Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 67 sonuç

Konu: Milton Keynes'te Çay Keyfi [2. Sezon]

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Default Milton Keynes'te Çay Keyfi [2. Sezon]

Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Kariyer Hikayeleri'nin eski kurtlarından biri olarak pek çok yeni arkadaşı buralarda görmek beni memnun etti. Şimdiden tanıştığımıza memnun oldum. Ben Arda.

Zamanında bu forumun ve bölümün aktif kullanıcılarından idim ama bu sene ODTÜ derken birinci sınıf derken pek fırsat bulamadım. FM15'in çıkması yaklaşırken ve henüz okul başlamamışken bir kariyer patlatayım dedim.

Milton Keynes'e hoş geldiniz.

Milton Keynes, Birleşik Krallık İngiltere ülkesinde Güneydoğu bölgesinde bulunan torensel Buckinghamshire kontluğunda yer alan bir tek-seviyeli yerel idare birimi ve resmen 23 Ocak 1967'de kurulmaya başlanan bir "yeni kent"dir.

Kentin takımı MK Dons İngiltere nPower 1. Ligi'nde mücadele etmektedir.

Kuralları okudum ve kabul ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Kariyeriniz onaylanmıştır gecikme için özür diler başarılar dileriz.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Başarılar Hocam

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by LaigLeNoiR View Post
    Kariyeriniz onaylanmıştır gecikme için özür diler başarılar dileriz.
    Quote Originally Posted by Serzenish View Post
    Başarılar Hocam
    Teşekkür ederim.

Kulüp henüz çok genç, 2004 yılında kurulan kulübün tek ciddi başarısı nPower 2. Ligi'ndeki şampiyonlukları.

MK Dons tesisleri:

Medya tahminleri sezonu 9. bitirmemiz yönünde. Beklentilerin biraz üstüne çıkıp en azından Play- Off oynamak istiyoruz.

Takımın Kaptanı ve Simgesi: Dean Lewington

Takımda pek çok potansiyeli yüksek genç oyuncu bulunuyor. Umarım bir gün Premier Lig'a kadar çıkarız ve onlar da o günlerde takımın yıldızları olurlar.

Takımda pek çok sayıda genç yetenek var, pek de bir transfer bütçemiz yok birkaç kiralık oyuncuyu kadromuza katmayı düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Transferlerimiz

Genç oyuncularımız Giorgio Rasulo ve Dele Alli'ye bizle kıyaslandığında daha büyük takımlar tarafından teklifler yapıldı. Fakat bu teklifleri kabul etmedik. Takımdan giden oyuncu henüz olmadı.

Samed Yesil

Ben Nugent

İki oyuncudan da doğrudan faydalanacağız. Hatta sezon sonu geldiğinde ikinci bir sezon kiralayabilmek için bir teklif yapacağımızı düşünüyorum.

Hazırlık Maçlarımız

Bizden daha iyi takımlara karşı iyi mücadele ettik ve güzel bir hazırlık dönemi geçirdik.

Taktiğimiz

Ben genellikle oynadığım takımın oyuncu profiline göre taktik oluştururum. MK Dons kadrosunda da ortasahanın ortasında oynayabilen pek çok yetenekli eleman vardı. Biz de bunu bir avantaja çevirmeye çalışacağız.

Birazdan sezon başlangıcı ile devam edeceğiz

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Sezonun İlk Maçı [G]

İlk 5 Hafta Karşılaşmaları

Lige gayet iyi bir başlangıç yaptık.

5. Hafta Karşılaşması [M]

Maçı ilk yarıda kaybettik

Nesil
    2013
    Yer
    tekirdağ

basarılar transferlerin guzel olur oyle kazalar

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Vays Rangers'ı yenmişsin, ama 3. ligdeki haliyle

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar.

Başarılar , tek sıkıntının çalışma izni olacağını düşünüyorum ama o da aşılır zamanla.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Tsubasa_Oozara View Post
    basarılar transferlerin guzel olur oyle kazalar
    Ligin favorilerinden değiliz, o kazalardan daha çok olur. Teşekkür ederim ayrıca.

