Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 36 sonuç

Konu: Portakal soyuldu, Ajax'a doyuldu..| Sezon II

Default Portakal soyuldu, Ajax'a doyuldu..| Sezon II

Avrupa'nın en önemli 14 kulübünün bulunduğu eski G-14 kurulunda bulunmaktaydı. Ajax kazandığı birçok kupayla dünyanın en başarılı takımlarından birisidir, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'na göre 20. Yüzyılın En Başarılı yedinci kulübüdür.

Kadro:

İlk sezon hedeflerimiz:

-Hollanda Süper Kupasını almak.
    -Ligde şampiyon olmak.
    -Alt yapıdan 2 tane yetenek çıkartmak.
    -Şampiyonlar liginde gruplardan çıkıp çeyrek finale kadar yürümek.

İlk sezon oyuncuları elde tutup 2. sezon satmayı düşünüyorum yüksek meblaya. Bakalım neler olacak.
    2.kez kariyer açıyorum ilkinde oyun hata verdiği için kapatmak zorunda kalmıştım. Özür dileyerek, 2. kariyerimi açıyorum.

Bismillah diyerek başlayalım..

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Onaylandı, başarılar dilerim.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2009
    Yer
    Cape Town

Başarılar.

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Onaylandı, başarılar dilerim.
    Quote Originally Posted by Banega View Post
    Başarılar.
    Teşekkür ederim..

Hazırlık Maçlarımız:

2 maç yaptık, antrenmanlarla transferlerle oyalanırken yetişemedi.

Hollanda Süper Kupası AJAX'IN!!!!

Transferler

Orta sahanın direği "Canteros"

Defansın bel kemiği "Munoz"

Transfer Geçmişi

Takımın gelecek vaad eden oyuncusu, geliştirebileceğim kadar geliştiriceğim.

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Transferler guzel, basarilar dilerim.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar
    Quote Originally Posted by 5267 View Post
    Transferler guzel, basarilar dilerim.

Teşekkür ederim

Hollanda Ligi Başlıyor!

1. Hafta | FC Groningen - Ajax #
    1-1

Yorgundu oyuncularımız kupadan ötürü, sakatlıklarımız da vardı. İyi oynadık aslında ama gol bulamadık. Nazar boncuğu olsun

2. Hafta | Ajax - Roda JC #
    5-0

İyi oynadık, bitiriciliğimizi bu maçta iyi konuşturduk diğer maça göre

3. Hafta | NEC - Ajax
    #
    2-3

Geçen maçın tam tersi oldu bu sefer topla iyi oynadık pozisyonlar bulduk ama bitiremedik korktum bi' ara ama kazandık. Taktik daha oturmadı.

4.Hafta | sc Heeerenven - Ajax
    # 0-3

Defans çok kötü oldu çok pozisyon veriyoruz kaleci olmasa goller yicektik. Ama topla iyi oynuyoruz tek iyi olan o. 3-0 kazandık ama 3 gol de yiyebilirdik..

5. Hafta | Ajax- Zwolle
    # 5-4

Bu maçta çok iyi oynadık tek kale hakimlik kurduk Zwolle'de ligde orta sıralardaydı. Defansın aptallığı yüzünden 4 gol yedik. Ayar çekmem gerekecek gibi defans hattına...

5 Hafta boyunca genel değerlendirmem.

İyi oynuyoruz topla iyi oynuyoruz atağa da iyi çıkıyoruz ama tek sıkıntımız defans hattımız. Çok hata yapıyoruz sanırsam taktikde bir açık yapmışım kontrol edip gol yeme sorununu derhal çözmek. Forvetimi şahsen beğenmedim, ligin ikinci yarısında sağlam bir forvet bulmak. Süratli ve bitiriciliği iyi olan bir forvet bu takıma daha iyi gider gibi. Şu an takımı Bojan ve De jong sırtlıyor.
    Bazı güçsüz takımlar karşı da Karlsson'u oynatmayı planlıyorum.

Bu ara da ilk yarı'ının sonuna kadar puan durumunu paylaşmıcam haberiniz olsun totem yapıyorum da
    Şimdilik bu kadar, tekrar geleceğim!

