Anket Sonuçlarını Görüntüle: Mustafa Doğan,Türk milli takımıyla neler yapabilir ?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Şampiyon Olur

9 50.00%
  • Finale Kalır

3 16.67%
  • Yarı Finale Kalır

2 11.11%
  • Çeyrek Finale Kalır

4 22.22%
Sayfa 1 / 44 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 1305 sonuç

Konu: Türk Futbolu Bize Emanet (7.Sezon)

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Arrow Türk Futbolu Bize Emanet (7.Sezon)

Mersin İdman Yurdu yönetimi sürpriz bir kararla teknik direktör Hakan Kutlu'nun sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini açıkladı.Hakan Kutlu sıcağı sıcağına bir açıklama yapmazken,yönetime yakın çevreler klübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle bütçe kısıtlamasının gerektiğini ve teknik direktör dahil bazı yabancı futbolcularında içinde bulunduğu kişilerle karşılıklı anlaşarak ayrılma planları yapıyordu.
    Geçen sene transfer hataları nedeniyle sıkıntı yaşayan ve Spor Toto Süper ligden düşen takımın yeni teknik direktörü ise şaşkınlıkla karşılandı.Futbol camiyasında adı sanı duyulmamış bir isim olan Mustafa Doğan ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.Mustafa Doğan boş mukaveleye imza atarak büyük bir özveri gösterdi.

Öğle saatlerinde bir basın açıklaması yapan Mustafa Doğan, ''Şuan için oluşan endişenin farkındayım.Fakat büyük taraftarımızın içi rahat olsun,bu memleketin bir çocuğu olarak elimden gelenin en iyisini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.Mersin İdman Yurdu'muz bulunduğu konumu haketmemektedir.İnşallah bu şehir yakın zamanda şampiyonluklar yaşayacaktır.Gurur duyacağınız bir Mersin İdman Yurdu inşa edeceğiz.Büyük taraftarımıza sözümüzdür.''' açıklamasıyla futbol camiyası ve Mersin İdman Yurdu taraftarlarının takdirini aldı.Fakat en nihayetinde tecrübesiz,çiçeği burnunda teknik direktörün bu sorumluluğun altından nasıl kalkacağı merak konusu.

Kuralları okudum,kabulediyorum
    Last edited by Likliki : 10.Haziran.2014 at 15:45

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Kariyeriniz onaylanmıştır.

Başarılar dilerim.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Teşekkürler,ilk defa bir kariyer paylaşıyorum.Çok eğlenceli olacak gibi

Başarılar

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Başarılar.
    TariboWest

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

MERSİN İDMAN YURDU

TARİHÇE

Kulüp, Ziraat Bankası memuru İbrahim Yekta, Numune Mektebi öğretmeni İbrahim Bigam, Tahmil Tahliye memuru Edip Buran, memur İhsan Dağıstan, 23. Alay yaveri Üstteğmen Hasan Tahsin, ticarethane sahibi Hamit Abey, tüccar Hakkı Cemal Üçer, tüccar Hayri Güntekin, gümrük memuru Rauf Süleymaniyeli, gümrük memuru Sami İstanbullu, posta memuru Semih Can, tüccar Ömer Cevdet Türkmenelili, iskele memuru Asım Güler, tüccar Fevzi Serdengeçti, vapur kumpanyası sahibi Kazım Kırzade, Ticaret Odası memuru Lütfi Resimci, tüccar Muhammer Yeğin, 23. Alay İşae Subayı Mustafa Lütfü, Muhasip Muhip Batıbeki ve Gümrük memuru Necati Salim tarafından 16 Ağustos 1925 Perşembe günü Mersin'de kurulmuştur.İbrahim Yekta ve arkadaşlarının kulübü kurmalarındaki amaç Türk gençliğinin, fizik ve moral kabiliyetlerini ulusal ve inkılâpçı amaçlara yöneltmek, yurt müdafaası amaçlarını geliştirmek, beden terbiyesi ve spor yapmasını temin etmekti. Bu amaç doğrultusunda kurulan ve de etkinliğe geçen kulüp çevrede büyük ilgi uyandırmış ve kısa zamanda Mersin halkının sevgisini kazanmıştır.