Quote Originally Posted by RodiMood View Post
    Vays Rangers'ı yenmişsin, ama 3. ligdeki haliyle
    3. Lig olsun, 1. Lig olsun onlar her zaman Rangers

Quote Originally Posted by ibo1919 View Post
    Başarılar.
    Quote Originally Posted by samuray34amo View Post
    Başarılar , tek sıkıntının çalışma izni olacağını düşünüyorum ama o da aşılır zamanla.
    Teşekkürler, çalışma izni konusunda ilk sezonlarda pek sıkıntı çekeceğimizi düşünmüyorum. Kadromuzda çok kaliteli gençler var, Premier Lig'ten kiraladığımız oyuncularla birlikte alacağımız birkaç kaliteli ingiliz bizi 4 sezon içerisinde Premier Lig'e taşımaya yetebilir

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bu arada kupalardan elendik, bu da bize tamamen lige odaklanma fırsatı tanımış oldu.

Çok uzun bir sezon olacağı için pek bekleme yapmadan geçmeyi düşünüyorum. Tabii ki ara ara duraklayıp, neler yaptık, yapıyoruz, nasıl gidiyor konuşulur.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Benden oyuncu listesi istemisşin , hazırlayacağım ama aklıam gelmişken yazayım dedim. Liverpool , Samed Yeşil'i ücretsiz kiralıyor. Bu sezon olmazsa seneye kesin kirala beleşe , sadece %50 maaş veriyorsun hatırladığım kadarıyla. Birde Dundee Utd de Ryan Gauld var , o çocuk çok fena birşey oluyor 1-2 seneye.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Benden oyuncu listesi istemisşin , hazırlayacağım ama aklıam gelmişken yazayım dedim. Liverpool , Samed Yeşil'i ücretsiz kiralıyor. Bu sezon olmazsa seneye kesin kirala beleşe , sadece %50 maaş veriyorsun hatırladığım kadarıyla. Birde Dundee Utd de Ryan Gauld var , o çocuk çok fena birşey oluyor 1-2 seneye.
    Hocam Samed'i kiraladım zaten, %50'sini bile vermiyorum. Sadece yol parasını verdim, 1 sezon kiralık oynayacak. Bitmeye yakınken kira sözleşmesi bir sene daha kiralama teklifinde bulunacağım.

Benim gözüm asıl Tom Ince'de (sözleşmesi bitiyor), bu sezon bir üst lige çıkabilirsek. Kesinlikle teklif yapacağım.

Ryan Gauld'a gücümüz yetmez be usta

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

5. Hafta - 10. Hafta Karşılaşmaları

Aya damgasını vuran oyuncular Giorgio Rasulo ve Dele Alli oldu. Dele Alli formunu ayın oyuncusu ödülüyle taçlandırdı.

Harika bir dönemi geride bıraktık. Bu 5 haftanın en kritik maçını Stevenage'e karşı oynadık ve maçta iki puan bıraktık.

9. Hafta Karşılaşvası (vs Stevenage) [ B]

nPower Lig 1 Puan Tablosu

Rasulo ve Alli kaç yaşında dersiniz? Yaşlarını topladığımızda 45'i bulur mu? Ne dersiniz

başarılar. şaşırtıcı bir soru. bence bulmuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by master_zngldk67 View Post
    başarılar. şaşırtıcı bir soru. bence bulmuyor.
    Yaklaşamıyor bile, Alli 17, Rasulo 16 yaşında Bu yaşta bu kadar iyilerse, geleceği düşünemiyorum.

İşte profilleri:

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

11. Hafta - 15. Hafta Karşılaşmaları

Giorgio Rasulo yine gollerine devam etti ve Ayın Genç Oyuncusu ödülünü kazandı. Takım olarak ise 5 hafta 3 puan kaybı yaptık ama takım kesinlikle kötü oynamıyor. Biraz şanssızdık.

Puan Durumu

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bu arada ben de sessiz sessiz ödülleri topladım

Galatasaray maçı olduğu için bugünlük bu kadar. Maçtan sonra keyfime göre yine devam edebilirim.

Herkese iyi akşamlar ve Galatasaray'ıma başarılar diliyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Başarılar dilerim. Lige güzel bir giriş yapmışsın. Aradaki kazaları oyuncuların gençliklerine ver. Olacaktır böyle şeyler. Bu hızla rahat çıkacağız gibi duruyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Spoiler: Chedjou 2017'de Milton Keynes'de.

