birden mi bilemiyorum çünkü kadromda onun yerine oynatabileceğim alternatif bir forvetim yok şu anda.

Rolü gereği normal karşılanabilir ancak; ofsayt tuzağını bozmayı seven, hızlanma özelliği 14, topsuz oyun özelliği 17, önsezi (15) ve kararlar (12) özellikleri de gayet iyi olan bir oyuncunun bu kadar çok ofsayta düşmesi acaba Takım Oyunu (Team Work) özelliğinin düşük (7) olmasından kaynaklanıyor olabilir mi onu öğrenmek istiyorum.

Onu paslarıyla besleyen oyuncular da pas zamanlamasını kötü yapacak oyuncular değil sonuçta. 4-3-1-2 diziliminde orta alanda Selçuk, Melo, Humam Tariq (Emre), forvet arkasında Sneijder ve forvette Burak'ın partneri olarak Drogba'yı oynatıyorum. Saydığım isimlerin hepsi de Kararlar, Teknik, Pas, Yaratıcılık gibi özellikleri üst düzey oyuncular.

Not: Arşivde Burak'la ilgili eski konuyu buldum ve orada da bu ofsayt konusu tartışılmış (11. mesajdan itibaren).

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=117069
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

İsterse sezonda 40 tane atsın.Gerçekte olduğu gibi oyunda da kanser ediyor,sırf onun yüzünden yabancı sınırsız oynuyorum oyunu.Elimden gelen en kısa sürede de yolluyorum takımdan.

Diyeceğim o ki kendisi oyuna en gerçekçi yansıtılan oyunculardan birisi bence.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    İsterse sezonda 40 tane atsın.Gerçekte olduğu gibi oyunda da kanser ediyor,sırf onun yüzünden yabancı sınırsız oynuyorum oyunu.Elimden gelen en kısa sürede de yolluyorum takımdan.

Diyeceğim o ki kendisi oyuna en gerçekçi yansıtılan oyunculardan birisi bence.
    Bazen koseden gelip dumduz vurup auta atiyor onun disinda memnunum ben oyunda catir catir oynuyor

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Rolü gereği normal karşılanabilir ancak; ofsayt tuzağını bozmayı seven, hızlanma özelliği 14, topsuz oyun özelliği 17, önsezi (15) ve kararlar (12) özellikleri de gayet iyi olan bir oyuncunun bu kadar çok ofsayta düşmesi acaba Takım Oyunu (Team Work) özelliğinin düşük (7 ) olmasından kaynaklanıyor olabilir mi onu öğrenmek istiyorum.
    PPM yuzunden bu. Ofsayt cizgisinin ustunde oynadigi icin ofsayt'a dusme ihtimali de yuksek olan bir oyuncu sonucta. 1 duser, 2 duser, 3 duser ama dorduncusunde kaleci ile karsi karsiya kalir bu oyun tarzi yuzunden. Bence verdigin istatistikler gercekten cok da uzak degil. Ozellikle ofansif bir oyun oynuyor ve oyuncularindan topu hizli bir sekilde forvetlere aktarmasini bekliyorsan Burak bu tip durumlarla daha cok karsilasacaktir cuncu mac icinde takimin daha fazla hucum denemesi olacaktir.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    PPM yuzunden bu. Ofsayt cizgisinin ustunde oynadigi icin ofsayt'a dusme ihtimali de yuksek olan bir oyuncu sonucta. 1 duser, 2 duser, 3 duser ama dorduncusunde kaleci ile karsi karsiya kalir bu oyun tarzi yuzunden. Bence verdigin istatistikler gercekten cok da uzak degil. Ozellikle ofansif bir oyun oynuyor ve oyuncularindan topu hizli bir sekilde forvetlere aktarmasini bekliyorsan Burak bu tip durumlarla daha cok karsilasacaktir cuncu mac icinde takimin daha fazla hucum denemesi olacaktir.
    Tempolu hücum oynatıyorum ancak "Work Ball Into Box" direktifini de kullanıyorum. 1-2 düşer sonrasında karşı karşıya kalır olayı aynen dediğin gibi. Mutlaka o pozisyonları buluyor ve gol sayısı da gayet iyi.

Aslında genel performansını gözönüne alırsak ben çok şikayetçi değilim ofsayta düşmesinden, daha doğrusu gerçekteki Burak'ı izliyor gibiyim bu açıdan çok başarılı bir profil. Sadece ofsayta düşme nedenini merak ettim. Ayrıca Takım Oyunu özelliğinin buna etkisi olup olmadığını da merak ediyorum.
    Last edited by Walter Sakana : 26.Nisan.2014 at 16:28
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2003

Teamwork ile alakali oldugunu sanmiyorum ama bu fikri test etmedim acikcasi.

Teamwork ile alakali oldugunu dusunmememin nedeni bu degeri dusuk oyuncular hem ayaklarindaki topu verme, hem de topu almak icin kendisini gostermeye cekinen oyuncular. Yani teamwork olsa olsa ofsayt'a dusmesini azaltiyordur gibi geliyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Anladım, teşekkür ediyorum.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

2.sezonu devam eden oyunumda Burak'ın kafa topu istatistiklerini paylaşıyorum:

Oynadığı maç sayısı: 21
    Çıktığı kafa topu sayısı: 132
    Kazandığı kafa topu sayısı: 82
    Maç başına kafa vuruşu denemesi ortalaması: 6.62
    Maç başına kazandığı hava topu ortalaması: 4.11
    Kazandığı kafa topu yüzdesi: %62

Aynı istatistikler Drogba'da şu şekilde:

Oynadığı maç sayısı: 20(2)
    Çıktığı kafa topu sayısı: 170
    Kazandığı kafa topu sayısı: 113
    Maç başına kafa vuruşu denemesi ortalaması: 8.92
    Maç başına kazandığı hava topu ortalaması: 5.93
    Kazandığı kafa topu yüzdesi: %66

Burak son 2 sezondur güzel kafa golleri atmış olsa da bu istatistikleri biraz yüksek değil mi (özellikle Drogba'yla bu kadar yakın olması), yoksa gerçekteki istatistikleri de buna yakın mı?