Kuruluşundan itibaren 1949 yılına kadar bölge birinciliğini kimseye kaptırmayan Mersin İdman Yurdu, 1944 yılında Ankara'da yapılan Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü olma başarısı göstermiştir. 1963-64 sezonunda şampiyon olarak 2. Lig'e çıkan Mersin İdman Yurdu, 2. Lig'deki üçüncü senesinde profesyonel bir kadro oluşturarak şampiyon olmuş ve de ilk defa o yıl (1966–67) Lefter Küçükandonyadis öncülüğünde Türkiye 1. Ligi'ne çıkmıştır.

Kulüp, tarihinin ilk anlamlı kupası olan Başbakanlık Kupası'nı da aynı yıl Amatör Küme şampiyonu olan İzmir Denizgücü’nü 2–0 yenerek dönemin başbakanı Bülent Ecevit’ten almıştır. 1967 yılından itibaren aralıksız 7 yıl süreyle 1. Lig'de oynayan Mersin İdman Yurdu'nun bu dönemdeki en büyük başarısı 1969-70 sezonunu evinde oynadığı maçlarda mağlubiyet yüzü görmeden ligi 4. sırada bitirmesidir. Takım 1973-74 sezonunda 2. Lig'e düşmüş, 1975-76 sezonunda ise tekrar yükseldiği 1. Lig'de toplam 11 sezon boyunca mücadele etmiştir. Mersin İdman Yurdu, 1982-83 sezonunda evinde oynadığı 17 maç da kalesinde sadece 1 gol görerek bir sezonda kendi evinde en az gol yiyen takım olmuştur.

Kulübün tarihindeki en büyük başarılarından biri de Türkiye'yi Kupa Galipleri Kupası'nda temsil etmiş olmasıdır. 1982-83 yılında Türkiye Kupası finalde Fenerbahçe’ye elenerek kupayı alamamasına rağmen, Fenerbahçe’nin aynı yıl şampiyon olması ile Avrupa kupalarında mücadele hakkı kazanmıştır. Eleme maçında Spartak Varna takımına Mersin’de 0-0 ve deplasmanda 0-1’lik skorlarla elenen Mersin İdman Yurdu, o tarihten sonra düştüğü 2. Lig'den, 29 sene sonra 2010-11 1. Lig'i şampiyon tamamlayarak Süper Lig'e çıkmıştır, 2 sezonluk Süper Lig macerasından sonra 2012-13 Süper Lig'de ise 30.haftada Kardemir Karabükspor'a 1-0 mağlup olarak 1.Lig'e düşmüştür. Kırmızı-Lacivertli ekip yeni sezonla birlikte maçlarını 25 bin seyirci kapasiteli Mersin Arena Stadyumu'nda oynayacaktır.

LOGO

STADYUM

MERSİN ARENA

TARAFTAR GRUBU

KIRMIZI ŞEYTANLAR

FORMA

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by 16arda16 View Post
    Başarılar
    Teşekkürler

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by Moussa Sow View Post
    Başarılar.
    Teşekkürler

Basarilar

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Başarılar dilerim

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Başarılar.

