1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: Şampiyonluk Sayıları

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Default Şampiyonluk Sayıları

1959'dan önceki şampiyonluklarında sayılması konusunda ne düşünüyorsunuz? Bence mutlaka değerlendirilmeli ve resmileştirilmelidir.Madem 1959'dan önce ulusal organizasyonlar düzenlenmiş,bu organizasyonların adamdan sayılmaması mantıksız değil mi? Bu konu Galatasaray'ın işine gelmediği için Galatasaraylılar muhtemelen karşı çıkacaklardır ama YD federasyonuna bu konuda baskı yapılırsa sonuç gelebilir diye düşünüyorum.

So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Türkiye'de futbol 1951 tarihinde çıkan kanun ile profesyonelleşti. Bilmiyorum diğer ülkelerde nasıl kabul edilmiş ama bence 1959 yerine 1951'den itibaren şampiyonluklar sayılmalı. Daha öncesi için bir fikrim yok çünkü futbol biraz daha yerel olarak oynanmış ülkede. Yani ulusala pek çıkamamış.

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Bizim şampiyonluk sayısı 11 görünüyor; ama 13 şu an resmi olarak. 1959 öncesinin de sayılacağını sanmıyorum. Bir şey çıkmaz oradan.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Profesyonel Ligler Sayılır Her Zaman Önceki Ligler Pek Sayılmaz..

Profesyonelleştiği yıl 1959. Gerisi amatör sınıfında. Değerlendirilmez.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

İtalya'nın ilk liginde sadece 4 takım vardı. Genoa kazandı ve şampiyonluğu hala geçerli. Bence sayılmalı her şampiyonluk. Ancak yıldız sayısı 10 yılda 1 olmalı veya tamamen kalkmalı.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Yıldız konusunu ben de beğenmiyorum, bence de kalkmalı.

Şampiyonluk sayılarına gelince; İstanbul, Ankara, İzmir, Cuma, Pazar Ligleri gibi il içi şampiyonluklar değil ama farklı şehirlerden takımların yer aldığı ilk deplasmanlı lig olan Milli Küme şampiyonluklarının dahil edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kimileri, şehir liglerinde şampiyon olan takımların eleminasyon sistemiyle karşılaştığı Türkiye Futbol Şampiyonası'nın da sayılması gerektiğini düşünüyorlar. Bu organizasyon lig değil de daha çok kupa organizasyonu gibiymiş araştırdığım kadarıyla. Onun da Türkiye Kupası önceli olarak sayılması gerektiğini düşünüyorum.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Mesaj Yetkileri