Şampiyonlar liginde grup etabındaki rakiplerimiz!

Hollanda Ligi Heycanı Devam Ediyor!

6. Hafta | FC Utrecht - Ajax # 1-3

7. Hafta | Heracles - Ajax # 1-3

8. Hafta | SC Cambuur - Ajax # 1-4

Hollanda Kupası Heyacanı!

Kolak rakibe, kolay maç; ama risk yok, sürprize yer yok!

ŞAMPİYONLAR LİGİ BAŞLADI!

Şampiyonlar ligi 1. Maç | Ajax - CSKA Moskow # 4-3

Şampiyonlar Ligi 2. Maç | Steau - Ajax # 2-1

yanlış link koymuşum düzelticem

Şu ana kadar ki genel değerlendirmem:

Gol yiyoruz gene. Taktiği en kısa zamanda değiştirmeye başlayacağım. Tek sıkıntı savunma hattı. Forvet yokluğu gene Bojan ve De jong sayesinde hissedilmiyor. İlk devre biter bitmez bazı oyuncular gidecek bazı yeni oyuncular gelecek. İlk çalışmam Ajax'ın gülünü geri getirmek takıma oda süppüz olsun

Tekrar geleceğim!
    Last edited by zencipenguen : 01.Haziran.2014 at 19:02

Basarilar

Quote Originally Posted by Ronaldinho 10 View Post
    Basarilar
    Teşekkür ederim

Hollanda Ligi heycanı kaldığı yerden devam ediyor!

9. Hafta | Ajax - Feyenord # 2-0

Goller: Bojan, De Jong

10.Hafta | Ajax - Twente # 3-1

Goller: Canteros, Bojan, De Jong

11. Hafta | RKC - Ajax # 2-2

Ligde 7'de 7 yapan RKC'ye çelmeyi takamadık... Ama takacaktık!

Goller: Duarte, Munoz

Şampiyonlar Ligi

Şampiyonlar Ligi 3. Maç | Bayern M. - Ajax # 3-1

Gol: Schöne

Baya baya ezildik yani..

Şampiyonlar Ligi 4. Maç | Ajax - Bayern M. # 2-2

Goller: Duarte, Alaba(K.K)

Bu maçı alabilirdik!

Hollanda Kupası

Sürprize gerek yok!

Goller: Blind, Bojan

Genel olarak takım toparlanacaktır gibi geliyor. Avrupada istediğimizi yapamıyoruz. Bu sezon kötü geçiyor benim için. Ligi domine edip alacağım ama avrupa da sıkıntıdayım. En yakın zamanda taktiksel ve oyuncusal değikliklere gideceğim.
    İstediğim ilgiyi de göremiyorum kariyer olarak, yeniyim bu işte oda olabilir Güncelleme yarın Öğlen'e doğru gelecektir. İyi geceler..

Kötü Geçen Bir Hollanda Ligi

12. Hafta | Ajax - GA Eagles # 1-1

Gol: Bojan

13. Hafta | ADO Den Haag - Ajax # 0-2

Goller: Sigborsson, Duarte

Penguen demek gol demek!

14. Hafta | Vitesse - Ajax # 3-3

Goller: Bojan, Karlsson

15. Hafta | Ajax - PSV # 1-2

Gol: Duarte

16. Hafta | NAC Breda - Ajax # 3-3

Goller: Bojan, Enoh, Karlsson

Şampiyonlar Ligi

Şampiyonlar Ligi 5. Maç | CSKA Moscow - Ajax # 2-3

Goller: De Jong, Bojan, Schöne

Şampiyonlar Ligi 6. Maç | Ajax - Steau # 1-2

Gol: Duarte

Ne kadar Son maçta yenilsekte 2. olarak çıktık! Ve rakibimiz çok zor geldi şansımıza. Sürpriz yapmayı deniyeceğiz, inşallah başarırız.. Ama gelmek istediğim yer bundan sonraki turdu ama olsun iyi para kaldırdık sayılır. Seneye yarı finali bile görebiliriz transferlerle.