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

İLK İCRAATLARIMIZ

ANTRENÖRLER

İLK İŞ GEREKSİZ ANTRENÖRLERDEN KURTULARAK MAAŞ BÜTÇESİNİDE DENGEYE SOKMAYA ÇALIŞTIK.TAKIMA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK ANTRENÖRLERLE ANLAŞTIK.İLK ETAP İÇİN ÇOK İYİ OLDU

ASİSTAN MENAJER : SAMUEL JOHNSON

ASİSTAN MENAJER TERCİHLERİ İÇİNDE EN İYİSİYDİ.KARARLILIK-MOTİVASYON VE UYUM ÖZELLİKLERİ GAYET İYİ BENCE.BAKALIM MEŞHUR KARABOĞA YARARLI OLABİLECEKMİ
    (TAKTİK : 3,5 YILDIZ)

[
    KONDİSYON ANTRENÖRÜ : CEVAT GÜLER

GALATASARAYIN ESKİ KONDİSYON ANTRENÖRÜ OLDUKÇA İYİ TAKIMA KAZANDIRDIĞIM İÇİN ŞANSLIYIM
    (GÜÇ-AEROBİK : 4 YILDIZ)

KONDİSYON ANTRENÖRÜ : İBRAHİM BAKİR

İBRAHİM BAKİR CEVAT GÜLERE İYİ BİR YARDIMCI OLDU
    (GÜÇ-AEROBİK : 4 YILDIZ)

KALECİ ANTRENÖRÜ : YAVUZ ŞİMŞEK

OLDUKÇA İYİ ŞUT DURDURMA VE ELLE KONTROL ANTRENÖRLÜĞÜNÜ TEK BAŞINA İDARE EDEBLİR
    (ŞUT DURDURMA-ELLE KONTROL : 4 YILDIZ)

ANTRENÖR : TANJU ÇOLAK

ORTA DÜZEY OLSADA İSMİ VAR
    (HÜCUM : 3 YILDIZ)

ANTRENÖR : RECEP DİKKELEŞ

BU DÜZEYE GÖRE ÇOK İYİ
    (SAVUNMA : 3,5 YILDIZ)

ANTRENÖR : CEMİL AKKOYUN

TOP KONTROL VE ŞUT ANTRENÖRLÜĞÜNÜ RAHATLIKLA İDARE EDER
    (TOP KONTROL : 4 YILDIZ / ŞUT : 3,5 YILDIZ)

ORTALAMA ANTREMAN SEVİYESİ

TRANSFERLER

İLK İŞ YEDEK TAKIMDAKİ YÜKSEK MAAŞLI İŞE YARAMAZ FUTBOLCULARDAN KURTULDUK.YABANCI SINIRLAMASINDAN DOLAYI N'DUKA OZOKWO VE İBRAHİM SEHİC'İN SÖZLEŞMELERİNİ KARŞILIKLI OLARAK FESHETTİK.MİLAN MİTROVİÇ KARABÜKSPORA 100K KARŞILINDA NURULLAH KAYA İSE ŞANLIURFA SPORA 43,5K'YA TRANSFER OLDU.YABANCI SINIRI,BÜTÇE VE KADRO DERİNLİĞİ SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN YAPTIĞIMIZ TRASFERLER ŞUNLARDIR.

BERNARDO CORRADİ : FORVET

37 YAŞINA RAĞMEN HALA DİPÇİK GİBİ OLAN CORRADİ ÇOK İYİ BİR PİVOT FORVET DURUMUNDA.MEHMET YILDIZIN AZMİNİDE GÜÇLENDİREĞİNE İNANIYORUM.
    (1 YILLIĞINA BEDELSİZ OLARAK TRANSFER EDİLDİ)

OZAN İPEK : SOL AÇIK

DAHA ÖNCEKİ SEZONDA MERSİN İDMAN YURDUNDA KİRALIK OLARAK FORMA GİYEN OYUNCUYU TEKRAR KİRALIK OLARAK TAKIMA KAZANDIRDIK.SOL AÇIĞIN DEĞİŞMEZ OYUNCUSU DURUMUNDA
    (BURSASPOR'DAN 1 YILLIĞINA KİRALANDI.YILLIK MAAŞININ 160.000 KADARINI VE AYLIK 40B ÜCRETLE TRANSFER OLMUŞTUR.)