Ya da biraz da rakibe bağlı diyebilir miyiz? Mesela;

Fenerbahçe maçı: 2/0 (Bruno Alves & Bekir)
    Rize maçı: 10/3 (Viera & Oboabona)
    Man City birinci maçı: 4/1 (Kompany & Demichelis)
    Man City ikinci maçı: 6/3 (Kompany & Bartra)
    Bayern birinci maçı: 7/5 (Savic/Badstuber & Boateng)
    Bayern ikinci maçı: 10/7 (Badstuber & Boateng)
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2003

Gercekteki kafa topu istatistiklerini bilmiyorum.

Hava topunu kazanmada bir cok etken vardir saniyorum. Ornegin rakip yakin markaj yapiyor mu, yapmiyor mu. Burak'a atilan yuksek toplar ileride topu tutsun diye atilmis toplar mi, yoksa bos pozisyonda atilmis toplar mi.

Muhtemelen Drogba'yi Target Man olarak kullaniyorsundur. Bu da ona daha cok ileride topu indirmesi icin top atilmasina neden olur. Bu toplar da kazanilmasi daha dusuk yuzdeli toplar olabilir.

Yani maclari detaylica izleyip, ne olup bittigini gormeden yorum yapmak zor.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Evet Drogba'yı Target Man, Burak'ı ise Poacher olarak kullanıyorum.

Birde şu dikkatimi çekti; oyuncu iyi form yakaladığı zaman hava topu istatistikleri de daha iyi düzeye çıkıyor. Şu an Burak müthiş formda oyunumda ve mesela son maçımda 13/10 hava topu aldı, 2 takımın stoperlerinden bile daha yüksek bir yüzdeye ulaştı.

Aslında extended olarak izliyorum ama dediğin gibi daha detaylı izleyip Burak'ın hava topuna çıktığı pozisyonlara bakarsam daha sağlıklı bir değerlendirme şansı ortaya çıkar muhakkak ama genede önceki serileri ve bugüne kadar kullandığım forvetleri gözönüne alarak Burak'ın hava topu istatistiklerini yüksek bulduğumu belirtmek istiyorum.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Benim oyunlarımda Burak'ın gol ortalaması 15 ile 20 arası değişiyor genellikle. Şuana kadar hiç 20 golün üzerine çıkmadı.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Benim oyunlarımda Burak'ın gol ortalaması 15 ile 20 arası değişiyor genellikle. Şuana kadar hiç 20 golün üzerine çıkmadı.
    Senin yönettiğin takımda mı bilgisayarın yönettiği takımda mı?

Az önce sona eren 2.sezonumu 39 golle tamamladı:

Biraz ofsayta düşme sorunu var ama o kadar da olsun:
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Her ikisinde de hocam. Yani Burak Yılmaz'a en uygun pozisyon poacher. Bunun dışında farklı bir rolde oynatmayı denemedim ama pekte uygun gibi değil sanki. Bilgisayar yönettiğinde 25 golün üstüne çıkmıyor, bende de aynı şekilde. Sezon boyunca attığı gollerin toplam sayısı maksimum 25'tir.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Tamam kaçırdıkları var bunu kabul etmemek yalan olur fakat bu adam her sezon bi kova dolusu gol atıyor mu ? Atıyor . ee daha nedir .Eğer Burak Yılmaz antipatikliği yüzünden her fm de bu adam gerçeğe oranla bu kadar kötüyse yanlış yapıyorsunuz.

Şöyle son 5 sezonda burak yılmaz istatistiklerine bir bakalım.

İlk önce süper ligde bu adama rakip olabilecek bir golcü olmaması gerekirken fm 14 de rastladığım bir kaç gariplik vardı. Sow ve Kuyt ın güçleri o kadar yüksekti ki bir sezonda kuyt 24 gol sow ise 22 gol attı.Gerçekte bakıyoruz ne kuyt ne sow 12 golü geçemiyor.FM de kuyt ve sow un 24 22 gol attığı sezon ben de karabükspor u yönetmekteydim. burak yılmaz ise sezonu galatasaray da 12 gol ile kapattı. şimdi bir de istatistikleri inceleyelim farkı hep beraber görelim.

2013 - 2014 Gol krallığı 2. || 2 maçta 1 gol atmış.

2012 2013 Gol kralı || 10 maçta 8 gol ortalama

2011 2012 Gol kralı || 1 maça 1 gol ortalama

Bu da son 5 sezonun istatistiği

Gerçekte leblebi gibi atan adam fm de bakıyosun umut bulut un yedeği oluyor , sezon sonu gaziantepe falan gidiyor. Bu işi ciddi yapıyorsanız bu adamın bitiriciliğini , kafa vuruşunu , pozisyon almasını , çalışkanlığını vb. özelliklerini yükseltmenizi talep ederim .

Mesaj Yetkileri