İddaa'da bu takımdan çektiğimi bir ben birde Allah bilir ne zaman oynadıysam yatırdılar beni Ligde gayet iyiyiz şuan için ilerleyen dönemlerde eneler olacak bakalım başarılar

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

İyiyiz iyi Ligi domine etmişiz. Ben transferlerin olduğu mesajı atlamışım, Samed Yeşil'i görmedim ilk baktığımda O zaman sana yenii oyuncu tavsiyeleri. Tottenham'ın rezerve takımından Kenneth McEvoy sen sol kanat kullanmıyorsun ama eğer kullanacak olursan bu çocuğu al, sezon sonu sözleşmesi bitmesi lazım. Birde Sullay Kaikai var , bonservisini alamayabilirsin ama kiralık olarak takımına katarsan gol yollarında işini görür. Rangers'ın kadro açık mı bilmiyorum ama öğrencim Luca Gasparatto yu bulabilirsen al , çok iyi bir stoper oluyor. Ayrıca Rosenborg takımında Stefan Strandberg'i kesinlikel al , stoperde takımı sırtlar. Sağ bek için Alef 'i tavsiye ederim, bonservisi biraz var ama kiralık alabilirsin. Sol bek için kesinlikle Baba Rahman. Oyunu açmadan sayabileceğim oyuncular bunlar , zaten hepsi Rangers'ta öğrencim. Oyunu açtığımda Rangers'a almadığım ya da alamadığım oyuncuları da yazarım.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    İddaa'da bu takımdan çektiğimi bir ben birde Allah bilir ne zaman oynadıysam yatırdılar beni Ligde gayet iyiyiz şuan için ilerleyen dönemlerde eneler olacak bakalım başarılar
    Teşekkür ederim. Takımın ismi tamamen iddaa'da handikap galibiyet basılacak karizmaya sahip bence

İyiyiz iyi Ligi domine etmişiz. Ben transferlerin olduğu mesajı atlamışım, Samed Yeşil'i görmedim ilk baktığımda O zaman sana yenii oyuncu tavsiyeleri. Tottenham'ın rezerve takımından Kenneth McEvoy sen sol kanat kullanmıyorsun ama eğer kullanacak olursan bu çocuğu al, sezon sonu sözleşmesi bitmesi lazım. Birde Sullay Kaikai var , bonservisini alamayabilirsin ama kiralık olarak takımına katarsan gol yollarında işini görür. Rangers'ın kadro açık mı bilmiyorum ama öğrencim Luca Gasparatto yu bulabilirsen al , çok iyi bir stoper oluyor. Ayrıca Rosenborg takımında Stefan Strandberg'i kesinlikel al , stoperde takımı sırtlar. Sağ bek için Alef 'i tavsiye ederim, bonservisi biraz var ama kiralık alabilirsin. Sol bek için kesinlikle Baba Rahman. Oyunu açmadan sayabileceğim oyuncular bunlar , zaten hepsi Rangers'ta öğrencim. Oyunu açtığımda Rangers'a almadığım ya da alamadığım oyuncuları da yazarım.
    Abicim eyvallah, şimdilik transfer yapacak bir durumumuz yok ama oyunculara bakacağım, önümüzdeki sezonlarda işime yarayabilir. Tekrar teşekkür ederim.

Hocam birşey dikkatimi çekti tamamen danışmak adına soruyorum bunu, bilgi almak için yani. Taktiğinde hiç kanat oyuncusu bulunmuyor, ancak geniş alanda oyna komutu etkin, bu tarz bi taktik için dar alanda oyna ve göbekten oyna komutu daha faydalı değil mi? Bilgilendiren biri olursa sevinirim

Quote Originally Posted by Pedro View Post
    Hocam birşey dikkatimi çekti tamamen danışmak adına soruyorum bunu, bilgi almak için yani. Taktiğinde hiç kanat oyuncusu bulunmuyor, ancak geniş alanda oyna komutu etkin, bu tarz bi taktik için dar alanda oyna ve göbekten oyna komutu daha faydalı değil mi? Bilgilendiren biri olursa sevinirim
    Kanatsız taktiklerin naçizane hastası olarak şöyle cevap veriyim sana;
    oyundaki taktik anlayışta kanatsız oynanabilecek tüm varyasyonları denemişimdir aşağı yukarı, ama oyunun dar veya geniş alanda oynanması senin kadro yapına bağlı, seri ve pozisyon bilgisi gelişmiş oyuncuların varsa bu senin için avantaj olur. Eğer kadro genelinde yavaş oyunculara sahipsen takım geniş alana yayıldığı için bloklar arasından rakip çok kaçar.
    Eğer bu tarz bir dizilişte oynuyorsan ben şahsen oyuncum hızlı veya yavaş farketmez mutlaka dar alanda oynarım ve savunmamı orta alana çıkarırım ki rakibe full press uyguluyayım ve oyun alanı mümkün olduğunca daralsın ki, rakip oyun kuramasın.
    Bir diğer önemli unsurda beklerin oyuna olan katkısı; beklerin ne kadar iyiyse oyunun hem defans hemde ofans anlamında o kadar akıcı olur. ben bu dizilişte bekleri wb pozisyonunda oynatırım ve sürekli atağa çıkmalarını söylerim ve sanılanın aksine oyunu göbekten değil kanatlardan ki, maç öncesi göbekten saldıracağımı düşünen yapay zekayı yanıltabileyim