ERÇAĞ EVİRGEN : SAĞ AÇIK

İSTİKRARSIZ NDUKA OZOKWO'NUN YERİNE TRANSFER EDİLDİ ALINABİLECEK EN MAKUL SAĞ AÇIKTI.BİRAZ TUZLU OLSADA CORRADİNİN GELMESİNE İMKAN TANIDI.
    (EZELİ RAKİP ADANA DEMİRSPORDAN 700.000 GİBİ BİR ÜCRETLE TRANSFER EDİLDİ.250K PEŞİN 450K 48 AY TAKSİTLE ÖDENECEK VE OYUNCUYA YILLIK 150.000 EURO ÖDENECEK)

ATİLA TURAN : SOL BEK

MURAT KALKAN'IN SOL BEK İÇİN YETERSİZ VE RAKİPSİZ OLUŞU BU TRANSFERİ GERÇEKLEŞTİRMEMİZE NEDEN OLDU.DAHA ÖNCEDE TÜRKİYEDE FORMA GİYEN ATİLA BENİM AÇIMDAN İYİ BİR TRANSFER OLDU
    (STADE DE REİMS'TEN KİRALIK OLARAK TRANSFER EDİLDİ.OYUNCUYA 375.000 OLAN YILLIK UCRETİNİN 180.000 EURO'SU ÖDENECEK.AYRICA AYLIK 25.000 EURO EK OLARAK ÖDENECEK)

MURAT AKÇA : DEFANS

YABANCI SINIRLAMASI NEDENİYLE MİLAN MİTROVİÇ'İ GÖNDERDİK VE DEFANS HATTI YEDEKSİZ KALDI.MURAT AKÇA YEDEK OLARAK DÜŞÜNÜLDÜ ANCAK YAŞININ GENÇ OLMASI VE POTANSİYELİ NEDENİYLE KISA ZAMANDA TAKIMA DAHİL OLABİLİR
    (SİVASSPOR'DAN 40.000 EURO KARŞILIĞINDA TRANSFER EDİLDİ.SİVASSPOR TARAFTARI BU KADAR UCUZA SATILMASI NEDENİYLE ÇILGINA DÖNDÜ

TRANSFER ÖZETİ

OYUNCU TERCİHLERİ VE TAKTİK ANLAYIŞ

KADRO DERİNLİĞİNİ YETERİNCE İYİLEŞTİRDİK TEK SORUN ORTASAHANIN ALTERNATİFİNİN AZ OLMASI.BU SORUNUDA 2.-3. MEVKİSİ ORTASAHA OLAN FUTBOLCULARLA KAPATACAZ.ESKİ HALİNE GÖRE KALİTEYİDE ARTTIRMIŞ BULUNMAKTAYIZ.TAKTİK ANLAYIŞ OLARAK DAR ALANDA KISA VE HIZLI PASLARLA MEŞHUR TİKİTAKA FORMASYONUNU SAHAYA YANSITMAYA ÇALIŞACAĞIZ.BU NEDENLE SAHA ÖLÇÜLERİNİDE DARALTTIK.KANAT OYUNCULARI HÜCUMA SÜREKLİ DESTEK VERİRKEN ORTASAHA OYUNCULARI FULL PRES TAM PRES UYGULAYACAK WİSSEM BEN YAHIA OYUN KURUCU DURUMUNDA MURAT CEYLAN İSE İKİ YÖNLÜ.LAWAL İSE REGİSTA YANİ ANİ İLERİ ÇIKIŞLARI OLAN BİR DEFANSİZ ORTASAHA OLACAK.

