1 ile 30 arası toplam 30 sonuç

Konu: lato609 / MODERN 4-3-3 /EN İDDİALI TAKTİK

Threaded View

Default lato609 / MODERN 4-3-3 /EN İDDİALI TAKTİK

Merhaba arkadaşlar , bir taktikle daha karşınızdayım..

Ama bu sefer diğer taktiklere göre DAHA İDDİALIYIM..Fazlası ile dengeli ve güzel bir taktik oluşturduğumu düşünüyorum..

Taktiğin amacında ne topa sahip olmak vardır , ne de 1000'e yakın pas yapmak..Bu taktikte amaç takım oyunu oynamak , sağlam defans yapmak ve olgun ataklar geliştirmek..Bu amaçla yine pek çok takımla denedim ve başarı elde ettim..

İŞTE ALIŞILMIŞIN DIŞINDA OLAN DİZİLİŞİMİZ ;

TAKIM TALİMATLARIMIZ İSE ŞU ŞEKİLDE ;

Bu taktiği yaparken amacım total futbolu oynamaktı..Ama evde ki hesap çarşıya uymadı ve farklı bir hal aldı..Bunun sonucunda da taktik değişikliği yaparak amacıma ulaştım..Total futbol amacı ile başladığım için diziliş 4-3-3 olarak kaldı..

Taktiği ilk önce FB ile oynadığım kariyerde kullandım..Aşağıda olan istatistikleri yakalayınca başka takımlarda denedim ;

Yakaladığımız gol şansları herşeyi açıklıyordu..

Ardından diğer kayıtlı oyunumda denemeye başladım..Bu sefer takım A.DEMİRSPOR'du..Sene olarak ilerlesem de yakaladığım galibiyet serisi ve özellikle attığım gol sayısı azımsanmayacak derecelerdi..

Sonra dedim ki ; "Bu da yetmez..En iyisi sıfırdan kariyer açayım..."
    Taktik için en uygun olacağını düşündüğüm Liverpool ile kariyere ilk adımımı attım ve ilk sezonda bu başarıya imza attım ;

Takım verileri ise bu şekilde oldu ;

Man.City maçında ortaya çıkan maç verileri ise şu şekildeydi ;

*Uzaktan şutları en aza indirerek gol şanslarımızı en üst seviyeye çıkardık..

Yenildiğimiz maçın istatistiği ise şu şekilde ;

Takımın pas yaparken sahayı kullanması ise bu şekilde ;

Rolleri ele alacak olur isek ;

KALECİ : "Birebir" ve "refleks" özellikleri iyi olmalıdır..

DEFANS (MERKEZ) : Rolümüz "standart stoper"dir..Ama belirleyici rolleri "sıkı defans"tır.Bunun amacı ise rakibin defans arkasına sarkmalarına engel olmaktır.."Pozisyon alma" ve "hız" özellikleri iyi olmak zorundadır..

BEKLER : Eğer taktikte hücum hattımız başrolde ise beklerimiz de yardımcı oyunculardır..Hücum çeşitliliğimizi fazlası ile arttırıyorlar.Bunun için de hücum ve defans özelliklerinin ne kadar yüksek olursa alacağınız verim de o kadar fazla olur..

ÖN LİBERO-SAVAŞÇI OYUNCU : Ortalama oyuncular bile burada sırıtmayacaktır..Ama "pas" ve "takım oyunu" özellikleri yüksek olursa alacağınız verim de üst seviyede olur..

ORTA SAHA : Hem defans hattımızda pas trafiğini kontrol altına alacak ; hem de ofansımızın varyasyonunu şekillendirecek kişidir.Bu sebeplerden dolayı bu mevki de olan oyuncumuz 2 yönlü de oynayabilmelidir..

OFANS HATTIMIZ : Gizli forvetlerimiz hem orta alanda savunmaya yardım ederken hem de ofansta gol arayacaklar..Bu sebepten dolayı tamamen forvete yerleştirmedim bu oyuncuları..Pozisyona göre kanatta veya içeriye sızma çabasına girecekler."takım oyunu" , "yaratıcılık" ve "özel yetenek" artı olarak gereken özelliklerdir..
    Oyun kurucumuz ise oyun kurmanın yanı sıra golcü de olmalıdır..

Taktik hakkında daha fazla ne söylenebilir ki..İndirip deneyen arkadaşlar sözlerimin devamını getirir zaten

Taktiği asistana bıraktığınız maçlarda denemeyin..Maçlara siz kendiniz çıkın..
    Ayrıca taktikten hemen 2-3 maçta olağan üstü verim beklemeyin..Hiçbir taktikte olmaz zaten bu durum..Ama yine iddia ediyorum ;
    bu taktik fm14'ün en iyi taktiklerinden birisi olacak..

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yayınlamış olduğum bu taktik tamamen bana (Latif KARAER-lato609) aittir..İzinsiz paylaşıma açılması yasaktır..
    Last edited by BaGa TaRKaN : 09.Ekim.2014 at 16:31 Reason: Link güncellenmiştir.

Mesaj Yetkileri