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Kanatsız taktiklerin naçizane hastası olarak şöyle cevap veriyim sana;
    oyundaki taktik anlayışta kanatsız oynanabilecek tüm varyasyonları denemişimdir aşağı yukarı, ama oyunun dar veya geniş alanda oynanması senin kadro yapına bağlı, seri ve pozisyon bilgisi gelişmiş oyuncuların varsa bu senin için avantaj olur. Eğer kadro genelinde yavaş oyunculara sahipsen takım geniş alana yayıldığı için bloklar arasından rakip çok kaçar.
    Eğer bu tarz bir dizilişte oynuyorsan ben şahsen oyuncum hızlı veya yavaş farketmez mutlaka dar alanda oynarım ve savunmamı orta alana çıkarırım ki rakibe full press uyguluyayım ve oyun alanı mümkün olduğunca daralsın ki, rakip oyun kuramasın.
    Bir diğer önemli unsurda beklerin oyuna olan katkısı; beklerin ne kadar iyiyse oyunun hem defans hemde ofans anlamında o kadar akıcı olur. ben bu dizilişte bekleri wb pozisyonunda oynatırım ve sürekli atağa çıkmalarını söylerim ve sanılanın aksine oyunu göbekten değil kanatlardan ki, maç öncesi göbekten saldıracağımı düşünen yapay zekayı yanıltabileyim
    Hocam bu tarz bol ortasahalı taktiklerde ben de kanat bek kullanırım, ayrıca ortasahadaki bir kişiyi de stoperlere yardımcı olarak görevlendiririm, ancak dediğin gibi beklerin hem hücumda hem defansta rakiple başa çıkabilecek özellikte ve kesinlikle dayanıklılıklarının da üst seviyede olması gerekiyor. ancak ben böyle bir taktik kullanıyorsam, rakibin ortasahasında bana göre az adamla kalmasını avantaja çevirmek için oyunu dar alana yıkardım, rakibin kanat adamları da ortasahasına yardıma geldiğinden bekler gelip işi bitirirdi. Yani bu konuda aşağı yukarı hemfikiriz, benim arkadaştan beklediğim cevapsa oyunu geniş alanda oynattığında hem ortasahayı tutup hem kanatlardan hücum yaparak rakibe 2 bölgede de üstünlük kurup kuramadığı, çünkü taktikte benim aklıma yatmayan şeyler olsa da ligde gerçekten iyi gidiyor ve sanki açık vermiyor gibi görünüyor

Quote Originally Posted by Pedro View Post
    Hocam bu tarz bol ortasahalı taktiklerde ben de kanat bek kullanırım, ayrıca ortasahadaki bir kişiyi de stoperlere yardımcı olarak görevlendiririm, ancak dediğin gibi beklerin hem hücumda hem defansta rakiple başa çıkabilecek özellikte ve kesinlikle dayanıklılıklarının da üst seviyede olması gerekiyor. ancak ben böyle bir taktik kullanıyorsam, rakibin ortasahasında bana göre az adamla kalmasını avantaja çevirmek için oyunu dar alana yıkardım, rakibin kanat adamları da ortasahasına yardıma geldiğinden bekler gelip işi bitirirdi. Yani bu konuda aşağı yukarı hemfikiriz, benim arkadaştan beklediğim cevapsa oyunu geniş alanda oynattığında hem ortasahayı tutup hem kanatlardan hücum yaparak rakibe 2 bölgede de üstünlük kurup kuramadığı, çünkü taktikte benim aklıma yatmayan şeyler olsa da ligde gerçekten iyi gidiyor ve sanki açık vermiyor gibi görünüyor
    Şimdi ligi takımları küçümsemiyorum hoca kesinlikle yanlış anlamasın
    Ama npower'da takımların kalitesi aşağı yukarı belli rakiplerin kanat oyuncuları en basitinden premier ligdekiler gibi çok hızlı oyuncular değil o yüzden çok fazla sıkıntı yaşacağını sanmıyorum, ama epl'ye çıktığı zaman büyük sıkıntı olacağını düşünüyorum bu dizilişte geniş alanda oynamanın. yada oyunculara kişisel talimatlar verdiyse top rakipten dar alanda oynamaları için o zaman işin rengi değişir

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Yazdıklarınızı tamamen okudum, ben de taktiksel münazaraları pek severim, güzel oldu. Bir taktiği bir denklem olarak düşünürsek bu denklemin pek çok değişkeni oluyor. Önemli olan bu değişkenleri birbirilerine uygun biçimde ayarlayıp en iyi verimi almak.