NOT : İLK DEFA BU KADAR İNCE ELEYİP SIK DOKUDUM BU OYUNDA.BAYA BİR UĞRAŞTIK İNŞALLAH REZİL OLMAYIZ

HEDEF

KISA VADE

PTT 1. LİGDEN ŞAMPİYON OLARAK SPOR TOTO SÜPER LİGE YÜKSELMEK

ORTA VADE

SPOR TOTO SÜPER LİGDE ASANSÖR TAKIM OLMAMAK VE AVRUPA KUPALARINA KATILMAYA ÇALIŞMAK

UZUN VADE

İLK ETAPTA AVRUPA KUPALARINDA GRUPLARDAN ÇIKMA DAHA SONRA ŞAMPİYONLUK HEDEFİ KOYMA.MALİ AÇIDAN ÜST SIRALARA OYNAMA VE ALTYAPI-ANTRENMAN TESİSLERİNİ MODERNLEŞTİRME.KENDİ WONDERKİD'LERİMİZİ ÇIKARMA
    Last edited by Likliki : 11.Haziran.2014 at 17:14

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by Ronaldinho 10 View Post
    Basarilar
    Eyvallah hocam FM 2013'ü çok oynadım ama askerlik nedeniyle 14'e geçiş yapamamıştık.Daha ilk kariyerim ve bunuda burada paylaşıyoruz hadi hayırlısı

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by rexpo1994 View Post
    Başarılar dilerim
    Eyvallah hocam

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by MuraTBudaN View Post
    Başarılar.
    Saolasın...

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Samimi olarak soyluyorum konu basligi gorunce (kariyer oldugunu bilmiyorum ) Allah Allah dedim noldu

Basarilar dilerim.

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by 5267 View Post
    Samimi olarak soyluyorum konu basligi gorunce (kariyer oldugunu bilmiyorum ) Allah Allah dedim noldu

Basarilar dilerim.
    Eyvallah hocam.Konu başlığı amacına ulaşmış diyelim

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Başarılar

Basarilar

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    Başarılar
    Quote Originally Posted by Ohaoguzhanaras View Post
    Basarilar
    Teşekkürler arkadaşlar.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Sunumunu beğendim transferlerin faydalı olur inşallah.

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Sunumunu beğendim transferlerin faydalı olur inşallah.
    Eyvallah hocam.Elimden geldiğince görselliğe önem veriyorum bakalım daha farklı şeyler yapmaya çalışacam

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

HAZIRLIK MAÇLARI

HAZIRLIK MAÇLARINDA AÇIK ARA ÖNDE OLDUĞUMUZ TAKIMLARA KARŞI ÇOK GOL YEDİK.OFANSİF BİR ANLAYIŞIMIZ VAR AMA BU KADAR ÇOK GOL YERSEK LİG MARATONUNDA SIKINTILI ZAMANLAR GEÇİREBİLİRİZ.TAKIM SAVUNMASINA ÖNEM VERMEMİZ GEREKİYOR.GENÇLERBİRLİĞİ MAÇI UMUT VERDİ ANCAK İLK 2 MAÇTA FORVETLER ORTALIKTA YOKTU.BÜYÜK UMUTLARLA TRANSFER EDİLEN BERNARDO CORRADİ TAKIMA KATKI VERMEYE BAŞLAMALI ARTIK.

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

PTT 1. LİG BAŞLIYOR

1.HAFTA

DENİZLİSPOR - MERSİN İDMAN YURDU

[YOUTUBE="yLaqphE-Os0"]GENİŞ ÖZET[/YOUTUBE]

TOPA SAHİP OLMA AÇISINDAN ÇOK İYİ İŞ ÇIKARDIK.DENİZLİSPORUN TEK BİR POZİSYONU BİLE YOK.AYRICA ŞUT SAYIMIZ OLDUKÇA İYİ.LİGİN İLK MAÇI DEPLASMANDI VE ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKTIK.GOL PENALTIDAN GELDİ AMA YAPCAK BİRŞEY YOK

YÜKSEK TRANSFER BEDELİYLE MERSİN İDMAN YURDU'NA KATILAN ERÇAĞ EVİRGEN BÜYÜK BİR SAKATLIK YAŞADI.BALDIR KASIĞINDA YIRTILMA TESPİT EDİLEN OYUNCU 5 AY SAHALARDAN UZAK KALACAK.TAKIMIMIZ SAĞ AÇIK POZİSYONUNDA SIKINTIYA DÜŞECEK GİBİ
    Last edited by Likliki : 12.Haziran.2014 at 11:06

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

2.HAFTA

MERSİN İDMAN YURDU - 1461 TRABZON

[YOUTUBE="patT_75tNqI"]GENİŞ ÖZET[/YOUTUBE]

MERSİN ARENADAKİ İLK RESMİ MAÇIMIZDA 1461 TRABZON ÜSTÜN OLAN TARAFTI.2.YARIYA ÖNDE BAŞLADIK AMA SKORU KORUYAMADIK.81.DAKİKADA TARTIŞMALI PENALTI GOLÜYLE 1461 TRABZON MAÇIN SKORUNU BELİRLEDİ

KADRO UYUMUNDA HALA SORUN VAR.TAKIM BİRŞEYLER YAPIYOR AMA BU BİRKAÇ FUTBOLCUNUN ÇABASIYLA OLUYOR SANKİ.ÖZELEŞTİRİ YAPMAK GEREKİRSE YANLIŞLIKLA KADRO SEÇİMİNİ SAMUEL JOHNSON'A VERMİŞİM AS TAKIMIMDAKİ ATİLA TURAN-BERNARDO CORRADİ-ANIL KARAER KADRODA DEĞİLDİ.KARABOĞAYIDA YANIMIZDA EĞİTECEZ ANLAŞILAN

Başarılar , Toparlarız Mersin Arenada İyi Skorlar Bekliyorum Takipteyim

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Quote Originally Posted by ardkyrkc View Post
    Başarılar , Toparlarız Mersin Arenada İyi Skorlar Bekliyorum Takipteyim
    Eyvallah hocam.Takımın biraz zamana ihtiyacı var bakalım kafamızdakileri uygulayabilecekmiyiz.Takip etmene sevindim

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Geniş özet çok güzel olmuş, İstersen fazla zaman alıyorsa sadece önemli maçlara yapabilirsin diye düşünüyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

Geniş özet çok güzel olmuş, İstersen fazla zaman alıyorsa sadece önemli maçlara yapabilirsin diye düşünüyorum.
    Ya aslında bende öle düşünüyordumda biraz mükemmeliyetçilik birde simetri hastalığı var sanırım bende olmuşken tam olsun hesabı

Nesil
    2014
    Yer
    Mersin

3.HAFTA

BUCASPOR - MERSİN İDMAN YURDU

[YOUTUBE="MxBdOtKOisY"]GENİŞ ÖZET[/YOUTUBE]

BUCASPOR MAÇI RESMEN DOMİNE ETTİ.İLK YARIYI TAMAMEN TEK KALE OYNADI.FENERBAHÇENİN GENÇLERİ OKAN ALKAN VE RECEP NİYAZ CANIMIZA OKUDU BU SONUÇLA ÜST ÜSTE 2. MAĞLUBİYETİMİZİ ALDIK.SONUÇTAN ZİYADE OYNANAN FUTBOL VE İSTEKSİZLİK RADİKAL KARARLAR ALMAYA İTEBİLİR BİZİ

BU OYUNDAN SONRA TAKIMI TOPLAYIP BİR İFADELERİNİ ALMAK LAZIM.GÜYA ŞAMPİYONLUK PAROLASIYLA BAŞLADIK LİGE AMA BİZİM BEYEFENDİLER HALA TERELELLİ ATİLA TURANDA BU MAÇTAN SONRA SAKATLANDI.ADAMIN KALÇA KASLARINDA ZORLAMA MEYDANA GELMİŞ,TÖVBE ESTAĞFURULLAH

Sayfa 1 / 44 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri