Merhabalar,
Geç de olsa sizlerle bir taktik paylaşmak istedim,umarım işinize yarar... Sezonun 28. haftasından itibaren asistana bırakınca son 6 haftada 10 puan kaybetmiş ama yine de ipi göğüslemişiz Taktiği sezonun ilk 7-8 haftası bittikten sonra kullandım ve özellikle antremanlarda taktiğe uyum arttıktan sonra inanılmaz verim aldım... Barcelona'yı içerde 2-0 yendikten sonra dış sahada taktiksel hata farka maloldu, onun dışında kötü maçımız pek olmadı

Buyrun diziliş...

Sezon sonu fikstürü

Puan durumu (son haftaları Asistana bırakmasam sanırım 6-7 puan daha alırdık )

Transfer yapmadık sayılır...

En ezici maçımızın pas trafiği

Bunlar da aldığımız flaş skorlar...

GK: Standart bir kaleci yeterli.Topu oyuna sokması iyi olursa aha başarılı olacaktır.
DR/L: Savunma yönünün yanı sıra hücum yönü de güçlü olmalı. Özellik olarak kondisyon,hız ve topsuz alan becerileri önemli.
DLC: Sol stoperiniz savunmadan oyun kuracağı için pas yeteneği iyi olmalı. Bunun dışında normal savunma özellikleri iyi olmalı
DRC: Sağ stoper daha çok geride kalacak.Hızlı ,iyi top kapan ve topsuz alanı yüksek bir oyuncu seçerseniz savunma arkasını iyi toplar.
ML/R: Kanatlar taktikte hayati önem taşıyor.Hücumlar genelde buralardan gelişiyor. Ortadan gelişen hücumlarda da savunma arkasına kanat oyuncuları kaçıyor. Bu sebeple kondisyonu ,bitiriciliği ve topsuz alanı yüksek kanat oyuncuları kullanılmalı.Normal kanat oyuncusunun gerektirdiği özellikler belli zaten (hız ,hızlanma,top sürme,orta açma vs. )
MLC: Ortasahada standart özellikleri olan oyuncunuzun oynayacağı mevki burası.
MRC: Bu mevki için daha çok savunma özellikleri (top kapma,markaj vs. ) yüksek olan oyuncular kullanmalısınız
AMC: Takımınızız maestrosu olacak ve orta alandan savunma arkasına toplar atacak oyun kurucunuz. Teknik kapasitesi yüksek olmalı
SC: Forvetiniz hücumlarda hem bitiriciliği ile gol bulacak hem de topsuz alanlara hareketlenerek kanat oyuncularına gol pozisyonu üretecek. Bu yüzden topsuz alan,bitiricilik ,pas ve özel yetenek yüksek oyuncular tercih etmelisiniz.

TAKTİK LİNKİ