Öncelikle takımı ne defansif ne de ofansif oynatmıyorum, standard anlayışıyla oynatıyorum. Topa sahip olmaya çalışıyoruz ve bunu çok iyi başarıyoruz, amacımız haldur huldur atak yapmak veya kapanıp kontralarla gol bulmak değil. Burada " Top bizdeyken onlar gol atamaz düşüncesi ön plana çıkıyor.". Bunu bir kenara yazalım.

Kanat oyuncularımız yok ama Geniş alanda oynuyoruz. Benim açıkçası düşüncem, oyunun sıkışmaması ve daha topa çok sahip olmak ve top çevirebilmek için orta saha oyuncularının biraz birbirlerinden uzaklaşması gerekiyor. Ayrıca oynattığım iki bek de iki yönlü oynadıkları için sürekli gidip geliyorlar ve oyunu istediğimiz zaman kanatlara açabiliyoruz.

Peki oyunu beklerle kanatlara açtığımızda ne oluyor. Beklerimiz geniş alanda topla buluştukları zaman topla içeriye kat etmeye çalışıyorlar. Topla içeri kat ettiklerinde hedefleri çizgiye inip orta açmak değil, pas alış verişinde bulunmak oluyor. Rakibi rahatsız et seçeneğiyle oynadığımız için de içeride top kaybettikleri zaman o topa baskı yapacak en az 3 oyuncu oluyor, orta sahalar pek geride kalmıyorlar.

E diyelim bizim bek içerde, rakip de topu kendi bekine aktardı, ne olacak? E o zaman geniş alanda oynadığımız için ofansif orta sahalardan veya orta sahalardan biri geniş alanda oynadığımız için karşısına çıkıyor.

Şimdi topu rakibe verelim, rakip pasını yapmış ilk baskıdan kurtulmuş set oyununu kurmuş, atak olgunlaştıracak. Standard anlayışla defansı geriye yaslayarak oynadığımız için 4 savunmacı bir kere en hızlı şekilde dizilmeye çalışıyor. Önlerindeki ortasahalar da yerleşti diyelim. Ofansif orta sahalar ve hatta Sahte Forvet oynattığımız forvet de zaman zaman topun karşısına geçmeye çalışıyor. Rakibi rahatsız et seçeneği burda yine devreye giriyor, topun karşısında topa basabilecek ve bunların yerine kademeye girebilecek toplam en az 7 oyuncu var. Sert futbol oynadığımız için de maç boyunca pek çok faul yapıyoruz, bunların amacı da atakları çok olgunlaşmadan öldürmek.

Rakip şimdi topu kanada açsın. Geniş alanda oynadığımız için orada topun bulunduğu bölgeye baskı yapan bekin yanına ortasaha oyuncusu hatta zaman zaman ofansif ortasaha oyuncusu da desteğe gidiyor, hızlı bir orta halinde de içerde zaten zibilyon tane topçu var. Ama uzak direğe yapılan orta çok tehlikeli olabiliyor.

Ayrıca ne kadar geriye yaslan ile oynasak da stoperlerimizin pozisyon almaları ve zamanlamaları iyi olmadığı zaman rakip uzun toplar oynadığında çatır çutur atak bulabiliyor.

Bu arada orta saha profilim de taktikte çok önem kazanıyor. Defansif oynayan standard orta saha dahil, ortadaki 5 adam genellikle topla arası iyi oyunculardan seçiliyor. Ki bu bölgedeki oyuncularımızın bu özelliklerinin lig ortalamasının epey bir üstünde olduğunu düşünüyorum. Bu da saçma top kayıpları ile rakip için hızlı kontra şansını azaltıyor.

Benim düşüncelerim ve gözlemlerim böyle, biraz uzun oldu kusura bakmayın tamamiyle taktiği analiz etmiş oldum ben de. Yine taktiksel münazaralar yapabilirz, zira bunları yazarken çok keyif aldım.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Kupa serüvenimizin kısa sürdüğünü söylemiştim. Ligde oynadığımız futbolu kuparlara yansıtamadık.

Popülerite kasma açısından önemli olabilirdi bu kupalar.

16. Hafta - 20. Hafta Karşılaşmaları

Puan Durumu

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri