1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: oyun oynarken bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Exclamation oyun oynarken bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor

arkadaşlar böyle bir durum başıma hic gelmezdi önceki bilgisayarım da bu sorun nedeniyle özellikleri daha kuvvetlı suan kullandıgım pcyi aldım bilgisayar jet gıbı calısıyordu sorunsuz oynuyordum fakat son 1-2 gündür asırı ısınıyor ,oyun hızı ağırlaştı ve kendı kendıne ısınıp kapanıyor cözümü bilen varmı ?

Ram ile Alakalı Bende de Sık Sık Oluyor Bu Ram Düşük ve Bilgisayar Fazla Isınınca Sapıtıyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    İzmir

Sicakliklari gosteren bi program yukle bak bakalim en cok hangi parca isiniyor. Ona gore cozum uretirsin

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

speccky diye bir program indirdim.

sıcaklık değerleri su sekilde:

cpu 61 derece

ana kart 62 derece

ekran kartı 55 derece

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bu arada çözümü buldum ayarlarda en yüksek işlemci sayısını azalttım artık kapanmıyor %100 idi ben onu %85 yaptım sorun halloldu.belkı bu sorunu yasayan diğer arkadaşlara faydam olur.sorunun çözümü bu.

Quote Originally Posted by fmhastasi View Post
    bu arada çözümü buldum ayarlarda en yüksek işlemci sayısını azalttım artık kapanmıyor %100 idi ben onu %85 yaptım sorun halloldu.belkı bu sorunu yasayan diğer arkadaşlara faydam olur.sorunun çözümü bu.
    Ben de aynı sorunla karşılaşıyorum.Ayarlar dediğin oyun ayarları mı bilgisayar ayarları mı

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Ram ile Alakalı Bende de Sık Sık Oluyor Bu Ram Düşük ve Bilgisayar Fazla Isınınca Sapıtıyor
    Mehmet abi benim bilgisayarda 8 gb ram var ama yine ısınıp kapatıyor kendini

Quote Originally Posted by MuraTBudaN View Post
    Mehmet abi benim bilgisayarda 8 gb ram var ama yine ısınıp kapatıyor kendini
    Hadi Ya

Bende de 4GB Ram Var Ama Görev Yöneticisinden Falan Baktığımda Çok Fazla Yükleniyor Ram'e Acaba Bu Olabilir mi ? RAM'e Bu Kadar Yüklenmeyi Engelleyebilir miyiz ?

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Abi bende direkt HP Pavillion var,bir şey yapmasam da ısınıyor bilgisayar.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bilgisayar fazla toz tutuyor da olabilir arada sırada temizlemek lazım.Ben 3-4 ayda bir kasayı temizliyorum ısınıp kapanmaya başladığı zamanlar.

Şu sırada aynı,bir kaç programı aynı anda çalıştırırsam ısınıp kapanıyor.Bugün de sınava gireyim öğlen kabaca tozunu alırım yine 3-4 ay idare eder beni.
    Last edited by europeanconquer : 15.Haziran.2014 at 10:38
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

bilgisayar ayarları ve oyun ayarları ikisinide ayarladım.oyun ayarlarından grafikleri düşürdüm .bilgisayar ayarlarındanda işlemci gücünü azalttım sorun halloldu.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

pc'si kapanan arkadaşlar ekran kartı güncellemek de faydalı oluyor ben bu şekil hallettim 2 gündür falan sorun yok bilgisayarda fakat bu seferde yenı problem cıktı oyun arka planda calısıyor ben göremiyorum

Mesaj Yetkileri