İŞTE BİR SONRAKİ TUR RAKİBİMİZ!

Hollanda Kupasında YARI FİNALDEYİZ!!

Goller: Duarte, Bojan

Yarı final rakibimiz!

Gelecek Tahminlerim ve Geçmişe Yönelik İnceleme!

Bu haftalar çok kötü geçti, çok puanlar kaybettik. Çünkü yeni taktik deniyorum, takımda alışamayınca kötü oldu ama düzelecektir emin olun. Sezonun bitmesini ve yeni taktikle ortalığı dağıtmayı düşünüyorum. Ama Lig'i ve Hollanda kupasını kolayca alabiliriz. Şampiyonlar Liginde güçlü bir rakip geldi ama savunmaya yönelik kontra atak taktiği kullanacağım. İnşallah başarılı oluruz. Çok gol yeme sorununu çözüyorum. Yeni transferler var, giden oyuncularımız var. Bir sonraki güncelleme de görüşmek üzere!
    Öğleden sonra 2-3 gibi gelecek tahminimce ölmessek
    Çok az ilgi var gibi kariyerime de bakıpta yorum yapmak zor değil bence..

6 Maçlık serüven

Puan Durumu

Takım ve Oyuncu Verileri

Devre arasında aramıza katılan 2 oyuncu var...

Henri Bedimo

Blind'i beğenmedim, çok boşluklar bırakıp hata yapıyordu. 17M verdikleri için hiç durmadım verdim.

Rajkovic

Defansım çok yavaş olduğu için hızlı süratli bir defansa ihtiyacım vardı. Maaş sıkıntısı olduğu içinde rajkovici tercih ettim.

Gelenler ve Gidenler Toplam

Moisande Ve Blind sattım, Schöne'yi kiralık verdim. Blind ve Schöne en yüksek maaş alan 2 futbolcuydu ve haketmiyorlardı. Blind'i elden çıkarmam iyi oldu Schöne'yi de kiralık vermek iyi oldu. Satmayı düşünüyorum onuda. Sezon sonu yepyeni taktikle geleceğim. Sağlam bir forvetim olmadığı için golda sıkıntılıyız. Bojan olmasa gol atacak yok. Düşündüğüm 2 oyuncu var forvette düşünüyorum şimdilik.

Biraz ilgi lütfen, yorum yapan olmayınca sıkılıyorum

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Takımın genel durumu iyi. Bayern'den puan almak güzel olmuş. Chelsea maçını geçme ihtimalin var. (Tabi bu takımın durumuna göre de değişir)

Quote Originally Posted by MoisHaLe View Post
    Takımın genel durumu iyi. Bayern'den puan almak güzel olmuş. Chelsea maçını geçme ihtimalin var. (Tabi bu takımın durumuna göre de değişir)
    Yorumun için sağ ol, Çelsi melsi bizi bağlamaz. Çeyrek Finaldeyiz!

Hollanda Liginde İpler Koptu!

Puan Durumu

Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finaldeyiz!

Çeyrek Final Rakibimiz!

Sakatlıklarla başımız belada..

Genel Değerlendirmem ve Gelecek Planlarım

Lig de şampiyonluğu alıyorum gibi, hollanda kupasını almak üzereyim ve Şampiyonlar Liginde çeyrek finaldeyim... 3 Hedefime de ulaştım. Alt yapıdan Karlsson'u kiralık göndermiştim 5 maç yaptı 2 gol attı 2 asist yaptı onuda takıma geri çağırdım sakatlıktan istifade ligde oynatacağım.. Ama avrupada forvetim artık Bojan olacak gibi.

Savunma sıkıntısını atlattım, gol yemiyoruz artık hata da yapmıyoruz. Ama bu sefer de ileri uçta forvetimiz tam anlamıyla iyi değil. Oraya da takviye gerekecek. Munoz, Rajkovic ikilisi çok iyi uyumlular sol bekte bendimo hakkını veriyor. Sağ beke takviye yapabilirim gelecek sezon. Bayern karşısında elenecek gibiyim ama belli olmaz.

Tekrar görüşmek üzere!

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

ilk maçta 2 gol gözüküyor 2-1 görünen gollerde 3-1 mi bitti anlayamadım orayı .)

ilk maçta 2 gol gözüküyor 2-1 görünen gollerde 3-1 mi bitti anlayamadım orayı .)
    Göz yamışması olmuş sende

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by zencipenguen View Post
    Göz yamışması olmuş sende
    ahaha aynen bende sandım altta kaldı gol neyse tebrikler lig zaten iyi gidiyor ŞL de ise çok büyük bir başarı Ajax adına.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

49 şut nedir yahu ? ayrıca stoperi hızlı diye almışın ama Rajkovic hızlı bir oyucnu degil maalesef :F aksine hantal

Bu arada başarılar

ahaha aynen bende sandım altta kaldı gol neyse tebrikler lig zaten iyi gidiyor ŞL de ise çok büyük bir başarı Ajax adına.
    Çok iyi gidiyoruz hedeflerimin hepsini yaptım ilk sezon, hedef 2. sezonda daha büyük şeyler

Quote Originally Posted by Juan Diaz View Post
    49 şut nedir yahu ? ayrıca stoperi hızlı diye almışın ama Rajkovic hızlı bir oyucnu degil maalesef :F aksine hantal

Bu arada başarılar

Taktiği değiştirceğimi söylemiştim, 3 taktik kullanıyorum ve 3'ünü de beğenmedim. 2 sezonda bambaşka olacak. Bu arada Rajkovic Munoz'a göre gene hızlı bir oyuncu, o kadarda hantal değil be gardaş. Bazı özellikleri hız bakımından kötü ama o kadarda değil. Ve lig de şu an en iyi savunma oyuncularından biri adam geçirmiyor, hızı da iyi...

Güncelleme yarın gelecektir, sabah ya da akşam.. Teşekkürler yorumlarınız için.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by zencipenguen View Post
    Taktiği değiştirceğimi söylemiştim, 3 taktik kullanıyorum ve 3'ünü de beğenmedim. 2 sezonda bambaşka olacak. Bu arada Rajkovic Munoz'a göre gene hızlı bir oyuncu, o kadarda hantal değil be gardaş. Bazı özellikleri hız bakımından kötü ama o kadarda değil. Ve lig de şu an en iyi savunma oyuncularından biri adam geçirmiyor, hızı da iyi...

o adamı geçemeyen gitsin kumda oynasın şaka br yana hantal diyorum çünkü hızı tek başına bişi ifade etmiyor. Bazı hız özellikleri kötü dmeişsin de ztn hız demek komple beaber değer kazanıyor. Şöyle söyleyim hızı 17 olsa da o maksimum hızıdır. Onu anlamlı kılan şey hızlanmadır. Hızına ne kadar sürede ulaşacağıdır. hızlanması 10 olan biri nazarımda yavaştır hız hızlanma 12 olan birini yeğlerim. Çevikliğe hiç girmiyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Chelsea pek bir bal olmuş ?
    Diaz'a katılmamak elde değil , konuşulan oyuncu gerçekten pek hantaldır .
    Hem daha çok gol yiyecek miyiz ?
    Çözüm üretmeliyiz ama bunu aralarda uygulayalım takım afallamasın.
    Bedimo 24 M fazla değil mi bence çok vermişiz ilk sezondan.

Quote Originally Posted by Juan Diaz View Post

o adamı geçemeyen gitsin kumda oynasın şaka br yana hantal diyorum çünkü hızı tek başına bişi ifade etmiyor. Bazı hız özellikleri kötü dmeişsin de ztn hız demek komple beaber değer kazanıyor. Şöyle söyleyim hızı 17 olsa da o maksimum hızıdır. Onu anlamlı kılan şey hızlanmadır. Hızına ne kadar sürede ulaşacağıdır. hızlanması 10 olan biri nazarımda yavaştır hız hızlanma 12 olan birini yeğlerim. Çevikliğe hiç girmiyorum.

Doğrudur ama devre arasında alabileceğim en ucuz ve en iyisi oydu yanlış biliyor da olabilirim

Quote Originally Posted by Leonadias View Post
    Chelsea pek bir bal olmuş ?
    Diaz'a katılmamak elde değil , konuşulan oyuncu gerçekten pek hantaldır .
    Hem daha çok gol yiyecek miyiz ?
    Çözüm üretmeliyiz ama bunu aralarda uygulayalım takım afallamasın.
    Bedimo 24 M fazla değil mi bence çok vermişiz ilk sezondan.
    Taktik sorunu var, hiç bir taktik dikiş tutmadı. Ama son zamanlarda yeni taktik denedim o da işe yarıyor gibi fazla gol yemiyoruz, Ligde son 8 haftada 3 gol yedik. Evet ilk haftalarda baya baya gol yedik ama düzeliyor gibi. 2. sezon yeni taktik deniyeceğim bunu engellemek için.
    Devre arasında Blind'i sattığım için onun yerine sağlam bir sol bek lazımdı mecburen en iyisi oydu. paraya da kıydım fazla galiba ama alabileceğimin en iyisi oydu memnunum da yani hak ediyor şu an da.

Penguen Yeni Sözleşmeyi İmzaladı!

Sözleşmeden dolayı da Antrenman Tesisleri Yükseltiliyor!

Hollanda Ligi Bitti!

30. Hafta | PSV - Ajax # 2-2

31. Hafta | GA Eagles - Ajax # 0-0

32. Hafta | Ajax - Vitesse # 4-2

33. Hafta | Ajax - NAC Breda # 3-0

34. Hafta | AZ - Ajax # 2-0

ŞAMPİYON AJAX!

Hollanda Ligi Puan Durumu, Takım verileri ve Oyuncu verileri!

HOLLANDA KUPASI DA BİZİM!

Şampiyonlar Liginde Çeyrek Finalde Elendik!

Veeee Sezon bitti. Sezon'un genel değerlendirmesi ve paranoması.

-Hollanda Ligi | Şampiyonluk
    -Hollanda Süper Kupası | Şampiyonluk
    -Hollanda Kupası | Şampiyonluk
    -Şampiyonlar Ligi | Çeyrek Final

Kariyerin başındada söylediklerimin hepsini yaptım. Taktikten ötürü çok kötü maçlar oynadık bu yüzden taktikleri değiştirip yenilerini yapacağım.
    Alt yapıdan Karlsson'u da adam ediyorum. Gelecek sezona forvet, orta saha transferleriyle geri döneceğim. Takımdan 2-3 oyuncu da gitmek zorunda kalacak..
    Buda gelecek sezon bütçem ve Sponsorlar!

Yeni Güncellemelerde görüşmek üzere!

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Tebrikler her şey dört dörtlük. Özellikle ŞL'de elenirken güzel bir darbe vurmuşsun. Herkese nasip olmaz orada Bayern'i yenmek

Tebrikler her şey dört dörtlük. Özellikle ŞL'de elenirken güzel bir darbe vurmuşsun. Herkese nasip olmaz orada Bayern'i yenmek
    Teşekkür ederim yorumun için, finali deplasmanda bayerni yenmekle yapmak iyiydi

Yeni Transferlerimiz!

Yeni sayılmaz ama Bojan'ın kiralık sözleşmesini uzattık, ilerki senede 36M'ye kadroya katabiliriz.

Forvette sıkıntı çekiyorduk, Sigborsson'u yollayıp RODRİGO'yu transfer ettik!

De Jong iyiydi ama oraya genç bir yıldızı Jousé'yi çok mâkul bir fiyata 10M'ye transfer ettik!

Geçen sezonda o bölge de tam anlamıyla orta sahamız yoktu, Enoh'un yerine Romeroyu da kadromuza kattık!

Van Rhijn sevmediğim için o bölge de sağlam bir iş çıkaracağını düşündüğüm Corchia'yı kadroya kattık!

Sağ ve sol kanada alternatif olarak yedek oynatacağım bir futbolcu.

Gelen ve Gidenler Genel Görünüm

De Jong gitsin mi, gitmesin mi diye çok düşündüm ama Jouse'yi ondan kat kat daha az fiyata almak istedim çokda maaş veriyordum. Takımı iyi kurdum ama uyum sorunu olacaktır büyük ihtimalle takımda. Yeni taktik ve yeni oyuncularla sezona hazırız.

Gelecek sezon taktiğimiz!

Şimdilik bu kadar, bir sonraki güncellemede görüşmek üzere.
    Esenlikler dilerim.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

İyi bir sezon geçirmişsin, Transferler hayırlı olsun

Lig ve kupa için tebrikler. Yeni transferlerle harika bir sezon geçireceğimize eminim. Başarılar.

Quote Originally Posted by fairlane View Post
    Lig ve kupa için tebrikler. Yeni transferlerle harika bir sezon geçireceğimize eminim. Başarılar.
    Teşekkürler, harika sezon başladı fırtına gibiyiz!

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    İyi bir sezon geçirmişsin, Transferler hayırlı olsun

Teşekkürler

Hazırlık Dönemi!

Fazla ciddi olmasa da Josue sakatlandı!

Bedimo 2 ay yok!

Bedimo'nun sakatlığından ötürü yeni transfer!

Ligde de şahane top oynuyor sanırsam Bedimo'yu kesecek

Şampiyonlar Ligi Grubu Belli Oldu!

Hollanda Kupası Rakibim!

HOLLANDA LİGİ BAŞLADI!

1. Hafta | Ajax - NAC Breda # 2-1

2. Hafta | Sparta - Ajax # 2-4

3. Hafta | Ajax - NEC # 2-0

4. Hafta | Excelsior - Ajax # 0-3

5. Hafta | AZ - Ajax # 1-1

6. Hafta | Ajax - ADO Den Haag # 0-3

Puan Durumu!

ŞAMPİYONLAR LİGİ GRUPLAR 1. MAÇ

Genel olarak çok iyiyiz, taktik daha yeni olduğu için azıcık azıcık sorun oluyor ama düzelecektir. 2. Sezon'a bomba gibi girdik, bomba gibi bitiricez!

Bu ara da oyun hata vermeye başladı 1-2 fotoğraf da çözünürlük kötü çıktı düzeltmeye çalışacağım!

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Şimdi transferler güzel. Başlangıç vs. güzel. Burada önemli olan çitayı yükseltmek. Geçen yıl Çeyrek final görmüş bu takım bu sene en azından yine bir çeyrek final görmeliyiz.

Şimdi transferler güzel. Başlangıç vs. güzel. Burada önemli olan çitayı yükseltmek. Geçen yıl Çeyrek final görmüş bu takım bu sene en azından yine bir çeyrek final görmeliyiz.
    Teşekkürler, transferler gerçekten çok işime yaradı. Özellikle Josue ve Rodrigo aradığım adamlarmış. Şampiyonlar liginde çok iyiyiz, yarı final hedefim

HOLLANDA LİGİ

7. Hafta | Ajax 2 - 0 Twente

8. Hafta | Vitesse 2 - 4 Ajax

9. Hafta | MVV 0 - 1 Ajax

10. Hafta | Ajax 2 - 0 sc Heerenven

11. Hafta | PSV 1 - 2 Ajax

Puan Durumu

Şampiyonlar Ligi

2. Hafta | Ajax 3 - 1 AC Milan

3. Hafta | Ajax 2 - 1 Lyon

Puan Durumu

Hollanda Kupası

Hollanda Kupası Sıradaki Rakip

Bu sezon hazırlık maçları değil hiç kaybetmedik, 21 maçta 2 beraberlik 19 galibiyet aldık. Aman nazar değmesin. 1-2 maçta kötü oynasakta bitiricilik farkıyla kazanıyoruz. Şampiyonlar Liginde lider olup yarı finale kadar yürümek istiyoruz. Lig, Hollanda kupasını zaten domine ettik. Seneye de 1-2 yıldız takviyesi yapmak istiyorum artık yaşlanan oyuncular yerine.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri